Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehetséges más generációba tartozó férfi és nő között barátság? fórum

Lehetséges más generációba tartozó férfi és nő között barátság? (beszélgetős fórum)


1 2
45. 9370250d08 (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2021. okt. 22. 11:59

Igen, pont ez jutott nekem is eszembemég; hogy van férfi-női barátság, csak más, mint egy női-női, vagy férfi-férfi kapcsolat.

Szerintem ehhez kell 1 bizonyos életkor, meg tapasztalat is, mire ezeket a helyén tudja kezelni az ember.

Mert tényleg minden kapcsolat egyedi a maga módján.

44. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 22. 11:57
Igen, lehetséges. (Tapasztalat.)
43. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - 9370250d08)
2021. okt. 22. 11:56
Persze nem mindegy, hogy ki mit nevez barátságnak. Úgy látom, hogy itt, a Hoxán főleg csak a "tűzbe mennék érte" és "mindent tudunk egymásról" típusú kapcsolatokat nevezik barátságnak. Pedig szerintem egy "szeretünk együtt meginni egy kávét, és beszélgetni" típus is lehet barát. Gyerekkoromban ezt úgy hívtuk, hogy barát, az előbbit meg úgy, hogy legjobb barát.
42. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Channa*)
2021. okt. 22. 11:52
Popper Péter azt mondta, hogy mindenkit az foglalkoztat, amiből hiánya van. Tehát, aki mondjuk sokat kérked a szexuális hódításaival, attól nyugodtan meg lehet kérdezni, hogy tulajdonképpen mióta impotens. Szerintem ugyanezért vannak rákattanva az emberek a "nincs női-férfi" barátság témára is. Ugyanis sokaknak nagy űr van az életében szociális- és főként szerelmi kapcsolatok terén. Ezért ha valaki kicsit is kedves velük, akkor vagy hátsószándékot feltételeznek, vagy azt, hogy többet akar, ami úgy kell nekik, mint egy falat kenyér. Amikor viszonylag hosszú ideje egyedülálló voltam, én is inkább olyan szemmel néztem az embereket, hogy kiből lehet potenciális pasi jelölt.
41. 9370250d08 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2021. okt. 22. 11:44

Érdekes, amit írtok.

Én is nagyon sok időt töltöttem fiúk között, rengeteget időt töltöttem Apámmal, férfi a tesóm is, ismerősök, rokonság, férfias szakmában is dolgozom; és nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy nem tudnak attól elvonatkoztatni, hogy nő vagyok.

Csak olyan férfiakkal sikerült barátkoznom, ahol a nagyon nagy a korkülönbség, vagy szakmailag nagyon jól megértjük egymást, de így is nehéz.

Nekem is nehéz azt figyelmen kívül hagyni, hogy a másik ember egy férfi/nő.

Bár kérdés, hogy ki mit ért barátkozás alatt. Nekem az a barát, akivel az aktuális érzéseimről, bizonytalanságaimról is beszélek, mindenki más csak haver. Na itt se kor, se nem semmi nem számít. Csak sokat nevessünk. :D

40. Channa* (válaszként erre: 39. - Forrest2010)
2021. okt. 22. 11:31
Nekem is ez jutott az eszembe...
39. forrest2010 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2021. okt. 22. 11:15
... Jézusom ! beteg elme az olyan ! rámászna ? a testvérére az ilyen ?!! h egyáltalán eszébe juthatott ?!!!!
38. Channa* (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2021. okt. 22. 11:11

Pont így gondolom.

Nem is értem, hogy miért kell mindig arra gondolni, hogy mindenképp egymásba esik 2 ember, mert a nemük ellentétes.


És csak úgy mellékesen: van egy 1 évvel idősebb bátyám, akivel nagyon jó a kapcsolatom. Minket így neveltek. Akármi van, mi ott vagyunk egymásnak.


Volt már olyan ember, aki csak úgy megjegyezte, hogy tudja, hogy szex is van köztünk... Elmebeteg!

Kevés embert utálok meg, ha egyszer már kedveltem, de azóta, amióta ezt mondta, max. köszönés van, de beszélgetés már nincs.


Roppant hülye emberek vannak. Egyszerűek, mert az agyuk egy dologra van csak beállva, más témájuk nincs, csak a szex.

Na az ilyenekkel sem igazán töltöm az időmet...

2021. okt. 22. 10:25

Nem lehet mindig mindenki mindenkibe szerelmes, aki ellentétes nemű, és kicsit is közelebb kerül. Csak én gondolom (tapasztalom) úgy, hogy ha az ember szeret valakit, akkor nincs rá késztetése, hogy összegabalyodjon további másik ellentétes neműekkel csak azért, mert jól kijönnek? Ha meg épp nincs kapcsolata, akkor sem mindegy neki teljesen, hogy ki a másik, csak ellentétes nemű legyen.


Én az egyetemen olyan szakra jártam, ahol 10% volt a lány. Az évek alatt sok férfi ismerősöm, haverom, barátom lett. Igen, egy része többet érzett, de azért a legtöbb emberi lényként tekintett rám. Érdekes módon el tudnak vonatkoztatni attól, hogy nő vagyok.

36. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2021. okt. 22. 07:14
@@@@@@@@@@@@@@@@ 100 és 80 ?!!!!!!!!!! @@@@@@@@@@@@@@@@@@@
35. fidel (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 21. 23:25
17 éves koromban volt egy felejthetetlen de rövid kapcsolatom egy anyám korú növel,azt hittem bele púsztulok mikor kidobott...,így utólag be kell látnom,hogy igaza volt.
34. Channa* (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 21. 22:36
Nem, jó haverok vagyunk és ennyi.
33. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2021. okt. 21. 22:30
Inkább 80 és 100 :)
2021. okt. 21. 22:04

Sztem igen, sőt nekem az a tapasztalatom, hogy kifejezetten előnyösek tudnak lenni a generációs különbségek, csak ehhez kellően nyitott gondolkodású emberekre van szükség, akik mondjuk szeretnek is vitatkozni, vagy nem riasztják meg őket az egyértelmű különbségek.


A férfi nő, az már neccesebb.

Nagyon szeretnék férfiakkal haverkodni, de nekem nem nagyon szokott menni. Kollégákkal munkahelyen oké, vagy baráti társaságban, ha mindkét fél foglalt és van más erős érdek, ami összeköti őket a szexenkívül, akkor el tudom képzelni. De inkább nem.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Channa*)
2021. okt. 21. 20:27
Nem jöttek elő érzelmek a kollégával egyikőtök részéről sem?
30. dafke
2021. okt. 21. 19:21

Akármilyen kapcsolódás lehetséges, ez nem függ sem a kortól, sem a nemtől, nem is értem a kérdést.

Egyénekről beszélünk, akik mind mások. Hogyan lehetne egy ilyen általános kérdést megválaszolni anélkül, hogy ne ismernénk jól az embereket?

Tehát inkább úgy mondom, csakis saját magamra vonatkoztatva, hogy természetesen lehetséges.

29. dfc04c70e4 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 21. 18:57

4. Fórumnyitó (anonim)

ma 15:50

Pl idősebb a nő fiatalabb a férfi 20 évvel


Na, én ezt a hsz-t lovagoltam meg. Erre írtam, hogy nekem erről első olvasatra a dzsigoló jut eszembe.

Sőt uez a véleményem minden további - húsz-húsz év korkülönbségnél, ami a nő javára szól - és nemcsak első olvasatra, hanem úgy általában.


Ha elvonatkoztatok a fenti példáktól, ahol a nő idősebb húsz évvel - akkor sem hiszek a férfi-nő barátságban. Baráti kör - az teljesen más tészta.

28. Scherlock (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 21. 18:56
Ha mindent tudsz", minek fórumozni?
2021. okt. 21. 18:56
Aha
2021. okt. 21. 18:43
Szerintem a negyvenes nő és húszas férfi esetén más problémák is adódhatnak. Nem anyakomplexus. Az inkább 30 év korkülönbségnél. Ebben az utóbbi esetben leginkább anya fia párosként működik szerintem.
2021. okt. 21. 18:42

Nekem van olyan volt kollégám, akivel szinte barátok vagyunk.

Nincs húsz év köztünk "csak" 17;)

Amikor belépett hozzánk, akkor 25 éves volt én pedig 42 és kb. azonnal kedveltük egymást. Na jó, 1 hétig csak méregettük egymást;)

Már nem a kollégám, de azóta is találkozunk és sokat beszélünk.


Ja, és vannak olyan barátaim, akik már tini korom óta megvannak, akik 20 évvel nem, de 15 évvel idősebbek.

Ez utóbbi leírva fura is...:DDDDD


Fura, hogy egyik esetben sem érzem soknak a korkülönbséget...


Nincs kompenzálás, csak jókat szórakozunk együtt;)

24. dfc04c70e4 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2021. okt. 21. 18:06

60 éves férfi 80-as nővel?

Őket sem tudom barátként elképzelni.

De ugyanez a helyzet a 20 éves alig férfi és 40 éves érett nő, valamint a 40 éves férfi és 60 éves bocs, de erősen öregedő nő esetében sem.

23. Bichi (válaszként erre: 22. - Bichi)
2021. okt. 21. 18:03
ötvenen túl van, és olyan is, aki harmincas, szóval szerintem lehet barátság mindenféle apa, vagy anyakomplexus nélkül is.
22. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 21. 18:02
Nálunk azonos érdeklődés miatt van olyan a baráti körben, aki
21. libikóka (válaszként erre: 20. - Globus)
2021. okt. 21. 17:11
Dal is van,,zanzibár:))
20. globus (válaszként erre: 19. - Libikóka)
2021. okt. 21. 17:08
Könyv is van. Claire Kenneth: Szerelemről szó sem volt.
19. libikóka (válaszként erre: 18. - A4e7cf9021)
2021. okt. 21. 17:07
Ez meg csak egy film címe volt:))
18. a4e7cf9021 (válaszként erre: 17. - Libikóka)
2021. okt. 21. 16:54
Uhh igaz bocsi.. Elírtam, picit elkalandoztam más irányba.
2021. okt. 21. 16:43
Ki beszél itt szerelemről?
2021. okt. 21. 16:32
Egyébként a szerelem nem korfüggő szerintem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook