Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Felső szomszéd fórum

Felső szomszéd (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
83. bb958854db (válaszként erre: 81. - Zizisicc)
2012. nov. 16. 19:56
Szerencséd van.
82. f64f0d9a69 (válaszként erre: 79. - 4c1a787e8f)
2012. nov. 16. 19:45

Hát igen, ilyen is van.

A gyerekek szerintem más dolog, még akkor is ha olykor nehéz dolog elviselni.

Egy kis gyereket nem lehet mindentől eltiltani.

Mi is sokszor vittük őket a szabadba inkább, mert ott legalább jól kiélhették magukat.

Nálatok nem lehet valamilyen szőnyegpadlót letenni, alászigetelve?

81. Zizisicc (válaszként erre: 78. - Bb958854db)
2012. nov. 16. 19:39
Akkor hiányos a listád. Én sem passzolok egyikbe sem. :o))
80. Zizisicc (válaszként erre: 77. - F64f0d9a69)
2012. nov. 16. 19:35
Lakatlan sziget, egy eldugott tanya, a Hold ... :o)))
2012. nov. 16. 19:30

Hát nehéz kérdés ez..


Nálunk is kopog a felettem lakó cipője reggel, de én ezt már ébren hallom, mert én is kelek..


Meg amúgy is, én nem szólok semmit, mert velünk van a nagy baj. Három gyermekem van, a legkisebb két éves, a középső meg 5 és fél, és autizmussal él. Egyébként megtiltottam nekik miden eleve zavaró dolgot a lakásban, tehát nincs motorozás, labdázás, tonázás, szegény lányom még azt se mutathatta be, amit táncon tanult.. Viszont ez egy régi ház, acélgerendás födémmel, megsüllyedt parkettával... Sajnos az is hallatszik, sőt mi több berengeti a csillárt, ha valaki kicsit idegesebben végigmegy. A két fiú meg koruknál, vagy éppen fogyatékosságuknál fogva tényleg hangos és hosszú "hisztiket", rohamokat produkálnak.


Az alattunk lakó meg egy egyedülálló idős nő, és nagyon haragszik ránk, meg van róla győződve, hogy mi valami extra szörnyűséget csinálunk a feje felett..


De a vicc az, hogy el se tudja képzelni, hogy engem ez tényleg zavar, hogy zavarok mást, nem érzem tőle magam jól, sőt napi szinten sírógörcsim vannak miatta.


Én lennék a legboldogabb, ha nem lennének, vagy sokkal kevésbé ezek a zajok, és nem piszkálnának... Rengeteget foglalkozom a gyerekekkel, de persze azért nem jön fel megdícsérni senki, ha másfél órát csendben játszanak, csak azért megy a hiszti, ha utána netán van 20 perc szétesés, vagy a kicsi szaladozik, ha pl a nagyobbat fürdetem, vagy netán ülök a wc-n..


Hát ilyen ez.


Ja, most fel fognak jelenteni, birtokvédelmet kértnek, meg ilyenek... Kérjenek..


Csak azért esik ez iszonyat szarul, mert én alapból nem szarok a másikra, és ha rajtam múlik, lecsavarom a készüléket, de sajnos a kisgyerekkel nem sokat tudok csinálni.. De gyerekek azért szülessenek...

78. bb958854db (válaszként erre: 76. - Zizisicc)
2012. nov. 16. 19:19
A szomszédaimat kellene megkérdezni, de mindegyik más pozitív jellemvonással dicsérne, ha szemtől szemben állnánk egymással. Persze a hátam mögött repkednének a jelzők, de nem az alább írottak.
77. f64f0d9a69 (válaszként erre: 71. - Zizisicc)
2012. nov. 16. 19:14

Lakatlan sziget. Csak akad még néhány!

:DD

Ez egy jó hely.

76. Zizisicc (válaszként erre: 75. - Bb958854db)
2012. nov. 16. 19:06
De gondolom, Te is szomszédja vagy vkinek, tehát Rád is igaz vmelyik általad említett kategória ... ;o))
75. bb958854db (válaszként erre: 74. - Zizisicc)
2012. nov. 16. 18:56
Ne viccelj.. az alább említett karakterek negatív jelzők.
74. Zizisicc (válaszként erre: 73. - Bb958854db)
2012. nov. 16. 18:44
Te melyik vagy? :o))
2012. nov. 16. 17:46
A szomszédok általában sunyi nyugdíjasok, alkoholista biztonsági őrök, sanax-os egyedülálló kékharisnyák, ill. rang és presztízs kórban szenvedő karrierista nők és férfiak.
72. Zizisicc (válaszként erre: 71. - Zizisicc)
2012. nov. 16. 17:45
Ja, és a gazégetést kifelejtettem. :o))
71. Zizisicc (válaszként erre: 68. - Viva70)
2012. nov. 16. 17:43
A családi ház sem igazán megoldás, ha nincs az emberben kellő tolerancia. Ott lehet, hogy a fejed fölött nem fognak kopogni, dübörögni, de lesz fűnyírózás, kutyaugatás, ha kisgyerekesek laknak melletted, lesz gyerekricsaj, kerti parti a szomszédban, ott is kell fúrni, faragni, tavasztól őszig, amikor tárva-nyitva minden, ott is lesz esélyed hallani a szomszéd tévéjét, rádióját, hálószobazajait stb. ..... kevés embernek van annyi pénze, hogy olyan hatalmas telket vegyen, ahol teljesen elszeparálódhat másoktól. Szóval bárhol laksz, toleranciára szükség van.
70. f64f0d9a69 (válaszként erre: 69. - 18f139611b)
2012. nov. 16. 17:35

Mert nem ismerik a házirendet és a jogaikat.

A többieknek meg szüksége van a hétvégi nyugalomra és pihenésre.

Kultúra kérdése az egész, ami nálunk hiányzik általában.

Birkák a zemberek... :((

2012. nov. 16. 16:53

Én felváltva lakom társasházban és családi házban. Mindenhol vannak zajok. A társasházban a szomszéd süket és hangos a tévéje. Nem tehet róla, mi is hangosabban hallgatjuk a tévét, amíg el nem alszunk és kész. A családi házban a szomszéd kutyája minden vasárnap hajnali ötkor kezd ugatni. Az egész udvar az övé és elég idegesítő erre ébredni. Menjek át és mondjam a szomszédnak, hogy tüntesse el a kutyát? Ugyan miért?

Egyetértek néhány előttem szólóval, hogy igenis a békés együttélésnek megvannak a maga szabályai és el kell viselnünk bizonyos dolgokat, mert ilyen az élet. És ha hétfőtől szombatig reggel 8tól este 6ig dolgozom, akkor csak vasárnap van időm fúrni faragni. Érdekes, nálunk ezt a házban megérti mindenki... A cipőkopogás miatt még senki nem szólt se nekem, se a többi nőnek, akinek ilyen cipője van...

68. viva70
2012. nov. 16. 15:50
Valóban zavaró tud lenni egy társasházban sok minden. Emberfüggő, ki, mit és mennyire tud tolerálni. Nagy az áthallás nálunk is sajnos, pedig téglaház. Megéltünk már itt sok mindent mi is az elmúlt 18 év alatt. Tudnék mesélni..., de minek? Értelme úgysincs. Családi ház lenne az egyetlen megoldás. Talán majd egyszer...
67. kisnyuszi24 (válaszként erre: 1. - Mamabogár)
2012. nov. 16. 14:23
Szia! Nálunk dettó ez van, csak fél 8-ig, 6-tól. Mániája, hogy minden áldott nap vagy másfél órával munkába menés előtt már felveszi az utcai kopogós cipőjét, ami csak úgy zeng a laminált padlón. yee. Mi is szóltunk, erre az volt a reakciója, hogy "ez egy társasház". Azóta gyakrabban tartok házibulit hajnalig :) Ha már így állunk, akkor ő is viseljen el minket, ne csak mi őt. Mondtam is a vendégeimnek, h ne legyen lelkiismeret furdalásuk, mert a felső szomszédnak sincs, így nekünk se legyen :)
2012. nov. 16. 12:33

Ha valóban zajongana a szomszéd, akkor megértenélek, de nem biztos, hogy jogos azon fennakadni, hogy a lábán jár a lakásában reggelente, munkabába induláskor.


Nem bulizik, nem ugrál, nem ordít, nem fúr-farag, hanem a lábát járásra használja. Ennek bele kell férnie.

65. f64f0d9a69 (válaszként erre: 64. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 12:24

Mi sem barátkozunk, de beszélgetünk egymással.

Én soha nem szerettem a nagy összejárásokat.

Kiráz tőle a hideg.

Nekünk is máshol vannak a barátaink. Ez még nem akadálya a szomszédi jó viszonynak. Szerintem ez jó dolog.

Míg volt kutyánk, rengeteg ismerőst szereztünk itt a lakótelepen - házbelit is - és amikor összetalálkozunk, mindig traccsolunk pár percet.

Fiatalok és idősek egy kupacban :))

Kell ez néha!

64. a0c1361e44 (válaszként erre: 63. - F64f0d9a69)
2012. nov. 16. 12:12

És azért azt elmondanám, hogy nekem a szomszédokkal semmi kapcsolatom nincs. Köszönés és ennyi, de van akivel még az sem, mert köszöntem egyszer, kétszer, de harmadszorra már nem, ha nem köszönt vissza. Nem akarok senkivel jóban lenni és rosszban sem. Mindenki hagyja a másikat élni. Barátságokat nem a szomszédokkal kell kötni, így baromira hidegen hagy, hogy kedvel e vagy sem.


Ilyen alapon én egy renitens vagyok, mert senkivel nem vagyok jóban:)

De rendes vagyok, betartom a játékszabályokat, nem acsarkodok senkire, csak nem érdekelnek.

63. f64f0d9a69 (válaszként erre: 57. - Zizisicc)
2012. nov. 16. 11:11

Ezzel teljes mértékben egyetértek! :)

Nálunk szerencsére csak 1-2 renitens van, csak az néha tolerálhatatlan :((

Velük senki nincs is jóban.

A többség rendes ember.

62. f64f0d9a69 (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 11:03

Ugyebár a józan ész is sokat számít.

Persze, hogy kell alkalmazkodni, de vannak azért határok.

Nálunk is mindenki megcsinálja amit szeretne, de igenis a játékszabályokat betartva. Nagyjából.

Nem szidok senkit, de úgy gondolom, hogy általában az az emberek érdeke, hogy egy közösségben békésen együtt lehessen élni.

A harag és az ellenségeskedés pedig rossz tanácsadó.

61. 4244093cd0 (válaszként erre: 60. - F64f0d9a69)
2012. nov. 16. 11:02

Pontosan jól értem.Nem lehet félreérteni azt,hogy idézem:"Szerintem meg az a jó, ha az emberek igenis betartják a békés együttélés miatt a házirendet. Nálunk bizony sok lakó szól és nem hiába.

Ez a normális szerintem."


Ebből kiderül,hogy hiába állítottátok össze a házirendet betarthatatlan ,mert "Nálunk bizony sok lakó szól ".....elég elgondolkodtató ez,nem gondolod?:)))

Ahol én lakom soha nincs semmi feljelentgetéses fenyegetőzés,átkopogás ezért azért amazért,pedig Gyulám,még halottak napján is dolgozott....senki,ismétlem SENKI nem nehezményezte.Érdekes ugye?:)))

60. f64f0d9a69 (válaszként erre: 58. - 4244093cd0)
2012. nov. 16. 10:56

Nem, nem érted jól. Teljesen félreérted és nem is fogunk ezen vitázni.

A hülye házirendet a lakók állítják össze...maguknak.

59. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - F64f0d9a69)
2012. nov. 16. 10:45

Azt mondod, hogy sok-sok jóérzésű ember. Ha rájuk gondolok, akkor ők tudják, hogy mikor csináljanak valamit, házirendtől függetlenül, de ha ezek a jóérzésű emberek úgy keletkeznek, hogy előtte a többi jóérzésű ember ledorongolta már őket, akkor ők mitől is jóérzésű emberek?


Szerinte ez inkább elgondolkodtató....


Én jóérzésű vagyok, mert ha olyan munkát akarok végezni, ami zavarhatja a szomszédokat akkor türelmüket kérem és x időn belül igyekszek készen lenni, de ez esetben is betartom, hogy pl. szombat délután és vasárnap egész nap már nem csinálok ilyen munkálatot. Nem hangoskodok, nem szemetelek és ráadásul nem megyek mások idegeire, ha ők nem tudják, hogyan kell ezt tenni. Szólok nekik, de nem felháborodva, csak megkérem őket és nem fogom feljelenti őket, ha még sem tudják elintézni hét közben.

És persze elviselem, hogy a szomszéd kicsije akár egész éjjel sír, mert mit tudna tenni? Azt is elviselem, ha a szomszéd kutyája ugat, mert mit tegyen vele? És ők elviselik, ha én épp magas sarkú cipőben járkálok reggel. Na ez jóérzésűség.


Ha már szidjuk a panelben lakót, miért nem szidjuk a BKV-t? Azt miért viselik el sokan, hogy előttük áll meg, illetve indul 3 busz és még villamos is és még a sok autó, teherautó, stb. Ez nem zavaró csak a cipő sarok és a lakás szépítése?

58. 4244093cd0 (válaszként erre: 54. - F64f0d9a69)
2012. nov. 16. 10:35

Nem .Nem éltem más országokban ,hogy ismerjem azon népek mentalitását.


Jól értem ,hogy az mellett kardoskodsz,hogy vesszek össze mindenkivel akkor is ha engem egyáltalán nem zavar,ha fúr farag,alkot ,amikor ráér?

Vagy egy másik szomszédom zenét hallgat ,miközben félpucéran napozik május elsejétől szept 30 a közös gangon?

Vagy a másik aki néha kiül és gitározik meg énekel?

Vagy hordjam le Klárikámat,hogy vasárnap ne 7-kor klopfolja a 16 szelet karaját??


Ha engem nem zavarnak a szomszédaim,akkor kérdem én,miért kellene baszogatnom őket csak azért mert a hülye házirend megírja?

Ez lenne a követendő példa más országogból?


Kössz szépen ,inkább nem kérek belőle...blöe.....

57. Zizisicc (válaszként erre: 54. - F64f0d9a69)
2012. nov. 16. 10:33
Szerintem szükség van szabályokra, házirendre, amit mindenkinek illik betartani. Ugyanakkor azt gondolom, hogy kellő rugalmassággal és toleranciával kell kezelni őket. Nem mindegy, hogy egyszeri esetről van-e szó, vagy vki rendszeresen vagy szándékosan vét a szabályok ellen, és az sem mindegy, hogy milyen fajsúlyú dologról van szó.
56. f64f0d9a69 (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 10:32

Elég elgondolkodtató, hogy a normális emberek normális együttéléséről ezt gondolod.

Ez nem a ki az úr a háznál-ról szól.

Így lehet békességben együtt élni sok-sok jóérzésű embernek.

Mert máshogy nem megy!

Nagyon jó magyar szokás lenne, ha az országban az emberek egymásra tekintettel akarnának élni.

Élni és élni hagyni!

55. f64f0d9a69 (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2012. nov. 16. 10:21

Nem, a szabályokat be szokták tartani, jobb helyeken!

Nem minden hely jobb hely... :((

54. f64f0d9a69 (válaszként erre: 51. - 4244093cd0)
2012. nov. 16. 10:20

Szerintem meg az a jó, ha az emberek igenis betartják a békés együttélés miatt a házirendet.

Nem is szeretem a magyar mentalitást.

Gondolom jártál már más országban, ahol az emberek nem így gondolkodnak ahogy te.

A házirend nem azért van, hogy legyen mit áthágni, hanem azért , hogy legyen mit betartani!

Nem szimpátia kérdése, hanem kultúra! Ami kis hazánkra nem igazán jellemző. Nem hiába mondják ránk, hogy balkáni népek vagyunk... :((

Nálunk bizony sok lakó szól és nem hiába.

Ez a normális szerintem.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook