Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt 2012. augusztus 20-tól! fórum

Fogyjunk együtt 2012. augusztus 20-tól! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
29. Nívea (válaszként erre: 28. - 470b65b134)
2012. aug. 18. 17:28

Igen :) Ezért is írtam ide, hátha majd itt kapok egy kis löketet :) Azt hiszem az már jó jel, ha elment az étvágyam?! :DD

És még ma elkezdem a traineren a tekerést :) Hátha bírom majd :)

28. 470b65b134 (válaszként erre: 27. - Nívea)
2012. aug. 18. 17:23
Üdv itt :) Na igen,elkezdeni nehéz. Nekem sincs nagy súlyfeleslegem,max 5-10 kg-ot szeretnék leadni. De ha nehezen indul be az elején,könnyen el lehet kedvetlenedni és ilyenkor hajlamosak vagyunk sajnos feladni. Szóval kitartás kell és nem szabad 1-2 hét után feladni az egészet,mert lehet,hogy épp utána indulna be,csak nem vagyunk elég türelmesek és abbahagyjuk. De 1-2 hét után már a szervezet is jobban hozzászokik,és újra és újra belekezdeni sokkal nehezebb,mint egyszer végigmenni az úton. Elméletben könnyűnek hangzik persze,a megvalósítás már nyilván nehezebb. De azért vagyunk itt,hogy támogassuk egymást a mélypontokon is :)
27. Nívea
2012. aug. 18. 17:08
Ja :D Első körben 5 kilót szeretnék gyorsan leadni :D Aztán mehet lassabban még 5, és ha még 5 lemegy, akko igazán boldog lesze :) Összesen 10-15 kilótól kellene megszabadulnom :) Nem tűnik így nehéznek, de borzasztó elkezdeni, aztán megtartani. Egyszer már sikerült, de aztán a változások az életemben megint megviseltek és szépen visszahíztam :(
26. Nívea
2012. aug. 18. 17:07

Még ezen nem gondolkoztam. Elkezdtük a 90 naposat még nyár elején, de utazások, vendégeskedések miatt sajnos nem sikerült tartani. Így most még nem volt erőm újrakezdeni. Mozgás...hát hogy is mondjam. Babát szeretnénk a Párommal, de hiába próbálkozunk, nem sikerül. Így igazából félek a drasztikus diétáktól, meg a mozgástól is, mivel sosem lehet tudni mikor van baba a pocakban.

Bízom benne, ha sikerül leadnom néhány kilót, akkor a bébi is összejön :)

Régen jártam futni, azt úgy szerettem. Tornáztam is dvd-re, de azt hamar feladom. Most a futáson gondolkozok megint, de ugyanazzal a problémával küzdök, mint Ti :) Sötétben félek egyedül (eddig eljártak vele, de már nem). Meg hát a rázkódás a lehetséges terhesség miatt....

Van egy elliptikus trainerem, majd lehet, hogy azzal fogok tekerni kétnaponta fél órát :) Talán :D

De a kajával nem tudom mit kezdjek. Igazán nem :(

25. picurrri (válaszként erre: 24. - Nívea)
2012. aug. 18. 16:47
Persze, mindenki csatlakozhat:). Minél többen, annál jobb. Te milyen módszert választasz, illetve milyen mozgásformát?
24. Nívea
2012. aug. 18. 12:22
Sziasztok! Én is csatlakozhatom? Egyedül olyan nehezen veszem rá magam a diétára. A Páromnak is jó lenne fogyni, de most még vele sem megy. Jó lenne egy kis erősítés :)
23. 470b65b134 (válaszként erre: 21. - Leányzóka.)
2012. aug. 18. 11:39

Gratulálok a szüleidnek :) Én tuti,hogy nem bírnék megcsinálni egy ilyen kúrát,nekem ez túl egyhangú. Na meg nem igazán bírom,ha ennyire szabályozva van,hogy mit egyek. Ráadásul utána tuti visszajönne az egész.

Én inkább maradok a kajára figyelésnél és a rendszeres mozgásnál :)

22. 470b65b134 (válaszként erre: 20. - 90b8a03167)
2012. aug. 18. 11:36

Na igen,Réka tornái ezért nem a legjobbak,bár sokan esküsznek rá. Mondjuk mivel mind Réka,mind Alexandra tornái alakformálók,ezért csak azokkal fogyni nemigen lehet. Alexandrát így is jobban csípem,a stílusa is jobban bejön,na meg ami még ennél is fontosabb,az ő dvd-i minden testrészre kiterjednek és jobban le is nyújt utána. Réka főleg combra és popsira jó,és alig nyújt. Vannak tőle is dvd-im,de azokat ritkábban fogom elővenni. Én próbálok minél változatosabban mozogni. Még kb egy hónapig nincs sulim,itthon vagyok,így jobban belefér az időmbe a napi torna. Zumbázok,Alexandrázok,de tervezek pilatesezni és jógázni is. Próbálkoztam már ezekkel korábban is,de nekem valahogy túl lassúak,nem igazán csípem az ilyen lassú mozgásokat és az az érzésem van közben,hogy ezekkel semmit nem lehet alakulni. Pedig elvileg igen,mert nagyon sokan dicsérik ezeket is. Kipróbáltam régebben Czanik Balázstól a capoeira aerobic-ot is,az is nagyon jó,de főleg derékra,nekem meg combra kellene vmi leginkább. De szerettem azt is,így lehet,hogy újra beiktatom majd. Tracy Andersonnak is csináltam már anno a torna videóját és tetszett,de ráuntam egy idő után. Van egy táncos videója is,de abba csak belenéztem,nem csináltam,mert nekem követhetetlen volt :D

Cardio-nak nagyon jó a TurboFire program. Ez egy egész program több különböző hosszúságú videóval. Én mondjuk nem programszerűen csináltam,csak néha-néha előszedtem egyet. Nagyon szuper,ajánlom :) Tatarek Rezsőnek van egy nagyon jó zsírégető aerobik dvd-je,az is szuper,garantált az izomláz utána. Valamint sokan dicsérik még Péntek Enikőt is. Őt még nem próbáltam,de lehet,hogy teszek majd vele is egy próbát.

Szóval van miből válogatni :)

2012. aug. 18. 11:19

Én ugyan nem terveztem a külön kúrát, csak az állandó edzést. De szüleim próbáltak egy úgy nevezett tojásos kúrát, és nekik használt nagyon. Leírom ide, hogy mi volt az, hátha valakinek tetszik a dolog és segítek vele!:)


*Hétfő

reggeli: fél grépfrút, 3 kemény tojás, kávé

ebéd: 3 tojás, kávé

vacsora: 3 tojás, vegyessaláta, 1 pirítós

*Kedd

reggeli: fél grépfrút, 1–3 tojás, kávé

ebéd: 3 tojás, tea

vacsora: 1 nagy szelet sült hús, zöldsaláta vagy savanyú káposzta

*Szerda

reggeli: fél grépfrút, 1–3 tojás, kávé

ebéd: 2-3 tojás, spenót, paradicsom vagy paradicsomlé

vacsora: fél grillcsirke, uborka, paradicsom

*Csütörtök

reggeli: fél grépfrút, 1–3 tojás, tea

ebéd: vegyes saláta, grépfút, kávé

vacsora: 2-3 tojás, túró, 1 szelet pirítós

*Péntek

reggeli: fél grapefruit, 1–3 tojás, kávé

ebéd: 1-2 tojás, tea

vacsora: sült hal (nem panírozva), vegyes saláta

*Szombat

reggeli: fél grépfrút, 1–3 tojás, kávé

ebéd: gyümölcssaláta

vacsora: 1 nagy szelet sült hús, paradicsom, uborka, tea

*Vasárnap

reggeli: fél grépfrút, 1–3 tojás, kávé

ebéd: sült csirke, paradicsom, főtt káposzta, sárgarépa

vacsora: zöldségleves, grépfrút, tea


Persze, grépfrút helyettesíthető citrommal is.

Kávé és tea fogyasztása cukor nélkül ajánlott.

Alkohol fogyasztása tilos a kúra alatt!

A tojás lágyan vagy keményre főzve lehet enni.


Igaz, sok helyen úgy írják, hogy egy hét kúra, egy hét szénhidrát és cukor nélkül étkezés, majd ismét egy hét kúra. De szüleim egybe csinálták meg a két hetet és 4-6 kg-ot fogytak vele.


Sok sikert! (:

20. 90b8a03167 (válaszként erre: 8. - B4d40997c0)
2012. aug. 18. 11:11

A problémád: RÉKA TORNA és Béres Alexandra!!! Én sokszor belefogtam Rubint Réka féle életmódba, de nekem nem jött be! Azért próbálkoztam vele, mert mindenhonnan csak a pozitív példákat hallani. Én valahányszor belekezdtem mindig brutálisan megvastagodott a combom! Volt, hogy már 5 hete Update szerint éltem és mindennap 40 percet tornáztam Rékára! És összesen 1 kilót fogytam, de a combomra meg nem jött fel a nadrág! Én valahányszor belekezdtem mindig egy idő után feladtam, mert nem tetszett az eredmény! És olyan férfias alakom lett! Nekem nagyon kell vigyáznom a súlyzókkal, mert nagyon erős csontozatom van, olyan férfias és ha elkezdek súlyokat emelgetni, nem telik el sok idő és baromira nagy vállaim lesznek! Ezért kezdek most bele Tracy Anderson tornáiba, mert az állítólag nőies alakot formál majd nekem. Amúgy meg a lényeg: cardio, cardio.... cardio!!! Én is most minden áldott nap le fogok nyomni egy 40-50 perces táncos cardio edzést! + majd még alakformálom mag tracy balett mozdulataival! Szóval én is belekezdek, de holnaptól! Na akkor én Tracy Andersont választom! Ez jó, hogy leírjuk, mert majd össze lehet hasonlítani, hogy kinek mi jött be, mi volt az eredmény! Én 168 cm vagyok és 70-71 kg. Célom: 52-55 kg! AKKOR IS MEGCSINÁLOM!!!

Diétát még nem döntöttem el. Én ki akartam próbálni a Dukan diétát, de nekem ez úgy jött le, hogy ez a "francia Atkins"! Atkinst próbáltam, de az egy katasztrófa diéta! Szóval még holnapig eldöntöm!

19. picurrri (válaszként erre: 18. - 470b65b134)
2012. aug. 18. 10:08

De jó, ügyes vagy.. :D

Valamelyik nap én is meg kell mérjem magam, mert 1 hete stagnálok, remélem beindult újra:).

18. 470b65b134 (válaszként erre: 17. - Picurrri)
2012. aug. 18. 08:51

detto :) itt is úgy bámulnának rám kb,mint egy földönkívülire :D ezért most a tornával próbálkozok inkább,csak fog menni úgy is.


reggel 70 dkg-val kevesebb voltam,mint tegnap. ez szuper,nagyon örülök neki :) persze tudom,hogy nem fog ez mindig ilyen könnyen menni,de ez most jólesett :)

17. picurrri (válaszként erre: 16. - 470b65b134)
2012. aug. 17. 21:37
Nekem is ilyen gondjaim vannak:), nem szeretem mikor látnak mások, mert itt ebben a kis városban senki sem kocog és úgy néznek rám, mint valami ufóra:)). Ezért én is csak sötétedés után járok, és igyekszem kivilágított helyeken futni. Szerintem fog ez neked menni kocogás nélkül is:).
16. 470b65b134 (válaszként erre: 14. - Picurrri)
2012. aug. 17. 19:10

Lehet,hogy rá kellene akkor szánni magam. De akad egy pár kóbor kutya a környéken meg nem szívesen futnék akkor,amikor mások is látnak,sötétben meg félek egyedül futni :) Jó,ezek lehet,hogy csak kifogások,tényleg nehezen veszem rá magam :D

Meglátom,hogy alakulok a többi mozgással és a kajára figyeléssel,és végső esetben talán rászánom magam :)

15. 470b65b134 (válaszként erre: 13. - Mafalda)
2012. aug. 17. 19:06

Talán nem hangzanak olyan rosszul ezek a számok,de van azért min faragni. Sosem lehet elégedett magával az ember,és a lehető legtöbbet szeretném kihozni magamból. Sokan mondják,hogy ilyen korban nem nehéz még csinosnak lenni,majd ha már gyerekek is lesznek,utána sokkal nehezebb. Persze utána sem szabad elhanyagolni magát egy nőnek,de nyilván más lesz a fontossági sorrend és kevesebb ideje lesz az embernek magával foglalkozni.

Az elsődleges célom az alakformálás és a tükör inkább a mérvadó,de bízom benne,hogy a kilók száma is csökken majd azért szép lassan :)

14. picurrri (válaszként erre: 12. - 470b65b134)
2012. aug. 17. 15:04
Sajnos ez ilyen, mindig van mit javítani:).. A futás pedig tényleg jó lenne rá, és csak az első pár alkalommal nehéz rávenni magad, utána már megy:). Legalábbis én ezt tapasztaltam.
2012. aug. 17. 15:00

Szia!

Ha én ilyen paraméterekkel rendelkeznék,mint te,azt jelentené,hogy elértem a célomat.Akkor voltam ennyi,amikor szegény anyukám meghalt,és ez a súly volt az egyetlen vígasztaló a dologban.Aztán a változó korral én is igen megváltoztam.Lehet,hogy neked elég lenne csak az alakformálás.Persze emellett egyél csak egészségesen és igyál sokat!

12. 470b65b134 (válaszként erre: 9. - Picurrri)
2012. aug. 17. 14:34
Nem panaszkodom,lehetne rosszabb is a helyzet,de van mit javítani azért. Elsősorban a combtájékkal vannak problémáim. Nagyon nehezen alakulok ott. Körte alkat vagyok,annak minden előnyével és hátrányával :) Sokan ajánlották már combra a futást,de valahogy nem tudom rávenni magam. Szívesebben tornázok inkább,a futás nem az én világom :S
11. 470b65b134 (válaszként erre: 8. - B4d40997c0)
2012. aug. 17. 14:29

Szia!


Belenéztem a naplódba és tényleg nem eszel sokat,csodálkozom,hogy nem indult még be nálad a fogyás. Centiben sem látszik semmi? Mert a mérleg nem mindig mérvadó. Érdemes centizni is magad,mert ha tornázol is rendszeresen és persze a kajára is figyelsz,a centik hamarabb látszani fognak. Egy idő után persze a kilók is,de nem mindig érdemes a mérleggel foglalkozni,egy külső szemlélő nem a súlyodat látja,hanem a centik látszanak :)

Pár tanács,amit érdemes lenne megfontolni. Egyél 5-ször keveset,így nem éhezel meg nagyon és az anyagcseréd is felgyorsul. Tudom,nem mindig könnyű ezt betartani,én sem tudok mindig 5-ször enni,még akkor sem ha itthon vagyok,mert nem mindig kívánom. Valahogy agyban kellene átállni erre és egy idő után automatikussá válik. Ha nem is vagy otthon napközben,vigyél magaddal vmi apróságot (persze ne csokit :)) és 3-4 óránként egyél vmit. Így elkerülhető,hogy estére nagyon megéhezz és felfald a hűtőt :) Valamint szerintem cseréld meg a reggelidet és a vacsidat. Reggelre egyél inkább szénhidrátban gazdagabb kaját,mert az beindítja a napot és azt úgyis lemozgod a nap során. Ajánlom például a zabpelyhet tejjel (ízesíthető még persze édesítővel,fahéjjal,kókuszreszelékkel,gyümölccsel,stb.). Nagyon finom és telít :)Én gyakran eszem ezt reggelire. Vacsira pedig valami könnyű legyen. Valami fehérje,esetleg gyümölcs.

Szóval a mennyiséggel nincs gond szerintem,nem eszel sokat egyáltalán,esetleg a sorrenden variálj.

Valamint igyál sokat. Sokan elfeledkeznek erről,pedig nagyon fontos. Minimum 2-3 litert meg kellene inni egy nap,főleg szénsavmentes ásványvízből esetleg ízesítetlen teából. Nagyon ajánlom a zöld teát. Sok pozitív hatása van,de a legjobb,hogy segít a zsírégetésben :) Persze ízesítetlenül kellene ezt is inni,úgy lehet a legjobb hatást elérni. Először nehéz talán megszokni,de hozzá lehet szokni,sőt egy idő után talán meg is szereted. Én mindig megiszom délelőtt kb 1 litert.

A heti 3-4 torna pedig nagyon jó,annak is meglátszik majd idővel az eredménye,csak nem szabad feladni az elején. Kitartás,menni fog! Azért vagyunk itt,hogy támogassuk egymást :)

10. picurrri (válaszként erre: 8. - B4d40997c0)
2012. aug. 17. 14:22

Megnéztem a naplódat. Nekem elsősorban ami segített a fogyásban, az kardió volt. Kocogás, úszás bármi ami kicsit megemeli a pulzust. A torna feszesít, izmosít inkább.

Estére pedig inkább virslit, húst, tojást, salátákat kéne enni, kenyér, kifli nélkül.

Remélem tudtam kicsit segíteni:).

9. picurrri (válaszként erre: 5. - 470b65b134)
2012. aug. 17. 14:16

Épp megnéztem a naplódat, sztem. te ilyen paraméterekkel igazán csinos lehetsz:). A tökéletesítés biztos összejön év végére:).

Én is igyekszem a mozgást előtérbe helyezni, eddig még elég jól megy..

2012. aug. 17. 11:27
Sziasztok, én is csatlakozom, még új vagyok, de kezdek elkeseredni... 2 hete tornázom, és figyelek arra, hogy azért este már ne csokit egyek, de egy dekát nem fogytam... vezetek naplót is, remélem kapok tanácsokat is, mit rontok el... Már nem tudom mit tegyek, hogy 75 alá menjen a mérleg nyelve... én se vagyok a diéták híve, régebben a mostani módszeremmel sikerült fogynom, most -15 kiló lenne a cél, de elérhetetlennek tűnik, hisz 2 hét alatt már alakulnia kellett volna valaminek...
2012. aug. 17. 10:35
Remélem :) Azért választottam ezt,mert bár a diéták gyakran csábítóak,mivel gyors eredményt ígérnek,de sajnos általában ezek nem tartósak. Persze általában mindenki minél gyorsabban szeretne fogyni,de a kilók sem 1-2 hét alatt jöttek fel,így én azt vallom,hogy annyi idő alatt nem is megy le. Vagy ha igen,az vissza is jön hamar. Mivel nálam tényleg nem sok kg-ról van szó,ezért inkább a lassabb utat választottam. Év végét tűztem ki célnak,de majd meglátom mikorra sikerül elérni :) A lényeg,hogy tartsam be a kalórialimitet és legalább heti 4-5 alkalommal mozogjak valamit,így nagy baj nem lehet :)
6. biológus (válaszként erre: 3. - 470b65b134)
2012. aug. 17. 09:47

Szia! Köszönjük szépen!


Olvastam milyen módszert választasz, biztosan bejön, főleg, hogy nem akarsz sokat fogyni. Valamikor nekem is működött, de most az egészségem miatt váltok.

5. 470b65b134 (válaszként erre: 4. - Picurrri)
2012. aug. 17. 09:16

Szia!


Üdv itt :) Én sem vagyok a diéták híve. Valami hasonlót tervezek én is,mint te. Azzal a különbséggel,hogy mivel kalóriaszámolást is tervezek,így nem veszem olyan szigorúan,és ha belefér a napi keretbe,akkor a "bűnös" ételekből is eszek néha. Én amondó vagyok,hogy semmit nem szabad teljesen megvonni,mert az (legalábbis nálam) nem vezetne jóra. Így mindenből eszek,persze mértékkel. Emellett rendszeres mozgást tervezek,tornát,zumbát,jógát,szóval változatosan. Sőt,nálam a fő hangsúly a mozgáson van,mert amellett,hogy nagyon szeretnék néhány kiló mínuszt,az igazi célom a feszes,formás alak :)

2012. aug. 17. 09:08

Szia estrella! En 3 hete kezdtem el. Nem egy megvalasztott dietaval, hanem amennyire tudom kerulom a lisztet, peksutiket, cukros uditoket, krumplit, chipseket, es minden ilyesmit. Egy heten kb 5szor futok, uszom, vagy tornaszom itthon.

Te milyen modszert valasztasz?:)

3. 470b65b134 (válaszként erre: 2. - Biológus)
2012. aug. 17. 09:06

Szia!


Örülök nektek :) Nagyon helyes,én is az életmódváltás híve vagyok. Nem igazán hiszek a diétákban,de persze kinek mi jön be :)

Sok sikert nektek! :)

2012. aug. 17. 09:01

Szia estrella!

Én nem fogyózok, csak életmódváltok :D, de a párom is beszáll és reméljük ő fogyni is fog sokat! Mi a paleo mellett tettük le a voksunkat! 20-án kezdünk, finom ráhangolódással. :)

2012. aug. 17. 08:50

Sziasztok!


Várok ide mindenkit,aki mostanában szeretné kezdeni,újrakezdeni diétáját,életmódváltását. Bárki csatlakozhat nyugodtan,nem számít,hogy milyen módszerrel fogyna. Változzunk vissza és legyünk újra csinosak együtt! :)

Nekem 5-10 kg mínusz a célom,részleteket megtudhattok a naplómban.

Az augusztus 20. természetesen nem szó szerint értendő,csak hogy mégis legyen egy dátum :) Én például ma kezdem újra,de természetesen,az is csatlakozhat,aki most még csak inkább ráhangolódna és szeptembertől kezdene neki. A lényeg,hogy támogassuk egymást,mert együtt könnyebb. Gyertek bátran! :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook