Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felbosszant ez a minden fejben dől el baromság. fórum

Felbosszant ez a minden fejben dől el baromság. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
2023. aug. 6. 11:03

baromira nem minden fejben dől el,


persze vannak akik meg vannak győződve, hogy ők az univerzum közepe, nekik jó ez a hit.


a valóságban viszont baromi sok minden egyáltalán nem rajtunk múlik, és tőlünk független.


persze hittel hülyeség vitatkozni, aki szerint minden fejben dől el, én arra mindig ráhagyom IRL, mint a leszületsz, meg horoszkóp, stb dolgokat is. legyen nekik,

24. plavalaguna (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 6. 11:02

mondjuk ebben pl a szrtő társ, az már kutatott,, és kémiai anyagok miatt van... egyáltalán nem fejben dől el


a sportolók légzése is sima fizikai folyamat, tanulható, hogy mnnyire tudja vki, az pedig fizikai adottság


matikának baromira nem lesz nagyobb sikere a pasiknál, csak leszarja a sikertelenségeit


a mengele kisérlt, ha igaz, egyszerűen sajnos a pánikba bele lehet halni, de eez szintén fizikai , és kmiai folyamat.


szóval a gondolatnak semmiféle trmtő ereje nincs.


persze humbuknak jó

23. csemár (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2023. aug. 6. 11:00
Igen, azt perzentálja.
22. 55Judit (válaszként erre: 19. - Csemár)
2023. aug. 6. 10:57
Az eset gondolom azt perzentálja, hogy minden élethelyzetben vannak bizonyos körülmények. Itt is. Ha Marika a Jóskát szereti, értelmetlen Pistának bármit akarni. Pista fejben eldöntheti hogy békén hagyja-e Marikát, vagy erőszakoskodik tovább.
21. csemár (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 6. 10:48

Igazad van; a gondolatainknak teremtő erejük van. (Mengelétől függetlenül is.)


A példáid azonban nem meggyőzőek olyan szempontból, hogy bizonyítanák azt, hogy "minden" téren igaza van annak az állításnak, amelyet a FI baromságnak minősít.

2023. aug. 6. 10:40

Pedig sok dolog ott dől el.

- Az egyszerű példa, ha egy lány úgy gondolja szép, mert mondjuk a családja is ezt mondogatja neki, akkor, ha az átlagot sem üti meg, akkor is sikeres lesz a férfiaknál, mert a magabiztos kisugárzás ad egy olyan pluszt, tartást, hogy igen széppé teszi.

- Egy tudományos, amit a hírhedt Mengele bizonyított.

1-1 asztalra fektetett 2 embert. Azt mondta nekik elvérezteti őket, mindkettőnek a vénájába tűt szúrt be, mellettük volt 1-1 vödör. A 2 alany látta egymást, de egyiknek nem engedte le a vérét, neki spanyolfal volt, hogy ne lássa a "kifolyóvér" mennyiségét. Nem részletezem, a lényeg az volt, hogy akinek semmi baja nem lehetett volna, de látta a másikat agozinálni, annak a halála után, ő is meghalt. Semmi más magyarázat erre nincs, mint a tudat, az elme. Tehát neki tényleg fejben dőlt el, hogy meghalt.

- De, hány eset van, hogy távol van a haldokló rokona, szerette, és kivár amíg megérkezik, hogy búcsút vehessen tőle.

- A sportolók tudják légzéstechnikával a pulzusukat csökkenteni.

- A pánik beteg eldöntheti, naponta 'meghal, vagy veszi az erőt magán és kimegy az utcára és el kezd ÉLNI.

- A szerető házastárs, akinek addig semmi baja nem volt 1 hét, 1 nap múlva követi a párját, mert nem akar élni.


Mik ez, ha nem a gondolat, a fejben eldöntött teremtő ereje?

19. csemár (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2023. aug. 6. 10:36

Igazad van.


(Mondjuk, van egy "normális" ember, nevezzük Pistának -, aki "eldönti fejben", hogy feleségül veszi a Marikát...

Mondjam tovább?)

18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Csemár)
2023. aug. 6. 10:24
Normális ember nem akar irreális dolgokat megvalósítani. Mielőtt döntést hoz valamiről, figyelembe veszi a körülményeit, lehetőségeit.
17. csemár (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2023. aug. 6. 09:42

Szerencsés embernek mondhatod magad, Amaunet, ha meggyőződésből állítod, amit írtál.

Az én tapasztalatom az, hogy nem így van: mindenkinek vannak korlátai, senki se mindenható.

(Egy sánta ember pl. hiába "akar" futballsztár lenni. Vagy egy vak festőművész. Stb.)

16. 55Judit (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2023. aug. 6. 09:41
Mi választunk. és a választás bizony fejben dől el.😀
2023. aug. 6. 09:39

Megyünk életünk útján. Látunk elágazódásokat, mellékutakat. A mi fejünkben dől el melyik utat választjuk. Bár tudjuk, nem biztos hogy az lesz az eredmény amire számítunk mert vannak körülmények, nem várt események az életünkben, de akkor is a mi fejünkbe dől el hogy merre megyünk.


A saját életemre vonatkoztatva: Nekem is a körülmények figyelembevételével, vagy azok hatására kellett a döntéseket meghozni mint másnak. Az utam hol könnyű, hol nehéz, akadályoztatott, hol rendkívül nehéz volt. De mégis ahol vagyok, oda én jöttem. Nem kell nekem se körülményeket, se másokat hibáztatni semmiért. Minden helyzetben, pillanatban van valamiféle választási lehetőség.

2023. aug. 6. 09:36

Szerintem igaz az állítás, hogy minden fejben dől el.

Ha nem így lenne olyanok lennénk, mint a növények. Hiszen még az, hogy "felállok a gép elől és kimegyek egy kávéért" gondolat is fejben dől el.

13. Amaunet (válaszként erre: 9. - Secret8)
2023. aug. 6. 09:33

És akkor hozzuk itt be a képbe Leonardo da Vincit és a Wright fivéreket.:)

Ők nem rakták el az agyuk leghátsó rekeszébe a gondolatot, hanem foglalkoztak vele, dolgoztak azon, hogy megvalósuljon.

12. csemár (válaszként erre: 11. - Semleges)
2023. aug. 6. 09:16
Még a "majdnem minden" is túlzás. (Szerintem.)
2023. aug. 6. 08:48
Pedig szerintem majdnem igy van.
2023. aug. 6. 07:35

Végre valaki leír normálisan valamit, és megy a kukacoskodás.

Ha nem írja le, hogy nem tud repülni,akkor ebbe lett volna belekötve!

9. secret8 (válaszként erre: 7. - Jucika33)
2023. aug. 6. 07:16
Amit írtál csak ott sántít, hogy épeszű ember nem foglalkozik ilyen kérdésekkel, hogy "tudok repülni". Bármit is elhatározol (=fejben), annak tudatában határozod el, hogy megvalósulhat-e. Mivel repülni nem tudunk, ezt az agyad már törli is és a lehetetlen kategóriába sorolja. Ami lehetséges, azt már a te hited, kitartásod, lelkesedésed, önbizalmad stb. befolyásolja (=dől el).
8. csemár (válaszként erre: 7. - Jucika33)
2023. aug. 6. 07:09

Tökéletesen igazad van!


Vagyis...


"Sok minden fejben dől el"- nem ezt kellene "állítani"?


(Vagy ez így akkor már nem lenne elég "átütő" és pazar Igazság?!)

2023. aug. 6. 07:01
Természetesen ez a mondás így mindenre kiterjesztve nem igaz. Sok esetben hiába gondolom azt, hogy én meg tudom csinálni, a körülmények nem engedik. A klasszikus példák ugye: azt képzelem, hogy tudok repülni. De hiába mondogatom magamnak, ettől szárnyam nem fog nőni. Vagy hiába mondogatom nőként, hogy férfi vagyok, akárhány műtét után is csak egy megcsonkított nő leszek. Ezek persze szélsőséges példák, de látszik, hogy ennél egyszerűbb vágyinknak is akadálya lehet némi genetikai, anyagi egészségügyi stb. körülmény. Viszont vannak helyzetek, ahol tényleg igaz: fejben dől el, hogy mennyi akaraterőt tudok beletenni egy feladatba- be akarok fejezni egy iskolát? Felépíteni egy házat? Kifesteni a lakást? Elköltözni? Elválni, vagy megjavítani a házasságomat? Ezek általában tényleg fejben dőlnek el.
6. csemár (válaszként erre: 3. - Myra)
2023. aug. 6. 05:27

Csak annyi, hogy hazugság.

(Szerintem.)

5. 036f9dac6f (válaszként erre: 4. - Secret8)
2023. aug. 6. 04:46
😂😂😂
4. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 5. 22:29
Ez is a te fejedben dőlt el.
3. Myra
2023. aug. 5. 22:06
Mi a baj vele?
2023. aug. 5. 20:48
Miért? Mi az amire neked azt mondják, hogy fejben dől el?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook