Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Évek óta nagyon tetszik ez a név nekünk, de elég ritka... Merjük adni a babának? fórum

Évek óta nagyon tetszik ez a név nekünk, de elég ritka... Merjük adni a babának? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
53. Bözsi néni (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 13:03

Tudom, ma már nem divat, de nekem a Zoltán név nagyon tetszik.


Jó a hangzása, szép, erőteljes név.


Persze nem mindegy a családnév előtte.

52. trapiti (válaszként erre: 50. - Bözsi néni)
2020. ápr. 14. 13:02
Az Alighieri-t biztos mindenki nehezebben jegyezte meg :)
51. trapiti (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 14. 13:00
Nagyon szerette volna egyutt hasznalni a ket nevet, kulonosen hogy a Krisztinat a ver szerinti anyukajatol kapta, a Lucat pedig tolunk, es igy most lehetoseg volt arra hogy a kettobol egy nev legyen :) Es o nagyon buszke is ra, hogy igy se Magyarorszagon, se Norvegiaban de lehet hogy a vilagon sehol se hivnak senkit rajta kivul :) A vezeteknevet is o talalta, amit mindharman felvettunk.
50. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Auróra2010)
2020. ápr. 14. 13:00

Érdekes, hogy úgy szokás emlegetni, hogy "Dante: Isteni színjáték", mintha a Dante vezetéknév lenne.


Pedig ő eredetileg Durante volt, ebből alakult ki a Dante változat.

49. michelle.r (válaszként erre: 43. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 12:54
Épp a napokban volt a 40. szülinapja, és nem orvos.
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 12:53

Bizony, az ember életében sok váratlan dolog történik.

Ügyes a kislányod. :)

47. trapiti (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 14. 12:51
Mi a Lucaval jartunk igy, hogy amikor adtuk nem gondoltunk ra, hogy kulfoldon fogunk elni. Ugyan Lucia nev van itt is, de a Luca-ban nem ismerik ezt fel, nem is tudjak kimondani csak hallas utan ugy-ahogy, raadasul olasz fiunevnek gondoljak. A lanyom 12 evesen valtoztatott, osszekototte kotojellel (mert itt lehet igy) a masodik nevevel, aminek megvaltoztatta az irasmodjat, igy Luca-Kristina lett ami mar lenyegesen egyszerubben hasznalhato Magyarorszagon kivul is. Emellett a vezeteknevunket is valtoztattunk csaladilag :) Szoval semmi sem vegleges, mindenen lehet valtoztatni ha valaki nem ugy szeretne hasznalni.
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 12:40

Azt adj a gyereknek, amit jónak látsz, láttok.

Figyeld meg, sosem a gyerekek csúfolják a neve miatt, hanem amikor otthonról hozza, hogy 'nézd már milyen hülye neve van, annak a gyereknek !'

Én a fiamnak olyan nevet adtam, amit kérvényezni kellett akkor, igaz benne volt egyik naptárban. A lányomnak már hozzáigazítottam a nevét. Nálunk a vezetéknév teljesen semleges, szinte abból sincs az országban.

Egyik gyerekemnek sem okozott problémát a ritka név. Sőt. Hogy, hogyan viszonyultak hozzá a felnőttek? Pont tettem rá.

Neveld úgy a kicsit, hogy sose legyen emiatt kisebbségi érzése.

Amint már előttem leírták, tényleg fontos a vezetés és az utónév összecsengése.

Azt is fontolóra lehet venni, mire felnő ezt a világon mindenki ki tudja ejteni, de mondjuk több névvel szenvednek. Pl. György, fogalmuk sincs, hogyan is mondják ki. :)

Boldog babavárást!

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2020. ápr. 14. 12:35
Nem baj, ha kialakul egy jó kis családi névadásos sztoritopik :) Szeretem ezeket olvasgatni én is :)
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Enada)
2020. ápr. 14. 12:31
Köszönöm a véleményed! Amúgy gyönyörű neveket választottatok! :)
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2020. ápr. 14. 12:31
Nem tudom, meg egyetemen ismertem, annak mar 20-25 eve...
42. michelle.r (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 12:19
Csak nem Zsaklin a felesége? ;) A mi Sugár Zolinkat egyszerűen csak Sugárzó-nak hívjuk :D
41. Auróra2010 (válaszként erre: 37. - NomNom)
2020. ápr. 14. 12:14
és a Mintaapákbn a Szalaiék 2 gyerekét is.
40. michelle.r (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 12:14
Igen, és ennyi erővel ne legyen Ádám, Éva se ;) Vagy Ábel.
39. michelle.r (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2020. ápr. 14. 12:13

Ugye, hogy egy jól megválasztott név összenő a viselőjével? Az enyém is tipikus Réka, szerintem ő sugallta ;)


Amikor én születtem - és egy Beatles dalból kaptam a nevem :D - talán én voltam az egyetlen Michelle. Ma sem nagyon ismerek többet még kisgyerekek között sem.


A fórumindítónak meg jól elfelejtettem válaszolni: ha neked tetszik, és megy a vezetéknévhez, ne foglalkozz azzal, ki mit gondol. Majd megszokják.

38. Enada (válaszként erre: 37. - NomNom)
2020. ápr. 14. 12:12
A véletlenek 🙂
37. NomNom (válaszként erre: 36. - Enada)
2020. ápr. 14. 12:10
Bátyám 2 fiát pont így hívják.:))
36. Enada
2020. ápr. 14. 12:08

Szia! Mi is névválasztási helyzetben vagyunk, bár még nem tudjuk, hogy fiúkat vagy lányokat várunk-e. Viszont, a legfontosabb szempont amit figyelembe veszünk, hogy később bármilyen pályát választanak majd, tudják bátran vállalni a nevüket. Nyilván nem választunk olyat, ami egyikőnknek sem tetszik, de az biztos, bármi is lesz a babák neve, nekünk az lesz a világon a legszebb. Szerintem félre kell tenni a szülői "önzést", és azt kell figyelembe venni, hogy egy életet kell leéljen úgy a gyerekünk a nevével, hogy szeresse. Ne mi szeressük a nevét elsősorban, hanem Ő, és bátran is tudja majd vállalni később.

Én (de ez csak a saját véleményem) inkább adnék egy tucatnevet a gyerekemnek, mint pl a Dante-t, ami ritkaság.

Mi amúgy Lilla és Boglárka, valamint Máté és Levente nevekben gondolkozunk. Mindezt Nagy vezetéknévvel.

35. trapiti (válaszként erre: 28. - Rabankari)
2020. ápr. 14. 12:04
Volt egy ismerosom, SugarZoltan? -nak hivtak... pedig a Zoltan egy abszolut atlag keresztnev... es kb. az egyetlen amit a Sugar melle nem kellett volna... de sikerult ratalalniuk a szuloknek...
34. trapiti (válaszként erre: 31. - 16b5d6ae34)
2020. ápr. 14. 12:01
Szerintem egy Dante azert nem az a kategoria aminek a levet egy eleten at issza...
33. trapiti (válaszként erre: 30. - L.luiselotte)
2020. ápr. 14. 12:00
A Dante szerintem egy eleg egyszeru keresztnev, igy jobban illik a kacifantosabb, hosszu vezeteknevhez is mint egy hosszabb keresztnev... talan :) Mondjuk Prikidanovics Dante nagysagrendekkel jobb mint a Prikidanovics Krisztofer... A mi eredeti csaladnevunk nagyon magyar hagzasu, ahhoz pl. fura lenne szerintem... A felvett csaladnevunk viszont nagyon norveg hangzasu, ahhoz kifejezetten jol illene, foleg hogy a Dante kicsit kemeny, tehat egy lagyabb hangzasu vezeteknev melle jo lehet.
32. Piroska52 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 11:57
mindenki olyan nevet ad a gyerekének amilyet szeretne,meg amilyet anyakönyveznek,legfeljebb add második névnek,és aztán végül annak hivod aminek akarod,hallottam én már ennél furább nevet is,
2020. ápr. 14. 11:48

Mindenki olyan nevet ad a gyerekének, amilyent akar... csak a gyerek issza a levét esetleg egy életen át.

Véleményem szerint erre is kell gondolni.

30. l.luiselotte (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2020. ápr. 14. 11:47
szerintem éppen az eegyszerűbb nevekhez passzolna,képzeljétek el, hogy pl Prikidánovics vagy Letztendorffer Dante hogy hangzana. Bár mi családnevűnk szerb, ahhoz nagyon jól menne.
29. trapiti (válaszként erre: 22. - Auróra2010)
2020. ápr. 14. 11:40
Szerintem az Isteni szinjatek kifejezetten pozitivum a nev mellett... az hogy erre tudjon valaki asszocialni, feltetlez egy szintet, ok nem hiszem hogy emiatt cikiznek. A tobbiek meg nem fognak erre asszocialni :)
2020. ápr. 14. 11:39

Nem kirívó, de azért nem mindegy milyen vezetéknévhez párosul:-)

Szerintem sosem maga a keresztnév teszi mosolygás,gúny tárgyává az egyént, hanem együtt a vezetéknévvel.,.

27. trapiti (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 14. 11:38
Szerintem a Dante nem olyan nev amit konnyu csufolni, nem egy Mano, Beni, Ivo vagy hasonlo... ilyen ertelemben szerintem nem kicseszes, nyilvan nem sok osztalytarsat hivnak majd igy de nem hiszem hogy kulonosebben kicseszes lenne.
2020. ápr. 14. 11:37
Valóban nehéz nem az Isteni színjátékra asszociálni, de az egy elég nagy volumenű színvonalas mű. Olyan, mintha furcsállnánk a Lőrinceket, mert van Szabó Lőrincünk, pedig az is milyen szép név és áthallás. Ha valami rossz dologra asszociálnánk róla, az egy kiváló érv lenne ellene és feltétel nélkül elfogadnám.
25. unom (válaszként erre: 22. - Auróra2010)
2020. ápr. 14. 11:37
Miért lenne zavaró? Nem értem.
24. levarosbukta (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2020. ápr. 14. 11:36
Kezdettől fogva Amáliát szerettem volna a lányomnak. Volt egy kis megingásom az Eszter felé, de abban az évben boldog boldogtalan Eszter nevet adott a lányának, ami még nem is lett volna baj csak éppen meghallottam hogy a játszótéren a kispurdé után úgy kiabált az anyja hogy Esztööööör! Maradt az Amália, amit nem bánok - most már ő sem - mert semmi eszteres nincs a lányomban. :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook