Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakmát tanulni felnőttként - mit, hol érdemes? fórum

Szakmát tanulni felnőttként - mit, hol érdemes? (beszélgetős fórum)

9. makkmarcsi (válaszként erre: 8. - Kefekötőke)
2011. nov. 28. 21:24
Köszi a választ, a rövidnek nem mondható meg igazán kedves..
8. kefekötőke (válaszként erre: 7. - Makkmarcsi)
2011. nov. 28. 16:43

Tökéletesen érthető volt amit kérdeztél.

Azért is bátorkodtam tapasztalaton alapuló véleményt mondani.

Látom abban egyetértünk,hogy"Nyilván 1-1,5 év alattinak nem érdemes nekiállni."

Minden szakmára igaz,csak teljes odaadással ,szinte hobbyként kell csinálni ,akkor még örömet is okoz.

Melyek azok a szakmák amikben viszonylag gyorsan lehet haladni,ahol az átlagosnál jobb alapkészséggel kezdődik az elsajátítása?

Nem akarlak elkeseríteni ,ilyen szakma nincs.Az úgynevezet "haladás"mindig sikerekkel ,de néha kudarcokkal van teli.

De biztos ezt már megtapasztaltad rövidnek nem mondható életed alatt.

A sokat idézett Murphi bácsi erre azt mondta,hogy szaktudás egyenesen arányos a tönkretett berendezések számával.

7. makkmarcsi (válaszként erre: 6. - Kefekötőke)
2011. nov. 28. 16:02

Nem pár hétre gondoltam, nem is ezt írtam. Nyilván 1-1,5 év alattinak nem érdemes nekiállni. A nem kell túl sok idő elsajátítani, ennél arra gondoltam, hogy vannak olyan szakmák, aminél sokéves gyakorlattal lehet csak elmondani, hogy valaki igazán jó benne. Arra lettem volna kíváncsi, hogy kinek milyen a tapasztalata, hogy melyek azok a szakmák, ahol ha megvan az alap készség, sőt ez az átlagnál jobb, akkor viszonylag gyorsan lehet benne haladni.

Abszolút értem, amit írtál, csak nem ezt kérdeztem. Nem arra voltam kíváncsi, hogy milyen 3 hónapos tanfolyammal lehet mondjuk 1500 eurot keresni, hanem hogy az adott ún. kézműves szakmák közül mi igényel kevesebb gyakorlatot.

2011. nov. 28. 15:49

"Olyan szakmára gondolok, ami versenyképes külföldön is,..

amivel gyorsan tud melót találni az ember gyereke,

és nem kell túl sok idő elsajátítani."


Jól összefoglaltad:ne kerüljön sokba,pár hét alatt meg lehessen tanulni,és külföldön alig várják ,hogy Magyarországról jöjjön már valaki melózni a frissen tanult "szakmájával".

Nagyon ne keseredj el de ,hidd el amit pár hét ,hónap alatt el lehet sajátítani az nem szakma,csak a tanfolyam szervező bevételét szolgálja!

2011. nov. 28. 10:47
És az eredeti kérdésre visszatérve: ha biztosra szeretne menni az ember gyereke, és olyan szakmát tanulni, amivel gyorsan tud melót találni, akkor mi lenne az szerinted/szerintetek? Ja, és nem kell túl sok idő elsajátítani. Mert néhány éve pl. szerettem volna fogtechnikusit elvégezni, de 1.: nem találtam normális gyakorlati helyet (pedig ez a lényege), 2.: nem volt rá 1 millióm...
4. 432d0af620 (válaszként erre: 3. - Makkmarcsi)
2011. nov. 28. 10:43
olyan országok is vannak, ahol pl. nem is fogadják el az itteni végzettséget, de EU-n belül Europass igazolvánnyal jól jár az ember, ha beszéli a nyelvet. Megint máshol meg annyi a lényeg h értsen ahhoz amit csinál.
3. makkmarcsi (válaszként erre: 2. - 432d0af620)
2011. nov. 28. 10:29
Igen, ebben igazad van, csak ehhez pénz kell külföldön is. Ha pedig szakma alapján szeretnék kimenni, akkor csak a papír is kell, mert kérik. És vannak olyan országok, ha menni szeretne valaki, oda feltétlenül kérik a végzettséget..
2011. nov. 28. 10:15
szerintem elég egy ötlet ami különleges, meg tudod valósítani és tetszik az embereknek, azzal mindenhol versenyképes vagy, nem kell hozzá papír.
2011. nov. 28. 09:49
Sziasztok! Kinek mi a véleménye arról, hogy nagyon jó kézügyességgel, kreativitással, kézműves tapasztalattal milyen tanfolyamot érdemes elvégezni felnőttképzés keretein belül? Olyan szakmára gondolok, ami versenyképes külföldön is. Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook