Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fizeti-e a bérlő a közüzemiket? fórum

Fizeti-e a bérlő a közüzemiket? (tudásbázis kérdés)


22. df2a740c00 (válaszként erre: 15. - Murva)
2012. nov. 21. 17:10

Azért azt lehet látni, ha fogyasztás után fizetnek, hogy nagyjából reális-e a bediktált óraállás. pl. ha -20 fokban bediktál x köbméter gázt és lesz egy 3ezer forintos számlája, akkor az lehet gyanús. vagy villanynál is fel kell hogy tűnjön, ha irreálisan keveset diktál be.

Amikor elköltözik, ellenőrzöd az óraállásokat, és a végén levonod a kaucióból, ha van olyan tétel, ami még nem rendezett.

21. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. nov. 21. 16:19
A legtöbb szolgáltatónál már lehet neten követni a folyószámlát. A bérleti szerődésbe kikötitek, hogy ahhoz legyen hozzáférésed.
20. murva (válaszként erre: 17. - Cippora)
2012. nov. 21. 16:10
Jó ötlet
19. kristo_f (válaszként erre: 17. - Cippora)
2012. nov. 21. 10:35
EZ a tuti!
18. murva (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2012. nov. 20. 22:15
Igen csak az a megoldás maradt,hogy valakivel megnézetni,legalább kéthavonta
17. Cippora (válaszként erre: 15. - Murva)
2012. nov. 20. 22:13
Fotózza le az órákat és küldje át e-mailben,mms-ben.Persze úgy,hogy a gyári szám is látszódjon.
16. kristo_f (válaszként erre: 15. - Murva)
2012. nov. 20. 21:19

Arra tényleg semmi biztositék. Valakit megbizni, akár kevés pénzért, hogy időnként nézze meg az órát?

Én idáig soha nem ellenőriztem , de tehetném mert 10perc autóval


Korábbi bérlő kapta a számlát, le is lépett, kaucio után maradt 50-60ezer tartozás közüzem felé

15. murva (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2012. nov. 20. 20:43
Ez odáig rendben van,hogy nekem számláznak és én fizetek,de én nem tudom az óra állásokat megnézni,mert 200 kilométerre lakom,ha vele diktáltatok mi a biztosítékom,hogy a valóst mondja be akár nekem akár a szolgáltatónak?Nekem a távolság jelenti a gondot az ellenőrzés miatt.Minden hónapban me mégsem utazhatom ezért haza.
14. kristo_f (válaszként erre: 11. - C6766641b8)
2012. nov. 19. 23:09

És ha átiratta volna akkor is ráterhelik az ingatlanra/szerintem/


Az átiratás adózásbol jobb, bár most már szuperbrutto csak kb 2millió felett van, illetve egyszerübb

13. kristo_f (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. nov. 19. 23:06

Semmi átiratás!


A számlázás cimét kérjed a szolgáltatóknál, hogy változtassák meg a tiédre

és kössél szerződést hogy havonta jelented az óraállásokat

Az óraállásokat neked jelenti a bérlő, te meg online jelented és fizeted

Ez a tuti, igy csinálom én is

Egyhónapot nem fizet, levonod a kaucióbol és utilapú, ezeket a szerződésbe beleirni

Írott szerződés nélkül ne add ki

12. e28c748947 (válaszként erre: 11. - C6766641b8)
2012. nov. 19. 22:35
A közművek tulajdoni lapra terhelnek!!!!
2012. nov. 19. 22:29

Az én ismerősöm kiadta a nagy házát bérlőknek.Egyszer csak a bérlő eltűnt 6 év után.

Az új bérlőnél derült ki,hogy pl csak a gázra 1 millió ft-os tartozást csinált,hulladék díj fél millió,Villanyszámla 1millió.....

Mind a tulaj nevén volt,így Neki kell most fizetni:/

Nagyon vigyázni kell,semmit ne hagyj a neveden,na meg próbálj meg jól albérlőt választani:/

10. Rita 72 (válaszként erre: 8. - Simple)
2012. nov. 19. 22:26

Ez már kilőve. Ketten is írtuk, hogy nincs értelme.

Akkor is rajta hajtják be.

2012. nov. 19. 22:25

Sehogy sem jó. Ha kifog egy olyan bérlőt, aki át akarja verni, akkor akár a feje tetejére is állhat, akkor is átvágják.

Az egy dolog, hogy elküldi neki a csekk másolatát, de mi a garancia arra, hogy a számlán a valós fogyasztás szerepel.

Egy évben csak egyszer van leolvasás, és olyan óraállást jelent le a szolgáltatónak, amilyet csak akar.

Ezt nem lehet ellenőrizni, csak úgy, ha néha Magad is megnézed az órákat.

8. simple (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. nov. 19. 22:24
Irasd át a nevére az órákat.
2012. nov. 19. 22:14
kérd meg, hogy szkenneljék be/ fényképezzék le a csekkeket, miután befizették!
2012. nov. 19. 22:10
Persze.Teljesen mindegy kinek a nevén vannak a számlák.A szolgáltatók, ha behajtani akarják a tartozást, a lakásra terhelik elöször.Az az első,hogy jelzálogjogot tesznek rá.Innentől a tulajnak szar...
2012. nov. 19. 22:09
Az összes szolgáltatónál lehet a bérlő nevére iratni a közműveket. Egyszer kell csak bemenned a szolgáltatókhoz, kifizetni az addigi állásig mindent, kérni egy-egy nullás számlát,elhozni egy-egy átírási megbízást, a többit már a bérlő intézi.
4. Cippora (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. nov. 19. 22:06

Vagy ráíratod az ő nevére az órákat,és akkor automatikusan neki megy,vagy te kezeled a számlákat,te fizeted be,és adsz róla fénymásolatot,én ez utóbbit választottam.

Azt a gondolatot gyorsan vesd el,hogy ő fizesse azt ami a te neveden van...

3. Rita 72 (válaszként erre: 2. - Bionet58)
2012. nov. 19. 22:06

Barátnőm anyukája kiadta a lakását. A bérlő kérésére a számlák az ő nevére érkeztek, támogatás igénylése miatt.

Egyszer csak érkezett egy levél a földhivatalból, hogy ráterhelték a lakásra a tartozást végrehajtói megkeresésre.

Ügyvédnél és végrehajtónál is jártak, de a tartozást így is a barátnőm anyukájának kellett kifizetni.

A bérlő meg eltűnt, mint szürke szamár a ködben.

2012. nov. 19. 22:01
A közüzemi számla a bérlő nevére érkezzen. Ha nem fizet őrajta hajtsák be. A bérleti szerződést ügyvéd, vagy közjegyző jegyezze ellen, amiben kikötöd, és a bérlő pedig aláírja, ha két havi elmaradása van, akkor felmondhatod a bérleti szerződést, és ő kötelezettséget vállal a kiköltözésről. Magyarán ki is költözik. Persze mindezt akkor érdemes érvényesíteni, ha nem látsz esélyt a bérleti díj fizetésére.
2012. nov. 19. 21:55
Albérletbe akarom kiadni a lakásomat,de én messze lakom,hogyan tudom havonta ellenőrizni,hogy fizeti e a bérlő a közüzemiket és annyit fizet e amannyi a fogyasztás ?Telefon a közüzemiknél adnak felvilágosítást a befizetésről havonta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook