Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fiatal vagy, mégis szomorú vagy, mert beteg vagy, lelkileg padlón vagy( pánikbetegség stb).? Nincsenek igaz barátaid? Akkor barátkozzunk :) fórum

Fiatal vagy, mégis szomorú vagy, mert beteg vagy, lelkileg padlón vagy( pánikbetegség stb).? Nincsenek igaz barátaid? Akkor barátkozzunk :) (beszélgetős fórum)


2012. aug. 5. 16:25

Sziasztok!

A jelek szerint én is pánikbeteg lettem. Az első rohamomnál a mentők vittek be a kórházba, ott a vizsgálatok semmit sem mutattak ki, hazaküldtek.

3hétig semmi sem jelentkezett(ittam citromfű és orbáncfű teát, magne b6-ot szedtem, valerianat és supradint, de ezeket még mindig szedem)

Most újra elkezdődtek a rohamok. (az első peteérés környékén volt a múlt hónapban és a most jelentkezők is peteérésnél kezdődtek, addig semmi tünetem nem volt)Tudnátok javasolni valamit?

Mit csináljak?

17. Bucóka20 (válaszként erre: 16. - Bricsitte)
2010. okt. 8. 18:18

Szia!

Első körbe ajánlom a pánikbeteg vagyok című fórumot,ott sokan vannak,vannak akik szépen haladnaka gyógyulás felé.

Én nem pánikbeteg vagyok,hanem más "bajom" van,így konkrét dolgokat nem naon tudok neked írni,de a kineziológushoz nekem is volt szerencsém.Elsőre azt hittem csoda,másodjára már hitetlenkedtem,de még 3.-jára is elmentem.És azután jött,h minden csoda 3 napig tart.Ez a kineziológusra is igaz,velem kapcsolatban.Eltelt 3 nap és minden a régi lett.

DE! azt mondom,hogy próba szerencse,bár ...van akik azt mondják,hogy nem mindenkinek tesz jót a kineziológus.Magyaránt ront(hat) is.


Ennyit szerettem volna,remélem vmit sikerült segíteni.Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan itt,akár privátban.


:-) És fel a fejjel!

2010. okt. 8. 17:07
Sziasztok!Én 12éve szenvedek ettől a pánikbetegségtől mikor is császároztak attól fogva meg változott az életem. Halálfélelemmel kezdüdött rá 4évre megszületett a kicsi lányom azt hidtem jobb lesz , de tévedtem el mentem orvoshoz írt fel gyógyszert, de már nem is tudom milyet, de nem volt jó. Úgy hogy küzdöttem tovább ismerőseim azt mondták nem vagyok normális meg bolod vagyok mikor el meséltem mit érzek. Ez volt 2002-ben. 2008-ba újból terhes ledtem most jelenleg gyeden vagyok , de végik kisért a roszullét ami abból állt, hogy jött egy fehérség remegtem féltem hasmenés ájulás érzés. Én azt hidtem hogy szoptatam a babómat és az váltsa ki enyire , de nem igaz nem attól 1, 5hónapja nem szoptatok és minden nap előjön ez a rosszulét és már nem bírom főlleg akor mikor ki kell mennem az utcára vagy ha tudom , hogy el kell mennem itthonról, de néha már itthon is el kap, nagyon ritka ha jól érzem magam. El mentem orvoshoz és mondtam neki, el küldöt laborba , de hála istenek minden rendbe kivéve a vas ami nagyon alacsony. Azt mondta , hogy ilyen rosszullétett el kéne kapni egyszer:-):-(Mondták menjek kineziológushoz az segít meg találni mi okoza ezt a rosszullétett. Nekem az lenne jó ha lenne valaki aki tudna segíteni aki már meg tudot gyógyulni ebből a betegségből. Ha van valaki segítsen nekem. Előre is köszönöm
2010. júl. 9. 09:42

Kedves Rainy morning!

Szerintem is jók az SSRI-ik, bár van olyan páciens, aki nem jól reagál rájuk, illetve sok mellékhatást észlel. De általában nagyon hasznos a pánikra. Egy biztos, én ha a fejem tetejére álltam, akkor is kínzott a pánik mindaddig, amíg nem szedtem SSRI-t. Akárhogy próbálkozik az ember ilyen-olyan terápiákkal, akinek az agyban a kémia nincs rendben, azoknak a gyógyszer segíthet hosszú távon. Vannak dolgok, amik ideig-óráig enyhíthetnek, de tartós javulást csak a gyógyszer hoz. De nem kell marékszámra szedni őket, én sem szedtem be minden kutyagumit, amit az orvos felírt:-) Az antidepresszáns nagyon sokat segített és elmúlt a pánikbetegségem. Igaz, nem egyik napról a másikra, de sikerült kijönni belőle. Ha nem szedek gyógyszert, nem is tudom, mi lett volna velem.

Szóval fel a fejjel, ki lehet gyógyulni. Kívánom neked, hogy jöjj rendbe minél hamarabb:-))

14. 6bd7f66fc6 (válaszként erre: 13. - 2954d38182)
2010. júl. 9. 01:15

Szia!

Én sem szedek már sima nyugtatókat sem receptor sem neurális gátlót semmit ezek gyorsan felszívódó egyből ható gyógyszerek leírnám hogy mik ezek, de még rám szállna a gyógyszeripar, hogy mit szidom... "azok egy rendkívül hatásos termékek stb..." :) de tudjátok mik azok! Továbbá antiepileptikus szereket sem szedek már, mert nem az a bajom, nyugtatóként is hatnak de, széles a skála amire adják szóval ne rajtam kísérletezzenek.. ilyen a Rivotril. Jó antiepileptikus szer, de pánikra nem mindenkinek jön be és sok a mellékhatása szedje az aki epilepszia gyenge formájában szenved, van akinek pánikban is segít mivel nyugtató is egyben. Én is szedtem Rivotrilt nekem nem hatott a pánikra ezért elhagytam mielőtt rászoktam volna. Az SSRI szerek azok mások, de abban is vannak olyanok, amik nem tökéletesek, vagy nem mindenkinek hatnak De van egy ami nagyon jó szerintem ez a Citalopram. Kevesebb mellékhatás nem tompulni le tőle annyira oda hat ahová kell.Amúgy a szerotonin elmélet azért igazolt dolog. Csak Szendi Gábor azt mondja inkább táplálkozással vitaminok bevitelével vegyük magunkhoz a szerotonint stb. majd erről írok egy két dolgot, de utána is nézhettek melyek azok az ételek amik szerotonin elő anyagait tartalmaznak. Továbbá itt jön a képbe nekem a problémám nekem az emésztés meg az ételallergiák miatt ezek a fontos aminosavak anyagok nem épülnek jól be és ezért szenvedek hiányt belőlük, továbbá a magas hisztamin szint megtámadja ezeket, enzimkiválasztás stb. A szerotonin rendszer szóval létezik, az egy neurotranszmitter vegyület, csak lehet vitaminokkal is ráhatni nem a visszaszívódásra mert az a úgynevezett szellektív szerotonin visszaszívódás gátlók csoportja ( ezek az SSRI-k. Ezek a szerotonin visszaszívódásért felelős receptorokat gátolják, így több szerotonin marad elméletileg az agyban amit mérni viszont pontosan nem igazán lehet tényleg. Viszont egy valamitől óvok mindenkit !!! Triptofán tartalmú vitaminokkal együtt ne szedjen senki gyógyszereket főleg SSRI ket ezekről már írtam mik... de MAO ( monoamino-oxidáz) blokkolókkal sem szedhető tisztított nagy hatásfokú triptofán tartalmú vitamin, mert akkor túl sok szerotonin lesz az agyban, ami szerotonin-szindrómához vezet ami nagyon veszélyes. A monoamino oxidáz enzim az egy olyan kötött enzim ami a noradrenalin és a szerotonin lebontásáért felelős így értelemszerű miért próbálják a gyógyszerek ezt blokkolni. Továbbá vannak gyógynövények melyeket szintén nem szabad nyugtatókkal együtt szedni. Szóval erre figyeljetek vagy ezt vagy azt ... :):)

13. 2954d38182 (válaszként erre: 9. - Lady Catalina)
2010. júl. 8. 23:52
Nyugtatóval akartak tömni,de az semmit sem segített rajtam, így abba is hagytam........... nem akarom magam hasztalan mérgezni a gyógyszerekkel,amik nem is használnak.
2010. júl. 8. 21:30
Köszönöm szépen a válaszokat! :):) Már sok embernek ajánlottam fel a barátságom, nekem sokat jelent ha örömet tudok okozni. Például barátságomat nyújtom mozgássérültek felé,pánikbetegek,rákos beteg fiatalok stb felé és aztán össze is hozom őket sorstársaikkal ha tudom. Jó látni érezni azt az örömöt, ahogy a mindennapi szomorúságot egy kis vidámság tölti el.
11. Bucóka20 (válaszként erre: 10. - 6bd7f66fc6)
2010. júl. 8. 21:30

Generalizált szorongásom van.A naplóm 27. bejegyzésébe le van írva "minden",ha gondolod olvasd el,mást nem akarok ezzel untatni,mivel nem rólam szól a fórum.:-)

Annyit még hozzáteszek,h amikor azt a bejegyzést írtam..aránylag jól éreztem magam,most ismét szar(ul) vagyok.:-):-S

10. 6bd7f66fc6 (válaszként erre: 8. - Bucóka20)
2010. júl. 8. 21:23
Szia! Igen! Nem szabad feladni! Neked mi a problémád, betegséged? Akarsz róla beszélgetni?
9. Lady Catalina (válaszként erre: 7. - 2954d38182)
2010. júl. 8. 21:11

Igen, nehéz de legyőzhető!!!


Amikor rámjött ez a rosszullét mindig arra gondoltam, hogy úgysem ájulok el és próbáltam valanu másra gondolni.

De volt, hogy le kellett szállnom a buszról, villamosról.


Mondjuk nekem írtak fel egy gyógyszert, ami bevált és az nagyon sokat segített.


De én is csak azért kezdtem el szedni, mert már nagyon sokszor rosszul voltam.

2010. júl. 8. 21:10

Teljesen megértelek,hiszen én is -beteg- vagyok.

2év már nekem (is) kiesett.Most nagyon a padlón vagyok én (is:).

De sikerülnie kell,fel a fejjel.:)

7. 2954d38182 (válaszként erre: 3. - Lady Catalina)
2010. júl. 8. 21:08

Én meg a lakásban voltam rosszúl, pláne éjjelente.

Újabban járművön is szédülök,meg ájulás érzésem van :(


Én agyilag próbálom magam kontrol alatt tartani hogy ne uralkodjon el rajtam a rosszúllét .

Általában sikerül,de sajnos nem mindíg :(


KITARTÁST kívánok mindenkinek! Tudom milyen nehéz :(

2010. júl. 8. 21:08
Remélem-hamarosan-jobban-leszel,és-minden-rendbe-jön!!!Ehhez-sok-sikert,erőt,és-főleg-kitartást-kívánok-Neked!!:)
2010. júl. 8. 21:06

Sziasztok! Esélyesen ősztől szeretnék az ilyen dolgokról egy hosszabb lélegzetvételű írományt csinálni.

Téma: Lelki, Fizikai betegségek, Nem mindennapi történetek.

Persze minden álnévvel,állhelyszínekkel menne.

Aki ebben benne van küldje el történetét a :pbius1@vipmail.hu címre vagy vegyen fel msn-re s.w.stone@citromail.hu

"Rainy morninggal dolgozok együtt neki is írhattok bátran

2010. júl. 8. 21:05

Most olvastam el a naplód és remélem, hogy hamarosan ismét a régi leszel. Ha már meg van a probléma valódi oka, akkor könnyű a kezelést is megtalálni rá. A lényeg, hogy ne bánkódj, még nagyon sok év van előtted és bepótolhatod a kiesett éveket. Ahogy jobban leszel és többször ki tudsz mozdulni, majd szép lassan jönnek a barátok és ismerősök is.

Sajnos ezek a betegségek bezártsággal és magánnyal járnak, amivel meg kell küzdeni. De ha már kezelni tudnak és jobban leszel, akkor rendbe jön minden:-))

2010. júl. 8. 21:05

Sziasztok!


Én is voltam pánikbeteg, de szerencsére sikerült legyőzni. Én járműveken lettem rosszul, azt hittem elájulok, fájt a szívem, szédültem.


De mindig újra és újra mentem, nem hagytam hogy legyőzzön.

2010. júl. 8. 21:02
Én 2002 év elején lettem először rosszul :( Jártam mindenfelé, kivizsgáltak mégis csak később derült ki hogy pánik beteg vagyok :(:(
2010. júl. 8. 20:57

Sziasztok.

Ezt a fórumot azért hoztam létre, mert sok fiatal van aki szomorú éppen, mert betegségben szenved. Lehet ez most testi vagy lelki betegség mindegy, de lehet csak szimpla szomorúság bármiért. Ilyenkor tudom elmaradnak a barátok, nem igen találkozol senkivel, nincs aki megértsen. Viszont most jó helyen jársz! Közösséget akarok létrehozni, sőt találkozni egymással! Majd kiderül ki hol lakik mihez közel stb. Az én történetemet az adatlapomba megtaláljátok, elöljáróban annyit, hogy meniere beteg vagyok ami szédülést hányingert okoz és ez miatt pánikbeteg is vagyok, már évek óta.. Írjatok! legyünk barátok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook