Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő, lakodalom..búcsúztató nélkül..mit gondoltok kivitelezhető? fórum

Esküvő, lakodalom..búcsúztató nélkül..mit gondoltok kivitelezhető? (beszélgetős fórum)

2010. júl. 6. 10:35
Szerintem teljesen oké, hogy nem akarsz nagy banzájt már a lánykikérőn és csak szűk családi körben akarod tartani. Én is úgy gondolom, hogy úgy csináld ahogyan Ti szeretnétek, úgysem tudtok mindenkinek mindenben megfelelni.
19. Ministry (válaszként erre: 17. - Briguska)
2010. júl. 5. 15:52

De vettem, mert nekem is már csak pár hetem van vissza az esküvőig. :)


Épp ezért mondtam, hogy bunkóság.

Elhiszem, hogy fáj. Nekem nem is lesz kikérőm, mert attól, hogy férjhez megyek, a szüleim ugyanúgy a szüleim maradnak. Valahogy nem hiányzik az a sírós rész. Úgy is lesz majd a polgárin sírás.

És csak azért, mert te nem szeretnéd meghallgatni - ami érhető is - a párod bántod meg... Hát te tudod.

Szerintem nem szép gesztus ez a párod felé sem, és a vendégek felé sem. De te érzed.

2010. júl. 5. 15:33

Mindenkinek köszi még egyszer!


Szép napot nektek..

17. Briguska (válaszként erre: 16. - Ministry)
2010. júl. 5. 15:32
Úgy érzem, te nem vetted le a lényeget..de azért köszi a hozzászólást...jah és most nősült a párom öccse..ő negyedmagával ment kikérni a párját a lányos házba, ahol a lány szülei, testvérei voltak jelen..majd búcsúztatás az étteremben, mindez egy községben, majd búcsúztató, és indult a menet egy másik községbe polgári esküvőre, majd vissza a templomira és a vacsorára... nah én ettől szeretném megkímélni a násznépet..és a búcsúztatót lehető legkevésbé sírósra..tudod mikor az ember lányának meg kell hallgatnia, hogy búcsúzik a párja az édesanyjától...akkor még jobban fáj, annak ténye, hogy aki a legjobban szerette már nincs úgy vele..és igen hál'Istennek vagyunk bőven, bár nagyon is fogyunk..anyum 56 volt, a nagynéném júniusban halt meg 52 évesen..
16. Ministry (válaszként erre: 1. - Briguska)
2010. júl. 5. 15:22

Szűk család és közeli ismerősök 100 fő????

És ebben a párod rokonsága még nincs is bent!


Szerintem bunkóság azt mondani a vendégsereg egyik felének, te ne gyere, mert csak szűk családban lesz a kikérés, és csak ez a 100 ember lesz ott.


Vagy legyen ott mindenki vagy senki.

Minek kell akkor őket meghívni, ha nem lehetnek ott a kikérésen, vagy nem lesz kikérés?

15. Bri*
2010. júl. 5. 14:38

Teljesen jó így. Egyébként is annyi újdonság van már, hogy fel sem tűnik a változás. Ma már nem olyan lagzikat tartanak, mint mondja 16 éve, amikor én mentem férjhez.

Így lesz benne hagyomány és újdonság is. :)

14. Briguska (válaszként erre: 12. - Mamcili)
2010. júl. 5. 14:24
Mi vagyunk..:) együtt és összhangban és ha ehhez kell a szülők támogatása, kell a béke és a kompromisszum is!!!! :) én csak annyit szeretnék, hogy szép legyen, és felejthetetlen emlék:)
13. 2cb29de033 (válaszként erre: 9. - Briguska)
2010. júl. 5. 14:21

Szia.

Rendben van. :)

Amúgy mi összesen kb. 22-en voltunk, és ez így volt jóóó. :D

2010. júl. 5. 13:51

Bocsi hogy beleszólok, ez amit leírtál így jó,

és igen, de....


hol vagytok ti?

Az hogy ti mit szeretnétek...


ez a ti napotok :)

11. Briguska (válaszként erre: 10. - Woroscsaj)
2010. júl. 5. 13:35

Én nem szeretném csak azért az én 100 főmet odakérni a másik községbe, hogy egy 15 perces búcsúztató után utazzunk vissza hozzánk az esküvőre, majd utána vissza a vacsora helyszínére..

ezért keresem a legegyszerűbb, szimpatikus megoldást!

2010. júl. 5. 13:32

Szia.szerintem is rendben van ez. Nálunk nem volt kikérés sem, de a nagy tömeget mi a vacsora helyszínére "rendeltük" hogy egyik háznál se kelljen külön főzőcskézni:)

És engem oda vitt az autó és ott láttuk meg egymást.

2010. júl. 5. 13:31
Köszi mindenkinek, nehéz dolgok ezek..egyik pillanatban minden olyan egyszerű és szép, másikban meg azt gondolom, hogy egy szalonnasütés, úgy 6-8 tűznél, mennyivel egyszerűbb lenne!!! :O) :D
2010. júl. 5. 13:30
Igen,ez így rendben van.És úgy legyen ahogy ti szeretnétek,és ne úgy ahogy a csládtagok,ismerősök.
7. csibefalat2008 (válaszként erre: 1. - Briguska)
2010. júl. 5. 13:25
Szia, nálunk is igy volt, ide hozzánk csak a szűk család jött a többi kb. 120-an a helyszinen vártak. Nálunk sem volt igazi kikérés nálunk anyu tolószékben van eléggé zavarta hogy úgy érezte mindenki őt nézi- pedig hát nem igy volt- igy ezért volt csak a szűk család a háznál.Ezen nem hiszem hogy bármelyik vendég megsértődne úgyis csak arra fognak emlékezni hogy jó buli volt( biztos az lesz) Sok boldogságot!!
2010. júl. 5. 13:22

Persze, ez így abszolút megoldható! Ez a nap rólatok szól majd, alkalmazkodjanak a többiek!


A 200 fő viszont tényleg soknak tűnik...

2010. júl. 5. 13:22
Igen!
2010. júl. 5. 13:21
Szerintem rendben van. :) Hajrá!
3. Briguska (válaszként erre: 2. - Pemete)
2010. júl. 5. 13:20
Behúztam az igen oldalra egy rovátkát :) köszi
2010. júl. 5. 13:20
Szerintem ez így teljesen rendben van:)
2010. júl. 5. 13:18
Sziasztok! Segítsetek nekem..jövőre esküvőnk lesz..megy a harc..nem akartam lakodalmat, mert tavaly meghalt anyukám, apukám már tartott két hatalmas lakodalmat a nővéreimnek, nekem viszont ideadta az árát,hogy házat vegyünk.. a párom szülei ragaszkodnak a lakodalomhoz. Mi a szűk család és akit meg kell/szeretnénk hívni kb. 100 fő, ez csak az én részem...ők a 120. unokatestvérrel és a hatodik szomszéddal együtt vannak ennyien..nem is ez a lényeg...úgy néz ki lemondok arról, hogy nálunk legyen a móka, viszont az esküvő tuti ott lesz, a lagzi valószínű 10 km-re fekvő szomszéd községben, ahol a párom él..nem szeretnék tömeges búcsúztatást, legfőképp az anyukám hiánya miatt és ingázást sem. Arra gondoltam, hogy otthon elbúcsúzik a párom, majd eljönnek kikérni engem (ami ugye azért sem olyan izgi, mivel még az apummal fogunk élni pár évig:) és onnan mennénk az esküvőre..majd kocsiba be és irány a lakodalom, ( a templomi még képlékeny). Mit szóltok kivitelezhető, hogy mondjuk háznál csak a közvetlen családtagok lesznek, és a "tömeg" a házasságkötési teremben várna ránk? Ötletek várok, gyerünk, gyerünk!! Előre is köszi!!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook