Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás után fogszilánk van az ínyben, mi a teendő? fórum

Foghúzás után fogszilánk van az ínyben, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 12. 10:30
keresni egy JÓ fogorvost, aki ilyet nem hagy az ínyedbe!
2010. nov. 12. 06:47

Elvileg ha csak fogszilánk van benne, akkor annak nem szabad fájnia. Valóban kilökődik magától.

Azt azért nem árt tudni, hogy a fogból tört le, vagy az állkapocs csontból. Merthogy az merőben más, az már nagyon tud fájni. Lassan gyógyul. általában 3-4 hét, mint az egyéb csonttörés.

16. Pichon
2010. nov. 11. 18:38
Üdv 22 -éves dohányzó srác vagyok 2010.11.04 vették ki a jobb alsó rágófogamat azóta fáj hasogat igaz látom hogy gyógyúl de mégis olyan csúnya és sokszor vérzik.
15. Szelavi (válaszként erre: 14. - Toth0816)
2010. szept. 1. 11:09

Szia!

Ez tényleg hihetetlen!!! Mikor kihúzta a fogat, nem láttad teljes egészében? Képes volt hazaküldeni egy "betörött" foggal a doki????


Én is hallottam arról, hogy később kilökődik egy-két darab, de semmi plusz fájdalommal nem jár állítólag!


Kitartás...

2010. szept. 1. 07:18

Sziasztok!

Megint itt,sose hiszitek el mi van velem,ugye vissza mentem a dokihoz,kiszedet 4 szilánkot,azt hittem itt vége,tegnap reggel kivette a fertötlenitő csikot,délutánra ujra kezdtem érezni a szilánkokat,na gondoltam én megörültem,mert ez nem lehet,DE LEHET,sőt képzeljétek gondoltam neki veselkedek hogy most mi van a számban alkohollal alaposan megfertőtlenitettem egy fogpiszkálot és a mély lukat körbe jártam vele és sztem a fognak az inynél lévő része körbe benne van,teljesen odáig vagyok,ma megyek megint,mert érzem ez igy nem jó.


Lehet csak a gyökér jött ki,mert valamit mégis csak kiszedett,de azt mondja kilöködik magátol,igen,de addig mennyi fájdalomcsillapitot kell beszednem hogy kibirjam?!!

13. Szelavi (válaszként erre: 12. - Toth0816)
2010. aug. 31. 09:53

Na, ennek nagyon örülök!

Akkor most már reméljük szépen begyógyul :)

12. toth0816 (válaszként erre: 11. - Szelavi)
2010. aug. 30. 13:53

Köszönöm kérdésedet,igen.

Voltam dokinál,kaptam injekciót megnyitotta és cirka 4 db csont szilánkot szedet ki 1 jó nagy volt benne.

A félelmemet leszámitva nem volt rossznak mondható a kezelés,már az is elviselhetőbb volt mint a fájdalom ami vele járt.

11. Szelavi (válaszként erre: 10. - Toth0816)
2010. aug. 30. 13:14

Ajjajj...

Jobban vagy?

2010. aug. 29. 21:01
Igen a fájdalom miatt eljutottam erre a pontra én is hogy holnap reggel az orvosomnál kezdek,mert ez borzalmas,bedagadt,lüktet,pedig hozzá sem nyultam,fájdalomcsillapitóval is állandosult a fájdalom
2010. aug. 29. 20:44
Vissza kell menni és kiszedetni.
2010. aug. 29. 15:18
Ha nem fáj nagyon, ne menj vissza a dokihoz, mert akkor felnyitja, hogy kiszedje, (megkaparja)és az már valóban nagyon fáj. Régen én visszamentem, de még egyszer soha nem tenném.
2010. aug. 29. 08:35

Semmiképp se piszkáld,mert nem steril amivel

hozzányúlsz,ha magától nem lökődik ki

menj vissza a dokihoz!!

2010. aug. 29. 08:19

Ha nincs begyulladva én nem piszkálnám, mert még esetleg valami fertőzés és gyulladás lép fel.

Kinövi magát pár nap alatt!

2010. aug. 29. 08:15

szedek gyulladáscsökentőt,elviselhetőbb a fájdalom,nincs megduzzadva.

Reményeim szerint elkezdett kilöködni,mert csak este vettem észre addig nem éreztem hogy lenne ott valami rendellenes,

a szemöldökcsipesz jó ötlet,kiprobálom hátha....

köszönöm szépen.

2010. aug. 29. 08:09

nekem is volt szilánk a fogínyemben, és szemöldökcsipesszel szedtem ki.

Kellemetlen volt, de legalább utána nem bökött. Ez kb. a fogvésés után 2 nappal jelentkezett. Ha gyulladt, akkor javaslom én is a fogorvos felkeresését, hogy adjon rá gyógyszert, nehogy szájsebészet legyen belőle.

2010. aug. 29. 08:09
Várni kell egy pár napot és magától kilökődik.Én is jártam már így...de én visszmentem és sokkal rosszabb lett ahogy megpiszkálta és ő szedte ki.Begyulladt rendesen.
2010. aug. 29. 08:06

Szia!

Az lehet a felsértett állkapocs is, magától ki fog lökődni. Antibiotikumot vagy gyulladáscsökkentőt írt fel a doki? Ha nem múlik (sőt), akkor visszamennék a helyedben.

2010. aug. 29. 08:03

Csütörtökön huztak ki egy fogamat és tegnap este éreztem meg hogy benne van egy fogszilánk,furcsa is volt mert nagyon fájt.


Ilyenkor mi a teendő???Akinek volt ilyen vagy tudja legyenszíves irjon,köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook