Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ezel, bosszú mindhalálig fórum

Ezel, bosszú mindhalálig (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2597. Derya
2011. okt. 9. 16:00
Még kérdés volt, hogy Cengiz vajon mit mondott Ezelnek és Alinak amikor lógott, nos, nem mondott semmi különöset, csak azt, hogy "Húzzatok fel!"
2596. Derya
2011. okt. 9. 15:58

na végre sikerült megnéznem, és én azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy Ezel meghalt és a zárójelenet csak egy fantázia.

a világítótoronynál az a férfi csak a torony őre volt, ez biztos, aki ajtót nyitott az meg Ezel volt, de mivel ő meghalt a vonaton, ezért ez az utolsó jelenet nyilvánvalóan csak fantázia volt.

szerintem.

2595. Vikianya (válaszként erre: 2593. - Joys)
2011. okt. 9. 14:15
teljesen egyet értek veled :)
2594. Vikianya (válaszként erre: 2559. - Ezelkenan)
2011. okt. 9. 14:04

ez szerintem nem az apja. MEg az egy kő sír és nem fa ha jól látom.

Én úgy gondolom, hogy ez csak valami reklámja lehet a filmnek, nem?

2593. Joys
2011. okt. 9. 12:25

Nem a polémia kedvéért mondom, de Can előbb-utóbb elfogadta volna Ezelt, mint a vér szerinti apját, és a fia idővel szembesülni kényszerült volna a keserű igazsággal, miszerint Cengiz, aki felnevelte őt, elvetemült bűnöző volt, aki-többek közt-az ő édesanyját is megölte.


Az igazság néha fáj, de akkor is a gyermek tudomására kell hozni, hiszen idővel úgyis megtudná..


/Azon pedig nem érdemes meditálni, hogy Ezel meghal-e, vagy sem, mivel ezt az alkotók nyitva hagyták./

2592. lynella (válaszként erre: 2588. - Joys)
2011. okt. 9. 10:01

Egyet értek Lettyvel. Ezel hiába élte túl (már ha azt vesszük, hogy nem halt meg), Can nem fogadta volna őt el nevelőjének, hisz úgy tudta, az anyja miatta hagyta el őt. Plusz megölte az imádott apját...Sosem álltak egymáshoz közel.

Szóval teljesen jogos, hogy még esetleg így is hagyta, hogy Ali nevelje fel, mert ez volt a legjobb a gyereknek, amíg nem tudja az igazságot.

2591. Derya (válaszként erre: 2587. - Kmeli78)
2011. okt. 9. 00:17
Azt mondta, hogy "Jövök, Eyşan. Jövök, szerelmem".
2590. Letty72 (válaszként erre: 2588. - Joys)
2011. okt. 8. 21:28

Ali is hivatkozott Canra, hogy ott a fia és miatta Ezel nem adhatja fel!


Ezel viszont azt mondta, hogy tudna a gyerek szemébe nézni, hisz végül is megölte az apját (akit annak hisz)

Ő csak két éve ismerte Can-t, aki bár nagyon kedvelte Ezelt, de Ali mégis közelebb állt, hozzá őt Can a születése óta ismerte és Ali is nagyon szerette a kisfiút.

Ha Eysannal nem történt volna semmi, akkor is csak lassan fokozatosan lehetett volna elmondani az igazat, hisz Can imádta Cengizt.

Azt se felejtsük el, hogy Cengiz mit adott be neki, hogy Eysan lelépett Ezellel és nem érdekli a fia.

Can számára Ezel egy idegen volt, Ali lényegesen közelebb állt hozzá, ezért bízta rá a fiát.

2011. okt. 8. 19:51
most zavarosabb lett ,mint volt:D
2588. Joys
2011. okt. 8. 19:01

Egy vélemény a sok közül:


"Látom, többen azt feltételezik, hogy Ezel nem halt meg és csak altató lehetett a gyűrűben.

Tegyük fel, hogy így volt. De akkor valóban képes lett volna magányos életet élni, miközben a fiát más neveli?

Ezt nem tudom elképzelni. Úgyhogy én továbbra is állítom, a film vége csak fikció."


Lehet, hogy igaza van, bár így utólag már teljesen mindegy.

2587. kmeli78
2011. okt. 8. 16:01

Az eredeti török változatban egyértelműen látszik, hogy Ezel mérget vett be, és nem csak altatót. Többször összerándul, még beszél Eysanhoz. Ezt a jelenetet is megvágta az rtl. Pedig ez is kulcsfontosságú. Esetleg valaki aki tud törökül nem tudná lefordítani mit mond még Eysannak?


[link]

2586. Joys (válaszként erre: 2585. - Barbinudli)
2011. okt. 8. 10:43

Szerintem a kérdésedre egyértelmű válasz nem adható, a fórumon olvasható hozzászólások is erről tanúskodnak.


Kissé sejtelmes volt a befejezés, amit még növelt az öreg Ramiz fura bölcselkedése.


Ha a nézőkben egy kis űr maradt, az nem a mi hibánk, de nincs ezzel semmi baj.

Érzelmes, megindítóan szép jelenetekkel zárult a sorozat, így marad majd meg mindnyájunk emlékezetében..

2011. okt. 8. 09:44

Egy pár mondat a film végéből,amit én már annyiszor meghallgattam de még mindig nem tudom eldönteni hogy mivel zárult a sorozat.Ezek után ti mit gondoltok?

Mikor az öreg átadta a gyűrüt Ezelnek csak azt mondogatta hogy semilyen körülmények között ne vegye fel.Kivéve egy okot,idézem:DE HA ARRA TALÁLSZ OKOT HOGY VALAHA ELKEZDJ EGY ÚJ ÉLETET AKKOR VEDD FEL A GYŰRŰT!

Ez azután hangzott el hogy megitta "mérget":

EZEL MÉG ÉVEKIG A TÖRTÉNTEK ELLENÉRE ABBA HITBE ÉLT HOGY A SZERELEM ÉS AZ IGAZSÁG VÉGÜL DIADALMASKODNI FOG.DE A BOLDOG BETELJESÜLÉS CSAK A MESÉKBEN LÉTEZIK.

A következö mondatok már akkor mikor Can megjelent motorral:

AZ EDDIG ELMONDOTTAK MÁRA MÁR RÉGEN LEZÁRULTA.ÉS AMI UTÁNA KÖVETKEZETT AZ VALÓJÁBAN SOHA NEM IS TÖRTÉNT MEG.

MERT A VALÓDI ÉLETBEN A HOLTAK NEM SZÓLNAK HOZZÁNK ÉS A SZERELEM NEM ERŐSEBB A BOSSZÚNÁL.

AHOL MI ÉLÜNK OTT NINCSENEK BARÁTSÁGOK AMELYEKBEN MINDEN MEGBOCSÁJTATIK.

A VALÓDI ÉLETBEN AZ APÁK ÉS FIÚK NEM TUDNAK HALÁLT LEGYŐZVE EGYMÁSRA TALÁLNI.Itt egy kis "nevetés"

VAGY MÉGIS CSAK TUDNA?

Kicsit hosszura sikerült.Vélemény?

2584. Joys (válaszként erre: 2572. - Tézia)
2011. okt. 8. 08:48
Amit Eysan állapotáról írsz, az erősen elméleti ízű, ilyenkor-többek közt-előállhat súlyos belső vérzés, amit nem tudnak megállítani..
2583. Joys
2011. okt. 8. 08:44
Csak eszembe jut, ez nem az a világítótorony volt, amit többször is mutatnak a filmen, ott a Boszporusz közepén??
2582. e705905164 (válaszként erre: 2577. - Ezelkenan)
2011. okt. 8. 08:04
pocsék volt akkor is,ha a dolgok mögé látok,sajnálom:D
2581. dylena
2011. okt. 7. 23:27

csak egy kis apróság:


a kulcs (amit az öregtől kapott a gyűrű mellett)

amire ez volt írva: Gürgen sok No: 24 BKAT, meg alá apró beűvel valami (Gürgen utca 24, B emelet azt hiszem)

a gürgen gyertyánfát jelent

a motoros jelentben Can gertyánfák alatt áll


Szerintem a kulcs a világítótorony kulcsa, amit Can ajándékba kapott, benne Ezellel.

2580. dylena (válaszként erre: 2579. - Letty72)
2011. okt. 7. 23:08
Ez is lehetséges. De akkor miért volt szükség arra, hogy magát is idősebbnek lássa? Már a képzeletünkben is öregszünk, ahol nem is kéne...na mindegy. Az öreg nem azt monjda a végén, hogy "az eddig elmondottak már rég lezárultak"?
2579. Letty72
2011. okt. 7. 22:35

Ma beszélgettünk a sorozat végéről.


Egy újabb verzió:

A gyűrűben méreg volt.Ezel és Eysan együtt haltak meg.


Can nem ment el a világítótoronyhoz, az egész csak a haldokló Ezel képzeletében történt meg.


Vélemény?

2578. ezelkenan
2011. okt. 7. 22:26

Ezel boxzsáknak használta Cengizt..durva. De az kicsit fura hogy felkel ezután. Szerintem ilyen veréstől nem nagyon kel fel az ember. Halálra verte szinte.

[link] 2:17-től...

2577. ezelkenan (válaszként erre: 2573. - E705905164)
2011. okt. 7. 21:38
Nem volt pocsék vége. Kicsit elgondolkodtató, hű a sorozat kiszámíthatatlanságához, ami ugye a sorozat erénye volt. így utólag értelmetlennek sem mondanám, kicsit több idő kellett a megértéséhez mint 1 nap, de ez volt a cél. :D Kicsit a dolgok mögé kell látni, ez a sorozat azoknak is készült akik ezt megtudják tenni. :D:D Nekem sikerült. :D
2011. okt. 7. 21:21
Csak azt nem tudom miről fogunk ezután beszélgetni,élcelődni?Valakitől egy jó tipp?
2575. sylvia31
2011. okt. 7. 19:45
Muszáj volt valami hatásos jó kis elgondolkoztató véget csinálni a sorozatnak:-)
2574. Tézia (válaszként erre: 2560. - Barbara5)
2011. okt. 7. 16:04

Nem Ezel apja faragta a sírkövet mert ő asztalos volt nem kőfaragó. Ezenkívül elég nagy műhelye volt a bácsinak aki csak a szakálla és a szemüvege miatt hasonlított rá egyébként nem.


Én is úgy gondolom, hogy Ezel ezzel zárta le "Ezeli" életét, hogy újra Ömer lehessen.

2011. okt. 7. 16:03

szerintetek normális vége volt?:D


szerintem nagyon pocsék volt...értelmetlen..

2572. Tézia
2011. okt. 7. 15:51

Szerintem a történet eseményei alapján Eysannak nem kellett volna meghalnia, mivel sok ember él fél vesével és lép nélkül. A lép súlyos sérülése esetén ugyanis a lépet el szokták távolítani mielőtt a beteg elvérezne. Adott esetben Eysan időben került kórházba, ráadásul Ezel pisztolyos ráhatására az orvos éppen elvégezhette volna az életmentő műtétet. E helyett ő visszavarta a sebet a nélkül, hogy ezt megtette volna. Azonkívül miután ezt nem tette meg, Eysan már addigra elvérzett volna mire hazavitte átöltöztetni. Ezért ez így ebben a formában egy kicsit faramuci volt.


Ezel biztosan nem halt meg, mivel Can a világítótoronynál az mondta az öregnek, hogy az apjához jött és Ömer vezetéknevével mutatkozott be. E mellett még a jellemző kézmozdulat is utalt rá, hogy az ajtóban Ömer állt.

2571. Derya (válaszként erre: 2542. - Letty72)
2011. okt. 7. 09:52
hát ezt nem tudom, még nem sikerült megnéznem az utolsó részt, talán majd ma este.
2570. sylvia31 (válaszként erre: 2546. - Dylena)
2011. okt. 7. 08:10

Nagyon figyelek rá hogy csak a korosztályának megfelelő filmeket nézzen ez délutánonként ment és volt hogy ott játszott a szőnyegen míg én néztem ő is elkezdett bekapcsolódni és komolyan mondom végül imádta nem lehetett elvakarni a készülék elől..

Sajnálta ő is hogy vége lett Bahar volt a kedvence:-)

2569. Barbara5
2011. okt. 6. 22:43
Jajjj én is annyit sírtam tegnap!!!Rég láttam olyan filmet ami ennyire megérintett volna..Ezel iszonyatosan jól játszotta a szerepét!!!Na meg milyen jól néz ki...:))))
2568. Samerita
2011. okt. 6. 22:33
Az egyik barátom mesélte, h amikor Törökben játszották Ezelt, Isztanbulban kiürültek az utcák, mindenki nézte otthon.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook