Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Festett szőke hajon javítás lehetséges? fórum

Festett szőke hajon javítás lehetséges? (beszélgetős fórum)


20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Scarlet001)
2015. júl. 23. 08:33

Nem biztos, mert a jó mesterfodrász nem fogja hagyni, hogy olyan színt válassz, amitől bezöldülhet, de így esetleg nem lesz olyan színű, amilyet te szeretnél, mert ő választ helyetted, hogy elkerüld a bajt.


3 féle hajat különböztetünk meg, nekik meg kell tanulniuk ezeket a szín komponenseket, hogy melyik haj fog bezöldülni, melyik nem. Általában a néger haj egyáltalán nem hajlamos a zöldülésre semmilyen festéstől, mert nincs benne olyan komponens. Viszont az európai hajak, amikor több sárga színt tartalmaz maga a haj, akkor szőkítésre esélyes csibesárgára és ez az a haj, ami hamvas szőke festésre zöldülhet, de még bizonyos rézszőke festékekre is.


Egy samponnal akkora kárt nem okozhatsz, de a festékkel már többet és ha olyan fodrászhoz mész, aki hagyja, hogy rossz színt válassz és utána "mossa kezeit", hogy ez a te hajad reakciója, na az, nem mesterfodrász. Vannak egyébként jelzések, számok a festékeken, ami nekik segítséget nyújt, hogy a te hajad+az a szín rizikós vagy sem.

19. Scarlet001 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2015. júl. 22. 22:44
Ha egy mesterfodrásszal csináltatnám meg, akkor is lehetne zöldes?
18. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Scarlet001)
2015. júl. 22. 21:02
Nekem is sötétszőke, világosbarna az eredeti hajszínem. Amikor legelőször szőkére melírozta a fodrász, szerintem narancsságra lett. Rosszul voltam. Szerencsére nyár volt, feltűztem, hogy minél kevesebb látsszon belőle. Másnap mentem dolgozni. Mindenkinek nagyon tetszett! :D
17. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Scarlet001)
2015. júl. 20. 11:25

Szerintem már nem annyira divat a nagyon hamvas melír, de akármilyen furcsa, amikor még nagyon nagyon ment, olyan 2000 környékén (igen, mert fokozatosan átvette a gyöngyszőke, most meg már a kaliforniai szőke), akkor ezt úgy csinálta a fodrász, hogy: alapszínnel (pl platinaszőke) az egészet befestette vagy pedig túlnyomó részen melír ezzel, de annyira sok tincs, mintha majdnem az egész platina lett volna. Ezután egy nagyon vékony ecsettel, még mielőtt lezárta az alufóliát (ma már nem is ezzel csomagolnak), kékesfeketével vékony csíkokat huzigált bele.


Illetve, amikor az egész volt befestve, akkor megszárították és ezután tették a fekete csíkokat (nagyon vékonyakat), melírozva, alufóliával. Ez egy tartósan hamvas szőkét, ezüst szőkét eredményezett, úgy, hogy még a lenövéskor sem volt sárga egyáltalán. De szerintem ma már elég, ha csak schaumával rámész, mert hidd el, hogy nem kell annyira hamvasítani.


Ha barna melírt teszel a mostani csibesárgára, bármi történhet, be is zöldülhet (klóros víz!). Ezért nem nyúlnék hozzá 1 hónapig, most nagyon szívná a különböző színkomponenseket is, nem azt a színt kapnád, amit szeretnél, hagyd pihenni és "koszolódni" a színt, használd a kék sampont és legközelebb meglátod.


Egyedül a további világosítás az, ami nem rizikós a szín szempontjából, de a hajad egészsége ezt is bánná, mindenesetre ha csibesárgát világosítasz, akkor max világosabb, fehérebb lesz, tehát rosszabb nem lesz (max törik), de ha sötétíteni akarod MOST, akkor bármi történhet, ami rosszabb.

2015. júl. 20. 10:03
Az is fontos, hogy mikor festi vagy festeti az ember a haját. A szőkéből sajnos csibesárga lesz, ha a menstuációd alatt vagy közvetlen előtte fested be. A ciklus közepén szokott a legjobban sikerülni a festés, legalábbis nekem. Ha a hajadban eredetileg is van egy kis vörös pigment, válassz hamvasszőke árnyalatot.
15. Scarlet001 (válaszként erre: 14. - 76c87e32e1)
2015. júl. 19. 16:43
Lehet, hogy nem lenne olyan furcsa, ha nem lenne sárga. Vettem hamvasító sampont, majd meglátom, milyen lesz :)
14. 76c87e32e1 (válaszként erre: 13. - Scarlet001)
2015. júl. 19. 16:40
Keress egy jobb fodrászt, az elmondja a lehetőségeket. Lehet, hogy nem is vészes a helyzet, csak neked furcsa most az új, világos szín. :)
2015. júl. 19. 15:58
Most olvastam olyasmit, hogy mielőtt sötétebbre szeretném festetni a hajam, vissza kéne pigmentálni. De én nem az egészet szeretném, csak melírozni, ennél is kell? Ez esetben mennyibe kerülne? Mellig érő, kevés hajam van.
2015. júl. 18. 17:19
Köszi a válaszokat! :)
11. f4a38a0605 (válaszként erre: 9. - Scarlet001)
2015. júl. 18. 07:37
Most nem kennék rá festéket, csak hamvasító sampont, amit gribbedli ajánlt.
10. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Scarlet001)
2015. júl. 18. 07:31

Gyorssegély, ha túl sárgás lett: schauma reflex silver sampon. Sötétkékes-lilás sampon, szinte mindenhol kapható, ezzel mossál hajat 2x, a második samponozásnál hagyd rajta 5 percig a habot. A balzsamba is tegyél egy pöttynyi kék sampont és így hagyd rajta egy picit.


Ezzel azonnal hamvasabb lesz egy kicsit, igaz, közvetlenül festés után jobban szívta volna, de meglátod, azonnal levesz valamennyit a sárgából, hamvasabb lesz:)


Aztán legközelebb már elég csak 1x samponozni és rajtagagyni és nem muszáj tenni a balzsamba, csak olyankor, ha úgy érzed, hogy még mindig nem elég hamvas a színe.

9. Scarlet001 (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2015. júl. 18. 00:08
Hát egy kicsit sotétebbre akartam. Csak festéket kent rá.
2015. júl. 18. 00:00
Nekem is szőke a hajam színe, festett szőke. 3 féle színből áll. Állítólag nem lehet befesteni egyszínűre, mert ősz vagyok és nem egyformán.
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Scarlet001)
2015. júl. 17. 23:51

Ha túl világos, akkor hogyhogy sárgás a színe?

Leszívatták a színét, vagy csak rákente a festéket a fodrász?

2015. júl. 17. 23:08
És ha esetleg világosabb szőke és barnás melírt is rakatnék bele? Szóval három színből állna. Vagy valakinek nincs más otlete? Rossz érzés kimenni az utcára ilyen hajjal. :(
2015. júl. 17. 22:38
És igen, lehet javítani rajta, szinte mindenen. Türelem.
2015. júl. 17. 22:35
Válassz hidegebb árnyalatot, esetleg hamuszőkét. Kevésbé lesz sárga.
2015. júl. 17. 22:32
Nekem éppen a világosabb melír ugrott be. :)
2015. júl. 17. 22:30
szia! szerintem a meliroztatas jo ötlet lenne!:)
2015. júl. 17. 21:53

Most festettem be először a hajam, szőkés barna volt eredetileg, szőkét szerettem volna. Elmentem fodrászhoz, ilyen sárgás, furcsa lett, ráadásul túl világos. Kis koromban szőke hajam volt, úgyhogy gondoltam nem állna olyan rosszul, hááát...

Ezt hogy lehetne kijavítani? Nem szeretném az egészet átfestetni, de mégis világosabb hajat szeretnék, mint az eredeti. Ha barna melír csíkokat rakatok bele, az javíthat rajt egy kicsit? Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook