Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Festett szőkék ide, tapasztalatcserére! fórum

Festett szőkék ide, tapasztalatcserére! (beszélgetős fórum)


19. fiona11 (válaszként erre: 18. - Anda39)
2010. okt. 10. 20:58
Köszönöm. Eddig ahol voltam nem nagyon értettek hozzá, csak néztem rám, ezért kérdeztem, rosszat nem akarok venni.
18. Anda39 (válaszként erre: 17. - Fiona11)
2010. okt. 10. 11:10
A kellékesben az eladó remélhetőleg minden kérdésedre tud válaszolni. A kiválasztott anyagtól függ az oxi erőssége és a keverési arány is. Ha szőkítőkrémet vásárolsz, kellhet a 9%-os oxi, de porhoz nem feltétlenül, sőt van,amelyikhez tilos is. A keverési arány általában 1:2, tehát kétszeres mennyiségű oxidálószer kell.
17. fiona11 (válaszként erre: 16. - Anda39)
2010. okt. 10. 10:00

szia! lenne még 1 kérdésem. ha megyek szőkítőt vásárolni, akkor hogyan van a keverési arány az oxival tőfestéshez. hány %-os oxit érdemes venni?

9%-ot vagy elég a 6%-os is?

16. Anda39 (válaszként erre: 14. - Anda39)
2010. szept. 19. 21:32
Én az Indolával dolgozom, de a legtöbb professzionális festéknek van szőkítőkrémje, ami színez is. Ún. pasztellizáló az, amivel a leszíntelenített hajat a kívánt szőke árnyalatra lehet befesteni.
15. fiona11 (válaszként erre: 14. - Anda39)
2010. szept. 19. 21:28
Melyik szőkítőkrémet ajánlod?
14. Anda39 (válaszként erre: 13. - Fiona11)
2010. szept. 19. 16:55
Tőfestéshez érdemes olyan szőkítőkrémet használni, ami színt is ad, és a haj többi részére pedig színfrissítésként 2-3%-os oxival a színezőt rávinni.
13. fiona11 (válaszként erre: 11. - Anda39)
2010. szept. 19. 15:16
szia! hogyha már ki van szőkítve a haj, csak tőfestésről van szó, akkor szőkítőport+hajszínezőt érdemes használni? nem kell a szőkítőporos színleszedés után hajfesték, ha jól értettem?
2010. szept. 19. 14:59

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. . . festett, már majdnem fehér szőke hajam volt. . . . eldöntöttem, hogy kicsit sötétíteni fogom. Pénteken fodrász befestette barnára, a hossza világos barna szerűség, a töve gesztenye barna lett. Nagyon nem érzem így jól magam. Már megvettem a szőke festéket.

Abban kérném a segítségeteket, hogy mennyi idő elteltével festhetem vissza szőkére?

11. Anda39
2010. aug. 24. 20:26

A kiszőkített hajat elég színezővel bekenni, már felesleges festéket használni. A színező legyen hamvas árnyalatú, hogy az esetleges sárgás beütést elfedje. (2-es, 1-es, esetleg a lilásat jelölő 8-assal variálva - pl. 10.28)

Csak a hajtövet kell szőkíteni, a haj többi részére nem szabad ráhúzni a szőkítőket, mert tönkremegy tőle.

2010. febr. 14. 19:38
Schauma hamvasító sampont (Schwarzkopf gyártmány). használok egy hónapban egyszer a mesterfodrász tanácsa szerint. Ennek köszönhetően a szőke nem sárgul be nagyon, és aki nem szép ősz, hanem sárgás is, annak kissé ezüstös lesz a haja a rendszeres mosástól. 800,-Ft körül van az ára.
2009. szept. 30. 17:56

Sziasztok,

Áruljátok el nekem mi az a hamvasító sampon. Még sosem hallottam róla.

Egyébként nálam is a palette a nyerő festék. Szépen befogja a sötétbarna hajamat. Otthon csinálom egyedül és még így is megy.

2009. szept. 30. 17:22

Sziasztok:)

Nekem sokat segített az új Pantene szérum,ami a W. festékben van.Szerencsére külön is lehet kapni.

7. 3a92f8d690 (válaszként erre: 6. - Glytter)
2008. dec. 27. 22:20
az e20 é is használtam régebben most csak melíroztatok!!De nagyon szép színt ad nem lessz sárga a hajad és utána lehet hamvasítani is samponnal
2008. dec. 27. 22:09
Sziasztok! Palette E20 az általában mindig jó. Ha egy sötétebb hajból szeretne valaki szőkét, akkor is egy jó közép szőke lesz belőle elsőre. Legalábbis barnából az lett. Utána sem fehér lesz, de nagyon szőke. Valaki nem tudja, mivel lehet fehér hajat festetni? Hamvas árnyalatoktól szürkés barnás szőkés lett.. :\
2008. nov. 17. 16:50
Kérdezd már meg légy szíves,hogy egy szakember mit mond.Csak azt ne tanácsolja,hogy ne fessem magamnak ,menjek fodrászhoz:))
2008. nov. 15. 18:04
Már ajánlottam a palette color xxl01-es árnyalatát blonde extreme szőkítő a neve. Nekem kijött így a melír a hajamból. De ha gondolod unokatesóm fodrász megkérdezem tőle.
3. 8c73a5832e (válaszként erre: 2. - Judittus)
2008. nov. 15. 11:31
Persze hogy leszívattam előtte.A hamvasító sampont használom! De milyen festékkel,vagy színezővel menjek rá, hogy fedje a vöröses árnyalatot? Ha barnásat kenek rá,bezöldül???
2. judittus (válaszként erre: 1. - 8c73a5832e)
2008. nov. 13. 11:34

Szia!


Én természetes szőke vagyok, de kipróbáltam minden féle színt, utoljára fekete voltam. Írtad hogy vörös volt a hajad. Arra festettél szőkét? Igazából ha sötétebből szeretnél világosabbat mindig először leszívatják a hajat, és csak utána mennek rá a világosabbal. Ahhoz hogy ne legyen sárgás a hajad a legjobb ha hamvasító sampont használni. Az tuti megoldás sárgásodás ellen. MIkor fested a hajad utána egyből azzal mosd meg és hagyd rajt jó sokáig. Amúgy én palette color xxl-t használok, 01-est, mer volt a hajamban melír és az teljesen kijött tőle. :) Ha van még kérdésed írj. :)

Üdv: Judit

2008. nov. 13. 11:17
Sziasztok! Én kb. 2 hete gyarapítom a festett szőkék táborát. A természetes hajszínem barna,de pár éve kipróbáltam a vörös árnyalatait.sajnos még mindig átüt kissé a vörös.Hogyan lehet tőle megszabadulni,mert azt olvastam,hogy egy ideig dobni fog mindent színt.A hajszínező befogná? /Pl. a Palette/ És milyen árnyalattal menjek rá, hogy ne legyen zöld,kék,vagy sárga??Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook