Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondjak, vagy ne mondjak fel? fórum

Felmondjak, vagy ne mondjak fel? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
22. Szecsu
2011. júl. 4. 12:18
Amúgy én pl már csináltam olyat, hogy úgy mondtam fel egy munkahelyen 1 hónap után, hogy nem volt biztos melóm. Hasonló volt nálam is a helyzet, a főnök utált (1 hét alatt állítólag megismert, és nem voltam neki szimpatikus, pedig azelőtt, és azóta se volt ilyen velem), én is őt, és gyakorlatilag ellenem hergelte az egész irodát. Minden nap gyomorgörccsel indultam melóba, egyfolytában beteg voltam. 1 hónap után, úgy döntöttem, hogy inkább otthagyom őket. Azóta sem bántam meg. Ezzel persze se le, se rá nem akarlak beszélni semmire, csak gondoltam megosztom veled. Döntened úgyis neked kell.
21. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 4. 12:17
Persze, mondj fel, amint megvan a hely, ahova továbblépsz.
2011. júl. 4. 12:17

Annak ellenére hogy most épp munkanélküli vagyok,tehát tisztában vagyok azzal,milyen nehéz elhelyezkedni,mégis azt mondom,gyere el onnan!

Ember vagy én nem droid!

Ha nem fizetnek ki rendesen,nem tisztességesek veled és nem bánnak emberként veled,ott ne maradj!

Igen,kell munka,de nem nem mindenáron!

Próbálj addig másikat keresni míg ott vagy.Fiatal vagy,több a lehetőséged.Sok sikert!

19. Szecsu (válaszként erre: 18. - 91d4989ab9)
2011. júl. 4. 12:17
Ez jó ötlet, hogy olyan lakótársakat kell keresni, akikkel utána egy helyen fogsz tanulni.
18. 91d4989ab9 (válaszként erre: 13. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 4. 12:14

akkor ne mondj fel, valoszinüleg azért nem mondod meg mert jó pénz, ha keveset keresnél elárulnád:D


szerintem mindenképpen költözz oda ahol a melohelyed van ez megsporolna neked 4 órát naponta, apudnak a felkelést este mikor érted kimegy, az eddig a szülőknek adott pénzedből fizethetnéd az albi rád eső részét


ha jól értettem ez pesten lenne, ez nagyon jó mert itt sok a nyelviskola és a felszabaduló 4 órában ha nyelvet tanulsz tuti meg lesz a nyelvvizsga


és gondolom továbbtanulni it pesten akarsz


keress olyan lakotársakat akik ott tanulnak ahová te akarsz majd menni ez soknban segitene neked, motiválna hasznos infokat kapnál, könyveket nem kéne megvenned stb


ha felmondasz és otthon ülsz mint munkanélküli lehet hogy megsinylené a lelked egy idő után

17. Shiruba Ryu (válaszként erre: 14. - Kira88)
2011. júl. 4. 12:12

Ha itt nincs munka ki kell ugrani külföldre.

Ismerősöm is így csinálja.

16. Szecsu (válaszként erre: 9. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 4. 12:12

A főnökkel nem tudsz beszélni, hogy vmi emberségesebb munkaidőd legyen, legalább úgy, hogy tervezni tudjál? Ha elmondod neki, hogy nyelvtanfolyamra akarsz járni, és ehhez tudnod kéne e beosztásod... Vagy ennyire kukacos?

Mondjuk ha februárra már kell a nyelvvizsga, és még felkészítő tanfolyamra is akarsz előtte járni, akkor vmi intenzív tanfolyamra kéne menned, amit viszont munka mellett nem biztos, hogy lehet...

15. Shiruba Ryu (válaszként erre: 1. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 4. 12:12

Mondj fel, ha kevés a pénz még szép.

Ha ennyit adnak örüljön, hogy van ott valaki.

+ Ordibálnak is, nem kérdés.


Utazás, túlóra és nem fizetik ki.

Mi vagy te ingyen munkaerő?


Nem vagy te rabszolga.

Ahol meg csesztetnek onnan elmegyek, engem ne alázzon meg senki. Főleg ha alig fizet.


Tudni kell mi éri meg.

14. Kira88
2011. júl. 4. 12:11

Mondj fel,épp elég megalkuvó ember van ebben az országban,mondván "örülni kell hogy van munka",te ne állj be a sorba,mert boldogtalan leszel.Menj oda,ahol normális,emberhez méltó állást és fizetést kapsz.

Sok sikert,higgyj magadban!

13. b65a8eb9d1 (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2011. júl. 4. 12:09
Erre nem szeretnék válaszolni :$
2011. júl. 4. 12:09

Ha nem fizetnek sokat mondj fel.

Menj ki külföldre, ne dolgozz a semmiért.

2011. júl. 4. 12:08
Kajára meg ilyenekre van pénzünk szerencsére, csak közben építkezünk is, ahogy jön a pénz, úgy haladunk vele. Ha ruha kell nekem vagy bármi egyéb akkor soha nem kérek tőlük pénzt.
10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 4. 12:07
mennyi amit kézhez kapsz? csak hogy tudjunk viszonyitani
9. b65a8eb9d1 (válaszként erre: 6. - Szecsu)
2011. júl. 4. 12:07

Eltartani eltartanak, csak nem hisznek abban hogy tovább tudok tanulni, és azt akarják hogy dolgozzak ... pedig jobb állást ezzel a végzettséggel ami nekem van, nem lehet találni. Ahhoz tényleg nagy szerencse kell. Végül is februárig kéne "kibírnom". Azért szeretnék nyelvvizsgázni is hogy bebiztosítsam magam tovább tanulás szempontjából.

Apa nagyon erőlteti a nyelvvizsgát, de így tényleg nem tudok semmilyen előkészítő tanfolyamra járni...

és még a vizsgát is kifizetné nekem, azt mondta:$

2011. júl. 4. 12:05

Mondj fel, ezt úgy sem lehet hosszú távon csinálni.

Amíg eltartanak, nem kopik fel az állad, nem vagy rászorulva mindenképpen erre az állásra.

2011. júl. 4. 12:04
Volt már erről szó hogy feljövök barátnőkkel Pestre albérletbe, de aztán semmi nem lett ebből.. egyedül meg nem jönnék fel lakni :/
6. Szecsu (válaszként erre: 1. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 4. 12:03
Hát ez nehéz ügy... Szerintem mindezeket, amiket leírtál, beszéld át a szüleiddel is, hogy ők mit szólnának hozzá, ha felmondanál. Ha el tudnak tartani, akkor nincs nagy gond, de azt azért tartsad szem előtt, hogy nagyon nehéz manapság munkát találni.
5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 4. 12:02

hát mielőtt felmondasz szerintem nézelődj hogy van e jobb más lehetőség


esetleg ha odaköltöznél ahol a melohelyed van?


mennyi a nettód?

2011. júl. 4. 12:02

a nulla forintnál és a reménytelenségnél azért jobb

biztosított vagy, van valamennyi pénzed

2011. júl. 4. 12:01
meg nem éri, de ne mondj fel
2. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - B65a8eb9d1)
2011. júl. 4. 12:00
Hát,ez valóban nem éri meg semmilyen szempontból se.Viszont ha jó tanácsként elfogadod (és mindenképp kell a pénz): csak akkor mondj fel,ha már megvan a következő helyed,ahol dolgozhatsz.
2011. júl. 4. 11:59

Sokan lehet hülyének néztek, hogy manapság alig lehet munkát kapni, én meg itt vacilálok ..


Apuci szerezte nekem ezt az állást, az egyik üzleti partnerénél.

-A fizetés nagyon kevés.

-Az útiköltségemet sem fizetik ki.

-Rendszertelen a munka, hol délelőtt, hol délután, általában előző nap derül ki, és így nem tudom megszervezni a hetemet normálisan, alig van magánéletem.

-Napi 4 órát utazok kb. (2-t oda 2-t vissza, ha nincs semmi a vonatokkal)

-Túlóráznom sokat kell, és nem fizetik ki.

-A főnök utál, és én is őt .. mindig megvádol valami hazugsággal, pl hogy kitöröltem az emailjét, amikor még a jelszavát sem tudom...

-Szinte mindennap lehord...

-Ha délelőtt megyek be, akkor reggel 6-kor kelek és jó esetben 5 órára hazaérek. Viszont ha délután, akkor 10-11 órakor indulok otthonról, és este 9-10 körül érek haza. Vagyis kb semmit nem tudok csinálni a maradék szabadidőmben a tv nézésen kívül.


Megyek februártól tovább tanulni, és ősszel nyelvvizsgázni szeretnék. Így nem tudok beiratkozni egy tanfolyamra sem, ilyen rendszertelen munka mellett :S Most küldött el 2 hét szabira, utánam ő megy el, és ha visszajön, fel szeretnék mondani.


Szüleimmel élek, és a fizetés egy részét nekik adom, de igazság szerint nem nagyon van szükségük rá, mert tőlem már nem fogadnak el pénzt.


Még egy gond, hogy olyan rossz környéken élünk, ahol este 10 óra körül nem igazán lehet egyedül mászkálni (világítás se nagyon van), és apuci mindig kijön értem a vonatállomásra este. Így érek haza 10 körül. Ha nem jönne ki elém, 1 órával később érnék haza. És látom rajta hogy már nagyon elege van hogy ki kell értem mászkálnia, mert inkább aludna ... viszont egyedül sem engedné hogy mászkáljak ... :/


Szóval húzok afelé hogy felmondok, de ami marad a fizetésemből, az kevés, de "legalább" valamennyi .. ha nem dolgoznék, ennyi sem lenne.


Megéri itt maradni vagy nem, szerintetek?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook