Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érzelmek és vágyak ---- kontra józan ész... és a nehéz döntés fórum

Érzelmek és vágyak ---- kontra józan ész... és a nehéz döntés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. nov. 20. 20:21

Ezt csak a nagyon gazdagok engedhetik meg maguknak!


Két ismerős család is van, ahol a feleség minden észérv, könyörgés ellenére megszülte az x-edik gyereket, - a férje megpattant.


Te is tudod a választ!


Ma már nem úgy van, "ha az Isten báránykát ad, ad legelőt is hozzá", - egy fenét...

9. ájrin (válaszként erre: 4. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 20:19

Szia,

én csak azt tudom mondani Neked, hogy felelősséggel szabad csak gyereket vállalni. Most még kicsik, olyan sokba nem kerülnek, öröklik egymástól a ruhákat, iskolában/óvodában kaptok támogatást, de mi van akkor, ha a férjednek közbe jön egy baleset, betegség, és kiesik a munkából. Nincs táppénz, csak az, amit te keresel (egy pár hónapos baba mellett pedig - valljuk be - olyan nagyon nem keresel). Egy idő után, 14 éves kor felett a gyerekek igénye is megváltozik, szeretnének úgy öltözködni, mint a többiek, elmenni buliba, zsebpénzt kérnek.

Nem egyszerű, háromszor végig csináltam.

Megértem a vágyadat, nagyon is átérzem, de biztosabb lábon kell állni hozzá, kérlek gondold át.

2013. nov. 20. 20:12
felelötlenek vagytok ha bevállaltok még egyet. Ennyi pénz mellett szerintem a 4 is sok, d epersze kinek mi az igénye.
7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 20:11
De nem ám...
6. 1a05563e94 (válaszként erre: 4. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 20:02
Hát bizony hogy nem!!!!Hisz Te is tudod a választ.
2013. nov. 20. 20:02
Ja, és gondolom, 5 gyerek után elég nehézkes lenne dolgozni visszamenni, mert bár 4 mellett is dolgozom, de nem egyszerű...
2013. nov. 20. 20:01
Jelenleg van 4 gyermekem, (9,7,3,2 évesek), van munkám, és van egy férjem, akinek ugyan van munkája, de nincs bejelentve és elég változó összegeket keres. Általában 100e körül havonta. Van egy nagy rakat hitelünk és elég sok elmaradásunk ilyen-olyan hitelekkel, szolgáltatókkal... és itt jön a DE. Mégis szeretnék még egy babát. Ill. néha annyira szeretném, hogy remegek érte, máskor az eszemmel tudom, hogy á nem, hülyeség, nem szabadna....
3. 1a05563e94 (válaszként erre: 2. - Bártfai Andrea)
2013. nov. 20. 20:01
Gondolom most írja..)
2013. nov. 20. 20:00
Mi az a nagy baj, Csillagom?
2013. nov. 20. 19:58
Próbálom dióhéjban vázolni a történetet, ami természetesen nem egyszerű. Sőt. Ha kívül álló lennék, én is könnyen adnék másnak tanácsot, de így, hogy benne vagyok, hiába a józan ész....
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook