Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Félek a haláltól. Nem a test elmúlásától, hanem a... fórum

Félek a haláltól. Nem a test elmúlásától, hanem a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
jan. 26. 22:20
Én meg attól félek hogy elevenen halok meg.
35. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - 4e5e2ec92b)
jan. 26. 21:58
Nem. Az ego megint más dolgod. Bár az sem az rész, ami halhatatlan.
34. Kinekírom (válaszként erre: 31. - 4e5e2ec92b)
jan. 26. 18:12
"Létezni annyi, mint érzékelve lenni."
33. Amaunet (válaszként erre: 13. - Tunde44)
jan. 26. 17:38

Az aki agonizál, haldoklik az érzi.

Az, aki reggel tervekkel, reményekkel indul a napnak és balesetet szenved amibe rögtön belehal, az mit érez meg előre?

32. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
jan. 26. 16:13
Értem mit mondasz különben. De szerintem az ego-ra célzol, tudat alatt.
31. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
jan. 26. 16:10
"Esse est percipi" ; de vajon ahhoz, hogy tudjam "én létezem", szükség van-e tükörre?
30. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - 4e5e2ec92b)
jan. 26. 15:59
A tudatnak pont az a lényege, hogy tudatában vagy. Aminek nem vagy tudatában, az nem lehet a tudatod. Nem is azt szokták mondani, hogy a tudata felszállt a mennybe, vagy azt, hogy a tudata reinkarnálódott. Hanem azt, hogy a lelke ment tovább, meg azt, hogy a lélek halhatatlan. Nem a tudat halhatatlan.
29. Enissa (válaszként erre: 22. - Channa*)
jan. 26. 15:53

Szerintem csak azok tudják, akik hosszabb ideig betegeskednek.

Lehetséges.

De vannak emberek, akik előre is megéreznek dolgokat, hogy valami rossz fog történni, van aki tudja kivel, van akinek csak rossz a közérzete, sejtése van.

28. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 25. - 619c7cae97)
jan. 26. 15:02
Ott a pont!
27. srcrss (válaszként erre: 13. - Tunde44)
jan. 26. 14:59
Igen, érzik. 13-án halt meg nagyanyám. December végén mondta, hogy meg fog halni. Soha nem beszélt így. 89 éves volt.
26. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
jan. 26. 14:58
Honnan tudod, hogy a tudatod? Mi van, ha a mélyalvásban is van tudatosság, csak nem emlékszel rá?
25. 619c7cae97 (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
jan. 26. 14:56
De abból vissza jövünk.
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - 4e5e2ec92b)
jan. 26. 14:53
Alvás közben nem te semmisülsz meg, hanem a tudatod. Szerintem ami a halál után megmarad belőlünk, az nem az a részünk, amit tudatnak nevezünk.
jan. 26. 14:53
Tavaly én is igy voltam vele.
22. Channa* (válaszként erre: 16. - Enissa)
jan. 26. 14:50

Szerintem csak azok tudják, akik hosszabb ideig betegeskednek. Akik hirtelen halnak meg, azok nem sejthetik.


A nagymamám még megvárta a lányát...

Apósom azt mondta, hogy ha újra bekerül a kórházba, nem csinálja végig újra..

Az utolsó haldoklónk, csütörtök reggel még kávézott, közben elmondta, hogy milyen temetést szeretne, majd elmentek egy vizsgálatra, ami közben nem tudjuk, hogy mi történt, de kórházba vitték és kedden meghalt. Mindenkitől (aki számított) megvárta, hogy kimondják azt, hogy minden rendben lesz, az utolsó tiszta pillanatában azt mondta, hogy minden rendben van és néhány óra múlva meghalt.

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Kacsahercegno)
jan. 26. 14:49
Milyen praktikus :D
20. 4e5e2ec92b (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
jan. 26. 14:35
Amikor felébredsz, visszatér az én-tudat és nem mondod azt, hogy megsemmisültél, mert nem. Valahogy ilyen lehet a halál. A mélyalvás során az ego megszűnik, de aki vagy, az megszűnik-e létezni?
19. New(l) (válaszként erre: 18. - Kacsahercegno)
jan. 26. 14:31

Van akik "kishalálnak" nevezik.

Nálam nem tudom hogy van ez a termékminta, mert nagyon rossz alvó vagyok, ha alszom is gyakran rémálmokkal tarkítva, akkor most mire számítsak a halál után? 😅

18. Kacsahercegno (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
jan. 26. 14:27
Ingyen termékminta a halálból :D
jan. 26. 14:15
A tudat minden éjjel megszűnik alvás közben.
16. Enissa (válaszként erre: 13. - Tunde44)
jan. 26. 14:10

Testvérem várta a lányát külföldről, csúsztatta az időt a lánya, szerdára ígérte, hogy jön . Pénteken voltam nála a kórhátban és azt mondta, sajnos nem tud tovább várni, szombaton ő már nem él. Szombat hajnalban hunyt el, a lánya délután érkezett meg.

Szomszédtól is hallottam, hogy mondta, holnap már nem találkozunk, és éjszaka tényleg elhunyt.

15. tumbo2 (válaszként erre: 14. - 63eeb30ddc)
jan. 26. 13:26
én ugyan nem hiszek semmiben.aki megszületett,meg is hal.
14. 63eeb30ddc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 26. 13:24
Ne félj tőle, úgyis eljön. Ha végleg megszűnünk olyan lesz mint születès előtt. Ha még tovább él a lelkünk,akkor sincs mitől félni.Vagy lehet,hogy van. Ki tudja.
jan. 26. 13:19
párom kórboncnok mellett dolgozott a katonai kórházba és a kórboncnok mondta hogy megérzik az emberek. meg azt is,hogy egy utolsó harcot kell vívni,tehát aki úgymond "csak békésen elalszik" az is felébred előtte. ki tudja mi igaz,mi nem.
12. tumbo2 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
jan. 26. 13:13
hogy érezné meg.na attól ki vagyok akadva,hogy mindenkinek jobb,ha otthon hal meg."szerettei"közt.a lányom anyósa a kórházban halt meg,még a fiát is kiküldték,ömlött a szájából a vér.
11. Amaunet (válaszként erre: 9. - Tunde44)
jan. 26. 13:07
Akire rádől egy fal vajon miért nem ugrik el előle, ha "megérzik"?
10. Amaunet (válaszként erre: 4. - Muci1971)
jan. 26. 13:05
Hacsak át nem adod valamilyen formában másoknak (írásban, szóban, videón), akik tovább élnek.
jan. 26. 13:05
én azóta félek jobban mióta mamám megérezte. azt mondta:nem kell nekem orvos én már úgyis meghalok. 5 perc múlva halott volt. azt mondják mindenki megérzi
8. Tunde44 (válaszként erre: 6. - Tumbo2)
jan. 26. 13:03
tök mindegy,a hamvasztásos is temetés
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 26. 13:03

Szerintem egyszerűen megszűnik. Olyan, mint a filmszakadás, ájulás, csak ebből már nincs visszaút.

Nem is fogsz tudni róla, hiszen nem lesz mivel érzékelned.


Ne rontsd meg az életed ezzel a félelemmel! Ne a halálon gondolkozz, hanem élj!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook