Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Felbontott maradék tojásfestéket mire tudnám még felhasználni, pl, belekeverhetem sűrű tojásfehérje habba? fórum

Felbontott maradék tojásfestéket mire tudnám még felhasználni, pl, belekeverhetem sűrű tojásfehérje habba? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 3. 14:13
Pár napig eláll a hűtőben. Akkor hozzáütök egy-két egész tojást, és felhasználom bundáskenyérhez.
2011. okt. 27. 19:02
Én a fehérjét le szoktam fagyasztani, majd ha kell, kiolvasztom nagyjából (úgy lehet keményebb habot verni belőle, ha még jéghideg). Általában máglyarakás tetejére teszem, kemény habbá verem és lekvárral összekeverem, úgy sütöm.
2010. ápr. 5. 13:22

Befestette a tojást így is..de maradt olyan csomi is,ami nincs felbontva,majd jó lesz jövőre..Akkor már majdnem 2 éves lesz a gyerkőc..így megy a ruhájára is..bizti magára önti majd..:)

Köszönöm a hozzászólásokat!

Kellemes Húsvétot!N.

10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Globus)
2010. ápr. 5. 08:46
az enyémen úgy volt, hogy 1 tasakot 5 dl vízben kell oldani. mivel kevés tojást festettem, így vizespohárba szórtam a felét kb 1,5-2 dl vízhez.
2010. ápr. 4. 23:50
Hogyhogy maradt festék? A kis tasakokat (ha ilyent vettél) 1 dl vízben kell feloldani. Azaz egy csomagnyi porral nem lehet tojást festeni, ennyi víz el sem lepi. Nemhogy maradék...
2010. ápr. 4. 22:27

szia!

én tavaly csak a felét szórtam a vízbe a festéknek, aztán celluxszal leragasztottam a zacsikat. idén is azzal festettem, és nem volt vele gond :)

2010. ápr. 4. 21:54

Sziasztok..Itt is vagyok..Nem akarom megenni,hanem ilyen színes habbal dekoráltam volna pl,olyan mézes sütis nyulat,vagy bármilyen mézeskalács-formát,ami csak dísz lenne..

Esetleg kipróbálom hungarocell formák festéséhez..

a zacsin az áll,hogy korlátlan ideig felhasználható/nem tudom,így felbontva is../

2010. ápr. 4. 16:39
Szerintem sem szabad megenni. Dobd ki. Nem hinném hogy másra is jó lehet, mert ez egy eléggé speciális festék. Végül is a tojáson is csak ecettel marad meg szépen.
2010. ápr. 4. 15:42

jajj, nehogy megegyétek a tojásfestéket!!


ez kb olyan, mint hogy a gyerek vízfestékét sem teszed bele a tortába:))))

2010. ápr. 4. 15:20
Én nem tenném ételbe.
2010. ápr. 4. 14:41

Töményebb ételfestéket én nem ennék meg.

Amikor festik ételszinezékkel a tojásfehérjét, abba nagyon minimálisat tesznek.

2010. ápr. 4. 14:28
a gyerekek játszanak vele tapicskolósat végül is azt könnyen le lehet mosni! A habot azt nem tudom de ha lehet ilyet akkor ilyet én is csinálok!!!
2010. ápr. 4. 14:25
Felbontott maradék tojásfestéket mire tudnám még felhasználni, pl, belekeverhetem sűrű tojásfehérje habba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook