Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félős kismama fórum

Félős kismama (beszélgetős fórum)


16. michelle.r (válaszként erre: 14. - Csillagszem38)
nov. 16. 22:31
Segítenél, hogy a két mondatból melyik akasztott ki? 😎
15. etr4 (válaszként erre: 12. - Tulipan86)
nov. 16. 14:30
Vállalom, hogy nem szólok bele az életedbe, sok jó tanáccsal, hogy tedd, ne tedd, ne dohányozz. stb. Barátnőm is hasonló korban szült, végigdohányozta az egész terhességet, azóta 7 éves a gyermek, semmi baja.
14. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
nov. 16. 11:05

Jézusom!!


Hogy mondhatsz ilyet??

13. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Tulipan86)
nov. 16. 11:03

Miben támogassunk, hogy cigizel terhesség alatt??????


A gyereked fulladozik benned!!

nov. 15. 23:11
Nagyon köszönöm mindenkinek. Emígy a terhességgel minden rendben. Ne haragudj akit megsértettem a cigány miatt,tényleg nem volt szándékom.Ismerek pár sokkal becsületesebbet mint fehér embert
nov. 15. 17:08

A barátnőm is dohányos, és bőven túlsúlyos, 100 kg körüli. Ő se tudta teljesen letenni a cigit. Első babánál napi 5 szalra minimalizalta. Hízni se hízott. Egész terhesseg alatt 1 kgt összesen. Ugyh kb 10 kg mínusszal jött haza szülés után.

Masodik babaval már többet cigizett sajnos. De ott se hízott semmit. A vérnyomásmérő volt némi baja, és azt hiszem terhessegi diabétesz is volt nála, tartotta a diétát.


Egészséges mindkét gyerek.

nov. 15. 16:55

Vállalom:

25 kilót hìztam, szívritmuszavarom, magas vèrnyomásom volt vègig.

Cigiztem, vègig tiszta ideg voltam,mert sokáig nem kaptam táppènzt majdnem elvesztettem a házat.

39. hèten jött a lányom.

Szóval csak nyugi!

9. michelle.r (válaszként erre: 1. - Tulipan86)
nov. 15. 13:38

"Nem,nem cigány familia,de így leírva mindha az lenne."


Szégyelld magad ezért a mondatért! 😡


A dohányzás miatt meg ne parázz! Orvosok jó része úgy gondolja, hogy egy régóta masszívan dohányzó nőnek jobb néha egy keveset dohányoznia, mint hirtelen abba hagyni.

És ha lehet válts Icosra, hogy legalább a kátrányt ne szívd be.

8. Charlize (válaszként erre: 1. - Tulipan86)
nov. 15. 12:50
Én terhesen nagyon sok vizet ittam, egyszerűen kívántam. Egy dekát sem híztam. Esetleg a túlsúlyod miatt erre figyelj!
7. Charlize (válaszként erre: 1. - Tulipan86)
nov. 15. 12:48

41 évesen és durván túlsúlyosan sikerült a lombikom anno. Ezek nem jelentettek problémát sem nekem, sem a babának. Viszont szüleim szét idegeltek, lakásátalakítás zajlott, 2 és fél héttel korábban megszültem.


A cigi és az idegeskedés lehet probléma.

nov. 15. 12:40

Nekem egyszer azt mondták, hogy erős dohányos nőknél van, hogy a hirtelen abbahagyás miatt az elvonási tünetek károsabbak lehetnek a babára, mint maga a dohányzás. Persze egyik sem jó, de erre biztos tud a doki mondani valami okosat.


Én nem dohányoztam, vékony voltam, egészséges, de veszélyeztetett terhes és a 33 héten korábban is jött a baba, viszont szerencsére minden rendben volt.

5. libikóka (válaszként erre: 1. - Tulipan86)
nov. 15. 11:21

Nem mondom hogy ezek nem adnak okot aggodalomra,,mégis valószínűleg a stressz rosszabbat tesz.

Ha az orvos nem lát okot aggodalomra,,akkor annyi tennivalód van , hogy lehetőséghez mértem megpróbálsz rendet tenni magad körül.

Minimum dohányzás,,,egészséges étkezés,és a családi gondok simítása,,ha rajtad is áll.

Vagy vond ki magad belőle.

Sétálj nagyokat,levegőzz.Ezeket mind megteheted,jobban fogod magad érezni:))

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Tulipan86)
nov. 15. 08:12

Szerintem nem rettegsz eléggé, mert akkor ezek ellen tudnál tenni, kivéve a családi bál ellen.

Egyébként meg teljesen felesleges, a legtöbb túlsúlyos, bagós kismama sem szül idő előtt...

3. papája (válaszként erre: 1. - Tulipan86)
nov. 15. 07:57

Van is mitől félned, DE tehetsz ellene !!!


- Dohányzás ellen leszoktató tapasz és nagy-nagy akaraterő a gyermeked miatt. Kerüld a passzív dohányzást is.

- Túlsúly ellen, mert terhesen is lehet, sok mozgás és tudatos diéta. Nagy ívben kerüld a zsíros és szénhidrátban gazdag ételeket.

- A vérnyomásodat mérd naponta 3x, mert a megemelkedett vérnyomás, főleg éjszaka koraszüléshez vezet.

- Rossz a lelkiismereted, ezért idegeskedsz. Ne tedd, mert ez is árt, vérnyomást is emeli.


Semmi baj nem lesz, ha ezeket is betartod.

Boldog várandósságot, könnyű szülést és egészséges kisbabát kívánok Neked !

2. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Tulipan86)
nov. 14. 23:42
De van valamilyen konkrét egészségügyi probléma (méhszáj-elégtelenség, magas vérnyomás stb.), vagy csak a korod miatt van benned félsz, esetleg valaki megijesztett? Az orvosod mit mond?
nov. 14. 23:08
37 éves kismama vagyok.24 hétben .minden pillanatban rettegek a koraszüléstől. Ördögi körben vagyok. 22 éve dohányzom,amit nem tudtam letenni,csökkentettem de ez nem elég tudom. Tiszta ideg vagyok,eleve baj a korom(első terhesség),tulsúlyos is vagyok,családon belül is áll a bàl. Nem,nem cigány familia,de így leírva mindha az lenne. Nem egyet értést,ducséretet várok,csak egy kis lelki támogatást

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook