Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Féltem az állásom fórum

Féltem az állásom (beszélgetős fórum)


21. Channa* (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2022. dec. 6. 11:26

Persze, gondoltam, hogy nem rólam szól;)


Csak valamiért leírtam:D


Az emberek különbözőek. Van aki már 30 éves úgy néz ki és viselkedik, mintha anyám korabeli lenne, és természetesen vannak átmenetek és a másik véglet is.


Ingyenesen letölthető levelező rendszer, nem biztos, hogy a 70 éves IT-s ötlete, bár ott lehet. Szégyen, de nálunk a bankban is ilyen van. Nem győzök csodálkozni, illetve már 3 éve mondom, hogy fejlesszük már ki, hogy mobilt használhassanak kártya helyett fizetésnél, mert így sok ügyfelet vesztünk, na de a pénz...


Igen, és sokan kortól függetlenül képtelenek változni és változtatni...

20. michelle.r (válaszként erre: 18. - Channa*)
2022. dec. 6. 10:08

Nem rólad írtam 😝 Tudom, hogy 55 éves vagy, és rád nem jellemző. De ne mondd, hogy nem találkozol olyanokkal, akik nem is hajlandóak már új dolgokat megtanulni, változtatni, mert az elmúlt 20 évben úgy csinálta.


A kor önmagában nem indok és nem magyarázat nagyon sok mindenre. Pl. arra sem hogy egy ilyen helyzetben melyik kollégát kell elküldeni.


A fiatalok meg néha azért vannak kiégve, mert bekerülnek egy olyan közösségbe, ahol jól van az úgy, mindek változtatni. És amit ő egy óra alatt megcsinálna, azt csinálhatja úgy, ahogy már megszokták.


Én is dolgoztam egy olyan projektben, hogy csak néztem, mint Rozi a moziban. Mintha a 90-es évek közepébe érkeztem volna, pedig a tulajdonos/ügyvezető 5 évvel fiatalabb nálam. Még egy nyomorult vállalatirányítási rendszere se volt. Excel táblázatban vezették a raktárkészletet. Ingyenesen letölthető levelezőrendszert használtak az egész cégnél a kb. 70 éves IT-s javaslatára.


Pont emiatt nem jött össze végül a projektje, és azonnal az én óradíjamra kezdett alkudozni. Nyilván sikertelenül 🙃

19. michelle.r (válaszként erre: 17. - Nilem023)
2022. dec. 6. 09:50
Pont ezért írtam, hogy senki nem tud itt neki válaszolni, mert bármi lehet. Őszintén nem értem az ilyen kérdéseket, mert megoldást nem hoz, de a válaszok ébreszthetnek még nagyobb kétséget.
18. Channa* (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2022. dec. 6. 00:22

Ööööö, leszálló ágban van? Bele van fásulva?

Minimum 10 éve van nyugdíjig, ha nem emelik közben és vagy megszüntetik a nők 40-et.


Most csak azért írok ilyeneket, mert én is 55 éves vagyok;)

Nem, nem vagyok belefásulva a munkámba és ha engem építenének le, akkor elég nagy tudástól szabadulna meg ez a bank. Ha marad a nők 40, akkor bár elmehetek nyugdíjba 4 év múlva, de ha megszűnik, akkor még van 10 évem, amit én se szeretnék semmit tevéssel eltölteni.


Ja, és nálunk pl. sok fiatal van kiégve, azt sem tudják, hogy mit kell csinálni, ha nem irányítják őket. Ezt a vezetők is látják.

17. nilem023 (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2022. dec. 5. 21:58

Akár arra is gondolhatnak hogy ő még szülés előtt áll vagy épp kisgyermekes. Sok helyen ez nagy problémát jelent, mert mi van akkor ha beteg a gyerek és nem tud menni dolgozni….

Sajnos olyat is hallottam vezetőtől hogy akinek kis gyermeke van nem teljes értékű ember számára!

16. michelle.r (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2022. dec. 5. 18:08
Attól, hogy elégedettek a munkájával, még lehető ő, akit elküldenek, ha valakit kell. De lehet, hogy az 55 évest fogják, mert ha ő régi bútordarab, akár bele is lehet már fásulva, vagy leszálló ágban van, akibe már nem érdemes invesztálni. Vagy egy vezetői döntés lesz indoklás nélkül.
15. michelle.r (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. dec. 5. 18:05
Biztos, hogy nem. Tudom, hogy kevés, de azért vannak még szavahihető cégvezetők, ez a nő az. Egyébként bár leépítenék. Magától nem fog megmozdulni, pedig jobb kondíciókat is kaphatna máshol.
14. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2022. dec. 5. 17:55

Tapasztalataim szerint ez nem jó jel.

Ha bejelentik, hogy senki ne aggódjon a leépítések miatt, akkor tuti, hogy lesznek.

13. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2022. dec. 5. 17:54

Miért küldték volna már régen el?

Most esett vissza nagymértékben a megrendelés, ezért vélhetőleg kevesebb emberre lesz szükség.

Azt, hogy kit küldenek el, sok mindentől függ.

Legritkább esetben a végzett munkától.

12. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 5. 17:19
Az eltelt 2 év már elég idő ahhoz, hogy biztos légy abban: a munkáddal elégedettek, különben már régen elküldtek volna. Az 55 éves még nem készül nyugdíjba... Tehát, hogy ha lesz is létszámleépítés, az a végzett munka minősége, a kollektívába való beilleszkedése, és hasonlók alapján lehet. Dolgozz keményen, pontosan,...
11. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 5. 15:57
Az, hogy a legfiatalabb és a legfrissebb csapattag vagy éppúgy lehet előny, mint hátrány. Senki nem tud neked itt biztatót mondani, egy darabig nem lesz jobb a helyzet, és azt, hogy a cég hogy reagál, mint engedhet meg, max. te tudhatod, mi nem. A tesóméknál pl. bejelentették, hogy senki ne aggódjon, nem lesznek leépítések.
2022. dec. 5. 15:57
Ja es 2 eve
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. dec. 5. 15:57
Munkahenger gyartas , en elmultam 30 , legidosebb kb 55
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 5. 15:54

Mivel foglalkozik a cég?

Mióta vagy ott?

Milyen idős vagy te, és milyen idős a legidősebb dolgozó a 4 főből?

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bichi)
2022. dec. 5. 15:46

Gyartast tamogato logisztika

Nagyon sokmindent lefed a munkánk , de ha visszaesik a rendeles akkor mi is malmozunk a muszakban

2022. dec. 5. 15:41

Szeretnék valami bíztatót mondani, de egyelőre csak rosszabb lesz a helyzet.

Ha menned kell, nem tudsz mit tenni. De egyszer már sikerült eljutnod idáig. Ha kell, megteszed megint, sőt, még tovább is!

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 5. 15:37
Sokat segítene a megítélésen, ha tudnánk, hogy milyen területről van szó...
2022. dec. 5. 15:33
Ha esetleg úgy érzed, akkor biztos ami biztos alapon keresgélj állást.
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 5. 14:56
Igen, a helyzet javulhat. De nagyon rossz hirem van, nem tudod biztossá tenni a munkád, akkor sem ha másnak dolgozol, meg még akkor sem, ha Te vagy a tulajdonos.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 5. 14:55

Jól mondod semmi sem biztos,,nem is lehet megmondani:)

Szorgalmas légy és jó kolléga,,tedd bele a tudásod,,és imádkozz🙏🏻Na jó nem muszáj :))de ne is rettegj mert rányomja a bélyegét a közérzetedre.

2022. dec. 5. 14:50
Multinál dolgozom és elképesztően visszaesett a megrendelés. Szellemi dolgozó vagyok egy 4 fős csapatban és én vagyok a legújabb és legfiatalabb. A mi munkánk is lecsökkent , szerintetek javulhat a helyzet? Féltsem az állásom? Tudom semmi sem biztos , de nem tudom hogy tehetnèm biztossá a munkám. Ide is nehéz volt eljutnom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook