Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Feketelista a munkavállalókról fórum

Feketelista a munkavállalókról (beszélgetős fórum)


18. Ncilány (válaszként erre: 16. - B620454efe)
2010. febr. 13. 15:55
Ez durva...
2010. febr. 12. 21:31
Ma nagyon nehéz jó munkát és főnököt találni.A pénzről meg nem is beszélek.
2010. febr. 12. 21:30
Engem most küldtek el, az elbocsátó papíron (amit a főnöknek kell kitölteni) amin pl. szerepel, hogy elszámoltál-e a munkaruhával stb. szerepel egy sok teljesen nyíltan: javasolja-e a jövőben a visszavételét. (vagy a további alkalmazását, a szövegre pontosan nem emlékszem.) Igen-nem (a megfelelő aláhúzandó.
15. Ncilány (válaszként erre: 14. - Tamara2009)
2009. nov. 23. 09:15

Itt is ha megnézed az adataim, Nem írtam hol lakok. ( Aki mégis írni akar, jöhet a privi.. Legrosszabb az lesz, hogy megszüntetem, vagy ami még egy megoldás, vissza írom neki, Bocs ez már nem érdekel címmel )..

Az i... ott ott van a lakhely, semmi mobil! Semmi msn! A magamról is csak kevés, ( de lehet azt is törlöm aki eddig oda benézett, oké, de aki csak most néz meg ne lásson semmit, munka helyet se!! )

Kinek baj hogy szeretek fotózni?? De engem ne igazán fotózzanak...

Ja nem lehet hogy az illetőt pont ezért küldték el, mert ilyen húzása volt??

A hobbyra egy alkalommal beírtam : varrni amire épp szükség van.. ( önéletrajzba ).

bezzeg ilyen üzenetet nem kapok én, de ha mégis, biztos nem mennék egyedül, vagy visszaírom : a helyszín nem jóóó.

14. Tamara2009 (válaszként erre: 13. - Ncilány)
2009. nov. 22. 21:28
Ja iwiw! Egyik ismerősömmel történt olyan olyan,hogy felhívta egy illető,hogy neki sos-be kell ember és rá talált a cégük adatbázisában (persze mikor elküldte a jelentkezését, nem válaszoltak semmit sem vissza,tehát nem is gondolta,hogy esetlegesen ott vannak az adatai még a cégnél és olyat se írtak, hogy mi lesz az önéletrajza sorsa) Aztán elment a megbeszélt talira, nagy reményekkel, mert hát ha már így felhívnak a semmiből,az már elég kecsegtető,ha tényleg te kellesz és nem neked kell keresned! Erre a talin,a pali elkezdte elemezni a képeit iwiwen, meg kioktatta,hogy milyen könnyen rá lehet találni az emberekre,mert ha valaki sok adatot ad meg( szül év, lakhely) akkor egyből be tudnak azonosítani. Na mindegy iwiwen nem volt semmi takargatni valója,egyszerűen annyi volt a hogy szerintem bejött a manusnak és úgy gondolta személyesen is látni akarja azt,aki a képeken szerepel. Persze munka nem lett belőle,sőt az esetre rá egy hónapra az illető már nem dolgozott ott! :S Pedig elvileg neki lett volna az asszisztense!
13. Ncilány (válaszként erre: 11. - Tamara2009)
2009. nov. 22. 20:21

Lehetetlen mindennek megfelelni. így igaz.

Szerintem legtöbbször a szimpátia. Ha nem jöttél be a felvételiztetőnek, hiába van meg a végzettséged, azt mondják nem feleltem meg.

Abba a " faluba " laktam, ami a kiírásnak megfelelt. A % om is, továbbá oklevelem is van arra a melóra.. és egy " falubeliemmel " együtt nem feleltem meg. Próba melót csiáltam ( tunk )sikerült.

Most jelentkeztem egy tanfolyamra, felvételi lesz, utána e.ü alkalmassági, ha az alapbetegségem megengedi, akkor oda megyek..

Fekete lista biztos létezik, amibe le van írva kisebbségi stb nem veszünk fel. csak más a kifejezés de tökmindegy hogy hívják....

12. Ncilány (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2009. nov. 22. 20:07

Pl az iwiw..

Ha regizek bárhova, a saját nevemet sose használtam. Valami kitalált név.

11. Tamara2009 (válaszként erre: 10. - 99279bb06f)
2009. nov. 22. 10:04

Az az igazság,hogy értetlenül állok a dolgokhoz. Mert már vagy 100helyre elküldtem a jelentkezésem és kb. 20helyről válaszoltak vissza,hogy köszönjük,de nem! És ebből a százból kb. 4szer voltam állásinterjún. Volt,ahol kétszer is vissza kellett mennem,adtak feladatot sikeresen megcsináltam és mégsem vettek fel!

Nem értem miért csinálnak a cégek ilyen nagy felhajtás egy állásért, hiszen túlkínálat van a munkaerőből,ha valaki nem válna be,akkor is rajta kívül van még egy csomó jelentkező. Mégis olyan ez az egész,mintha egy két ember közül kéne kiválasztani a megfelelőt! Abszolút nem rugalmasak, és amúgy meg lehetetlen minden kiszabott feltételnek megfelelni.

2009. nov. 21. 22:29

Nincs fekete lista. :)

Ha beérkezik az önéletrajzod, abban benne kell legyen minden magadról.

Egy bizottság mindegyiket elolvassa, szétválasztja azt, amiben pld. nincs meg valamelyik feltétel. Erre nem is szoktak válaszolni.

Amikor mindenben megfelelőnek találnak, akkor hívnak be beszélgetésre. Itt viszont már a hozzáállásod, a viselkedésed a döntő.

Egy főnök, akivel beszélsz, már pld. a ruhádból meg tudja állapítani, hogy milyen munkatársa leszel. Hidd el, nem véletlenül kell vele beszélned. Nem is biztos, hogy a saját főnököd az illető, de a vállalatnál az az illető lesz az, aki néhány perc alatt képes "kiismerni".

Ha ezek után sem válaszolnak, akkor az a vállalatról egy szegénységi bizonyítvány, örülj, hogy nem vettek fel.

Jobb helyeken mindenkit kiértesítenek.

Ne a másikban keresd a hibát, inkább jobban nézz utána, józanul, magadba szállva, hogy te megfelelsz-e arra a munkakörre, vagy csak vágysz rá?

9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Tamara2009)
2009. nov. 21. 18:18
Nem fekete lista létezik, de bizonyos munkakörökhöz - főleg ha vezetőt keresnek, egészen biztosan kérnek referenciát a korábbi munkahelytől.
2009. nov. 21. 17:06

Nem tudom:) Közel 2 évig nem volt munkahelyem. Naponta kb. 30 helyre küldtem el az önéletrajzomat. Alig hívtak be állásinterjúra. Ahova behívtak ott a pént volt a döntő. Az eljén ragaszkodtam a jó fizetésemhez.

Látatlanban nem tudom mi alapján utasítanak el. Azt gondolom, hogy az önéletrajzban megadott adatok alapján. Kor, előző munkahelyek. Ha interjú után történik az elutasítás, akkor a szimpátia lapján döntenek. Az is fontos, hogy az önéletrajzod mikor érkezik be, meg az is, hogy az interjúd közel a döntéshez volt e. Ha valaki nagyon az elején megy interjúra, akkor őt el is felejtik mire végeznek a sok jeletkezővel.

7. Tamara2009 (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2009. nov. 21. 17:00
Én is ilyenekre gondolok,meg még sok egyéb másra,indítottam egy szavazást és eléggé meglepett a szavazatok aránya idáig 100 szavazóból 63 válaszolt igennel, 37 nemmel! :) Ezért lennék kíváncsi arra,hogy mi alapján van már látatlanba eldöntve a sorsunk!
2009. nov. 21. 16:53
Nem hiszem, hogy lenne ilyen. Az viszont biztos, hogy sok munkáltató megnézi a közösségui oldalakat, ha ott olyat ír magáról az illető, akkor lehet az alapján eldöntik, hogy nem veszik fel.
5. Tamara2009 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2009. nov. 21. 16:49
Arra gondolok,hogy létezik-e az,hogy valakit azért nem vesznek fel bizonyos munkahelyekre,mert a főnök,hr-es vagy akárki olyan információ birtokában van a munkavállalóval kapcsolatba, hogy ez miatt mondja neki azt, hogy köszönjük nem önre esett a választás!
4. Tamara2009 (válaszként erre: 2. - Danica16)
2009. nov. 21. 16:46
Munkavállalókról,csak félregépeltem! De már írtam a moderátornak,hogy javítsa ki a hibát! :)
3. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Tamara2009)
2009. nov. 21. 16:45
Nem értem, hogymilyen milyen fekete listáról beszélsz, és milyen minuszról..
2009. nov. 21. 16:44
Munkáltató vagy munkavállaló? Mert a cím és a szöveg nem egyezik...
2009. nov. 21. 16:41

Sziasztok!


Indítottam egy szavazást,miszerint létezik-e rólunk,mint munkavállalókról egy úgynevezett feketelista a munkáltatók részéről. Mivel elég sokan igennel szavaztak, ezért gondoltam indítok a témáról egy fórumot is,ahol meg lehetne egymással osztani a tapasztalatokat, illetve nagyon szívesen meghallgatnék olyanokat is,akiket konkrétan azért nem vettek fel, mert különböző okok miatt mínuszról indult!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook