Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fájó szívvel olvasom, hogy a portálon szinte mindenkinek... fórum

Fájó szívvel olvasom, hogy a portálon szinte mindenkinek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
62. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 15. 16:44
Megmutatnád, hol olvastál itt pedigrés macskákról? Itt csak állatszerető gazdik vannak, akik nem azért szeretik a kedvencüket, mert pedigrések. Sőt! Szerintem többségben vannak pl. a „közönséges” cicákat szeretők. Régen rossz, ha azért szereted vagy nem szereted a cicádat, hogy másoknak mi a véleménye róla.
2022. okt. 13. 07:00
Régi tagként nem igazán ismerek itt pedigrés macsek tulajdonost
60. libikóka (válaszként erre: 59. - Channa*)
2022. okt. 13. 06:58
Benne van az ösztön,,jóllakottan is levadássza ,ha nem is eszi meg:)
59. Channa* (válaszként erre: 56. - Apeeng)
2022. okt. 13. 06:57

A hozzánk járó fehér cica, nagyon szép. Biztos van gazdája, csak szeret csámborogni.


Én nem etetem, de csak azért, mert azt szeretném, hogy összeszedje pl. az egereket, bár lehet, hogy ez a cica nem eszik ilyet;)

58. Mimóza07 (válaszként erre: 56. - Apeeng)
2022. okt. 12. 22:26
Ez szép dolog. De azzal hogy eteted őket, segíted a szaporodásukat is. Bár én is ugyanezt csinálom, szóval nem rovom fel neked. Adok enni a macskamnak, kinti ő is, de akkor mar ott van a kajáján 5 macska. Kicsi, nagy, válogatás nélkül.
57. timycat (válaszként erre: 56. - Apeeng)
2022. okt. 12. 22:10

Ezt sosem értettem... 😕 Nálam összeköltözésnél fontos szempont volt, hogy állatbu.zi legyen a párom.


Mikor ráköltöztem a már férjemre, neki volt 2 cicája, én hoztam még kettőt, meg kutyát, papagájt, nyulat, aztán lett még további macskánk, befogadtunk sérült sünt.


Nem tudnék olyan emberrel élni, aki nem tűri az állatokat.

56. apeeng (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 22:03

Nekünk nincs macskánk, de az udvaron egy fedett helyen van egy nagy tál, amibe a (főtt)húsmaradékokat, és hasonló(macseknak tetsző) finomságot öntök...

Erre miért van szükség?


Nos a környéken sok az új beköltöző, aki hozza a macskáját(is)..jaj, de az új lakásba(közös házba) már nem viheti be..hát akkor sicc innen..


És így lesznek ingyenkosztosok a kóborrá váló, mindenféle szőrű, egyre koszosabb cicusok..ma délután is négyen bunyóztak egy adag lecsókolbászért...


A volt gazdik nem is akarnak tudni róluk. Ezek mára már lepukkant külsejű macsekké váltak, de az élet megy tovább. Hogy hol alszanak, arra még nem jöttem rá, de enni idejárnak.(van egy kis fenyvesem, annak a humuszába piszkítanak)

55. Channa* (válaszként erre: 54. - Timycat)
2022. okt. 12. 20:07

Húúú, ezeket nem tudtam.

Köszi, hogy elmondtad!


Szerintem nem süket, mert olyan sprintet nyom le, ha kimegyünk a házból, hogy az csak na:D

54. timycat (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2022. okt. 12. 20:00
A fehér szín a természetben a macskáknál a nem kívánatos szín, génhiba és idegrendszeri összefüggés van, mert függ a szemszíntől is. A nem kék szemű fehér cicák kb ötöde süket, az egyik szem kék, másik más színű szemű cicáknak kb a 40%-a süket (fehér macskáknál az eltérő szemszín is sokkal gyakoribb), azok a fehér cicák amelyikeknek mindkét szeme kék kb 80%-ban süketek.
53. michelle.r (válaszként erre: 49. - Timycat)
2022. okt. 12. 19:53
Tényleg? Akkor értem már, egy volt kolléganőm macskáját. Azt hittem, csak ennyire öntörvényű és tojik mindenre és mindenkire. De lehet, hogy csak nem hallja, amit kérnek tőle?
52. michelle.r (válaszként erre: 48. - Timycat)
2022. okt. 12. 19:51
Azt nem hagyom. A ház új tulajdonosáról nem tudni, mik a tervei. A barátőmnek van két tinédzser Birmanja, nem biztos, hogy eltűrnék. De ha nem akad aki befogadja, én tuti haza hozom.
51. michelle.r (válaszként erre: 47. - Channa*)
2022. okt. 12. 19:50
Oóóóóó, már nincs messze, hogy a kedvenc tévé foteledben dögledezzen 🙃 Tudod, nálunk is úgy kezdődött, hogy négylábú ide a lábát be nem teszi...
50. michelle.r (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. okt. 12. 19:45
Amikor valaki van ott, etetik, és hagynak is kaját, de nyilván ez nem lesz elég. Az új tulajdonos úgy tudom, még nem nyilatkozott, hogy a házhoz járó bébimacsekot is szeretné-e. Nem fogjuk hagyni, hogy odavesszen.
49. timycat (válaszként erre: 47. - Channa*)
2022. okt. 12. 19:39

Fehér cicát nem szabad kint tartani. Nekünk is volt fehér macskánk, ő kijárós volt, de arra figyeltünk hogy erős napsütésben ne legyen kint.


Általában a fehér macskák süketek is, ezért is veszélyes rájuk a házon kívüli világ (a miénk n volt süket), másrészt hajlamosak a laphámrákra mert a bunda átengedi az UV-t és az érzékeny területeken a bőr folyamatosan leég, ezért vannak a "koszos fülű, orrú" fehér macskák, a "kosz" már a bőrelváltozás.

48. timycat (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2022. okt. 12. 19:34

Ha nagyon kölyök még akkor neki annyi, nem bírja ki a telet.

A régiek úgy mondták boglya utáni macska kemence nélkül nem él meg.

47. Channa* (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2022. okt. 12. 18:08

Hozzánk is átjár egy fehér cica, illetve nagyon figyel minket.

Ha süt a nap, akkor a szomszéd padlás lépcsőjén fekszik és közbe, bámul minket a konyha ablakon át, illetve átjár a padlásunkra és a kertünkbe.


Nem zavarom el és nem etetem. Keressen magának bármit:D

46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Libikóka)
2022. okt. 12. 17:50

Nem kértem tanácsot,vallomást irtam egy viszonylag friss élmény miatt,beszóltak, hogy milyen szép a macskánk annak ellenére, hogy csak egy közönséges egerésző macska, nem pedig díszmacska, és ez rosszul esett. Nem segitségért kiáltó vallomást irtam ki, csak a beszólás hatása alatt álltam. Aztán rájöttem magamtól is, hogy ilyet intelligens ember nem mond a másiknak, csak ha dühíteni akarja vagy meg akarja bántani.

Mégegyszer kösz a sok észrevételt.

45. ,zumba (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2022. okt. 12. 17:16
Felelőtlenek.
44. libikóka (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 16:23
Nem baj amit írtál,,csak nem igen látom hogy valamit is elfogadtál/vagy megértettél abból amit írtunk.
2022. okt. 12. 16:01
Ugyan már, messziről jött ember azt mond amit akar.
2022. okt. 12. 15:59

Kedves hozzászólók ! nem akartam főrumra kiírni ezt a témát, csak 80ASIQ feldobta, én csak a pillanatnyi érzéseimet írtam le. Szerintem mindenkinek rosszul esik, ha gyerekénél, házi kedvencénél van szebb és jobb. Jelenlegi macskánkat szeretjük, eszem ágában sincs elcserélni, de benne van a pakliban hogy tavasszal egy rövidszőrú diszmacskával kibővitjük az állatállományunkat.

Nekem különben ő a legszebb, nem tartottuk volna meg, ha nem tetszik, vagy nem szeretünk bele.

Mégegyszer köszönöm a sok hsz-t.

41. 55Judit (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2022. okt. 12. 12:41
És ennie is kéne, ami gazdi nélkül nehézkes.
40. michelle.r (válaszként erre: 24. - Timycat)
2022. okt. 12. 12:33
Barátnőmék balatoni házához is átjár egy nagyon édes kis dögöcske, nagyon kölyök még. A tulajdonosok eladták a házat, azt mondták, nem viszik magukkal. Hozzájuk is csak úgy odaszokott. Gondolkodom, hogy haza kéne hozni, nehogy megfagyjon télen.
39. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 09:41

Jaj, nézzél már rá az adatlapomon a cicás fotókra! Mit érdekel engem más véleménye, mikor úgy imádom az öreg befogadott cicámat hogy csuda!

Évekig kóborolt a környéken, mikor úgy döntött hogy nálam lakik. Már akkor is öreg volt orvos szerint is. A mintázata arra utal, hogy fajtiszta cica házival keveredett. Ezért rakhatták őt utcára.

A fotók tavaly készültek. Azóta sokat lassult, és egyre mujább. Lehet, nem sok van már neki hátra. Nagy szeretetben részesül.

38. mmacus
2022. okt. 12. 09:09
Vörös-fehér házimacskám van, másfél éves lesz holnap. Eleven, makkegészséges, semmiért nem adnám. (Pedig mindig egy szürke cirmos bújós cicára vágytam, de őt kaptam. Azóta is imádom:))
37. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 08:58

Nekem egy szürke csíkos házimacska szebb bármelyiknél! Ha egyszer nyugger leszek és már nagyon nem fogok nyaralni járni, lesz egy ilyen macsekom.

A hosszú macsakaszőr nem tetszik, nekem rossz hozzáérni, a sziámi macskát meg kimondottan csúnyának látom.

Tudom, sok fajta van, nem csak ez a kettő. A brit és a skót az, amit még elfogadnék esetleg.

36. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 07:25

Volt már ilyen vallomás. Már akkor sem értettem, mert sosem olvastam itt pedigrés "díszmacskákról" szóló hozzászólást. Majd jobban figyelek ezután. 😌


Ha megnyugtat, nekem se dísz, se közönséges macskám nincs, és nem is teszek különbséget köztük.

35. Sirga
2022. okt. 12. 06:48

2 cicám van. Az egyik vörös házimacska, a másik menhelyről hozott fekete, hosszú szőrű (eü. könyve szerint házimacska). Gyönyörűek, imádom őket! :)

De látom, mások is vannak így. ;)

2022. okt. 12. 05:47
Nekem is sima házi macskám van és imádom,mert nagyon szép és okos! Nem cserélném el más macskára sosem.
2022. okt. 12. 05:26
Nekem most menhelyről hozott "perzsa" keverék cicám van. Imádni való. /adatlapomon can kép/Mindig volt cicusunk, de soha nem tettünk különbséget sima cirmos házicica, vagy valamilyen fatatiszta macsek között. Sokszor sokkal kedvesebb volt a mezei macska, mint a fajtatiszta. Fiamnak mostanság egy beköltözött mezei cicája van, de sokkal kedvesebb, mint a 4 hónaposan örökbefogadott, dédelgetett "királylányom"
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook