Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Filmjelenetek, amiktől féltél gyerekkorodban... fórum

Filmjelenetek, amiktől féltél gyerekkorodban... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. ápr. 23. 13:58

Hófehérke és a hét törpe. Évekig rettegtem tőle, amikor kicsi voltam. Amikor Hófehérke ott állt az erdő szélén és le akarta lőni a vadász a királynő utasítására, de végül megsajnálta, és azt mondta neki, hogy "Fuss, menekülj, többé vissza se térj!" És akkor Hófehérke berohant az erdőbe, megjelentek neki a rémek, a fák szemei, egyre jobban bepánikolt, és a végén beleesett egy gödörbe. A gödör felett megjelent egy nagy, narancssárga szem, az nagyon kiverte nálam a biztosítékot. De miután bezuhant a gödörbe, még mindig nem lett vége, mert a rémek tovább üldözték, a fák ágaiból karmok lettek, attól is féltem. Végül elájult. De szerintem az egész mese nyomasztó, úgy, ahogy van, elejétől a végéig.


Kis hableány sorozat, 1. rész. Ott az verte ki a biztosítékot, amikor menekültek a cápák elől, és megláttak egy nagy, narancssárga kagylót. És az a zene közben...attól még most is kiráz a hideg:D


És volt egy patkányos mese, mindjárt belinkelem. Az elejétől a végéig olyan, mint amikor Hófehérke berohant az erdőbe.


Űrgammák. Pont 7 éves koromban láttam. Imádtam azt a sorozatot, de volt benne egy rész, amikor elpusztult a föld, és megmentettek 3 gyereket. Mahukhoz tértek, bent voltak valami sötét, félhományos szobában. Nem tudták, mi történt, elkezdték egymást hibáztatni, veszekedtek, és megláttam valami furcsa széket, aminek három pöcke volt. Az volt a halálom.:D


Egyelőre ennyi jutott eszembe:D Jó sok mindentől féltem.

35. Channa* (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2016. ápr. 23. 13:55
Szerintem az egész félelmetes volt. A zene, a történetek, akikkel találkozott Aladár az utazásai során, stb. Nagyon féltem az egésztől:DDD
2016. ápr. 23. 13:54
A horrorfilmek között volt egy olyan, amiben az emberkének kitekeredett, megfordult a feje, majd négykézlábra ereszkedett. Pl. nem volt a kedvencem. :)Bár nem emlékszem a címére.
33. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2016. ápr. 23. 13:51
Ez így is van.
32. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 29. - Channa*)
2016. ápr. 23. 13:51
Szörnyellának csak annyi baja volt, hogy baromi ronda és ostoba. Nekem sem volt a kedvencem... :))
31. andi6020 (válaszként erre: 25. - D7ba7bf7ff)
2016. ápr. 23. 13:34
Rettenetes
30. Mazsinka (válaszként erre: 27. - D7ba7bf7ff)
2016. ápr. 23. 13:33
Már bocs, de lehet is félni egy macskától. Mondjuk én nem, de van, aki igen. A félelemnek pont az a lényege, hogy mindenki mástól, más miatt fél. Van, aki tök egyszerű dologtól, ami másnak vicces. Azt hittem, azért jött létre ez a fórum, hogy megbeszéljük ezt, és jókat röhögjünk, hogy mások mit találtak gyerekkorukban félelmetesnek. Ami szerintem lehet egy olyan dolog is, ami valójában nem is az.
29. Channa* (válaszként erre: 14. - D7ba7bf7ff)
2016. ápr. 23. 13:33
És eszembe jutott az unokatesóm. Gondoltam elviszem őket a 101 kiskutyára, ha jól emlékszem 4 éves lehetett. Kb. 20 percig bírtuk, mert Zsolti egyszerűen hisztériás rohamot kapott Szörnyellától, a másik ugyan ennyi idős unokatesómnak semmi gondja nem volt.
28. Channa* (válaszként erre: 9. - L.luiselotte)
2016. ápr. 23. 13:29
A gyerekeink:DDD
27. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 26. - Mazsinka)
2016. ápr. 23. 13:07

Szerintem az tök "flash" volt, semmi félelmetes, inkább játékos...


Persze, ennyi erővel egy macskától is félhetünk...

26. Mazsinka (válaszként erre: 7. - Channa*)
2016. ápr. 23. 13:00
Most, hogy mondod... mikor Aladár felvette a kapcsolatot, és jöttek a kis vibráló pontok... na, az elég félelmetes volt. :D
25. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2016. ápr. 23. 12:50
Még moziban láttam. Nem volt kutya...
2016. ápr. 23. 12:33

A Messziről jött ember rémlik valakinek?

Francia film volt és egy erdőben játszódott, valami kastélyszerű épületben. André és Fanny házaspárok voltak, de a pasasnak volt egy bátyja, Jacques, aki szerelmes volt a nőbe, ezért a tesóját leütötte egy villáskulccsal a sötét erdőben. Csakhogy az ipse nem halt meg, mint hitte, hanem elvánszorgott egy közeli házba, ahol befogadták és ápolták, aztán lánccal a kezében visszajárt "kísérteni" a kastély pincéjében.

2016. ápr. 23. 12:04
Jumanji, de az egész film. Felnőtt koromban. Gyerekkoromban nem volt ilyen.
2016. ápr. 23. 12:00
Nem emlekszem ilyesmire, inkabb mostanaban fosok az ilyesmitol
2016. ápr. 23. 10:58
godzillától féltem
20. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2016. ápr. 23. 10:49
Viszont a kis hableány annyira szépen megvan csinálva, az egész film olyan magával ragadó hangulatú, egy másfajta csodavilágba repíti az embert. A lélek világát adja leginkább vissza.
19. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 14. - D7ba7bf7ff)
2016. ápr. 23. 10:46

Hogy mondjak valamit, Ursula a rajzfilmtörténet egyik leggonoszabb ábrázolása. Nagyon csúnya energiák vannak mögötte. Konkrétan beléd hatol a jelenléte.


Sajnos a körvonalaknak, árnyékolásnak, tónusoknak, színeknek is van jelentősége. Minden egyes részlet megidéz egyfajta energiát. Azt az energiát, amit valójában tartalmaz a jelenet, karakter, stb...

18. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 9. - L.luiselotte)
2016. ápr. 23. 10:41
A Fatia Negra öltözéke nincs harmóniában a fekete maszkjával. Így együttesen elég sátánikus képet fest. Úgyhogy talán jogos volt a félelem.
17. globus
2016. ápr. 23. 10:40
Rémálom az Elm utcában.
16. globus
2016. ápr. 23. 10:37
Még nagyon-nagyon régen, kisgyerekkoromban volt egy film, sajnos a címét nem tudom. Akkor még nem voltak korhatáros jelölések. Egy esti jelmezbálos jelenet volt, ahol egyik szereplő csontváznak öltözött, ráadásul meg kellett ölnie valakit.
15. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 8. - 346cfad937)
2016. ápr. 23. 10:36
Ez finom... :))
14. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 7. - Channa*)
2016. ápr. 23. 10:34

Ez annyira így van!!!


A sötét erdő, az Ursula, ezek mind megvannak...


A gyereked jól érzi a dolgokat...


Az Ursula kifejezetten ijesztőre van megcsinálva.

13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 6. - Mion)
2016. ápr. 23. 10:32

Képzeld még a Disney filmekben is vannak burkoltan félelemkeltő jelenetek. Azt hiszed a gyermekeket nem "programozzák"? Dehogynem. (Főleg most!)


Én erre szerencsére már akkor is tudatos voltam. Kiszűrtem hogy hol milyen energiákkal manipulálnak.

12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 5. - 342402de6d)
2016. ápr. 23. 10:30
Ez így van. Ez a felelősség.
11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 4. - 7116aa6805)
2016. ápr. 23. 10:29
Nem lenne rossz a zenéje, de elég pattogósan adják elő, így kicsit olyan fenyegetően hangzik. Valószínűleg ezért féltél tőle.
2016. ápr. 23. 10:28

Nem feltem.

Csak rajzfilmsorozat, dragon balltol,foleg,mikor Dermeszto megjelent benne

9. l.luiselotte (válaszként erre: 7. - Channa*)
2016. ápr. 23. 10:25

én minden ijesztő jelenttől, thrillertől féltem, ill. inkább nem szerettem nézni, nem is nézek ilyeneket.

Azért legjobban - ne nevessetek ki - a Benkő Gyula alakitotta Fatia Negrától féltem.Elég ijesztő volt, ugye ?

Ilyen megfontolásból a 8-ik utast otthagytam a moziban a férjemmel együtt.


A gyerekeink úgy látszik, gyávábbak voltak, mint mi voltunk annak idején. A fiam egy komoly elszánt gondolkodásában eléggé kiméletlen fiatalember, de gyerekkorában Ő is sok rajzfilmfigurától félt, amit a 90-es évek elején a Cartoon Network ontott egész nap. - azoktól én nem féltem volna kislány koromban legfeljebb nevettem volna rajtuk, nem is értettem, hogy hogy lehetett félni pld a Batmanben a Jokertől és hasonlóktól.

2016. ápr. 23. 10:18

Sosem féltem a horrorfilmektől, még gyermekként sem, de talán Freddy Krueger volt a kivétel.

Ezt a jelenetet azóta sem tudom elfelejteni.


[link]

2016. ápr. 23. 10:05

Lehet, hogy vicces, de én olyan 4-5 éves koromban nagyon féltem a Mézga család egyik "évadától" a Mézga Aladár különös kalandjaitól. Amikor meghallottam, hogy kezdődik a TV-ben már elbújtam és szinte sikító rohamot kaptam:D

Az az érdekes, hogy a Mikrobitól viszont nem féltem:DDDD


Azt hiszem más nem volt.


A gyerekem viszont több rajzfilm figurától félt, azaz jelenettől. A hófehérke elejét sosem nézte meg, amíg Hófehérke a sötét erdőben bolyongott, illetve a kis hableány Ursulájától is rettegett, valamint volt egy sorozat aminek a címére nem emlékszem. Érdekes zenével kezdődött és közben mutattak egy házat, aminek fa gyökere volt. Rövid filmek voltak és elég érdekes és félelmetes történetekről szólt. A kedvenc részem az volt, amikor egy tudós feltalált egy nanorobotot, amit befecskendezett magába és ez a robot kijavította a betegségeit és "hibáit". Meggyógyult a rákból, megjavította a szemét, így nem kellett neki szemüveg, kopoltyúkat csinált neki, hogy a víz alatt is tudjon lélegezni, illetve a koponyája hátuljára is csinált neki szemeket, hogy hátrafelé is lásson, stb.....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook