Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérjeporral le lehet fogyni? Nem áll be utána jojó effektus? fórum

Fehérjeporral le lehet fogyni? Nem áll be utána jojó effektus? (tudásbázis kérdés)


18. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2021. aug. 27. 20:35
Igen, de engem ez a veszély a teljesítményem intenzitása miatt nem fenyeget :'D.
2021. aug. 27. 20:20

Arról már nem is beszélve, hogy a trükkös anabolikus cuccotm növekedési hormont vagy egyebet miért adná bárki is fehérje árban, hiszen azok relatíve nem drágák.

Egy kiló marhahúsnak csak a 20%-a fehérje, és még energia is kell, mire megfő vagy megsül. Tehát 5 kiló marhahúsban van egy kiló fehérje, és azért az is már nem kevés pénz. Több por olcsóbban kapható.

16. Guruljka (válaszként erre: 13. - 00dfb24292)
2021. aug. 27. 20:15
Na ja, a súlyzót kellene felhúzni... nem magadat... :D
15. Guruljka (válaszként erre: 12. - A6f6bb6c75)
2021. aug. 27. 20:14
Nem tudom, hány éves vagy, de az NDK-s női úszó válogatott tényleg inkább egy férfi súlylökő csapatra hasonlított.
14. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 26. 13:04

Minden megvonásos diétával le fogsz fogyni, mindegyik után visszajön amit leadtál. Ha normálisan étkezel utána, nem fog, bár tartok tőle, hogy neked a normális étkezés azt jelenti, hogy visszatérsz ahhoz, ami miatt fogyóznod kellene.


Tudom, elcsépelt, de csak az életmódváltás segít.

13. 00dfb24292 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2021. aug. 25. 11:00
Persze. Rajtam három hónap súlyzós edzés után is alig látszott valami. Felhúztam magam, és abbahagytam. Bárcsak olyan könnyű volna izmosodni.
12. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2021. aug. 25. 10:11

Igen, az ilyen embereken én is jót mosolygok, hogy nem súlyzózik, nehogy túl izmos legyen meg nőietlen. Adná az ég, hogy 4,5 kg emelgetése után duzzadna az izmom! XD


Mondjuk régen ezét nem úsztam én sem, mert féltem, hogy úgy fogok kinézni, mint az olimpikonok... :'D

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Bichi)
2021. aug. 25. 00:29
Ó, még ma is lehet olvasni, hogy nem akar fehérjét inni, mert nem szeretne izommacának kinézni. Aztán ha megmondod neki, hogy ahhoz istentelen sok súlyzós munkát is bele kell fektetni, akkor is azt mondja, hogy jobb az óvatosság.
10. Bichi (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. aug. 24. 23:44

Na pont ez az, attól, hogy valaki edzés előtt-után iszik egyet, vagy diétánál helyettesít vele, attól semmi baja nem lesz se a májának, se másnak. Gondolom igazából fogalmad nincs, hogy a fehérjeitalt ki mire issza, úgy írsz róla, mintha ez valami drog lenne, amit ha "szedsz" bajod lesz tőle. Senki nem 10-20 adagot iszik belőle, hanem maximum 2-3-at.

A legtöbb embernek, bár mára lassan csökken az ilyenek száma lövése nincs, hogy ki mire issza, és hogy mire is való igazából. Nem szoktam belemenni vitába, de a hülyeség határtalan...

9. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 22:45

Hát ez így elég sovány kiindulásnak.

Milyen diétát csinálsz? Hogy illeszkedik ebbe a fehérjepor? Mozogsz is?


Kb. 65%-a a fogyásnak a kaján múlik, 1 étkezést kiválthatsz vele. Hosszabb távon, ha tartani szeretnéd a súlyodat, tartanod kell az étrendet is. Mozogni ezért (is) ajánlott mellé, az egészséged érdekében is, meg könnyebb tartani a súlyodat.


Ha el vagy hízva, akkor nem beszélhetünk "normális" étkezésről, ha normálisan étkeznél nem lennél elhízva, ha mégis, akkor meg érdemes 1 részletesebb kivizsgálást kérni, hogy mi okozza a dolgot.


Érdemes szemléletet váltani, csak elkezdeni nehéz, de sokszorosan megtérül a befektetett munka, hajrá! :)

8. Channa* (válaszként erre: 7. - Bichi)
2021. aug. 24. 20:53

Ők nem étkezést helyettesítenek, hanem azon felül fogyasztják.

Nem mindegy, hogy mennyire magasak azok az értékek. A piától több százzal lesz magasabb, ahogy az epeproblémáktól is.

Ezektől az étrendkiegészítőktől, max. a duplája lesz a felső referenciának.


Szerintem senkinek nem szabadna ilyeneket szednie. De ez csak az én véleményem;)

Felőlem mindenki fogyassza, ha akarja...

7. Bichi (válaszként erre: 6. - Channa*)
2021. aug. 24. 20:17
Irreálisan sokat kell meginni rossz májértékhez. Ha az ember arra használja, hogy étkezést helyettesít vele, akkor egy adagban pont annyi fehérje van, mint 10 dkg csirkemellben, és lássuk be, egy étkezéshez annál többet eszünk. Viszont a fehérjepor vízzel habosra turmixolva ezerszer jobban telít. Vélhetően a barátaid nem a napi 2-3 étkezést helyettesítik a turmixszal és vélhetően mást is szednek mellé. A férjemnek is rossz a májértéke, pedig egy deka fehérjét nem iszik, és alkoholt sem soha, szóval a rossz májértéknek semi köze hozzá. Én meg iszom napi 2-3-at kb, és teljesen rendben van...
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Bichi)
2021. aug. 24. 18:40

Hát nem tudom...

Biztos van aki jobban tolerálja vagy nem olyat szed.

Több férfi ismerősöm, akik terembe járnak szednek ilyeneket és mindnek rosszak a májértékei.


Csak belőlük indulok ki. Az orvosuk mondta is, hogy jobb lenne, ha abbahagynák...

5. Bichi (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. aug. 24. 18:33
Na ez is marhasàg 25 éve szedek fehérjeport és tökéletes májértékkel rendelkezem
2021. aug. 24. 15:12

Sosem fogom megérteni, hogy miért mindig valami szertől várják a fogyást az emberek, holott csak kevesebbet kell enni.

A fehérjeportól majd rosszak lesznek a májértékeid, és nyithatsz egy fórumot, hogy mitől lehet ez...

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 24. 14:53

Persze hogy visszajön, a fehérjeport inkább kiegészítésnek jó. Most kevesebb kalóriához hozzászokik a szervezet, és utána, mikor többet kap, értelemszerűen visszajön.

Szerintem inkább próbálj meg valami terv szerint lépésről lépésre változtass az étkezési szokásaidhoz. És mindeképpen fokozatosan, a kis változásokat még simán tudod te is és a szervezeted tolerálni. A hirtelen kalóriamegvonásnak sosincs jó vége.

Én mindig azt mondtam a vendégeimnek, hogy mindig azt vonja el először, ami a legkevesebb "fájdalommal" jár. Pl. először cukros üdítő, kávé mellé nasi, fehér kenyér, majdnem mindent lehet "jobb" változatra lecserélni.

2021. aug. 24. 14:42
Életmódváltás kellene a fehérje por mellé. Ezzel lefogysz és utána tartod az új életmódot. Ha összeszűkül a gyomrod a por hatására (mert mást nem eszel) akkor tartható az új súlyod. Tudatosság nélkül viszont vissza fogsz hízni.
2021. aug. 24. 14:27
Attól tartok ha abbahagyom a diétát elkezdek normálisan étkezni akkor visszajönnek a kilók.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook