Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Finom zsirégető, étvágycsökkentő teák vagy teakeverékek fórum

Finom zsirégető, étvágycsökkentő teák vagy teakeverékek (beszélgetős fórum)


2013. dec. 27. 18:28
sziasztok.érdekelne engem ez a fitocsáj tea hol vetted és valoban jo hatása van fogyi téren??
2011. máj. 7. 16:01
Sziasztok!Én Fitocsáj teát iszok,2 hó alatt 13 kg ment le tőle!Ananász ízesítésű.
2011. máj. 3. 12:54

Lehet hogy kicsit elcsépeltnek hangzik, miután annyi helyen hallani róla, de a zöld és puerh tea tényleg nagyon jó :) Persze felejtsd el a kapszulákat és a filtereseket is, érdemesebb bemenni egy teaházba vagy teaboltba és megvenni a kimértet. A másik, hogy nekem az a tapasztalatom, ezek a fajta teák minél kisebb mennyiségben elkészítve a legfinomabbak, és a filteresnél kicsit is jobb minőségűeket többször is fel lehet önteni :)

Én pl. így iszom a teákat: forralok vizet, majd kitöltöm egy egyliteres termoszba. Egy kis régi tejkiöntő kannába szoktam tenni a teafüvet, illetve puerhből ilyen kis golyókba préseltet szoktam venni (nem olyan drága, 1500-2000 forintból megvan egy havi adag, minden napra kb. egyet számolva), és erre öntöm rá az egy csészényi forró vizet. (Egy csészéhez egy olyan egy evőkanálnyi zöld teát szoktam használni.) Ezt lehet persze variálni, teatojással mondjuk egyből a csészében, én így szeretem, mert jobban kiázik a tea, ha a kannában szabadon van, de persze takarítani macerásabb. Zöld teánál figyelni kell, könnyen túlázik, az első felöntések olyan félpercesek szoktak lenni nálam (hétköznap banchát iszom), és egyre hosszabbodnak. Kb. csészényi adagokban zöld teára simán ráöntök egy liter vizet, bár a végére persze gyengébb lesz, puerh minőségtől függően fél-egy litert szokott bírni. Szóval ha megittuk a csésze teát, csak ráöntöd a következő adagnyi vizet és csinálsz újat :)

Szerintem így sokkal élénkebb ízűek a teák, ráadásul egy termosszal, teatojással meg csészével/bögrével szerintem egész nap el lehet iszogatni apránként, leginkább ha az ember ülőmunkát végez (én tanulok, leginkább itthon gépezés közben, kaja után szoktam inni, a gyomromat nagyon megnyugtatja :)), csak vigyázni kell, hogy ha sokat iszik az ember, akkor menni kell a mosdóba és éhes is lesz tőle :)

Persze ezeket tilos édesítve inni :) de igazából nem is kell. Egy idő után nagyon rá lehet kapni, és kicsit rászoktatja az embert a természetesebb ízekre, szóval a gyümölcsöt és zöldséget is jobban kívánja az ember. Csak hogy tényleg finom, arra a barátomat tudnám felhozni: a mai napig csak cukros leveket hajlandó meginni, ettől függetlenül amikor először kóstoltattam meg vele a natúr banchát, a fenti módon elkészítve, utána már állítása szerint hiányolta 'azt a finom természetes ízt'.

Én meg az utóbbi időben kaja után szoktam meginni egy-egy adag puerh-t vagy banchát, és párom édesanyja sopánkodott, hogy miért nem eszek és mennyire lefogytam, pedig azért különösebben nem fogyókúrázom :)

Amit feljebb leírtam, macerásnak tűnhet, de valójában nem az :) És nem kell hozzá sok idő, már hiányoznak ezek a kis szertartások.

Nah, bocsi, hogy hosszú lett, csak sok gondolatom van ezzel kapcsolatban, lenne még több is :) Remélem azért nem hagytam ki semmi lényegeset.

2011. máj. 2. 11:23
Köszönöm.Azért még várok javaslatokat:)
2011. máj. 1. 23:07
csalántea, nekem ízlik is egy kis mézzel, és használ is!:)
2011. máj. 1. 22:44
naturland fitt forma. finom,kíméletes,gyógynövényes-nem hashajtós
2011. máj. 1. 22:41
Kérlek irjatok ilyen teákat,milyent érdemes venni.Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook