Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Férj harca volt feleséggel a gyerekért fórum

Férj harca volt feleséggel a gyerekért (beszélgetős fórum)


2010. aug. 11. 12:43

Hát én nem tudom, de talán ebben sem egyformák a gyerekek.....az én párom is elvált, két fiú volt kicsi akkor.....amíg kicsik voltak, ők is akartak jönni. Aztán kb. 4-7 éves korukban nehezebben, de amikor itt voltak, már minden rendben volt. A következő korszak, amikor HA kapunk ezt meg azt, AKKOR jövünk, vagy adunk puszit, vagy......HA vesztek ezt meg azt, AKKOR.....és később kibukott belőlük, hogy anyu mondta, hogy így kell....aztán olyan 12-14 évesen azt mondták, olyan jó nálunk lenni, mert itt beszélgetni is lehet.....utoljára úgy mentek el, hogy a zsebpénzükből majd telóznak az apjuknak, ha akarnak jönni....soha nem hívták. Mondtam, adjanak fel akár bélyeg nélküli levelet apjuknak,majd én fizetem a portót. Soha nem jött levél.....aztán sok-sok évvel később a nagyobb megjelent, mert megnősült, gyereke lett......nagy örömmel vettünk egy csomó mindent, ami egy babához kellhet...aztán kocsi kellene.....megbeszéltük, hogyan, miben tudunk segíteni. A család akkoriban vagy 5 irányból összedobhatta volna nekik a részletet, és van egy vadi

új autó......azóta nem láttuk őket.

No comment.....

Tudjátok, azt hiszem nem vagyok egyedül, ha azt mondom, ha anno mi kapunk ilyen felajánlást....

28. Lukrécia 74 (válaszként erre: 26. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 12:30
A gyerekek később mindenre/szinte/emlékeznek.Ha Ti mindent elkövettek,azt látja,és megérti.Ha nem most,akkor később mindenképp.Engem tényleg Apám ellen neveltek,és nagyon sok dolgot felnőttként fogtam fel,jöttem rá a sok hülyeségre,amit gyerekként hallottam apámról.Ha rákérdeztem felnőttkorban,azt mondja az Anyu,hogy hülyeségeket beszélek,ilyet Ő nem mondott.De bizony,az ember lánya sok mindent megjegyez a gyerekkorból.
27. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 25. - Lukrécia 74)
2010. aug. 11. 12:23

Egyetértek....nem az én gyerekem szerencsére, nálunk Ok minden, de van ismerős, ahol apuka verte a mellét, mert ŐŐőőőőő mindent megtett/tesz, és alig várja a nyarat, hogy hétköznap is vihesse a kicsit, akit évközben csak hétvégén vihetett, mivel ovis, és eddig 2 /KETTŐ/ alkalommal vitte el, és mindjárt vége a nyárnak.....

A gyt. is hol megy hol nem, az én ifjú koromban ezt a bíróság kőkeményen letiltotta anno......pedig az az apa pontosan fizetett, csak az exnejének az volt a lényeg, hogy ahol csak lehet, kiszúrjon vele.

Kettőn áll a vásár.....a bíróságon kell/ene nyilatkozni mindkét félnek, ha meg ha azóta változtak meg ennyire a viszonyok, sajnos szerintem csak a bíróság dönthet újból.....egy láthatási vagy netán gyerekelhelyezési per újraindítása.....

26. vizililiom70 (válaszként erre: 25. - Lukrécia 74)
2010. aug. 11. 12:13

Apuka előre jelez. Annak ellenére, hogy előre megvan határozva a láthatási idő.

Gyereknek saját telefonja van, amin rendszeresen hívja. Mégis rendszerint csak az anya telefonján beszélhet vele.

Senki nem mondja, hogy az anya szidja az apát. De igenis manipulálja. Jártas a gyermeklélektanban.

Anyukának nem kell elhozni, megy érte az apa de akár én is.

Épp idáig nem akar eljutni, hogy hagyja az egészet a fenébe és majd évek után a gyerekek azt vágják a fejéhez, hogy feléjük sem nézett.

2010. aug. 11. 11:48
Nálunk válási papíron 2-3 évre előre meghatározták a láthatás időpontját.Természetesen mindig az a hibás,aki a gyereket neveli!A kedves Apukának előre jelezni kellett volna,ha nem fog eljönni.Soha nem jelezte,és akár 1-2 évet ki is hagyott látogatásnál.2-3 éves gyerekről volt akkoriban szó.Ha számon kértem,hogy esetleg a születésnapról,vagy bármilyen témában miért nem mutatott érdeklődést a gyerek iránt,Én voltam a hibás,mivel nekem ugyanannyi lett volna felhívni Őt,mint neki minket.Hát furcsa álláspontok ezek.Persze ellene neveltem a gyereket,ez csak természetes.Igaz,szinte nem is tudta volna,hogy kit szidok,ha szidtam volna.Csak akkor látta a gyereket az utóbbi években,amikor Én elvittem hozzá.Vajon miért nem szeretett ott?Ha a gyerek nem ismeri,vagy nagyon ritkán látja az Apját,ne várja senki,hogy szeresse,és ragaszkodjon hozzá.Ez nem feltétlenül azért történik,mert az Apuka ellen nevelik a gyerkőcöt.Szerintem.
24. 9bbc382386 (válaszként erre: 22. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:41

Ez így van!

Ha ezt akarja egy anya,akkor apuci soha nem fog a gyermekével találkozni.Magyar jogrendszer,tele lyukakkal.

Ismerősöm 15 éve nem találkozott a fiával,a nagyszülők sem.Pedig mindent megtettek,bírósági végzéstől a független helyen való találkozásig(ami a gyámügyön volt) mindent elkövettek.

Persze orvosi igazolás mindig volt a nőnek :)

23. vizililiom70 (válaszként erre: 20. - Mamcili)
2010. aug. 11. 11:39

Nézzd...

Túl komplikálni? Eddig nem volt....

Nem miattam váltak el.

Az ex jól érezte magát addig, még visszajárt a volt férjéhez panaszkodni kávézni csevegni

Elsírta neki a bánatát, hogy azért ment hozzá a férjéhez, mert terhes lett és ő egyáltalán nem akar több gyereket. Utána meg depressziós volt, ami gyerekeket is megviselte, hogy baba akit nem akart meghalt.

Karácsony, születésnap, iskola kezdés előtt kell az apjukkal a jó kapcsolat? Hogy is van ez?

Ha a szomszéd városba kell vinni iskolába a gyereket akkor én is jó vagyok? Hogy is van ez?

22. vizililiom70 (válaszként erre: 18. - Kitrákotty)
2010. aug. 11. 11:33

A gyámügy ül a papírokon, anyuka ismerős....

A bíróság nem gyerek érdekeit képviseli eddig ezért odázta a férjem, de valószínű az lesz ügyvéd javaslatára is...

21. vizililiom70 (válaszként erre: 20. - Mamcili)
2010. aug. 11. 11:31

hűha!

Évek óta megy huza vona

Írtam hogy van szabályozás!


A feleség lépett ki a házasságból

2010. aug. 11. 11:21

hűha!

nagyon keményen veszítek az egészet!

pedig ha tudnátok milyen egyszerű lenne...

egyrészt miért nincs láthatás szabályozás?

Azzal sok minden megelőzhető...

És ad egy biztonságot a gyereknek is bármilyen nehéz

ráadásul nyár van ilyenkor több idő jár az apának is.

Én mindig figyelem a gyerekem igényeit, és én is megéltem, hogy azt gondolták ellenük nevelem a gyereket, pedig a gyereknek egyszerűen csak hiányzik a megszokott környezete.

Mit kell mindent túlkomplikálni...


Én is megkaptam, hogy elszakítottam a gyerekét tőle!

pedig ő hagyott el minket!

Miről is beszélünk?


Próbáljatok meg a saját dolgaitokra figyelni...

19. vizililiom70 (válaszként erre: 16. - Pf01)
2010. aug. 11. 11:19

Korrekt vagy nem korrekt....

Részéről sem korrekt hogy gyámügyön hazudott..

Az volt feleség miatt szerencsére tudok aludni.

Nem fújom fel csak közben dolgozom

18. kitrákotty (válaszként erre: 17. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:19

Akkor hogyhogy semmire nem jutottatok?


ha nem tartja be a láthatást, akkor bírói úton lehet érvényesíteni a jogait az apukának.

17. vizililiom70 (válaszként erre: 15. - Kitrákotty)
2010. aug. 11. 11:17

Semmire.

Természetesen papírozva van

Nem tartja be

16. pf01
2010. aug. 11. 11:15

Szerintem elsősorban a férjednek kell rendezni ezeket a dolgokat, nem volt korrekt dolog részedről elolvasni azt a mailt.

Én biztosan nem tudnék nyugodtan aludni a helyedben, nagyon bántaná a lelkiismeretemet.

Nem fújod fel mindezt egy kicsit,épp ezért is annyira zavarosan írtad le a gondolataid?

15. kitrákotty (válaszként erre: 13. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:14

és ott mire jutottak?


A láthatás papírozva van? mindig be is tartják?

14. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 13. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:12
Akkor jelentse fel.
13. vizililiom70 (válaszként erre: 10. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 11. 11:11
Volt gyámügy.. Többször is..
12. vizililiom70 (válaszként erre: 7. - Kitrákotty)
2010. aug. 11. 11:11
Konkrétan arra kérte a férjét, foglalkozzon többet az ő gyerekével ,mert látja a gyereken, hiányzik neki az apja és nem akarja hogy az apjában jobban bízzon a gyerek mint a mostoha apjában
11. kitrákotty (válaszként erre: 8. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:10

én ezt értem, nem is így gondoltam.

Hanem hogy ha a férjedet ez megviseli, nem tetszik neki, az ő feladata lerendezni ezt az exnejével, az ő feladata a gyerekeivel való viszony ápolása, sajnos te nem tudod helyette megoldani az ő problémáit.

10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:09
Írtam. Gyámügyre menjen!
9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Kitrákotty)
2010. aug. 11. 11:09
Egyetértek!
8. vizililiom70 (válaszként erre: 3. - Kitrákotty)
2010. aug. 11. 11:08

Nem baj ha foglalkozik vele. De ez azóta van amióta gyerek növöget és igényli a vér szerinti apját.

Mivel egy család vagyunk foglalkozunk egymással...

Közünk van hozzá képzeld el, hisz vér szerinti gyereke és szereti a gyerekeit.

Miért idegesít? Csak azért mert ember és megviselte, hogy elszakították tőle a gyerekeit.

7. kitrákotty (válaszként erre: 5. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:06

figyelj, az hogy kérte a férjét, hogy szorosabb kapcsolatot ápoljon a nevelt gyerekeivel, az nem jelenti, hogy az apuka ellen neveli a gyereket.


De ha azt is tenné, és bebizonyítanád, az nem bűncselekmény!


úgyhogy szvsz kár a gőzért, és inkább ne mondd el senkinek ezt az e-mail-dolgot, mert ezzel viszont te nagyobbat vétettél mint ő!

6. H.Ancsi (válaszként erre: 5. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:06
ezzel az a baj, hogy igen nehéz eldönteni, hogy mi az hogy ellene neveli, ez igen relatív.
2010. aug. 11. 11:04

Igen elég kesze-kusza. sajnos. A férjem volt felesége a férjem ellen neveli a közös gyereküket. Amire ott a bizonyíték az e-mailben.

MI a súlyosabb? Gyereket szülő ellen nevelni? Arra egyébként törvény is kitér, hogy bizony az ilyen szülő nem alkalmas a gyerek nevelésre. Vagy az , hogy sikerült belépni az e-mail fiókjába? Nem volt semmiféle gép feltörés stb.. Egyszerűen az egyik gyereke neve volt a jelszó....

2010. aug. 11. 11:03

A volt férj kérheti a gyámhatóságot, hogy kötelezzék a volt feleséget a láthatás betartására. Ha nem teszi, lehet rendőrrel menni.


Bebizonyitan meg úgysem tudod, hogy az apja ellen neveli a gyereket.

3. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:03

Nem értem én se nagyon.


Az miért baj, hogy megkérte a jelenlegi férjet - akihez nektek semmi közötök - hogy foglalkozzon a nevelt gyerekeivel is annyit, mint a vérszerintivel?


Ehhez nektek mi közötök van?


és miért téged idegesít, hogy a férjed és a gyerekei között milyen a viszony?

az ő dolga, felnőtt ember nem?

2. H.Ancsi (válaszként erre: 1. - Vizililiom70)
2010. aug. 11. 11:00
levéltitkot bizony!!! én nem nagyon értem, amiket irtál, kicsit kesze-kusza, bocs
2010. aug. 11. 10:54

Férjemnek első házasságából vannak gyerekei. Az ex láthatóan ellen hangolja őket, természetesen tagadja. Sokáig nem volt probléma de ha visszagondolok, nagyjából akkor kezdődtek ezek a dolgok miután mi összeköltöztünk "hivatalosa" is a férjemmel. A gyerekek kb 2 évig nem jöttek az apjukhoz, mindig volt valami kifogás. Most nyögvenyelősen jövöget a gyerek... Azt gondolom csak azért mert szüksége van az exnek pénzre.

De én már tudom, hogy a gyereknek a nyár közepétől minden hétvégéjét betáblázták...vagyis ismét nem lesz egy hétvége se hogy a gyerek normálisan együtt legyen a apjával.

Én már kezdem rosszul viselni, hogy hülyének nézi a férjem az ex, az meg gyerekért nem foglalkozik vele. Úgy érzem leginkább én iszom a levét , mikor úgy ugrálok ahogy elképzelték az ex a mostani férje és a férjem a gyerekért..


De a lényeg amiért kiírtam ezt a cikket és most jön a kérdés, hogy Ti mit tennétek..


Nem hagyott nyugodni a dolog, be kellene bizonyítani, hogy benne a keze abban hogy gyerekeket az apjuk ellen neveli.

Jobb híján mit tettem? Gondoltam csak van valaki akivel beszél a dolgairól. De én nem ismerem a köreit...

Így történ az hogy megpróbáltam belépni az e-mail fiókjába. Elsőre sikerült. Nem tehetek róla, hogy a jelszót túl egyszerű volt kitalálni...:O

Találtam egy e-mailt amit a férjének írt. Abból azt szűrtem le, hogy nincs minden rendben a mostani házasságával sem, amibe a régiből lépett át..De nem ez a lényeg.. Azt is leírja a férjének, tudja hogy nem egyszerű az ő kamasz lányával. Hogy nem volt probléma korábban hogy ő vitt 2 gyereket a házasságba. És a lényeg..hogy a kisebb gyereken látja ragaszkodik az apjához. Szeretné ha többet foglalkozna vele ( mármint a mostani férj az ő gyerekével.) Azóta született egy közös is. Gondolom onnantól a feleség gyerekei kicsit háttérbe szorultak.

Lassan egy éve volt hogy ezt az emailt elolvastam azóta nem tudom mit csináljak?

Valószínű ezzel az ex ellen lehetne fordulni akár gyámügyön is. De az hogy beléptem a e-mailjébe és levéltitkot sértettem??? :O)

Várom a véleményeket :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook