Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Féloldali torokfájdalom, mely fülbe sugárzik.... fórum

Féloldali torokfájdalom, mely fülbe sugárzik.... (beszélgetős fórum)


2016. nov. 13. 07:19
Most már közel egy hét eltelt a legutolsó orvosköröm óta. Valóban minden múlik, de nagyon lassan. Néha még érzem a fülem, torkom, de már nem annyira... Így aki ide téved hasonló gondokkal, tudja, hogy türelem a megoldás neve......
2016. nov. 11. 13:24
Nekem is volt ilyen. Valaki megijesztett hogy tályog, így elmentem orvoshoz. Annyit nézték a tokrom hogy már nem is igaz. Semmit nem láttak, megnyugtattak hogy nem tályog. Diclofenac tartalmú gyulladáscsökkentőt írtak fel (amit te gondolom terhesen nem szedhetsz) és attól is csak pár órát volt jó, utána kezdte előröl. 2 hét volt mire elmúlt.
16. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 8. - Miss Jane)
2016. nov. 8. 20:56
ha antibiotikumon szedsz vagy szedtél érdemes utána probiotikumot szedni (sokféle van a gyógyszertáros biztos tud többet is javasolni) ami helyreállítja a bélflórát és az immunt az antibio. után és egyébként is gyulladásos betegségek után nagyon hasznos
15. Miss Jane (válaszként erre: 14. - Nyunyu2)
2016. nov. 7. 16:05
Mihamarabbi gyógyulást akkor!
14. Nyunyu2 (válaszként erre: 13. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 14:38
Jajj, de kedves! :) Köszönöm a kérdésedet, alapvetően jobban vagyok, de nem úgy, ahogy kéne. Mivel a hetem zűrös, így elmentem a dokimhoz, aki alaposan megnézett, Ő is azt látja, amit én érzek,hogy a sárga trutyi eltűnt, hátul van még habos valami trutyi. A fülre pedig azt mondta, nehezen regenerálódik. De ha nem dugul be, akkor melegíteni sem kell, mert vizsgálata szerint jól szellőzik. Szóval most maradt a steroidos orrspray, meg a sós cuccok. És remélem szépen minden panasz elmúlik. Szerinte a terhesség is lassítja a gyógyulást, mert mindent elszív a gyerek. Szóval harcra fel :)
13. Miss Jane (válaszként erre: 12. - Nyunyu2)
2016. nov. 7. 10:21
Szia, hogy vagy? Javultál? Vagy orvoshoz kellett menned?
12. Nyunyu2 (válaszként erre: 8. - Miss Jane)
2016. nov. 3. 16:00
Ebben csak az a szép, hogy várandósan nem mindegy milyen antibiotikumot írnak fel.... De a tippet köszi. Most eldöntöttem, várok hátfőig. Ha addig nem javulok, akkor irány a doki.
11. kisj
2016. nov. 3. 11:35
Lehet, hogy lenyeltél valamit ami megakadt a torkodban?
10. Miss Jane (válaszként erre: 9. - Dominós)
2016. nov. 3. 10:41
?
2016. nov. 3. 10:23
ez mind halál előtt van...
2016. nov. 3. 09:53
A lényeg, hogy nekem tüszős mandulagyulladás volt, csak a nyelvgyök mandulámon! Nem jó bármilyen antibiotikum! Curam, vagy Curam duot kaptam rá.
7. Miss Jane (válaszként erre: 1. - Nyunyu2)
2016. nov. 3. 09:50

Szia! Nekem nincsenek manduláim,tüneteim az alábbiak voltak: féloldali fülfájás, rendkívül nagy torok fájdalom, nem tudtam aludni. Háziorvos, ügyeletről elhajtottak, csak a fájdalomcsillapító segített. Nem látszott semmi a torkomon. Lázam nem volt, ami ritka...


Fül-orr gégész vizsgált meg magánrendelőben, fiberoszkóppal...nekem nyelvgyök mandula gyulladásom volt... Viszont csak fiberoszkópos vizsgálat mutatja ki. Kaptam rá speciális antibiotikumot, és 3 nap alatt jobban lettem.

2016. nov. 3. 09:47
Köszönöm Mindenkinek! Mandulám már közel 20 éve nincs, persze a töve begyulladhat. De megpróbálom, mert nem veszítek ezzel semmit. Az antibiotikumot eleve a pangó trutyira kaptam, szépen ez el is múlt, de szerintem tény, hogy a fülem lehet a ludas, a torkom nem is csúnya.... Csak infrázok stb és semmi nem segít..... De még egyszer köszi mindent, próbálom és ha hétfőig sem segít, doki....
2016. nov. 2. 23:36

Szia!

Öblögess és gargalizálj szódabikarbónás vízzel. Én is másfél hete, amikor eszembe jutott ez. Nekem bevált.

A kisfiamnak a fülire megy a gyulladás mindig. Olívaolajjal bekenem a fülét és svédkeserűs vattával bedugom, majd leragasztom. Azt mondja mindig, hogy viszket. amikor már nem viszket, akkor abbahagyom.

Mielőbbi gyógyulást és boldog babavárást!

4. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Nyunyu2)
2016. nov. 2. 22:55
Orvos nem vagyok, de nekem ugyanezekkel a tunetekkel volt mandulagyulladasom, ket rend antibiotikum kellett nekem is mire elmult. Gyogyulast!
3. bixi
2016. nov. 2. 22:39
Siman lehet mandulagyulladas. Kislanyomnak pont most van tuszos mandulaja es epp ma olvastam utana, kb pont ezeket irjak rola amit leirtal.
2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Nyunyu2)
2016. nov. 2. 22:01

Nem tudom,mit mond majd az orvos, de szenvedés ellen, először is igyál többet, utána tegyél egy nem túl vastag sálat a nyakad köré és miközben melegít, menj ki a konyhába és van mikró, egy tiszta konyharuhába rakj egy nagy adag sót, hajtogasd rá a konyharuhát, tedd a mikróba, melegítsd fel, nem kell forróra és tedd a füledre.

Az is lehet, hogy megindul egy kis váladék, ne íjedj meg, inkább tégy rá megint, ha kihűl a só.

Ha megteheted, egy-két napig ne menj ki, igyál sokat, melegítsd a sót, mert az antibiotikum nem jó a torokfájásra.

2016. nov. 2. 21:48

Sziasztok! 26 hetes kismami vagyok, immáron 6. hete betegen.... Már két kör antibiotikum kúrán vagyok túl, de az érzés nem változott: torkom bal oldala szúr, fáj minden nyeléskor, a fülem dugult enyhén, és a nyeléskor szúró fájdalom megy végig a fülembe. Mindent megteszek: infra, sószoba, sós sprayk, de nem változik a torkom. Mintha ki lenne száradva a fele.....

Akinek volt hasonló baja, mi lett a vége? Mennyi idő után gyógyult? Orvoshoz persze megyek, megint, de már aggaszt, főleg a baba miatt..... Ebben a kórságban 1,5 hete szenvedek.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook