Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez tényleg ilyen szégyen? fórum

Ez tényleg ilyen szégyen? (beszélgetős fórum)


1 2
16. LionQueen🦁 (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 12:29

Mit értesz az alatt, hogy nem ment? És hány osztályod van még amit nem teljesítettél?

Nem muszáj mindenkinek leérettségizni, diplomázni, de egy piacképes szakmával te járnál jól. Kizárólag magadért tedd, ne a szüleidért.

A 8 általános nagyon alap, kevés lehetőséged van vele.

15. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 12:12

Ezzel a tanulásnak is annyi volt? Mert éppen szakmát azt tanulhatsz 8 osztállyal is.

Mellesleg: mi van ma a levegőben, hogy mindenki öngyilkos akar lenni, és itt keres lelki segélyt?

14. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 12:10

Ne add fel!

Nem baj, ha nem megy jól, akkor is fejezd be, nem kell mindenkinek csillagos ötössel végezni.


A szüleid valószínűleg féltenek, és aggódnak érted, hogy mi lesz a jövőddel, miből, hogyan fogsz megélni.

Válassz 1 jó szakmát, vagy tanulj. Az érettségit is azért jó lenne letenni, és biztos vagyok benne, hogy képes is vagy rá, ahogy valószínűleg a szüleid is.


Ne legyél buta, egész életedben segédmunkás akarsz lenni meg kiszolgáltatott mindennek és mindenkinek?

13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 12:04
Mennyi idő lett volna még hátra?
12. 51683d1c00 (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 11:19
A szüleid a szégyen,nem Te.
11. ariana
2021. szept. 13. 11:03
Ha van képességed, és mégse tanulsz, az szerintem igénytelenség.Ha nincs képességed, azért nem tanulsz, nem tehetsz róla.
2021. szept. 13. 10:58
Hogy szégyen-e, az egyéni ízlés kérdése, az viszont biztos, hogy a lehetőségeid szinte minden téren leszűkülnek, ha csak nyolc osztályod van.
2021. szept. 13. 10:54

El ne dobd az életed! Értékes vagy, még elötted a legjobb rész.


Ha nem akarsz gimit, tanulj ki egy piacképes szakmát. Ne csak a "nöies" szakmákat nézd, ha van egy kis érzéked, kb bármilyen mesterség szakembere (festö, burkoló, háztartási gép szerelö) jól keres ma. Persze ez nem kritérium, jól lehet keresni nöies szakmákkal is, pl mükörmözés, design torta sütés.


A lényeg, hogy tanulj valamit, és legydn spec tudásod, mert akkor fogsz jól keresni.


Volt tanítványom egyetem mellett kezdett mükörmözni, hogg pénzt keressen a tandíjra, de mire lediplomázott, olyan ügyfélköre lett, hogy azt folytatta, mer rájött, jobvan keres vele mint frissdiplomásként.


Szüleid meg lehet, hogy csak aggódnak érted, én is ideges lennék ilyen helyzetben.

8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Liliom10)
2021. szept. 13. 10:46

"Az lenne a történet, hogy én 18 éves vagyok és abba fogom hagyni a gimnáziumot mert nem megy, és elmegyek dolgozni.


Viszont a szüleim nem engedik, mert szerintük ki kellene járnom a gimnáziumot.


Azért is szeretnék pénzt keresni, hogy el tudjak menni albérletbe, mert itt a családi légkör rossz.


Mindig veszekedés, ordítozás van és ezt már nem bírom.


Hogyan győzhetném meg őket?"


Ez az előző fórum, amit kiírt.

7. liliom10 (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 10:41

Nem szégyen. De ! Beszűkülnek a lehetőségeid, milyen szakmákat választhatsz. A legtöbbhöz kell érettségi. Miért nem ment a gimi ? Lehet, hogy csak lusta voltál ? Nem hiszem, hogy nincs elég eszed a tanuláshoz ! Szedd össze magad, tanulj !!! Tűzz ki célokat, amiket szeretnél elérni ! biztos érzed, mihez van tehetséged, képességed, és olyan irányban képezd magad !

Most mivel foglalkozol ? Hány éves vagy ?

Az élet óriási kincs, azt senki nem dobhatja el ! A problémák pedig azért vannak, hogy megoldjuk őket ! Becsüld meg az életedet, az egészségedet !

6. globus (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 10:39

Milyen okból nem tanultál tovább?

Nem szégyennek nevezném, hanem rossz döntésnek. Milyen okból hagytad abba a tanulást?

Abban biztos vagyok, hogy később rájössz, hogy folytatni kell, legalább valamilyen szakma irányába. Munka mellett viszont nehezebb tanulni, de nem lehetetlen.

5. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 10:39
Nem. Az szégyenletes, amit a szüleid tesznek veled. Legfeljebb nehezebb lesz munkát találnod.
2021. szept. 13. 10:38
Nem öngyilinek kell lenni, hanem megrázni magad és befejezni egy szakmát, akármit.
3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 10:36
Az öngyilkosságra ne gondolj.
2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Awr235)
2021. szept. 13. 10:32
Ha körbe nézel a munkaerő piacon, hogy ugyan hol fognak utánad "kapkodni" akkor igen, önmagadtól is ráfogsz jönni mekkora butaság volt ott hagyni.
2021. szept. 13. 10:30

Ott hagytam a középiskolát,mert nem ment és így 8 osztályom van.

A szüleim sokszor vitatkoznak,ordítoznak velem,hogy csak 8 osztályom van és ezzel csak a szégyent hozom rájuk,szégyellik hogy csak 8 osztályom van.

Emiatt már az öngyilkosság gondolata kerülget :(


Szerintetek is ez ilyen nagy szégyen?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook