Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étkezés az 5 elem tana szerint fórum

Étkezés az 5 elem tana szerint (beszélgetős fórum)


15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
márc. 17. 10:44
Köszönöm válaszodat.Sajnos mi emberek nem egyformák vagyunk,mindenkit más érdekel.Engem jelenleg ez a dolog.Aki kinet érte,az az ő gondja.Nem foglakozok azzal ki -mit gondol rólam,miért ezt a kérdést tettem fel.Pozitív hozzászólásokat megköszönöm.Negatív hozzászólást mellőzzük, azt nem kérem, aki nem tud érdemlegesen hozzászólni.Ezen az oldalon beszélgetetünk ,segítünk, tanácsot adunk ,tapasztalatot osztunk meg,nem kinevetjük a kérdező személyt!
14. birebora (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
márc. 17. 09:50
Nem baj. Te úgy, én másképp és sokan sokféleképpen gondolkodunk. Ne görcsölj rá, nem érdemes. Én ezen nevettem, te nem. Én meg lehet, hogy azon nem amin te. Van ez igy fogadd el.
13. michelle.r (válaszként erre: 9. - Birebora)
márc. 17. 09:27
Fel nem foghatom, mi vicces abban hogy valaki feltesz egy kérdést, mire valaki idejön és csak röhögni tud a kérdésén, miközben a témáról fingja sincs.
12. birebora (válaszként erre: 10. - Globus)
márc. 17. 08:12
Köszönöm, éreztem, hogy valami elvont dolog:)
11. globus
márc. 17. 08:08

Túlsúly megközelítése:

"az elhízás, a túlsúly a felhalmozódott Nedvesség energia következménye, ami a Föld elemhez tartozik. Ezt a Fa kontrollálja, azaz a Szél energia. A Szél folyamatosan mozog így felszárítja a Nedvességet. Hogy tudunk Szél energiát bevinni testünkbe? Úgy ha mozgunk, és zöldeket, azaz sok zöldséget eszünk, mivel a Fa elem színe a zöld. Emellett kevesebb édeset kell fogyasztanunk, mivel az növeli a Nedvességet a kötőszövetekben."


Valaki olvas ki belőle újdonságot?

10. globus (válaszként erre: 9. - Birebora)
márc. 17. 08:04

Én utánanéztem tegnap. Elvont dolgok...nem csak jártodban-keltedben bekapott buktavég :) Mindennek megvan az indoka, miért éppen az.

Ilyen tanok abban hibáznak, hogy nem alapanyagokat eszünk, hanem készételeket. Meglehetősen primitívig mennének vissza a konyhatechnológiai eljárások, ha betartanánk. Érted, pl. főtt tojás igen, kaszinótojás nem, mert az már kutyulmány.

9. birebora (válaszként erre: 2. - Tai)
márc. 17. 07:56
:DD Basszki, jajj kicsordult a könnyem úgy nevetek de én sem tudom, ha valaki tudja mondja mi az az 5. Annyira nem érdekel engem sem, hogy egyáltalán rákeressek:D
márc. 16. 23:07
errol nem hallottam,en eszek mindent mertekkel hisz ebben van a hangsuly a mersekletessegben!
7. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 19:23

A legjobb helyen kérdezed. 😝


Én annyit tudok róla, hogy a kínai gyógyászat szerves része, ők inkább a megelőzésben hisznek, és abban, hogy különféle testalkatoknak más-más táplálékra van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát a bőrében, hogy egészséges legyen, hogy iegyensúlyozza a táplálkozást.


Nekem bonyolult, ráadásul nemigen tartalmaz húsokat, ami nekem a fő táplálékom.

De ha van hozzá türelmed, biztosan jót tesz.

6. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 19:03
Véleményem az, hogy ez is valami pihent agyúaknak való baromság.
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - 55Judit)
márc. 16. 18:15
Ilyesmit nem szabad kérdezni.
márc. 16. 17:14
Miért nem derülhet fény a kilétedre?
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 17:13

Annyit tudok, létezik ilyen a kínai tanok szerint, de nekem túl bonyolult és még nem tanulmányoztam. Nem is biztos hogy fogom. Biztos hogy szó van benne arról, hogy úgy táplálkozzunk, hogy azzal megőrizzük az egészségünket, hogy életünk végéig jól érezhessük magunkat.

Egyenlőre az öt elem csikung gyakorlataival ismerkedem. Ez jó sokáig ki fogja tölteni az időmet.

2. Tai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 16. 17:02

Hát én nem! Mindent eszek,mindent iszok,úgy vagyok vele míg élek érezzem magam jól :-)

Amúgy nem tudom mi a kérdés,de nem is igazán érdekel:)

márc. 16. 15:52

Sziasztok !

Mi a véleményetek az "Étkezés 5 elem tana" szerintről.

Valaki étkezik így??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook