Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehetek, ha a bank leemelt a számláról pénzt, amiről nincs szerződés aláírva? fórum

Mit tehetek, ha a bank leemelt a számláról pénzt, amiről nincs szerződés aláírva? (tudásbázis kérdés)


18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Dd4fac34d4)
2012. aug. 13. 12:02

Garázdaság.

Én sem feltételezem, hogy nem mond igazat a fórumindító, de elképzelhetőnek tartom, hogy valami mást emeltek le a számláról.

17. dd4fac34d4 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2012. aug. 13. 10:46

Én viszont abban a feltételezésben fogalmaztam a hozzászólásomat, hogy a téma elindítója igazat ír!

Sajnos hibák a legjobb helyen, egy bankban is előfordulhatnak, és van olyan bank, amelyiknél én sem tapasztaltam különösebben ügyfélbarát viselkedést.

Egyébként pedig egy bank PR-tevékenységekért is felelős munkatársa voltam hosszú évekig, és a mi bankfiókjainkban bizony nagyon nem szerettük a bankfiókban kialakuló hangoskodást, ezt tehát mindenképpen igyekszenek a munkatársak elkerülni, és a vitát az ügyféllel csendben, leginkább éppen a fiókvezető irodájában rendezni.

Egyébként pedig, mi is lenne az általad ilyen esetre beígért feljelentés jogi alapja? Melyik törvény, melyik paragrafusára hivatkoznál a feljelentésedben? Már ha a bank vezetősége és jogászai ezt megengednék neked, a feltételezett fiókvezetőnek! És ha már PR-tevékenység: Miért is vinnéd a bank nevét egy ilyen szintű ügy miatt bíróságra? Jó kis téma lenne az újságíróknak!

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Dd4fac34d4)
2012. aug. 12. 21:03

Csapjon nagy patáliát a fiók közepén mert azt utálják?

Nevetséges. Ha én lennék ott a fiók vezető, akkor simán kivezettetném a biztonsági őrrel és fel is jelenteném a kedves ügyfelet.


Biztos vagyok benne, hogy nem jogtalanul vették le a pénzt, hanem van valami tartozása a fórumindítónak vagy mégiscsak alá lett írva az a szerződés ha pont annyi amiről beszéltek és ezért lett leemelve e pénz.

Előbb tisztázni kellene, hogy mitől csökkent a számla egyenlege aztán lehet patáliát csapni, bár felesleges, hiszen, ha valóban nem az ügyfél megbízása alapján történt a pénz levétele, akkor visszateszik x időn belül.

2012. aug. 12. 17:09

Egy banknál nem lehetséges szóbeli megállapodást kötni az ügyféllel!!! Ott szerződési szabályok vannak, kész szerződési formulákkal, az ügyintéző azt köteles alkalmazni!

Ezt a "magyarázatot" tehát nyugodtan elvethetjük a történtekre.

A reklamációra pedig teljesen helyesen írja tuxy: papíron, írásban és hivatalosan átvetetve! Ja, és nem a hibát elkövető ügyintézővel! Ragaszkodni kell, hogy a fiókvezetővel tárgyalhasson a károsult ügyfél!! Ha ezt nem akarják lehetővé tenni, akkor nyugodtan rendezz jó hangos patáliát a fiók közepén, azt nagyon utálja minden bank! Utána pedig, ha visszahelyezték a jogtalanul levett pénzt a számládra, akkor megint csak tuxy útmutatása szerint: számlát megszüntetni, másik bankba menni!

2012. aug. 12. 14:48
nem szóban reklamálunk, hanem írásban és nem csak úgy odaadjuk, hanem pecséttel, olvasható aláírással átvetetjük
2012. aug. 12. 14:47
szüntesd meg a számládat és nyissál máshol
12. dina32
2012. aug. 12. 14:41
Holnap bemegyek a bankba.Nem tudom mi alapján csinálták ezt,de holnap kiderül.Pont az az összeg hiányzik amit ha úgy gondolok a 2 havi takarékosság lenne.Nem értem hogy létezik ilyen.Remélem visszakapom a pénzt ezután már nem szeretnék semmit.majd keresek mást.
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - 107da09275)
2012. aug. 12. 14:13

Mit?

Visszaadják, ha jogtalanul vonták le. Nem tarthatják meg.

Nekem is volt már rá példa.

10. 107da09275 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2012. aug. 12. 14:10
Csak győzzed kivárni...
9. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - 7dfc648351)
2012. aug. 12. 14:07

Igen, ez a kérdés.


Lehet levont valamit, de nem hiszem, hogy az előtakarékosságot, hiszen ahhoz szerződést kell aláírnod.


Ha jogtalanul vontak le valamit, akkor azt visszakapod.

8. 7dfc648351 (válaszként erre: 5. - Dina32)
2012. aug. 12. 14:02
De mit vontak le?
7. Csirivirir (válaszként erre: 1. - Dina32)
2012. aug. 12. 14:00
Ha erről semmit nem írtál alá, akkor ott munkatár hibázott és kötelességük visszaadni.
6. Csirivirir (válaszként erre: 5. - Dina32)
2012. aug. 12. 13:58
Akkor viszont holnap azonnal panasszal élni.
5. dina32 (válaszként erre: 4. - Csirivirir)
2012. aug. 12. 13:58
Nincs tartozásom.A kártyám pluszba van.A fizetésemből vonta le.
2012. aug. 12. 13:53

Tévedés!


Ha a kártyádon minuszban vagy, mert tartozásod van és teszem fel a bank eddig havi 20-at levett, megteheti, 25-el vonja, mert a kártya limite beszűkűlt.


Ebben az esetben jogszerű.

2012. aug. 12. 13:51

Ha nincs aláírva szerződés akkor természetes, hogy nem vonhatják le!!

Biztos visszakapod!

2012. aug. 12. 13:51
Menj be és ott reklamálj! Lehet, hogy az ügyintéző szóbeli megállapodásként fogadta el, azt amit veled beszélt. Menj be és vonasd vissza! Személyesen. Sok szerencsét!:)
2012. aug. 12. 13:49
előtakarékosság miatt voltam a bankba.Abban maradtunk az ügyintézővel hogy fizetéskor vissza megyek és akkor eldöntjük mi legyen.Erre pénteken leemelték a számlámról a pénzt.Mit tehetek most?Ezután már nem írok alá semmit sem velük.Hogy merték ezt megtenni?Van esély arra hogy visszakaphassam a pénzemet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook