Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » EU-s TB kártya mennyi idő alatt készül el? fórum

EU-s TB kártya mennyi idő alatt készül el? (tudásbázis kérdés)

17. gpetra (válaszként erre: 15. - Varga.nora)
2009. júl. 20. 11:52
Igen, mindenképpen.
2009. júl. 20. 11:22
Ott helyben megcsinálják.A kérdésed illetően:kérdezz szerintem egy illetékes szervet.
2009. júl. 19. 23:24
Akkor szerintetek ilyen kártya mellett is jó ha van valakinek utasbiztosítása, ha valaki külföldre megy nyaralni????
14. dee
2009. júl. 4. 02:33
Azonnal.
13. klenca
2009. júl. 4. 00:09
Sec perc alatt ott helyben.
12. mimmo33 (válaszként erre: 10. - D9d8721118)
2009. júl. 2. 09:20
Itt a válaszod arra amit most írtam;)
11. mimmo33 (válaszként erre: 8. - D9d8721118)
2009. júl. 2. 09:19

Köszönöm!

Kötök biztosítást is.

Csak azért kérdeztem, mert úgy néz ki, hogy babát várok;) Két hónapja volt egy spontán vetélésem, és ha bármi történne abban a két hétben, amíg nem leszek itthon, akkor kérnek e tb kártyát...

Persze nem így indulok neki a nyaralásnak, de sajnos az ördög nem alszik;)

10. d9d8721118 (válaszként erre: 5. - Reguska1)
2009. júl. 1. 20:13

Csak az alapellátást finanszírozza. Ha sürgösségi dolog miatt kell, akkor fizetni kell. Ezért jó az utasbiztosítás, mert akkor a biztosítótól vissza lehet igényelni a pénzt. De ha ez nincs megkötve akkor sajnos pech van. A munkahelyemen van olyan beteg aki minden biztosítás nélkül csak egy vizsgálatért fizet 5000.- ft-ot és akkor csak ránézett a doki. A gyógyszerek teljes áruak.... stb.


A sürgösségi ellátás meg nem kártyához és biztosításhoz kötött. Ha sürgös elltást igényel valaki nem a kártyát fogják kérni...

2009. júl. 1. 20:09
Ha a párodét is szeretnéd megcsináltatni akkor egy meghatalamazást kell kitölteni. Én itthon netről leszedtem, kinyomtattam, kitöltöttem és párom elvitte és megcsinálták.
2009. júl. 1. 20:08

Szia!

Én kb. 2 hete csináltattam, nekem helyben elkészítették. De ugye tudod, hogy sokar nem mész vele. Az alapellátást megkapod... Jobb inkább biztosítást kötni, az kiterjed mindenre.

2009. júl. 1. 09:01

Köszönöm mindenkinek az infót!!!

Remélem nekünk sem lesz rá szükségünk, de az a biztos, ha van;)

6. g_eszter (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2009. júl. 1. 08:45
nekem kb 3 napba kerult. Bar en romaniai vagyok, de gondolom itt is hasonlo.
2009. júl. 1. 08:40
Szia! A Tb-be kell bemenni és ott igényelni rögtön el is készítik. Azt nem tudom mi kell ha a párodét is ki akarod váltani szerintem hívd fel a helyi Tb-t ahová tartoztok. Eddig csak a lányomnak kellett használni de gyógyszert írattam csak neki és ahhoz is kellett de csak úgy írták fel, hogy az apukája biztosítva van Németországban. Állítólag csak sürgősségi ellátásokra jogosít.
2009. júl. 1. 08:38

Szia!


Én bementem az OEPbe és némi sorbanállás után azonnal megcsinálták


Elvileg minden ellátást fedez, szerencsére nem nagyon próbálgattam, de a háziorvos simán elfogadta.


Azt nem tudom, hogy a párod kártyáját mivel tudod kiváltani. Talán meghatalmazással. De, ha más nincs, hívd fel az OEP info vonalát.

3. Niki1 (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2009. júl. 1. 08:38
Szia! Mi tavaly váltottunk. Be kellett menni a tb-hez és ott meg is csinálták helyben. Ez pesten volt. Úgy tudom máshol, is így működik. Szerencsére nem kellett használnunk.
2009. júl. 1. 08:36

Sziasztok!


Érdekelne, hogy aki kiváltotta annak mennyi idő alatt készült el a kártya.

Volt e rá szüksége, és ha igen akkor volt-e még, plusz költség, vagy minden ellátást fedezett?

Mi kellett hozzá, és ha a párom kártyáját is Én váltom ki, akkor milyen papírok kellenek.

Köszönöm előre is!

2009. júl. 1. 08:36
EU_s tb kártya

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook