Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ételallergia tesztek fórum

Ételallergia tesztek (beszélgetős fórum)


2023. szept. 1. 20:03
Több orvos véleménye rossz nagyon róla. Engem is csak hivatalosan elfogadott vizsgálatokkal néztek: laktóz, glutén, tej, tojásra is
2023. szept. 1. 10:58

Nekem is voltak kétségeim , amikor először javasolta egy belgyógyász. Mivel immunológus végzettsége is van elfogadtam, hogy a rutin labornál ez többet tud. Hálát adok az égnek, hogy megtörtént ez a vizsgálat. Olyan állandó panaszaim voltak, amelyeket korábban semmilyen vizsgálat nem tudott feltérképezni.

A legjellegzetesebb panasz az az alsó bordák fájdalma, elöl-oldalt vagy mindkét oldalon , néha majdnem körkörösen. Hasnyálmirigy gyulladás okozhat hasonlót de azt sem a labor sem az UH sem a CT nem igazolta. A fájdalom olyan erős volt időnként, hogy marékszám kellett fájdalomcsillapító, néha jegelés helyileg, különféle helyi kenőcsök és természetesen a reumatológián is volt kezelés. Amikor kiderült a tojásfehérje allergia és kiiktattam a tojást azonnal csökkent a fájdalom. Nem csak a tojásfehérjére , hanem még egy pár élelmiszerre kaptam különböző erősségű allergiát igazoló eredményt . Félévente lehet próbálkozni, hogy esetleg megszűnhetett-e az érzékenység, mivel ezeket a bélbaktériumok minősége is befolyásolja. Vagyis a táplálkozási allergia nem minden esetben veleszületett elsődleges, így változhat, csökkenhet, akár meg is szűnhet.

A napraforgó már kis mennyiségben nem okoz panaszt de hetente többször még olaj formájában sem tudom fogyasztani, ismét nagyon erős fájdalom jön utána.

A fájdalom mellett még egy jellemző tünet ilyenkor a kéz és láb duzzanat, amelyet semmi egyéb elváltozás nem magyaráz. Ez kb 24-48 óra, utána spontán javul.

Azt hiszem, hogy ennek a területnek az ismerete még az orvosok előtt is erősen hézagos, vagy nem javasolják kivizsgálni vagy olyanokra is , amelyekre éppen ez nem kellene.

2023. szept. 1. 07:46
Azért arra figyeljetek, hogy olyan azért lehet, hogy nem okoz látványos gondokat, de mondjuk folyamatosan irritálod vele a bélfalat, ami mondjuk évek alatt szépen tönkre megy és na majd akkor okoz gondot. Pl a glutén is ilyen, hogy emésztési gondokat okoz, mert tönkretesz odabent mindent. De ügye ez lehet fokozatos is.
5. globus (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2023. aug. 31. 20:36

Így van.

Én is eszem a borsót, szeretem és nincs tőle panaszom sem. Vastagon kiemelt "allergia".

Ezen kívül a tojás, tej, gingkó, kóla, árpa, mondjuk ezek nem nagyon érintenek.

4. Evalan (válaszként erre: 3. - Janszi)
2023. aug. 31. 15:48
Igen az le is van írva a foodtest-nél hogy a teszt előtt 3-4 hétig kis mennyiségben fogyasztani kell bizonyos ételeket amikre gyanakszunk.
3. janszi (válaszként erre: 1. - Evalan)
2023. aug. 31. 15:42

Van a kökibe is pl.mobil labor,leveszik a vért,komplett tesztet ötvenezerért csinálnak,régebben nézegettem,majd arra gondoltam,hogy az allergiás reakció csak immunválasz,tehát ha nem fogyasztottál mostanság önmagadra allergén ételt,akkor nincs a vérben olyan kimutatható mennyiségű vegyület,amit termel a szervezet allergiás reakcióban.Tehát vagy csak mérsékelt,vagy nem allergénként fogja a teszt mutatni a régen fogyasztott,allergiát kiváltó anyagot.

Így nem sok értelme van a tesztnek,viszont nekik is kell valamit villantani annyi pénzért,tehát...

A legjobb lenne ha ennél a teszt előtt a sejtésednek megfelelő allergénekből,mindből,ekkor biztosabb a teszt hitelessége.Szerintem.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Evalan)
2023. aug. 31. 15:19

Szerintem, de főleg hogy a gasztros orvosom szerint is ezek az IgG alapú tesztek szart sem érnek. Viszont k*rva drágák.


Én amúgy voltam, kihozott teljes tojás ás zab intoleranciát. Azóta is eszek tojást is és zabot is.

2023. aug. 31. 15:03
Sziasztok valaki volt már esetleg ilyen teszteken amiket a vérből csinálnak? A foodtestet sokan ajánlják és van még a medicovernél is hasonló. Melyik a jobb szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook