Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Facebook fiók feltörése fórum

Facebook fiók feltörése (beszélgetős fórum)

1 2
2014. aug. 25. 21:27

Nem tudok belépni a facebokra.Negyed órája azt írja: átmenetileg nem elérhető.

Szerintetek mi a gond?

47. ZiziZoé (válaszként erre: 46. - Andi6020)
2014. júl. 9. 16:30

nagyon nem oké, és nemcsak ez nem oké.


a hogyan továbbra ma sem tudom okosabban a választ :( nem tudom

46. andi6020 (válaszként erre: 36. - ZiziZoé)
2014. júl. 9. 13:28
Vagyis? Ez így oké? Belépett, kutakodott, hazudott, tagadott. Hogyan tovább?
45. 3f3949edc4 (válaszként erre: 43. - BlueJasmine)
2014. júl. 9. 11:20
Rendben! :D Nem szeretnék én sem!
44. Regin_a (válaszként erre: 5. - ZiziZoé)
2014. júl. 8. 21:16
Megjegyezném, ha nem állitasz be semmit, akkor éppen hogy menti a jelszavakat a FF és simán kiolvasható feltörés nélkül
43. BlueJasmine (válaszként erre: 41. - 3f3949edc4)
2014. júl. 8. 19:42
Azért mondom :D Az összes leütött billentyűt jegyzi,simán visszanézhető bármi. És nyilván nem evidens hogy mindenki gépén van vírusírtó, vagy hogy akinek van annyi esze hogy rátegye a gépre, annak annyi is van, hogy engedélyezze a vírusírtó programban ;) De nem vitatkozni szeretnék :D
42. povery (válaszként erre: 36. - ZiziZoé)
2014. júl. 8. 16:29
Nem jó tanulságot vontál le:a jelszavakat szerintem fel kell írni.Nekem legalábbis,mert mindenhez szinte más van,ki tudja azt fejben tartani?De ahhoz ne legyen senkinek hozzáférése.Ne verd nagydobra h hol tartod.
41. 3f3949edc4 (válaszként erre: 35. - BlueJasmine)
2014. júl. 8. 16:09
Ez csak egy sima logger - abból is az ingyenes, bárki számára hozzáférhető fajta :) . Egy normális vírusírtó lazán kirostálja... még a win defender is, ha a cég perkálja rendesen a support-ot a Májkrémszoftnak.
40. 3f3949edc4 (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2014. júl. 8. 16:03
Alapvetően... egy minimális adatbiztonságról van szó, nem többről. Senki nem ajánlott tikosításokat, vagy vitázott hash-ekről (ezen a szinten felesleges - szerintem). Az általam említett dolgok "minimálisak", csupán odafigyelés kérdése (még nagyon messze van a "NASA"-tól - bár ők is ugyanúgy járnak el, mint bármely nagy cég vagy hivatal az adatbiztonság terén) és nem profi adattolvajok ellen valók.
39. szafaripók (válaszként erre: 38. - ZiziZoé)
2014. júl. 8. 13:52

Az, hogy tudja a jelszavam, nem jelenti, hogy belépked minden nap, vagy akár csak havonta. Szerintem a párom sose olvasgatta a barátnőimmel való levelezésemet, és engem sem érdekel, miket írkálnak egymásnak a haverjaival.

Ha már félnem kell attól, mit találhat a privát levelezésemben, vagy én mit találok nála, a fene megette a bizalmat...

Pont ezért nem félnék, hgoy bebukok egy meglepetésbulit...

A bankkártyája pinkódját is tudom, mégse költöm róla a pénzt...

38. ZiziZoé (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2014. júl. 8. 13:32

nekem meg ez fura, nem mintha tikaim lennének. Csak úgy gondolom, egy kis privát szféra mindenkinek kell.


Pl. a szülinapjára facebookon szerveztem a meglepi bulit a barátaival. Az is 0 melepetés lett volna, ha elolvassa előtte, mert tudja a jelszavakat.

2014. júl. 8. 13:29
Nekem ez olyan fura. A párom is tudja mindenhova a jelszavam, és én is az övéit. Mert a PÁROM. Ez nem jelenti, hogy egész nap egymás levelezésein lógunk. Ha valami gondunk-bajunk van, akkor azt meg egymással beszéljük meg...
2014. júl. 8. 13:00

Kiderült :D Bár engem nem nyugtat meg, de legalább elárulta, mi hogy volt.


Persze, tudom, a saját baromságom. Szóval az asztalon van egy jegyzettömb, amiben az ebay jelszavam van betűk és a végén egy évszám.


Sajnos a Facebookhoz is ugyanez volt a jelszavam, a következő évvel.


Tanulság: nem írunk fel jelszavakat, és nem használunk közös laptopot :( :( Kíváncsi volt, működött, elolvasta... Ezzel továbbra sem értek egyet, de nekem kevésbé durva, mint a kémprogram....

2014. júl. 8. 12:39
Nem olvastam el minden hsz-t, van némi fogalmam ilyesmiről,céges ellenőrzés miatt... Van egy refog nevű kémprogram... Amit nagyon nehéz megtalálni a gépen, nyilván ezért kémprogram, és ha nagyon próbálkozol,átállítod,hogy a géped rejtett mappákat is mutasson, akkor lehet hogy egy "gyökérmappában" megtalálod. általában futtatás menüben "runrefog" címszóval indul el, ezt megpróbálhatod, viszont saját (találom) szót is meg lehet adni indítási parancsként. ezért nehéz megtalálni. Sok sikert :D A gép újratelepítését javaslom, vagy a barátnők kikérdezését,melyik fecsegett :D Mert hogy konkrét dologra ráérezzen (vagy tudja mi bajod, tehát észreveszi magát), vagy ez a másik 2 lehetőség...
34. 3da8f53e4a (válaszként erre: 23. - ZiziZoé)
2014. júl. 8. 12:30

...akkor törölhette az előzményeket is a gépen.


Célszerű minden magánjellegű levelet egy idő után törölni is :(


Az egyik ismerősöm felesége is feltőrte az ura face fiókját és nagy boldogan" oda hívta, hogy milyen ügyes volt és most már olvassa az ura levelezéseit is...

33. ZiziZoé (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2014. júl. 8. 12:02

igen, van, mert a telóm sajnos eddig is szarakodott mióta lejött a messenger új frissítése Nem jelezte ki az üzeneteket, onnantól, h frissített.


Ezért nem vagyok benne BIZTOS. Most azt mondja, h nem olvasta, csak ismer és blöffölt :(

32. idunu (válaszként erre: 17. - Szamoncsi78)
2014. júl. 8. 11:44

Gmail-re lehet beállítani plusz védelmet: Google hitelesítő, letölthető telóra - ezt követően kell a felh.név, jelszó, valamint a kód, ami percenként változik, és a telódon látod csak.

Persze ez is kijátszható, mint minden más...

31. andi6020 (válaszként erre: 29. - ZiziZoé)
2014. júl. 8. 11:39
Ha olvasott volt olvasatlan üzeneted, akkor van még kérdés?
30. andi6020 (válaszként erre: 26. - 3f3949edc4)
2014. júl. 8. 11:38

Szomorú.

Nem a NASA-nal dolgozik, csak a párja ellen védekezik.

29. ZiziZoé (válaszként erre: 26. - 3f3949edc4)
2014. júl. 8. 11:25

nem is vettem észre sajnos


ezért nem tudom, h blöff és beletrafált, vagy olvasgatott-e

28. virag32 (válaszként erre: 24. - ZiziZoé)
2014. júl. 8. 11:24
Ez de rossz duma :D
27. 3f3949edc4 (válaszként erre: 25. - ZiziZoé)
2014. júl. 8. 11:19
Nem. Ha nem adtad meg senkinek, akkor valahogyan ki kellett azt nyernie a rendszerből.
2014. júl. 8. 11:18

:D vicces.

Most elmélyülhetnénk az informatikai biztonságtechnológiában, de nem igazán lenne értelme.

A fő okosság az, hogy mindent fel lehet törni. Csupán hozzáférés, szakértelem és technikai felszereltség kérdése (és persze megfelelő stratégiáé).

Tanács:

1: ne használj közös gépet senkivel. Ha megosztod a géped, akkor hozz létre egy vendég profilt rendszergazdai jogok nélkül - profibbak ellen nem biztosíték (főleg Win alapon), de az amatőr pl. loggerhuszárokkal ez elbánik.

2: rendszeresen takarítsd a meghajtóid (végleges törlés funkciójú removerekkel) megelőzendő az adathalászatot...

3: bonyolult jelszavakat találj ki és minden rendszerhez másat!


Ha profi lenne, nem vettél volna észre semmit sem belőle.

2014. júl. 8. 11:09

a fő kérdés még, hogyha nem menti a gép a jelszavakat és nincs kémprogram


akkor csak amiatt, h kapcsoldótam a wifire tudhatja-e bárki a jelszavaimat?

2014. júl. 8. 11:05

csak most bánt, h szerinte én reagálom túl..


most mondtam neki, h szerintem jobb, ha akkor befejezzük, nem kötelező együtt lenni


erre már azt mondta, h ő csak blöffölt...

23. ZiziZoé (válaszként erre: 22. - Betty-Győr)
2014. júl. 8. 11:04

nem láttam semmi olyat az előzményekben...


de a telefonomon voltak olyan üzenetek, amiket még nem olvastam, és már olvasott volt...

2014. júl. 8. 10:59
Az előzményekben - ha nem törölte -, meg tudod nézni,hogy mit nézett meg. Onnan talán kiderül, hogy meg volt-e nyitva olyan fb beszélgetés mostanában, ahol Te már rég jártál!
21. andi6020 (válaszként erre: 19. - ZiziZoé)
2014. júl. 8. 10:56

Mit vársz? Pasi...

Amúgy hihetetlen milyen hisztisek meg sértődékenyek tudnak lenni manapság.

2014. júl. 8. 10:48
próbálom helyre tenni a dolgot magamban, de nem tudom :(
19. ZiziZoé (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2014. júl. 8. 10:47

áá nagyon csalódott vagyok Nem értem, ezzel miért kell veszélyeztetni kettőnket :(


és még úgy van beállítva, ha megbeszélek a barátaimmal olyan dolgot, ami rá nézve negatív... Az h pl. ha nem lenne negatív dolog, akkor nem lenne mit megvitatni el se jut az agyáig :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook