Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » EUR számláról HUF utalásnál forintban érkezik az összeg? fórum

EUR számláról HUF utalásnál forintban érkezik az összeg? (tudásbázis kérdés)


13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. okt. 3. 09:43

Ne haragudj, nem tudom mit jelent ebben az esetben, hogy rögzítettem e...simán elindítottam a tranzakciót, de nem ment el a pénz, mert nincs fedezet rajta.

Mást nem tettem egyenlőre, céges számláról van szó, leghamarabb holnap tudok ránézni.

12. Channa* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 3. 08:01

Netbankon rögzítetted?

Esetleg megkereshetnéd a tranzakciót, hátha tudod törölni, hogy ne kelljen izgulnod.

11. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 23:36

Ja, hát így már van is értelme a kérdésnek :D

Akkor reménykedj, hogy addig nem megy rá pénz...

10. Channa* (válaszként erre: 7. - Meer)
2021. okt. 2. 22:56

Idegen deviza esetében a költség megosztás lehet olyan, hogy a fizető, a kedvezményezett fizeti vagy közösen.

Szerintem ez nem olyan utalás volt/lett volna, ahol az utóbbi lehetséges...

9. Channa* (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 22:48

GHa nincs fedezet, akkor tuti, hogy nem utalja tovább!

Ilyenkor az a gond, hogy sorbanáll a tétel, hátha lesz fedezet, ami a bank szabályzata alapján lehet 15 nap vagy több nap is.

8. Channa* (válaszként erre: 5. - Bichi)
2021. okt. 2. 22:47
Egy nem HUF utalásnál a költségek teljesen máshogy alakulnak, és itt egy konverzió is befigyel.
7. meer
2021. okt. 2. 22:42
Nálam volt, hogy EUR-ban utaltak HUF számlára.. a konverzióért tetemes költséget vert rám a bank.. jó lenne ezt visszavonni valahogy.. mert a fogadó fél nagyon nem fog örülni.. persze bankja válogatja... Azóta már van EUR számlám is, igaz ott kevesebb a forgalom.. Légy figyelmes poszter!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bichi)
2021. okt. 2. 21:35

Tudom,hogy nincs rajta annyi fedezet jelenleg.

Véletlen a HUFos számla helyett az EURos számláról utaltam pénzt.

Ami valószínűleg nem is ment el, de hétfőn első dolgom lesz toroltetni a bankkal a tranzakciót, nehogy mégis tovább küldje az összeget, ha érkezik rá elég fedezet.

Ennyi történt.

5. Bichi (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 17:52

Ha nincs netes felületed, bár ez is fura 2021-ben, akkor odamész egy automatához, és lekéred az egyenleget. Ha kevesebb, akkor elment az utalás, bár fel sem foghatom, hogy valaki hogy lehet, hogy nem tudja, hogy van-e annyi pénze, vagy sem...

Bocsi, nem bántásból írom...

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 16:12

Ez is megint rendszerfüggő.

Nálunk a fedezetlen tétel várakozik 15 napot, ha eddig nem érkezik fedezet, akkor törlődik, de mi is tudjuk törölni, ha nem akarjuk,hogy várakozzon a fedezetre...

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. okt. 2. 11:14

Köszönöm.

És ha nincs elég fedezet az utalashoz, mi történik?

Az átutalás visszautasításra kerül?Ha igen, hogyan tudhatom meg?Mindenképp fel kell hívni a bankot?

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 2. 09:29
A program működésétől függ, de jellemzően a konverziót az indító számlán végzik és a költségeket is az indító számlára terhelik, így pont annyi lesz az összeg, amennyit elindított a fizető fél.
2021. okt. 2. 03:36

A kérdésem az lenne, ha EUR számláról indítok HUF utalást HUFos bankszámlára, akkor tényleg HUFban történik meg az utalás?

Annyi HUF fog átmenni az EUR számláról ebben az esetben is, amennyit utaláskor megadtam?

Köszönöm a választ!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook