Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felelőtlenség 8 hónap ismeretség után valakivel gyereket tervezni fórum

Felelőtlenség 8 hónap ismeretség után valakivel gyereket tervezni (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. d8e82b94f7 (válaszként erre: 47. - Orsibigyu)
2011. júl. 27. 15:27

biztos vannak ilyen példák is,mint amit írtál,hogy kislány stb...de csak egy jó példa...

az én párom elvált 2 gyermekes (lassan3) családapa.

igaz,hogy elvált,de volt feleségével is nagyon jó viszonyban maradt,nem volt az mikor eljött,hogy ez az enyém ez a tiéd,természetesen közös a ház de mindent otthagyott a volt feleségnek,meg a gyerekeknek.a gyerekek imádnak nálunk aludni elvileg 2 hetente kellene jönniük de szinte hetente jönnek és nem csak hétvégekre hanem van hogy hetekig maradnak...nincsenek elhanyagolva attól függetlenül,hogy az anyukájuk és az apukájuk már nem él együtt...és elmondhatom engem is bírnak...nekem ez egy tök jó példa mert nagyon jó apuka szerintem.ez apa függő is,hogy ha elválik valaki akkor a gyerekétől is megválik e vagy sem

50. orsibigyu (válaszként erre: 43. - D8e82b94f7)
2011. júl. 27. 15:11
Tényleg édes a kisfiatok.
2011. júl. 27. 15:09
Bocs, hogy hosszú lettem és bocs, hogy ez a véleményem. Biztos az élet ennél bonyolultabb.
48. kozmami (válaszként erre: 47. - Orsibigyu)
2011. júl. 27. 15:07
:(((
2011. júl. 27. 15:06

Én is elmondtam a véleményem. Szerintem az normális, hogy mindenáron kitartasz amellett, akihez hozzámentél és minden esetben a szeretetre és békességre törekszel. Én nem bízok az élettársi viszonyban, ne haragudjon meg senki de az a nő részéről nem más mint ingyen cselédkedés. Én nem főzök, nem mosok senkire, aki nem szeret annyira, hogy elvegyen, nem hogy gyereket szülni neki. Természetesen mindenki úgy csinálja ahogy akarja, de én így látom. Nem biztos, hogy igazam van.

És ha egy gyermek szemszögéből nézed a dolgokat akkor jösz rá, hogy míg manapság olyan könnyen veszik a válást egy gyerek nagyon megsínyli:


A férjem műhelyébe betért egy 3 évesforma kislány az apukájával, én a kisbabámmal arra szédelgőztem. Kérdem a kislányt: Szeretnél egy ilyen kistesót?. A lány összehúzta a szemöldökét nem válaszolt. Én hülye tovább faggattam, nem szeretnél miért nem szeretnél, stb stb. Végül a kislány kibökte. Ha Maritól(más név volt) lenne akkor apa engem is kidobna mint anyát.

Szörnyű volt.

46. kozmami (válaszként erre: 43. - D8e82b94f7)
2011. júl. 27. 15:02
Köszönöm! :)
45. d8e82b94f7 (válaszként erre: 44. - Kozmami)
2011. júl. 27. 15:02

tudom,hogy nem te írtad,nem is a tiedére írtam...mind1 már bonyolult...

köszönjük szépen meglesz,nektek is hasonló jókat kívánok!

44. kozmami (válaszként erre: 39. - D8e82b94f7)
2011. júl. 27. 15:01

Nem és én nem is állítottam, hogy felelőtlenség lenne, ha nem házasodnak össze!


Abban egyetértek, hogy akár házassággal, akár anélkül, felelősséggel tartozunk a gyerekünkért és szerintem a kapcsolatért is.


Nektek pedig gratulálok a babához, jó egészséget kívánok és sok boldogságot! :)

43. d8e82b94f7 (válaszként erre: 38. - Kozmami)
2011. júl. 27. 14:57
és tündéri helyes kis krapekotok van.nagyon szép kisfiú
42. andi6020 (válaszként erre: 1. - N.beja)
2011. júl. 27. 14:57

Szerintem egyáltalán nem. 8 hónap az nem olyan kevés.

Tapasztalatom szerint egyébként gyakoribb a válás olyan párok között, akik 8-10-sok év után házasodtak mégis össze.

A sors útjai kiszámíthatatlanok. :)

2011. júl. 27. 14:57
Én nem merném vállalni ,de mindenki maga érzi.
2011. júl. 27. 14:56
de tényleg mindenkinek joga van eldönteni,hogy mikor vállal babát,meg azt is,hogy házasodik e vagy sem...nekem végülis mind1...mi nem vagyunk házasok nem is leszünk a párommal mert én nem szeretnék házasodni,de úgy hiszem jó helye lesz nálunk a babámnak aki 36 nap múlva velünk lesz..házasság ide vagy oda :)
39. d8e82b94f7 (válaszként erre: 37. - Kozmami)
2011. júl. 27. 14:52
többet jelent,de nem hinném,hogy egy babavállalásban annak kell mérvadónak lennie,hogy házasok e a jövendőbeli szülők avagy sem...
38. kozmami (válaszként erre: 37. - Kozmami)
2011. júl. 27. 14:52

Gyorsan leszögezem, hogy nekem semmi bajom az élettársi viszonnyal, sőt. Nálunk is inkább a férjem szorgalmazta az esküvőt!

De örülök neki hogy elvett! :D

37. kozmami (válaszként erre: 33. - D8e82b94f7)
2011. júl. 27. 14:51

A házasság kicsit többet jelent annál, hogy az apa nevére kerül a gyerek. Ne történjen meg, de ha netán a társ elhalálozik még özvegyi nyugdíj sem jár, meg egyátalán az öröklés is sokkal bonyolultabb, még ha van élettársi szerződés akkor is.

Szóval leginkább jogi előnyei lehetnek.

Hosszabb együttélés után már akkor is bonyolult az szétválás és osztozkodás, ha nem voltak házasok.

36. d8e82b94f7 (válaszként erre: 32. - Orsibigyu)
2011. júl. 27. 14:49
szerintem nem jogos amit írsz...miért kellene házasodni ahhoz,hogy valaki babát vállaljon?ha valaki össze van házasodva akkor is kiléphet a házasságából és elhagyhatja a családját...ugyanúgy akkor a gyerekét is.másik,hogy nem a gyerekét hagyja el,hanem a párját,valószinűleg azért mert már nem szerelmesek egymásba....a gyereknek jobb lenne ha együtt maradna a két szülő,csak a gyerek kedvéért és veszekedésben,kiabálásokban nőne fel az a gyerek.de végülis mindenki úgy tesz ahogy jónak látja,csak ebben nem értünk egyet.bocsi,hogy írtam!
35. homern
2011. júl. 27. 14:49

Ahogy már többen írták,szerintem sem az időtől függ.

Mi 2008 januárban jöttünk össze,áprilisban összeköltöztünk(már a baba is szóbakerült),2010 januárban született meg végül a kisfiunk,mert picit várnunk kellett még vele :)


Egyik unokatestvérem 10év együttlét és eljegyzés után szakított a párjával,másik unokatesóm 15 év házasság és 2 gyerek után.Semmire sincs garancia.

Ha 10 év után vágtok bele a gyermekvállalásba is előfordulhat hogy akár 1 év múlva már nem lesztek együtt.

34. kozmami (válaszként erre: 32. - Orsibigyu)
2011. júl. 27. 14:47

Ebben igazad van, de a házasság sem garancia manapság, mikor az emberek olyan könnyedén válnak!


Ahogy én is, igaz pont azért, mert láttam, hogy ide nem szeretnék gyereket. hosszú a sztori és kábé ott kezdődött a hanyatlás, hogy esküvő előtt egy héttel váratlanul az orrom alá dugtak egy házassági szerződést, amiben elképesztő dolgok voltak, pl. lista, hogy mi kié, még a villanyborotva is leltárba lett véve.

Kösz a bizalmat...

Szóval ezzel kezdődött, de ez most nem tartozik a témához, bocsi a kitéréshez!

2011. júl. 27. 14:45
szerintem nem ha biztos vagy az érzéseidben.mi 9 hónap után döntöttünk úgy,hogy babát vállalunk....és szerintem egyáltalán nem kell hozzá házasság mint ahogy ezt valaki itt írta,hogy elkötelezettség nélkül éppen nagy felelőtlenség...egy papír nem oszt nem szoroz az egészen meg feltalálták az apasági nyilatkozatot is amiben ugyanúgy az apa nevére kerül a baba,mint házasság során is...ha tényleg úgy érzed,és biztosak vagytok mind a ketten abban,hogy vállaljátok,mert egy baba életre szól akár együtt akár külön de ő már örökre a tiétek marad,akkor vállaljatok nyugodtan.:)sok szerencsét hozzá.
32. orsibigyu (válaszként erre: 13. - Kozmami)
2011. júl. 27. 14:40

Én azt hiszem csak akkor szabad gyereket vállalni, ha biztos vagy annyira abban amit érzel, hogy elhidd, hogy az a dolog egy életre szól. Persze házasodni is lehet felelőtlenül, de a normális az lenne, ha az amire felesküdünk azt minden erőnkkel be is tartanánk.

Egy gyermeknek kell a családi biztonság, mert ha a szülők elhagyják egymást, mi a garancia egy gyereknek arra, hogy őt nem fogják.

2011. júl. 27. 14:38
Én 5 hónap ismeretség után lettem terhes!Ennek lassan 2 éve,1 éve vagyunk házasok,és nagyon nagyon boldogok vagyunk!:)
30. urbanszkyviki (válaszként erre: 28. - Abcd85b849)
2011. júl. 27. 14:38

Az is igaz..az ember könnyen megégetheti magát.:(

De így nem hiszem, hogy jó lehet élni....

Arra nincs semmi garancia, hogy a férfi örökre megmarad olyannak, mint abban az adott időszakban. Mindenki változik, de reméljük, csak jó irányba.:-D

29. 432d0af620 (válaszként erre: 25. - Kozmami)
2011. júl. 27. 14:36
hát nem csodálom, ha minden csaj szex és new yorkot néz 15 évesen, még jó h az lesz a divat
28. abcd85b849 (válaszként erre: 24. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 27. 14:36

Nem azért írtam. Szerintem ez érthető is.

Hanem az elkövetkezendőkre. Mert valóban, ha nem ismerjük ki előtte a párunkat, és utána jönnek elő a rigolyái, lehetnek problémák. Tisztelet a kivételnek, mert az mindig van.

Isten ments, hogy elvegyem bárkinek is a kedvét. Sajnos csak nekem rossz tapasztalataim vannak, saját és környezet szempontjából is.

27. 432d0af620 (válaszként erre: 23. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 27. 14:35
mi is 3 hónap múlva házasodtunk. :-)
26. kozmami (válaszként erre: 24. - Urbanszkyviki)
2011. júl. 27. 14:34
Ez így igaz!
25. kozmami (válaszként erre: 21. - Pillangó86pillangó)
2011. júl. 27. 14:33
Igen! Meg a szingli dolog is olyan divatos, milyen klassz a függetlenség, szabadság! Csak így tele a világ kívülről mosolygó, bulizó, de belül magányos emberekkel!
24. urbanszkyviki (válaszként erre: 17. - Abcd85b849)
2011. júl. 27. 14:33
Aki épp most tervezi összefűzni valakivel az életét, nem fog a váláson töprengeni....
2011. júl. 27. 14:32

Nem az idő a lényeg szerintem sem, hanem, hogy mennyire tudjátok egymást elfogadni.

Anyukámék 3 hónap után házasodtak össze, 4-en vagyunk tesók, ma is együtt vannak '77-től.

Én a férjemmel 9 hónap után hoztuk össze az első kincsünket, már három van.:) Esküvő várandósan volt, 20 hetesen (de csak azért, mert tesómnak nem lehetett elvileg gyermeke, és szétmentek a férjével...mi nem akartunk így járni, úgyhogy a gyerekkel próbálkoztunk előbb).

Ja, és 9 hónap együttjárás után még mindig nagyszerű döntésnek érezzük, hogy bevállaltuk a gyermeket!

22. kozmami (válaszként erre: 17. - Abcd85b849)
2011. júl. 27. 14:31
No, azért ez nem ment olyan gyorsan! A 9 hónap az a döntés volt, utána még jött az összeköltözés, teherbeesés és esküvő. Ez azért egy 2 éves folyamat volt, főleg anyagi korlátok miatt! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook