Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt, úgy könnyebb fórum

Fogyjunk együtt, úgy könnyebb (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1249. Kantara (válaszként erre: 1247. - Naphal)
2014. júl. 18. 16:43
jó de te nagyon kevés husit eszel, azért éheel meg hamarabb
1248. csikil4ny
2014. júl. 18. 13:46

Én nem mondtam, hogy nem vagyok édesszájú, ma is fagyiztam (saját készítésűt), imádom a csokit meg a sütiket, de hát... ezeket szépen kordában kell tartani.


Én is szoktam így lenni, a tízórai és az ebéd közötti időszakkal van bajom, ilyenkor mindig eldöntöm, hogy meg kell emeljem a tízórai adagomat (az mindig egy activia (tudom h nem egészséges, de szeretem és valamit kell enni).

1247. Naphal (válaszként erre: 1244. - Csikil4ny)
2014. júl. 18. 13:43

Tényleg szerencsés vagy. :-)

Én baromira édesszájú vagyok, így a birsalma kivételével nekem bármilyen gyümi jöhet(ne). :-)


Nem bírnám ki, hogy kimaradjon egy étkezés.

Eszem reggel 7fele otthon, aztán 9-10 között itt ben, de 11kor már majd éhenhalok és alig várom, hogy legalább 12 legyen. Ma is szinte "kóvályogtam" az éhségtől, pedig ettem 2x is.

1246. csikil4ny
2014. júl. 18. 13:41
Megtartom ezt a rendszerességet akkor is amikor visszamegyek dolgozni, mert ez így tartható számomra, a váltás előtt olyan is volt, hogy napi egyszer ettem - este amikor hazaértem, persze, hogy szegény szervezetem úgy járt ahogy járt....
1245. Kantara (válaszként erre: 1244. - Csikil4ny)
2014. júl. 18. 13:32

én nem érzem szükségét, hogy idő szerint egyek, na meg ugye ha fehérjét eszem, az sok órára kitart, később éhezem meg.

Sajnos nagyon édesszájú vagyok, bár sokat fejlődtem e téren mióta paleozom és szakítottam a lisztekkel meg cukorral. Viszont ez helyett jött a gyümölcs, bele tudnék fulladni. Igaz, kissebb lett tán a gyomrom, nem eszem sokat, de piszok jól tud esni. Olyan fél kiló le tud menni. Bár nem mértem de úgy 5-6 barack. Na ezzel sok baj nincs, ha nem este eszem, csak sokszor akkor kerül elém.

1244. csikil4ny
2014. júl. 18. 13:28
Ebből a szempontból én szerencsés vagyok: felőlem ülhetnek a gyümölcsök békében bárhol. Én is fél 6-kor vacsizok, s még nem haltam éhen. Mondjuk nekem pont a rendszerezés számít nagyon sokat: 3 óránként eszek, dolgaimtól függetlenül. Ha valamiért nem lehet pont akkor, hajlamos vagyok elhagyni az étkezéseket s az már gond, mert nem is pótolom.
1243. Kantara (válaszként erre: 1242. - Csikil4ny)
2014. júl. 18. 13:22
szeretnék még fogyni, de mivel nekem is a mértékletességgel van a problémám, így súlyt tartok. Sajnos sokszor elég későn jutok ahhoz, hogy nyugodtan leüljek enni és ez sem használ a fogyásnak. Meg sok a gyümölcsfánk. Most éppen nem érik semmi, csak egy kis nyári alma, úgyhogy egy darabig ezzel nyugi van. A napokban gondoltam épp, hogy átszervezem a teendőimet és igenis, 6 körülre teszem az utolsó evést, ami főleg legyen zöldség. A gyümölcsök miatt én inkább télen szoktam fogyni.
1242. csikil4ny
2014. júl. 18. 13:06

De azért gyorsan elmentettem, hogy nehogy feledésbe merüljön. :) Aztán jövök síránkozni, hogy nem fogyok, vajon miért.


Te még akarsz fogyni, vagy már súlyt tartasz?

1241. Kantara (válaszként erre: 1240. - Csikil4ny)
2014. júl. 18. 12:59

ja, ööö.... bocsánat.

ne is olvasd el még egyszer :)

1240. csikil4ny
2014. júl. 18. 12:58
Jajajajaj, ne ronts el, én ilyenekre nem is gondolhatok, mert tudod a mértékletességgel van bajom.
1239. Kantara (válaszként erre: 1238. - Csikil4ny)
2014. júl. 18. 12:14

mhm, én is kipróbáltam, azt hiszem, félidőben meg kellett tán fordítani? Régen csináltam. De azt hiszem, nem volt rossz.

ja, a kókuszzsírból finom kis csokit lehet csinálni. Persze, ha szereted az édességet. Hm.. de régen csináltam... szóval az alap 2 ek kókuszzsír, 2 ek kakaó, 2 ek méz jól elkeverni homogénre. Kis bonbonformába tenni, kis időre a fagyasztóba, aztán kivéve már elvan a hűtőben is. Én szoktam bele picurka rumaromát meg pirított magokat vagy aprított aszalt gyümit vagy mazsolát. Vagy a natur csokiba még míg folyós belemártom a jégkrémet. (banán összeturmixolva gyümölccsel jégkrémformában fagyasztva)

egy napozóágyon henyélve nem is kell jobb hűsítő :)

1238. csikil4ny
2014. júl. 18. 12:04
Majd ha megjön referálok róla, osztozunk egy nagyobb mennyiségen, én csak egy kg-ot kértem, úgyhogy próba-szerencse. Elég ritkán van nálunk is rántotthús, pedig a család szereti, de igyekszek jó utra terelni. Azért egyszer kipróbálom a sütőben sültet, arra is kíváncsi vagyok.
1237. Kantara (válaszként erre: 1235. - Csikil4ny)
2014. júl. 18. 12:00
egyébként a kókuszzsír nemcsak belsőleg, külsőleg is jó. hajbalzsamnak, testápolónak, napozáshoz stb.
1236. Kantara (válaszként erre: 1235. - Csikil4ny)
2014. júl. 18. 11:59

semmi különös, semleges. Tesóm zsíroskenyérnek is ette :) pirítóssal.

Viszont a benne sült dolgok finomak nagyon, én úgy vettem észre, jobban kihozza az ízeket. Persze ilyen rántott hús meg ilyesmihez, amit bő olajban kell sütni, nem használom,m ert ahhoz drága, egyébként ezt akárhányszor felhasználhatod szemben a napraforgóolajjal. Ha mondjuk valami nem prénzliset sütsz bő olajban.

1235. csikil4ny
2014. júl. 18. 11:55
Rendeltem kókuszzsírt, kíváncsi vagyok milyen az íze. :)
1234. Kantara (válaszként erre: 1233. - Naphal)
2014. júl. 18. 11:04
régebben, mikor ettem főzeléket, én se tettem rá soha feltétet mert jobban ízlett úgy
1233. Naphal (válaszként erre: 1229. - Kantara)
2014. júl. 18. 10:35

Nem vagyok vega, csak nagyon ritkán eszem húst.

Ha eszem, akkor is csak csirkét vagy halat - a többit nem szeretem.

1-1 dolgot még megeszem alkalmanként, de kb. ennyi...a főzelékeket is natúr eszem, feltét nélkül. Így jobban szeretem. :-)

1232. Kantara (válaszként erre: 1231. - Csikil4ny)
2014. júl. 18. 10:19
akkor nem tudom, ki volt :)
1231. csikil4ny (válaszként erre: 1229. - Kantara)
2014. júl. 18. 10:14
Nem, én igazi húsevő vagyok, húst hússal. :)
1230. Kantara
2014. júl. 18. 09:19

ja, mondjuk nem teljesen igaz a dolog, mert a férjem nem paleozik, a fiam féligmeddig, szóval 2-3 havonta veszek egy étolajat, havonta 1 kg lisztet, meg egy búzadarát, ezek ugye nem paleok.


de ezt most nem azért írtam ám, hogy át kell állnod, csak beugrott a megemlített eü problémád kapcsán, hogy lehet, jót tenne. A tapasztalatok azt mutatják. Egyébként paleotól függetlenül, azt mondják, a normaflore nagyon jó, érdemes lenne egy nagydobozos kúrát, sokat javít a bélflórán. Évente 1x a férjem is szokta, korábban voltak ilyen gyomor vagy hasfájásai (neki mindkettő ugyanaz ugyhogy nem tudom) aztán rájött magától, hogy akkor jön elő, ha többször eszik olyat amiben van cukor. Aztán az idén már nem kellett vennem, hanem inkább kiiktattam nála is a cukrot. Nem kellett nagy erőszak mert ő is látta hogy az a hunyó.

1229. Kantara (válaszként erre: 1227. - Naphal)
2014. júl. 18. 09:13

akkor drága, hogyha ilyen lisztes-magos dolgokat készítesz, mert a lisztek drágák. Én ritkán eszem, inkább paraszti kajákat, az nem olyan drága. Régen paleo előtt nem költöttem kevesebbet, bár akkor megvettem a cukrot, rágicsát, joghurtot, tejet (pedig a víz is tök jó). Ma meg csak húst veszek meg tojást, meg zöldségeket. Ami drágább kategória az a kókuszzsír meg az eritrit, de egy kiló elég két hónapra. Persze ez meg nyilván egy olyan dolog, hogy ha neked így jól működik az egészséged, akkor semmi gond, csak vannak olyan helyzetek, amikor egyszerűen nem tehetsz mást, mert olyan súlyos az állapot. Én mondjuk csak a krónikus kínzó fáradtság miatt vágtam bele mert hiába mentem orvoshoz, vállát vonogatta. Én meg szinte sírtam a fáradtságtól. Meg híztam, de nem is értettem, miért, nem ettem sokat szerintem. Aztán mondom, ha orvos se tudja akkor próbaszerencse nézelődöm diéták közt. Aztán ez egy hét alatt visszabillentette az energiámat. Most meg sokszor azért vagyok borzasztó fáradt mert túlpörgetem magam, este 10-ig sokszor meg se állok. De most legalább tudom a fáradtság okát. :D

Valakivel összekevertelek, azt hittem, te vagy vegetariánus. Valaki mintha mondta volna. Lehet hogy csiki?

1228. Naphal (válaszként erre: 1226. - Kantara)
2014. júl. 18. 08:01
Az vili. Értettem. :-)
1227. Naphal (válaszként erre: 1225. - Kantara)
2014. júl. 18. 08:01

Nem tiszta paleos.

Pár éve kb fél-egy évig csinálta tisztán és alig bírtuk megállítani a fogyását. Most eszik hetente 1x-2x gabonát, időnként krumplit is (be van nagyon tojva a cukrától, pedig "csak 6,8) és így 1,5 éve tartja a 75kgt (ruhában mérve du, amúgy 185cm magas).


Őszintén szólva tavaly megfordult a fejemben, de drága a tiszta p. élet. Így is alig jövök ki a hónap végéig (konyhai gépeim nincsenek, hogy daráljak magamnak pld lisztnek valót), húst havonta 1x-2x eszem, inkább a fiamnak veszek.

Neki jobban kell, még fejlődésben van (15 éves).

Majd ha sikerül összeköltöznünk....

1226. Kantara (válaszként erre: 1223. - Naphal)
2014. júl. 18. 07:18
igen, de nem a panírba teszed, hanem a húsra szórod panírozás előtt.
1225. Kantara (válaszként erre: 1222. - Naphal)
2014. júl. 18. 07:16

Egyáltalán nem lehet a kókuszreszeléket kibökni benne. Nem kell ám sok, csak kicsikét megszórni. Mittudomén, egy kiló húsra egy evőkanálnyi.

Lehet, hogy nem jól emlékszem, de nem azt mondtad hogy a barátod paleozik? Vagy csak a cukra miatt óvatos? Mert ha bélproblémáid vannak akkor csodálkozom, hogy esetleg nem próbált meg rábeszélni, hogy tégy egy próbát. Ugyani paleoval colitiszből, chronból simán meggyógyulnak az emberek, ha mellőzik azokat az ételeket, amik áteresztő bélfalat okoznak. Sajnos amíg a bélflóra nem áll helyre, adig a paradicsom és a káposztafélék is jórészt kerülendők. Amikor a bélbolyhok rendbejönnek (ennek az ideje attól függ, mekkora mértékű a romlás, de ált. olyan fél év)akkor lassan vissza lehet vezetni az étrendbe, mert nem rosszak ezek, csak ha sérült a bélfal, akkor okozhatnak gondot. Ilyen szempontból a zab is hát.. nem ajánlatos mindennapi fogyasztásra. De csak átmenetileg, addig, amíg a bél helyre nem jön. Amit lehet segíteni probiotikummal is, vagy mondjuk a spirulina alga is jó kis dolog.

Bocsánat, ha hosszú voltam, a bélrendszerre nagyon kell vigyázni, immunrendszerünk 70%-a ott van.

1224. Naphal
2014. júl. 18. 07:01

Upsz, egy dolog kimaradt.


Hétfőn megyünk nyaralni és vasárnap jövünk vissza.

Kőszeg környékén leszünk és onnan megyünk majd jobbra-balra.

A hoxára éjjel tudok majd feljönni (én 11-1/2 12 előtt nem vagyok álmos, de a barátom 10kor kidől), vagy esetleg reggel - majd meglátom, hogy hogyan alakul a dolog.

1223. Naphal (válaszként erre: 1222. - Naphal)
2014. júl. 18. 06:53

Óóh, félrepötyögtem a mobilon.


Nem papíros, hanem paníros. :-)

1222. Naphal
2014. júl. 18. 06:51

Köszi csajok, meg fogom nézni mindet!

Én nagyon szeretem a zabos dolgokat (lepény, keksz, süti), sokáig reggel zabkása félét ettem (este beáztattam, reggel pedig megettem) ízesítve, utifűmag héjjal, mert akkor még volt rám hatása...sajnos ez egy idő után megszünt, úgy hogy azóta sajnos "szenvedek", visszatért a korábbi problémám (gyomor/bél tükrözést nem akarok, majd csak ha tényleg nincs más megoldás).


Érdekes, ez a papíros-kókuszos, ezt is ki fogom próbálni. :-)

Majd nem mondom meg a fiamnak, hogy mit eszik, hanem.kitalálok rá egy fantázia nevet. :-D

A káposztás tésztát is addig ette csak amíg régen meg nem tudta, hogy az a "nem is rossz" vmi rajta, az káposzta.

1221. csikil4ny
2014. júl. 18. 06:24
Ha szeretitek a zabsütiket a zabirodalom.hu-t is megnézhetitek, nekem valahogy nem jönnek be, pedig a zabkását imádom.
1220. Kantara
2014. júl. 18. 05:58

Naphal, Találtam neked zabosat, ez pl sós:

[link]

de szerintem édes változatot is lehet csinálni, a tej helyett mehet a zabtej vaj helyett kókuszzsír, de a vajjal sincsenek nagy bajok paleoszemmel sem, ha valaki nem autoimmun beteg.

ez meg édes:

[link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook