Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Este van, este van: ki-ki nyúgalomba !... fórum

Este van, este van: ki-ki nyúgalomba !... (beszélgetős fórum)


26. Guruljka (válaszként erre: 25. - C****)
2014. ápr. 8. 21:15

Püff neki.


Egy időszakban orvosilag "igazoltan" depis voltam, akkor még ennyire se voltam ébren napközben.


Most meg lelkileg sincs semmi bajom, de ha valami miatt korán ébredek, akkor irtózatosan sokára lesz este, és akkor sem ájulok az ágyba sokkal korábban.

Ha nagyon elszántan erőltetem, úgy pár napon át el tudok aludni 22-23 óra körül, de napról napra egyre későbbre csúszik, egyszer meg csak hopp, megint hajnali 3 óra van... :-D

25. C****
2014. ápr. 8. 21:09

Na tessék ma olvastam, hogy kutatások szerint, aki éjszakázik, kevesebb szerotonint termel, és ez depresszióhoz, pánikhoz vezet, a késői alvás növeli a szívinfarktus kialakulásának kockázatát.


Effektíve aki nappal dolgozik és éjjel alszik, boldogabb!


Kibúvó: az éjszakai szex :) Mert ez szintén szerotonin termelődést okoz :)


Jobb híján ma éjfélkor lefexem :D

24. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2014. ápr. 8. 20:15
Én is sokkal jobban szeretem még ma is a konyhai dolgaimat éjjel elvégezni , régen azért , mert így azért nem tegnapi volt az ebéd a családnak , meg a pékségbe ahol első években dolgoztam , ott is jobban szerettem az éjszakai műszakot , akkor is nyugisabb volt , ha sok volt a munka . A férjem szegény délelőtt 10-11 óráig alig tud felébredni , igaz , h későn is alszik el .
23. Guruljka (válaszként erre: 21. - Forrest2010)
2014. ápr. 8. 20:02

Egy helyen dolgozni szerintem sem jó.


Érdekes viszont, hogy megszoktam: otthon dolgozni éjszaka jobb.

Amikor én már nagyobbacska voltam, a húgaim meg még kicsik, Anyu gyakran hozott haza gépelni valót, maszekolt.

Engem sem a virrasztásban sem zavart, sem az alvásban, a húgaim elaludtak az írógép hangjától.

Viszont amióta én végzek itthonról munkát, azóta is éjszakára csúszik még akkor is, ha semmi egyéb dolog nem zavar. Még most is, hogy egyedül vagyok legnagyobb részt, sőt most munkám is van, itt szöszölök egész nap, és még csak most fogok majd a mai adaghoz hozzáfogni.

Azt se mondhatom, hogy nappal zavarna bárki, mert még a telefon is ritkán szólal meg. És mégis. :-D

22. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2014. ápr. 8. 19:57
Régebben mondtam is , h nekünk bőven elég lett volna kettőnknek 1 ágy , mire ő aludni megy , addigra én felkelek !
21. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2014. ápr. 8. 19:55
Igaz , h nagyon régen volt , de az volt a legnyugisabb időszak az életünkben , mikor este találkoztunk csak , én mentem dolgozni , ő + jött haza . Nem szerettem volna egy helyen dolgozni vele ! Az első munkahelyemen voltak házaspárok , mind elváltak !!!
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Forrest2010)
2014. ápr. 8. 17:24

Akkor elég keveset vagytok ébren együtt most is, nem?


Volt ápolónő ismerős, akinek a férje állandó éjszakás volt. Ők minden harmadik héten találkoztak csak, a saját lakásukban.

19. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2014. ápr. 7. 17:07
Biztos , h rengeteget számít , h mire van beállva az ember , a férjem állandóan délutános volt , én meg hajnalba keltem sok éven át , hiába nyd-as évek óta ugyanúgy nem tud elaludni hajnal 2 , fél 3 előtt , mint amikor még dolgozott , én ugyanúgy hajnalba kelek , megfőzök ... aztán dél körül eldőlök mint a rizses-zsák és alszom egyet , / sziesztázok , mint az urak ! /
2014. ápr. 7. 14:47
A suliban hetente. kéthetene hiányoztam egy napot, mert addigra összetorlódott az alváshiány. Ha nem lehetett hiányozni, akkor koffein-pirulákat szedtem. Lehetett kapni patikában.
17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Grizus)
2014. ápr. 7. 14:46
Hasonlóan működöm én is, de mostanában beállt valami rendszer. Általában 3 után alszom el, és 10-13 óra között ébredek. Én sem dolgozom (csak itthon, ha éppen van mit), nehezen viselném a rendszeres koránkelést. Persze ha muszáj, képes vagyok kevés alvás után is felkelni. Korábban viszont nem sikerül elaludnom, még ha úgy szeretném, akkor is elcsúszik a tevés-vevés későig, plusz még az ágyban is olvasok vagy tévézek még. Egy előre rögzített, korai időpontra rendszerint kialvatlanul megyek.
16. grizus (válaszként erre: 15. - Grizus)
2014. ápr. 7. 03:52
Régen azért nem volt ennyire durva. De azért a bagolyság mindig megvolt. Csak a tévében tolerálták ezt, miután egyre hátrébb csúsztam.
15. grizus
2014. ápr. 7. 03:48
Én is nagy bagoly vagyok. Annyira, hogy... tulajdonképpen az esetek nagy százalékában helyet cserél a nappal az éjszakával. Mondjuk most nincs munkahelyem, de ha lesz, muszáj lesz ehhez igazodnom. Soha nem fogok reggel nyolckor kelni. Az iskolába járás évei kínszenvedést jelentettek emiatt, meg nyilván a sok ostoba tanulnivaló miatt is. Azért van ez, mert a Napom - ami uralkodó bolygóm egyébként, lévén Oroszlán, sőt, dupla Oroszlán - a 12. házamban áll. Az ilyen emberek éjszaka élnek. Szeretném azért, hogy fix időben kelljek délután, de ez többnyire nem sikerül az elmúlt 1-2 évben, azelőtt ment.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Dodi44)
2014. ápr. 7. 03:29

Az én nagymamámat egyszer német nyelvű iskolába adták, pedig annyi nyelvérzéke sem volt szegénykémnek, mint a fakanálnak.

Katolikus is volt az iskola még ráadásnak, a reggeli imádság nagymama szerint így hangzott:


Hej lityi Mária, múter kótesz,

Pit pírom társ micint jecu min

Társ micint rap cájni cam.


Ez is amolyan "aztan slussz"... :-D

13. Dodi44
2014. ápr. 7. 03:21

Estefan este fan kiki tyugalompha,

feketen pholinkat asz eperpha lompja

szugasz ejji phogar, neki mety az phalnak, natyot kopphan, s aztan slussz.


Draga jo nagymamam igy tudta a csaladi kort...

Jani bacsi biztos megbocsajtotta mar neki erte...

Istenunk nyugosztalja lelket...

2014. ápr. 7. 02:22

Nahát, nemcsak én vagyok ilyen "elvetemült"???


Az előbb fejeztem be még egy kis 30 perces súlyzózást, közben még sül a kenyerem. :-D

11. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Da54621ded)
2014. ápr. 6. 02:20

Pont ezt akartam írni, mielőtt feljöttem, erre megvan a létjogosultsága...


Véletlenek, mi? :))


Szóval én is bagoly vagyok, nem kicsit, például éjszaka kimegyek sportolni a természetbe. Most is mozogtam egy kicsit. Nagyon jó a levegő...

10. forrest2010 (válaszként erre: 8. - C****)
2014. ápr. 6. 01:17
Kéne már 1x azt is sütni , régen volt és fini az is !
9. forrest2010 (válaszként erre: 7. - C****)
2014. ápr. 6. 01:16
Jó az , ilyenkor legalább csend van !
8. C**** (válaszként erre: 6. - Forrest2010)
2014. ápr. 6. 01:15
Én már túl vagyok a krumplis pogácsán :)
2014. ápr. 6. 01:14
Rám éjszaka tör az angoltanulhatnék...
2014. ápr. 6. 01:11
Én + amíg dolgoztam , 5-re jártam , addigra is mindig megfőztem , aztán így maradt .
2014. ápr. 6. 01:09
Én is bagoly vagyok. Ha tehetném, minden este legalább 2-ig fent lennék én is, csak a suli miatt nem lehet, mert délelőtt vannak óráim és utálok másnap délig aludni.:P Egész nap fáradtnak lenni meg még jobban utálok. Úgyhogy sajnos 1-re többnyire már elalszok.
4. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Da54621ded)
2014. ápr. 6. 01:08

?! Még karácsonykor se !

Én ilyenkor kotyvasztok , kicsi a konyhánk , ilyenkor beférek , már kialudtam magam , csináljunk valami hasznosat .

3. da54621ded (válaszként erre: 2. - Forrest2010)
2014. ápr. 6. 00:57

Hova mész?

Karácsonyfát lopni? :)

2014. ápr. 6. 00:47
Te még fenn vagy én már fent vagyok !!
2014. ápr. 6. 00:37

Én bagoly vagyok, 2-ig legtöbbször fent.

Ezért nyitottam ezt a fórumot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook