Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló szedése közben kimaradó menstruáció esetén mit tegyek? fórum

Fogamzásgátló szedése közben kimaradó menstruáció esetén mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. okt. 31. 08:43
Sziasztok!Nekem Mistral tabletta mellett 1 év szedés után volt , olyan hogy az előző levélből még 6 db "aktìv" tabletta volt mikor megjött ezt meg beszedtem majd megtartottam az egy hét szünetet és szedtem to. ,de bepánikoltam mert azt gondoltam megint előbb jön majd meg , de a következő csak a hét nap szünet 3. napján jött meg...Ezt csak azért írom ,hogy én ezzel így jártam és ,hogy előtte nem volt ilyen mert pontos volt mindìg ,szóval előfordulhat ez mással is.Azért , ha többször lesz ilyen akkor elmegyek dokihoz.
2012. jan. 26. 08:15
ma reggel kellene megjönnie de még semmi. mindig a 4. napon reggel, csütörtökön szokott megjönni. a fogamzásgátlót rendesen beszedem mindig. lehet az idegesség miatt késik?
2010. aug. 26. 15:42

Sziasztok!

Én most kezdtem el szedni a tabit, hétfőn volt a 21. tabi. És akkor most ki kell hagynom pont 1 hetet-azaz-jövő hét kedden szedjem a következő havit akár megjött akár nem- vagy azt kell megvárnom, hogy mejöjjön és annak az első napján kell megint kezdenem? És még annyit, hogy ilyenkor a 28. napon kellene megjönnie?

Köszi a választ előre is!

2009. jan. 3. 17:14

negatív!

Várok még a következőt,s ha akkor is probléma lép fel,akkor baj van!

2008. dec. 29. 21:29

Sziasztok!

Én nálam is most jelentkezett először,hogy a nem megszokottan jelentkezett a megvonásos vérzés!Lassan két éve szedek fogamzásgátló tablettát,és nagyon ritkán felejtem el, mondhatni soha!De az utóbbi lapnál sajnos kétszer is elkövettem ezt a hibát. Sajnos nem jött meg rendesen,ezért pánikba is estem, és rá három napra csináltam tesztet,ami negatív lett. Orvoshoz még nem mentem,várom,hogy elteljen még 7nap,hogy a teszttel még vizsgáljam a dolgot,és ha az is negatív, akkor már csak a következő menzesz a 100%-ék!addig várok türelmesen, ha az is elmarad,akkor megyek el dokihoz! Nagyon családszerető ember vagyok, e-miatt nem kockáztatnék semmit!

Majd írok,ha meg van a teszt!

33. Brie
2008. dec. 13. 23:11
Sziasztok! Remélem tudtok segíteni, nekem a következő a problémám. Fél éve szedtem már a tabit, és mindig rendesen megjött, aztán csak nem, végigizgultunk egy hónapot, negatív tesztek (szerencsére) dokinál is voltam, nem volt baj, valószínűleg a tabitól túlságosan elvékonyodott a méhnyálkahártyám így nem volt minek leválnia. Aztán a köv hónapban megjött, és az után is rendesen, és most megint nem. Mit tegyek? Nem szeretném, ezt a hol megjön hol nemet, és most megint vegyek teszteket? Lehet h terhes vagyok, nem hinném, akkor tabit váltsak? Meddig megy ez így? Segítsetek!!
2008. márc. 26. 07:46
Semmit !nekem is volt már ugy hogy idegesebb voltam és kimaradt.De pánikba nem estem,3hét múlva "lejelentkezett" rendesen!
2008. márc. 22. 11:45

Én addig nem szednék több fogamzásgátlót, amíg meg nem jön rendesen a mensesem és utána a nőgyógyásszal egy másikat iratnék fel.

Feltéve ha nem vagy terhes

30. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 29. - Puszmok)
2007. aug. 6. 14:34
Abbahagytam! És valahogy nyugodtabb is vagyok, mint eddig voltam. Visszavittem a gyógyszertárba a maradék két havi adagot, remélem tudnak vele valamit kezdeni, ma délután kiderül!
29. Puszmok (válaszként erre: 28. - E3e8ab07a5)
2007. aug. 6. 09:06

Szia!

Én is femodent szedtem 7 évig, szedése közben nem volt baj sosem, de ez tényleg nem normális menj el orvoshoz, viszont én már egy éve abbahagytam és a mensim még mindig nem állt helyre, ha esetleg 1-2 év múlva babát szeretnél akkor azt mondom ne szedd tovább! Kell a szervezetednek szerintem majd ennyi idő hogy helyreálljon!!

2007. aug. 1. 12:29

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat!

Rosewood teljesen igazad van, és köszönöm, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat. Beszedtem a következő havi tablettát és most pontosan és időben megjött. Ettől függetlenül abbahagyom a gyógyszert, mert nem ér annyit, hogy a későbbiekben bajok jelentkezzenek miatta, és nem akarok a következő hónapban újra amiatt izgulni, hogy vajon megjön e vagy sem?!!!

27. rosewood (válaszként erre: 26. - E3e8ab07a5)
2007. júl. 9. 17:51

Stuncogo, nem riogatni akarlak, de benne van a pakliban. Én másféle gyógyszert szedtem a kisfiam születése előtt, az is egyfázisú volt (mint a kómostani Yadine), minden nap kellett szedni, 28 napig, 7 placebo is volt benne, hogy ne felejtsem el beszedni, a nevére nem emlékszem, ki is vonták a forgalomból. szóval, akkoriban gyakran fájt a fejem, volt, hogy kimaradt a mensim, ödémás voltam, sokat híztam és nagyon nehezen estem teherbe később, csak hormonok segítségével. Vicc, hogy annyira akartuk a babát és 18 hét 4 naposan !!!!derült ki, hogy kismama vagyok, ugyanis a mensimre évek óta nem számítottam már. Akkor azt fogadtam, soha többet fogamzásgátló, de a Kisfiam 5 éves, és nem szeretnénk még kistesót. Sose volt valami szabályos ciklusom, és emiatt gőzöm se lenne, terhes vagyok -e, ezért inkább beszedem a bogyót, amivel most nincs ilyesféle gondom. Még mondjuk 5 évig (30 vagyok), utána nemtom mi lesz, a kockázatok miatt.

Ha bébit akarsz és így reagál a szevezeted, időben hagyd abba inkább, azt gondolom...

26. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 25. - Rosewood)
2007. júl. 9. 15:33
Köszke! Orvosommal beszéltem, ő is ezt javasolta, hogy szedjem tovább és énezt teszem, van még 3 havi gyógyszerem, ezt beszedem, utána befejezem. Nem szeretném, ha majd akkor baj lenne, ha babát szeretnénk!
2007. júl. 9. 13:38
Válasz az eredeti kérdésre: Hívd fel a dokidat! Én is jártam már így, és tablettától meg a szedés időtartamától függ, mi a teendő. Nekem tovább kellett szednem, mintha mi sem történt volna. (Yadine-nél.) Aztán a mensim is megjött, köztesen, meg utána rendesen is.
2007. júl. 9. 13:21
Teszt negatív lett, úgyhgy szombaton bevettem a gyógyszert! De ez elfogy és abbahagyom!!!!!!!!
2007. júl. 5. 15:10
Köszönöm, sokat segítettél, és bíztam benne nem én vagyok csak így ezzel. A tesztet azért megcsinálom, boztos, ami biztos!
22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - E3e8ab07a5)
2007. júl. 5. 13:11

Az is vérzésnek számít, ha maszatolsz. EZ is ismerős.

Egyébként, dokitól tudom, amiket írtam és megtörténtek velem. Nem vagyok olyan okos.:)

2007. júl. 5. 12:17
OK? Mi is minimum ennyit gondoltunk, ki kell tisztulnia a szervezetemnek teljesen. Ja, maszatolok, nem jött meg rendesen, de már ez is valami!
20. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - E3e8ab07a5)
2007. júl. 5. 10:53
3 hó szünet a babacsinálás előtt. OK?
19. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 18. - M_Marcsa)
2007. júl. 5. 08:10
Köszike! A tesztet azért megcsinálom és a dokit is meglátogatom,de tegnap a dokim telefonon megnyugtatott, hogy ez azért van mert két levéllel szedtem be egymás után és hogy kezdjem el a következőt nyugodtan.Azt hiszem, hogy elfogy a meglévő gyógyszerem és befejezem a fogamzásgátlás e módját, úgyis max. év végéig szedtem volna, mert tervbe van a babázás.
18. M_Marcsa (válaszként erre: 12. - E3e8ab07a5)
2007. júl. 4. 20:49
Ne izgulj, Logestet szedtem, 2 havonta volt ciklusom, rendszeresen. Megesik.
17. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 16. - E3e8ab07a5)
2007. júl. 4. 20:45
Köszönöm!Mátékám tartozik az 1-2%ba...Esküvő előtti héten derült ki,szóval ő a nászajándékunk ...most volt 3éves
16. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 13. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 4. 17:03
Bocsi, vagyis a két gyerkőc közül valamelyik az 1-2%! Tündériek a gyermekeid!
15. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 13. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 4. 17:02
Tesztet mindenféleképpen megcsinálom, de szombatig várok vele, bár olyan tesztem van, amelyik nagyon korán kimutatja a terhességet! Nem semmi lehet az 1-2%-ba tartozni, hogy döntöttél akkor, ő az, akit a képeken is láthatunk?
2007. júl. 4. 16:53
Menj orvoshoz ! A teszt sem árt, de az sem 100 %-os. :-))
13. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - E3e8ab07a5)
2007. júl. 4. 16:48
Azért csináld meg a tesztet...Nekem is volt hasonló problémám,fogamzásgátló szedése közben elmaradt a mensim,nem mertem elkezdeni a köv. levéllel,míg dokihoz nem mentem...azt mondta egy idős dokibácsi vizsgálat közben,hogy Kedves,a fogamzásgátló csak 98-99 százalékos.Hát maga az az egy-két százalék:-))
2007. júl. 4. 16:39

Szisztok!

Felhívtam a dokimat és azt mondta, hogy azért maradt ki a mesim, mert 2havi gyógyszert szedtem be egyszerre szünet nélkül, tehát kezdjem el szedni a kövtkező levéllel szombaton és ha a következő hónapban is gond lenne, akkor kell hogy abbahagyjam. Egy kicsit megnyugtatott, a tesztet mindenféleképpen megcsinálom és csak utána veszem be a gyógyszert. Remélem semmi gond nem lesz!

Majd elmondom mit törént!

11. e3e8ab07a5 (válaszként erre: 6. - A820912c87)
2007. júl. 4. 16:12
Köszike, azért valamennyire megnyugtattál! Azt valahogy nem hiszem, hogy terhes lennék, de ezt egy teszttel kizárom. Én sajnos már legalább 3 éve nem tartottam szünetet és már 7 éve szedek fogamzásgátlót(persze itt tartottam szünetet közben) Lehet, hogy ez a baj, ezért nem jön meg, hogy régóta szedem a gyógyszert és hogy most két havit vettem be szünet nélkül. Lehet hogy jobb lesz pihentetni, úgyis babán gondolkozunk és egy pár hónap tisztuéási idő is kell...
2007. júl. 4. 16:09

Köszönöm mindenkinek a választ!

Megyek dokihoz tutira, de szerintem ma telefonos segítséget veszek igénybe, hátha pont ügyel a kórházba és még be tudok menni hozzá!

2007. júl. 4. 15:54
menj el orvoshoz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook