Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felelőtlenség? fórum

Felelőtlenség? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 22. 10:18

Ebben a mai világban eléggé nehéz és koczkázatos a családvállalás bezzeg az én időmben mikor mi voltunk fiatalok akkor az állam minden segítséget megadott. Ma már ez bizonytalanná vált, mint a kutya vacsorája. Ez igazából két ember magánügye

és döntsék el és beszéljék meg mekkora terhet tudnak felvállalni. Kívánok minden jót. Üdv.Ágnes

34. 37fda6506d (válaszként erre: 33. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 10. 08:36
Nagy gratula a babához. A cég ahol párom dolgozott télére mindig megválik pár embertől mert nem tudnak annyi embert fizetni a téli hónapokban, sírkövesként dolgozik az meg télen nem lehet csinálni. Sajnos tényleg nem tudjuk azt hittem-én naiv- meglesz környezetvédelmi-vegyész technikusi papírom egyből találok munkát és 6 hónapja semmi :( .
33. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 28. - 37fda6506d)
2009. dec. 9. 20:18

na akkor vártok még egy picit amíg a párod 1000000% hogy dolgozik, megkapja az állást

és az sem biztos, hogy egyből várandós leszel, de reméljük a legjobbakat

mi már 1,5 éve várjuk a mi babánkat

egy kocsi mindig kell, szerintem ne adjátok vissza

és sajnos ebben a világban sajnos nem tudhatod, hogy mi vár rád én is ebbe a cipőbe jártem mint te és találtam is állást nagy nehezen de nem tartott sokáig és becsődöltek engem meg kirugtak most itt vagyok munkanélküli és iskolába járok

de várjuk a mi kis babánkat

2009. dec. 9. 20:17
Azzal én is tisztában vagyok ha dolgozni tudnék többet kapnék. Mindig is úgy terveztem de sajnos nem jött össze eddig semmi pedig sok helyen voltam, de nem a gyermek vállalásba akarok menekülni. A sör cigi nálunk nem téma, egyetlen szenvedélyem van a kávé.
31. Gavrilo1 (válaszként erre: 29. - 000Évi000)
2009. dec. 9. 19:38
Azt hogy mennyit kellene dolgoznia, hogy Gyást, gyedet kapjon érdemes egy jó könyvelővel megbeszélni. És persze egy jó állást is kell hozzá szereznie. Én jelenleg a max. kapható gyedet kapom és biza nem hatjegyű. De mégis több az biztos mint a gyes.
30. 000Évi000 (válaszként erre: 27. - Gavrilo1)
2009. dec. 9. 19:18
Azt még hozzáteszem, hogy sok mindent tényleg lehet olcsón is ebben igazad van, és talán abban is hogy itt semmi sem biztos. Én picit óvatoska vagyok.
29. 000Évi000 (válaszként erre: 27. - Gavrilo1)
2009. dec. 9. 19:12
Igen, ez is lehet szempont. Dolgozni azért nem árt előtte egy fél évet, mert nem mindegy, hogy 100-ért, vagy 30-ért vagy otthon. A sör és a cigi nálunk nincs jelen, ezért ezt nem tudjuk megspórolni. Szerintem sem a cigi, sem a sör nem alap egy háztartásban. A gyerekvállás és a felelős gyerekvállalás is hozhat meglepetéseket. Mindenki vállalja, ahogy jónak gondolja:)
28. 37fda6506d (válaszként erre: 24. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 9. 18:25

Szia! A kocsi törlesztője havonta 26 e nincs másfél év és lejár, és én ellenzem az eladását, bár a páromnak már eszébe jutott, de ha nincs akkor hová szaladjak nem ülhetek bátyám nyakán!

Igen eltérőek a vélemények a dologgal kapcsolatban de azért köszönöm mindeneiknek a hozzászólást.

2009. dec. 9. 16:22

Ha sokat várakozik , addigra még azokat a juttatásokat is eltörlik amik jelenleg vannak. És akkor mit fog csinálni, vár még 1-2-3...10 évet, hátha minden jobb lesz. Okot mindig lehet találni hogy ne vállaljunk gyereket.

Miért kerülne több százezres kiadásba ha a abkocsin kívűl szinte mindent megkapnának a családtól, rokonoktól. Babakocsit akár 15000-20000 Ft-ért is lehet már kapni, teljesen korrekt minőségben. Pelenkát is lehet venni nagy tételben igen olcsón, vagy ott a mosható.( Ha kiszámoljuk hogy 10 üves sör vagy 10 csomag cigi árából mennyi pelenkát, babakozmetikumot lehet venni. Sokan ezzel is tudnának spórolni. ) babakozmetikumot receptre ír fel a gyerekorvos és így tényleg nagyon olcsó- és nem mellékesen nem árt a baba bőrének a gyógyszertári fürdető, popsikrém stb.

2009. dec. 9. 15:17
szia, szerintem ez elég merész húzás lenne, ha mást nem is, elmennék előtte dolgozni annyit, hogy járjanak a különböző juttatások, és legalább a fiú dolgozzon. Nekem is van saját házam, és hitelem is. Jó bruttóval vagyok bejelentve,8 éve, és a párom dolgozik. De még így is néha tartok tőle, hogy mindenre lesz -e elég pénzünk. Eddig úgy gondolkodtam, hogy mi kell egy ilyen picinek...de mióta várom, állandóan eszembe jut, mi minden kell még, ez is, az is, meg Nekem is mennyi ruha, meg krém, meg vitamin, meg gyümölcs, amin már nem lehet spórolni, mert itt már nem rólam van szó. És nálunk is van segítség, de erre nem alapozhatok. Ez csak az én véleményem persze, nem a Nagy Könyv.
2009. dec. 9. 15:08

Én nem vállalnám be ilyen helyzetben.

Mi elég jól állunk a párommal, bőven beleférne egy baba, és most épül a házunk is, 2 hónap és kész...Tehát lenne hova, miből..

Mégis van 1-2 tényező, ami miatt még várok, pedig már évek óta szeretnék babát, és lassan felemészt az érzés, hogy anya legyek. De mivel rá gondolom és nem magamra, ezért kibirok valahogy 1-2 évet még, pedig már benne vagyok a korban.

Amúgy pedig: kocsi elad, és nem kell részletet fizetni, megmarad az a pénz.

2009. dec. 9. 14:15

én belevágnék a helyedbe, de csak márciusba ha meglesz a párodnak a munka

felnőtt emberek vagytok valahogy csak kiszámolhatjátok, hogy ha lesz munkája a férjednek kapod a családit12000 meg mit tudom én még mitja gyest 27000

javítsatok ki ha rosszul írom

ja és a földed akkor is bérbe lesz(az enyém már évek óta úgy van)

mennyi hiteletek van?

vagyis havonta mennyit kell fizetnetek?

23. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 18. - 37fda6506d)
2009. dec. 9. 14:11
azért vesznek használt ruhát mert felesleges drága új ruhát venni neki plyan hamar kinövi mint a sicc
2009. dec. 9. 14:09
szerintem valóban nem lehet mindenre alapozni előre, de én munkanélküliként nem vágnék bele, már csak a juttatások végett sem.
21. Crystall (válaszként erre: 17. - Cb82b220ce)
2009. dec. 9. 14:08
A jelentösebb kiadást én visszagondolva a pelenkában és, ha nem tudna szoptatni a hozzátáplálásban látom. Ha az lett volna a kérdés, hogy bevállalja e a negyedik gyermekét ilyen helyzetben akkor természetesen nem-et mondanék, de az én véleményem van saját ház, ahogy olvasom segitség is, szerintem egy gyermek beleférne. És addig is ahogy irtam kezdenék spórolni, a havi 5e ft, két év mulva 120lenne.
20. OlíviaAnna (válaszként erre: 18. - 37fda6506d)
2009. dec. 9. 12:45
Én emlékszem, hogy a kislányom féléves koráig szinte hetente hagytam 5-10 ezreket a patikában, DM-ben, bababoltokban. Pedig rengeteg dolgot kaptunk ajándékba, mégis, ezt csak akkor tudod majd meg.
19. OlíviaAnna (válaszként erre: 8. - 37fda6506d)
2009. dec. 9. 12:43
Hát... ebből leszűrve, magatoknak sem tudtok megadni mindent, nemhogy a születendő gyermeknek. Természetesen nem azt vallom, hogy előbb legyen nyaralótok, mint gyereketek, de az a minimum, hogy legalább az egyikőtöknek van állása. Mennyire 100%, hogy a férjed márciustól alkalmazzák? Egyetértek azzal a tanáccsal, hogy jó lenne ha te is munkából mennél gyesre. Mivel 24 éves vagy, szerintem várjatok még a dologgal. Én 32 évesen szültem és nem maradtam le semmiről. Nyugalommal tölt el a tudat, hogy tényleg mindent meg tudok adni a lányomnak és magunknak. Egy kisbaba érkezése sokszázezer forintos kiadás, ami még akkor is sok, ha besegít a család. Először teremtsétek meg az anyagi hátteret, legyen némi megtakarításotok és utána vállaljatok gyereket.
18. 37fda6506d (válaszként erre: 16. - Crystall)
2009. dec. 9. 12:10

Igen lenne segítségem minden téren (ruha baba kozmetika, baba bútor) végül is a baba kocsit kellene megvenni ami húzósabb.

Használt ruhákat sokan vesznek a babának és egymásnak is oda szokták persze kölcsönbe adni akinek éppen nem kell.

17. cb82b220ce (válaszként erre: 16. - Crystall)
2009. dec. 9. 11:50
Azért a pelenka + babakozmetika kis fizu melett nem kevés...
16. Crystall (válaszként erre: 1. - 37fda6506d)
2009. dec. 9. 11:42
Szia! Igen, tény, hogy sokba kerül egy baba, de szerintem egy gyerek mellett még minden megoldható. Azért rengeteg örömet, eröt is ad. Szerintem, ha januárban elkezdtek próbálkozni és 1 év alatt sikerülne, de ha rögtön összejönne akkor is marad még 9 hónap:) Ha addig is minden hónapban csak 5e ft-ot teszel félre már meglenne a kis ruhákra való. És gondolom a család is venne ezt-azt, nem? Itt most apróságokra gondolok. Most, ha bele gondolsz mi lenne a legnagyobb kiadás? Ha tudsz szoptatni fél évig akkor a pelenka+babakozmetika amit mindig venni kell. A babakocsi, kiságy söt még a ruhák is mivel gyorsan kinövik megvehetöek használt, de nagyon szép állapotban.
15. cb82b220ce (válaszként erre: 14. - 37fda6506d)
2009. dec. 9. 09:26
Hát ha segítettem akkor örülök!Beszéljétek át ketten szépen átkell beszélni a dolgokat.Mindent mérlegelni kell és akkor tudni fogjátok mit kell tenni.Sok sikert!
14. 37fda6506d (válaszként erre: 13. - Cb82b220ce)
2009. dec. 9. 09:15
Köszönöm h segítettél meg fogom csinálni és még jobban átbeszéljük ezt a témát a párommal.
13. cb82b220ce (válaszként erre: 12. - 37fda6506d)
2009. dec. 9. 09:13
Ez az,erről beszélek!Azért mondom,szépen írd le és meglátod bemered-e vállalni vagy sem.Én pl párommal mindketten dolgozunk,én keresek 80-at,ő átlagban 140-et de még nem merjük bevállalni.Attól függ ki hogy gondolja.De ha leírod és látod magad előtt akkor biztosan tudsz helyesen dönteni.
12. 37fda6506d (válaszként erre: 11. - Cb82b220ce)
2009. dec. 9. 09:10
Jó ötlet , meg fogom csinálni. Mondjuk a kocsi részlet plusz a rezsi az olyan 55 e körül van és még nem ettünk.
11. cb82b220ce (válaszként erre: 10. - 37fda6506d)
2009. dec. 9. 09:02
Tudod mi segíthetne a döntésben?Az hogy fogsz egy papírt meg egy tollat.Leírod mire mennyi megy ki 1 hónapban,abból a fizuból amit majd párod kb kapni fog.Először csak azt ami nálatok elmegy.Talán könnyebb lesz átlátni hogy lenne-e pénzetek a babára vagy sem.
10. 37fda6506d (válaszként erre: 9. - Cb82b220ce)
2009. dec. 9. 08:57

Az én környezetemben jobban mondva a szomszédomban is van baba most 5 hós de ha a testvére nem lenne szerintem a házuk rég nem lenne.

Nagyon tanácstalan vagyok, tudom mennyibe kerül már csak az h megszülessen hát még utána.

9. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - 37fda6506d)
2009. dec. 9. 08:54
értem!Hát nem tudom,igazából ezt ti tudjátok a legjobban.Én csak annyit tudok mondani hogy egy baba rengeteg pénzbe kerül.Van a környezetemben olyan ember aki vállat gyereket úgy hogy pénzügyileg nem álltak túl jól és most nagyon megszenvedik.Sok mindent nélkülözniük kell.
8. 37fda6506d (válaszként erre: 6. - Cb82b220ce)
2009. dec. 9. 08:52
Párom kapja a munkanélkülit ami 60e nekem van egy földem amit bérbe adunk ki.
7. 37fda6506d (válaszként erre: 4. - Cb82b220ce)
2009. dec. 9. 08:51
Nem hiszem, hogy azért jutott eszébe. Rákérdeztem h mióta gondolja úgy, h babát szeretne és azt válaszolta egy jó ideje csak nem akarta mondani mert tudta, h én később szeretném.
2009. dec. 9. 08:49
Most miböl tudtok megélni ha egyikőtök se dolgozik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook