Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férfiak a házasságban/ párkapcsolatban. fórum

Férfiak a házasságban/ párkapcsolatban. (beszélgetős fórum)


2012. aug. 9. 14:55

Kedves hölgy!


Olyasmire, hogy próbálok elébemenni a dolgoknak, odafigyelek hogy ne lehessen észrevenni rajtam, hogy valójában milyen lusta vagyok, persze csak akkor ha időben észbekapok, korábban csak a konfliktusok elkerülésének érdekében tettem, de ma már tényleg segíteni akarok,(mondjuk nem mindíg sikerül jól...) tudatosan és nem csak őmiatta, hanem az családért, mert azóta hogy "megjavultam"(legalább is megpróbáltam) sokkal kedvesebbek és türelmesebbek vagyunk a gyerekekkel is, és egymással is, már, ha csak ennyit értem volna el, azzal is elégedett lennék, de ettől nagyságrendekkel tovább jutottunk.

Szóval én nem bántam meg!

25. be749d73f9 (válaszként erre: 24. - F08291bbcb)
2012. aug. 9. 12:28

Kedves Nick 36!

Mire gondolsz azzal, hogy próbálsz figyelmes lenni? Picit kifejtenéd! :)

Nem várod meg a felkérés. Ez nagyon tetszik. Sokan vannak, akik még annak ellenére sem tesznek meg dolgokat, hogy rendszeresen megkérik őket rá. És ebből rengeteg konfliktushelyzet adódhat.

Jó hallani azt egy férfitól, hogy változtatni akart és tudott is.

Ez általában a nőkre jellemző. Inkább ők azok, akik képesek sok mindenre, hogy a kapcsolat változzon, jobb irányba forduljon. A férfi pedig várja a csodát.

Örülök nálatok a boldog változásnak! :)

2012. aug. 9. 12:12

Kedves hölgyek!


Én leginkább arra figyelek, amit az aktuális helyzet megkíván, próbálok figyelmes lenni (nem sikerül mindíg, de igyekszem), és sokszor előre gondolkodni, nem várom meg

míg felkérést kapok....na, de ez így túl általános.


Szóval kb 15 éve vagyunk eggyütt, nagyjából négy éve elromlottak a dolgok, és én úgy éreztem, hogy változtatnom kell akármennyire is nehéz, és most, hogy tudom milyen jó is lehet a házzasság, már soha többet nem akarok úgy élni, olyan pocsék módon viselkedni a kedvessel , mint azelőtt,néha úgy érzem bármire képes lennék, hogy a kedvében járjak....

23. piciici (válaszként erre: 19. - Gemi_dunus)
2012. aug. 7. 19:54

Én is csak gratulálni tudok. Remélem minden rendben van már a családban!:)


És persze még kíváncsian várjuk mások véleményét, tapasztalatait is;-)

22. Anetta25 (válaszként erre: 6. - Gemi_dunus)
2012. aug. 6. 16:32
de itt a lényeg: hogy megkérdezted, hogy miben változz, és amit kaptál, azon nem megsértődtél, hanem változtál :)
21. 9f86e86d50 (válaszként erre: 19. - Gemi_dunus)
2012. aug. 6. 15:55
A kivétel erősíti a szabályt. :) Örülök, hogy javadra változtál.
20. 8e9170fe09 (válaszként erre: 18. - Be749d73f9)
2012. aug. 6. 14:24
Mindannyiankkal.
19. Gemi_dunus (válaszként erre: 13. - 9f86e86d50)
2012. aug. 6. 13:53
át bizony nekem is " ki volt nyalva". Nem kellett otthon semmit csinálnom, ami addig nem is volt gond, amíg nem lett saját családom. természetes volt, hogy mindig volt mosott ruha, ebéd, és a többi, és cserébe ezért tennem nem kellett, de nem is akartam. Aztán jött a mély víz,a felelősség, család, háztartás, és megbuktam. De azért ha akar az ember, akkor erőt tud venni magán, és meg tud változni, főleg, ha van miért.
2012. aug. 6. 12:56
Engedékeny? Magaddal v vele kapcsolatban?
17. 8e9170fe09 (válaszként erre: 15. - Be749d73f9)
2012. aug. 6. 12:38
Engedékeny vagyok. 16 éve, és működik. :)
2012. aug. 6. 12:29

Én nem tudom, de mintha ennél kicsit több férfi lenne itt a Hoxán!!!

Gyertek! Sokakat érdekel a véleményetek! :)

15. be749d73f9 (válaszként erre: 14. - 8e9170fe09)
2012. aug. 5. 23:57
Kicsit kifejtenéd?!
14. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Be749d73f9)
2012. aug. 5. 23:54
Engedek.
2012. aug. 5. 23:21

Érdekes, mert véleményem szerint az ember ha megfelelő rálátást nyer a dolgokra, akkor nem vár el csak úgy valamit. A baj ott kezdődik, hogy gyermekkorban is sokszor ki van nyalva a fiú, lány feneke. Persze ez nem evidens, de egy fiúé jobban, meg a lázadó korszakot sem jól kezeli némely szülő. Meg a suliban sem tanítják az önismeretet. Stb. Stb.

Igy aztán ritkább az az ember aki valóban képes a változásra, de ha egyszer felfedezi a rugalmasság jótékony hatását, remélhetőleg beépíti azt saját és környezete örömére.

Szóval az, hogy egy férfi vagy nő igazán aktív partner legyen egy kapcsolatban az részben önismereti dolgokkal is kapcsolatban van. Hiszen a kialakult személyiség tudja mire vágyik, és mindezt szeretné a másiknak is nyújtani. Persze úgy ahogy az Neki jó.

12. Gemi_dunus (válaszként erre: 9. - Be749d73f9)
2012. aug. 5. 22:13

Köszi :)

Igen, nem volt könnyű, mégis azért fontosabb az ember családja.

11. júliusi (válaszként erre: 8. - Be749d73f9)
2012. aug. 5. 22:11
Van az úgy, hogy az utolsó előtti pillanatokban döbbenünk rá, hol rontottuk el...
10. júliusi (válaszként erre: 7. - Gemi_dunus)
2012. aug. 5. 22:11
Erre én is rájöttem, sajnos...
9. be749d73f9 (válaszként erre: 6. - Gemi_dunus)
2012. aug. 5. 22:07

Igen! A lényeg azon van, hogy megkérted, mondja el, hogy miben kell változnod! Ez a nem mindegy! Pedig biztos nem volt egyszerű lejjebb adni az egódból, igaz? :)

Állhattál volna úgy is hozzá, h elköltöztek...ennyi volt!

Igyekeztél javítani a hibáidon, és ez a lényeg! :)

Gratulálok a 3. babához!!! :D

8. be749d73f9 (válaszként erre: 7. - Gemi_dunus)
2012. aug. 5. 22:02
Ahogy mondod! De miért várjuk ezt meg? :)
2012. aug. 5. 21:35
Sokszor ahhoz, hogy változtassunk magunkon, kell egy-két pofon az életben, hogy észhez térjünk.
6. Gemi_dunus (válaszként erre: 4. - Tigrisné)
2012. aug. 5. 21:22
A feleségemnek sok volt a gyerek, a háztartás, a hétköznapi teendők egyedüli intézése, főleg úgy, hogy én rátettem egy-két lapáttal.Aztán egyszer csak besokallt, és elköltözött. Üres lett a lakás, és az életem is. Rájöttem, hogy nélkülük felesleges felkelni reggel, és baromira hiányoztak nekem. Így megkértem, mondja el, miben változzak, mit tegyek, hogy jobb legyen. Ő rendesen képembe vágta, hogy trehány, lusta disznó vagyok, és én is ott laktam, mégsem voltam kellően segítőkész a háztartásban, és a gyerekkel is jó lenne többet foglalkozni. Úgyhogy ezeket a dolgokat tartottam szem előtt, s bár még most sem vagyok tökéletes, törekszem rá, hogy jó férj és apa legyek. Amúgy most várjuk a harmadik babánkat. :))
5. be749d73f9 (válaszként erre: 3. - Gemi_dunus)
2012. aug. 5. 20:33
Akkor, ha a segítség részét nézzük, a párod igencsak meg lehet veled elégedve! :) De ezek a külső dolgok, a tettek. Mi a helyzet a belsőkkel? Erre nem nagyon tértél ki...
4. tigrisné (válaszként erre: 3. - Gemi_dunus)
2012. aug. 5. 19:30
Mi volt az amitől rájöttél erre? Mitől láttad be ahogy te fogalmazol? Az én férjem sem csinált semmit a kapcsolatunk elején, pont ugyanúgy kezdte mint te, ezekkel a lépcsőkkel. Mi változott meg benned? Most azt nem ecsetelem milyen házitündér lett azóta, a te válaszod érdekel.
2012. aug. 5. 19:10

Szia,

én 7 éve vagyok a mostani kapcsolatban idén lesz 8.

Kezdetben nagyon beképzelt voltam és öntelt, mindent párommal akartam csináltatni. De aztán beláttam, hogy ez nem helyes. Nem egyedül él a lakásban, hanem én is ott vagyok és bizony szemetelek/eszem stb. Így elkezdtem megváltoztatni magamat. Mosogatni kezdtem, mert az ment elsőre valamint a söprés/porszívózás. Aztán kezdtem kajákat is csinálni majd mosni/teregetni. Azóta van egy bevált módszerünk mégpedig az, hogy fogjuk és amikor úgy érezzük valamit nem úgy sikerült megoldanunk, ahogy akartuk akkor megbeszéljük mit lehetett volna másként csinálni vagy mi az amit láttunk rá mint jó megoldás vagy mi az amit valamelyikünk jól csinált. Ez nagyon bevált sokkal harmonikusabb lett a kapcsolatunk. Ez nem mindig könnyű, de már sokszor kihúzott minket a szarból :)

2012. aug. 5. 19:05

Bár én nem vagyok férfi, csak írni szeretnék, hogy engem is nagyon érdekelnének a válaszok.

Szóval egyik férj se szégyenlősködjön:))

2012. aug. 5. 18:44

Kedves férfiak!

Érdekelne a véleményetek: ti mit tesztek azért, hogy a házasságotok/párkapcsolatotok a lehető legjobban működjön?

Mi az, amin tudjátok, hogy változtatnotok kellene vagy esetleg, amiben már sikerült is változnotok? Mi az, amiben semmi pénzért nem engednétek és miért?

A mindennapi, akár apróbb, akár nagyobb dolgokra lennék kíváncsi, akár a gyermekekkel való kapcsolatra is kitérve, mert ugye ez is hatással van egy párkapcsolatra!

És megköszönném, ha esetleg megosztanátok velünk, hogy mióta vagytok az adott kapcsolatban!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook