Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ez menstruáció? Vagy beágyazódás? Vagy mi? fórum

Ez menstruáció? Vagy beágyazódás? Vagy mi? (tudásbázis kérdés)


15. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Maxesvilma)
2021. dec. 14. 13:58
Àttertem a teljes értékű növényi étrendre és nekem valószínűleg a glutén mentesség is sokat segített, de az nem kötelező eleme.
14. maxesvilma (válaszként erre: 13. - Ágio8405)
2021. dec. 14. 13:18
Köszönöm szépen! :) Mit értesz azok, hogy konoly életmódváltas? Mit változtattál? :)
13. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Maxesvilma)
2021. dec. 14. 12:59
Akkor az a t4 elég kevéske. Pm-ben jártas endokrinologus pl Dr. Naszody Péter ilyenre, főleg ha van egyéb tünet megprobálnà a pajzsmirigy hormon potlást és megnézné javul-e. Ha nem lehet tovább keresgélni. Sokaknak okoz ilyen rendellenes dolgokat a pajzsmirigy alulmüködés. Ha 25 napra jött meg akkor az a 21. Napi nem mérvadó mert a progeszteron szintet egy héttel az ovu után, egy héttel a mensi előtt kell nézni. Akkor látszik volt-e peteérés, van-e progi hiány. Sőt nekem dr Naszody clostys hónapok mellett ovu után 5-7-9 nappal nézte. Így ad teljes képet és variált a closty adagokkal mert egyéni kinek mennyi a jó. Hozzáteszem nem sikerült a baba tőle. Rá pár évre spontán sikerült komoly életmod váltás után.
12. maxesvilma (válaszként erre: 10. - Alnisa)
2021. dec. 14. 12:25
Cisztát azt látta volna a nőgyógyász, ha lenne, nem? :/
11. maxesvilma (válaszként erre: 10. - Alnisa)
2021. dec. 14. 12:24
Pécsre szerintem el tudnék jutni. Megköszönöm, ha megadod. :)
10. Alnisa (válaszként erre: 6. - Maxesvilma)
2021. dec. 14. 12:17

Ezek tényleg nem olyan rossz eredmények.

Az Ir tényleg nagyon enyhe.

A progeszteronod NAGYON kevés. Nem volt peteérésed abban a hónapban, ez biztos.

Az FSH kissé magas, ez petefészek kimerülés jele.

A pajzsmirigy jó.


Ciszták nincsenek a petefészekben?


Nem tudom merre felé laksz, de van egy nagyon jó endometriozisra sperializálódott orvos. Nekem senki nem látta meg, ő megmutatta. Bár nem kellett műteni, illetve mivel a méhfalban is volt, így nagyobb kárt okozott volna, mint hasznot. Pécsen és Budapesten van magán rendelése, ha gondolod megadom a nevét.

2021. dec. 14. 12:13

Igen az elején voltam még egy cukor és inzulinrezisztenia vérvételen és akkor magasabbak voltak az értékek. Az új értékeim ezek. Meg mondta az endokrinologus meg a nőgyógyász hogy az IR-től lehet ilyen a menstruációm is. Most ez mennyire igaz vagy nem azt nem tudom. Diétásan szoktam enni mindig, mert régen candidával küzködtem, nagyon sokáig és a candida diéta segített és a Fitotree tabletta, hogy elmúljon a viszketés meg ilyesmi. Szerencsére már jól vagyok teljesen, ezeknek hála. Bár az a baj, hogy az legelején tömtek minden féle gyógyszerrel. :( Lehet az sem volt jó hatással a testemre. :(


Első kérdés: 25. napon jött meg.

Második kérdés: T4 ref határ : 11,50-22,70

T3 ref határ : 3,50-6,50

8. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Maxesvilma)
2021. dec. 14. 12:03
Amikor néztek ezt a progeszteront 21. Napon aztán hányadik napon jött meg? Enyhe ir-ed van de nem vészes. A 0 perces inzulin 5-ig jó ( egyes orvosok 8-ig efogadják) a 120 perces pedig 25-ig jó. Az az 1,7-es tsh azért lehetne kevesebb. 1,5 alatt illik lennie. A a t4nél mi a ref határ? T3,t4-nél az a fontos hogy minél közelebb legyen a maximumhoz.
2021. dec. 14. 11:57

Pár eredmény elfelejtettem leírni:

T4 12,30 pmol/L

T3 5,10pmol/L

anti TPO <28 IU/ml

2021. dec. 14. 11:50

3.napi LH 7,5 iu/l

FSH 11,3 iu/l

Ösztrogént nem találom, de lehet kiszúrja a szemem. :D ( olyat találam hogy ösztradiol. Azaz? ) <92pmol/L


21.napi progreszteron 17,8 nmol/L


TSH 1,710 mIU/L


Glükóz 0perc 5,0mmol/L

60p 5,1mmol/L

120p 5,3mmol/L

Inzulin 0perc 7,8mIU/L

60p 48,0mIU/L

120perc 29,9mIU/L

2021. dec. 14. 11:20
Pont én is eredményeket akartam kérni. Sajnos sok orvos mondja hogy nincs gond pedig mégis. Pajzsmirigynél fontos hogy legyen t3, t4, atpo, Atg is. A 12 napos mensi semmiképp nem ok. Szerintem a mostani baranazas inkább progi hiány miatt van. Az tipikus ilyenkor ciklus második felében.
4. Alnisa (válaszként erre: 3. - Maxesvilma)
2021. dec. 14. 10:04

Írnál értékeket?

LH, FSH 3.napi

Pogeszteron 21.napi

Ösztrogén

TSH


Cukor és inzulun 0 és 120 perces

2021. dec. 14. 09:36
Voltam minden kivizsgáláson. Hormonprofil, cukorterhelés, inzulinrezisztencia és Hsg átjárhatósági. Minden rendben volt.
2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Maxesvilma)
2021. dec. 14. 09:19

Én azt gondolom nem vagy terhes.

Viszont ez a menctruáció nagyon nem normális.

Kivizsgáláson voltál, vagy csak úgy adja a doki a gyógyszereket?

Néztek hormonokat? Volt átjárhatósági?

Kiderítették miért vérzel ilyen sokáig? Lehet endometriozisod van.

2021. dec. 14. 08:04

Sziasztok!


Babatervezésben vagyunk.


Nekem alaphelyzetben 12 napig szokott meglenni a menstruációm és teljesen rendszertelen, hogy mikor jön meg, de ilyen hamar még sose jött meg.


November 22.-én (a menstruáció 3.napján) kezdtem el szedni a Clostylbegit tablettát 5 napig 2x 1-et. És itt nem 12 napig menstruáltam hanem 8 napig csak. Örültem neki, végre, kicsit normálisabb. Utána jártam folyamatosan ultrahangra, majd dec. 6.-án(17.nap)mondta a doki, hogy váltsam ki a tüszőrepesztőt és aznap adjam be magamnak. Így is lett.



Majd nagy reményeket fűztem ehhez és erre dec. 11.-én (22.napon) azt hittem megjött. Rózsaszínes majd barnás vérzés. Nem sok, de nem is pici.

A 23.napon csak nagyon nagyon pici barnás látszott a betéten. A 24.napon megint erősödött. Ugyanugy nem sok, de nem is pici.

Ma van a 25.nap és most kicsit több mint tegnap, viszont sötétbarna a színe. (Az elején volt pici rózsaszín azóta pedig barna, sötétbarna.) Ma szúrkálódik a hasam. Eléggé.


Szerintetek így felkavarhatta még jobban ez a gyógyszer és a tüszőrepesztő a menstruációmat?

Meg azt szeretném kérdezni, hogy kinek hogy volt a beágyazódás? Mennyiségre és színre? :)


Írtam a dokimnak is, de szerintem úgy el van havazva, hogy nincs ideje válaszolni. Várom vele pár napot hátha válaszol. Addig gondoltam megkérdezlek titeket, hogy Nektek mik voltak a tapasztalatok? :)


Válaszotokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook