Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ételallergia fórum

Ételallergia (beszélgetős fórum)


2009. márc. 27. 14:49

Van egy eladó ételallergiásoknak szóló receptkönyvem. (500ft)

Akit érdekel keressen meg priviben.

2008. szept. 25. 08:12

Sziasztok!

Tej, liszt, tojás, kukorica és szójaallergiás vagyok. Elég ijesztő, de lehet vele élni, sőt még hízni is(hi-hi). Elsőként beszereztem egy kismalmot, mert a diétás lisztek nagyon drágák, így tudok magamnak rizs-, köles-, hajdinalisztet őrölni. Palacsintasütőban vagy ostyasütővel készítek magamnak "kenyeret". Kötőanyag a keményítő. Ezt használom tojás helyett, meg tojáspótlót is, ami szintén nagyon drága. Kevert tésztákat nagyon jól lehet sütni keményítővel is, pl muffinokat, gyümölccsel, dióval szórt tésztákat is. Lehet kapni lisztmentes sütiporokat is. Én a Mester félét szeretem, de mindig teszek bele rizslisztet is, hogy olcsóbb legyen. Linzert is lehet készíteni, csak nagyobb ügyességet követel, mert könnyebben törik.

Tej helyett rizstejet használok, ami szintén nem olcsó, pláne, hogy a gyerekeknek is az kellene. Nagyon finom tejberizst is lehet csinálni úgy, hogy megfőzöm 80 %-ra a rizs, s végén vízzel csomómentesre kevert kókusztejport keverek bele. Ez jó sűrű legyen! Senki nem telálhet hibát az ízében. a szóját a legnehezebb kihagyni, mert mindenben van. A szárazkolbászba, a felvágottakba, a ygógyhatású szerekbe (szójalecitinként, Vettem már földimogyorót, amit szójaolajon pörköltek. Majdnem sikerült megfulladnom tőle. Úgyhogy azóta azt a terméket sem veszem meg, amire csak az van írva, hogy növényi olaj, mert ugye azt nem tudhatom milyen. Szóval higgyétek el, minden a kreativitáson múlik. Nem kell kétségbe esni, a gyerekeitek lehet, hogy egészségesebbek lesznek, mint az átlag, mert kevesebb szemét élelmiszeripari adalék jut beléjük. Igaz, ezt bírni kell az anyukának energiával. De kellő szervezés után, lehet, hogy a család is jobban jár. Sok sikert!

2008. szept. 22. 14:27
Sziasztok!!Most derült ki hogy a kisfiam 17hónaposan tej tojás szója allergiás!!Szívesen fogadoma recepteket valamint akik evvel a problémával küzdenek!!!Köszi Mindenkinek!!!
2008. szept. 16. 22:06
Szia! Szerintem a legegyszerűbb dolog, ha a kisfiad nem is kerül kapcsolatba tojásos ételekkel. Vannak sütik, amikbe nem kel tojás, pl. muffinok, de biztosan van más is. Meg létezik tojáspótló is. Elsőre biztos nagyon nehéz, és ijesztő az egész, de hidd el, bele fogsz jönni a dolgokba! :) Én 18 éves voltam, amikor kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok, és hogy még egy csomó ételtől örökre búcsút kell mondanom. Be kell vallanom, hogy a kezdeti idő bizony nehéz volt, de ma már minden gördülékenyen megy! :) Nézz körül az interneten, sok hasznos infót találhatsz. Privátban küldök majd néhány linket, ahol utána tudsz nézni a dolgoknak!
2008. szept. 16. 21:34
A KISFIAM 2 ÉVES ÉS TOJÁSALLERGIÁS AKI TUDNA BÁRMIBE SEGÍTENI RECEPTEK,SAJÁT TAPASZTALATOK ÉRDEKELNÉNEK.OLYAN NEHÉZ MEGÉRTETNI VELE,HOGY PL:EGY SÜTIT SE EHET MEG.BÁRMI ÉRDEKEL.NAGYON NEHÉZ MÉG NEKEM IS ELFOGADNOM NEM HOGY NEKI.ELŐRE IS KÖSZÖNÖM AKI SZÁN RÁM EGY KIS IDŐT ÉS ÍR EGY PÁR SORT.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook