Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érzelmek és vágyak ---- kontra józan ész... és a nehéz döntés fórum

Érzelmek és vágyak ---- kontra józan ész... és a nehéz döntés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
70. 4c1a787e8f (válaszként erre: 46. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 12:16

Nekem 4 gyerekem van, még nincs hitelünk, igaz lakásunk sincs..


Amikor éppen nem szültem, én is dolgoztam, diplomás mérnök vagyok. A férjem a filmiparban ismert szakember, és nem 100ezret keres..


Ezzel együtt nagyon oda kell figyelnem a pénz beosztására. Igaz, az egyik gyerekem fogyatékos, neki élből 40ezer a fejlesztése.. De még ha ez nem lenne, még akkor is oda kellene figyelni. Pedig nem járok fodrászhoz, nincs autóm, hogy ne költsek arra se (pedig azért ha nagyon akarnám lehetne), stb..


Azonkívül dolgoztam én is 3 gyerek mellett, de hát az azért olyan amilyen... Mert ugye betegek, ez van, az van, az azért nem egy manager állás..


Szóval én nem bántom - de tényleg varázsló lehet a hölgy, ha ennyiből kijön, és még merne gyereket vállalni. (Igazából nekünk a negyedik nem igazán tervezett módon jött, és bizony már akkor is nagyon megijedtem...) Az esetleg úgy lehetne, amit ő ir, ha lenne gazdaság, vagy valami ahonnan a kaja megvan, de hát munka meg 4 gyerek mellett azért azt se igazán hiszem..


Mert bizony hol korcsolyát venni, hogy a hangszerbérletet fizetni, hol színház, hol ez, hol az.. 100.000-es angoltanfolyamra az enyémek se járnak, de azért azt nem mondhatom, hogy semmit se csinálhatnak, mert többen testvérek..

69. michelle.r (válaszként erre: 67. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 12:03

Túl azon, hogy varázsló vagy, ha ennyi pénzből ezt mind ki tudod hozni én azt is csodálom, hogy még munka mellett is van időd, energiád arra, hogy minden gyerekre figyelj, legyen vele közös programod.


Igazából egy gondolat kattog a fejemben, ha a négy mellé, akiből az egyik még szintén pici, vágysz az ötödikre, egy csecsemőre, mi lesz, ha utána majd a 6.-ra vágysz, majd a 7.-re?

68. lepke99 (válaszként erre: 64. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 11:41
pont Te írtad, hogy 5 gyerekkel már valószínű nem tudnál dolgozni
67. beata21bea (válaszként erre: 66. - Andi6020)
2013. nov. 21. 09:49
Miért hazudnék?
66. andi6020 (válaszként erre: 46. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 09:47
Ezt én sem hiszem. Kizárt dolog.
65. 7a3a05277b (válaszként erre: 54. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 09:47

Azért vannak elmaradásaid a hitellel és a közszolgáltatásokkal, mert fontosabbnak tartod a nyaralást a gyerekeknek?! És még szülni akarsz egy ötödiket?!

És mind az ötöt erre a morálra neveled majd?


Jézusom, számlatartozással nyaralgatni és a gyerekekre kenni...

64. beata21bea (válaszként erre: 62. - 39dbe380da)
2013. nov. 21. 09:47
Ne zavarjon, hogy dolgozom jelenleg is...
63. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 61. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 09:47
Már hogyne lenne.Csak ettől függetlenül nem értem,na mindegy,korán keltem...
2013. nov. 21. 09:46
Rajta! Majd eltart titeket az állam és a szerencsétlen adófizetők, akik azért nem vállalnak gyereket mert nincs miből.
61. beata21bea (válaszként erre: 59. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 09:45
Szerinted nincs 5 gyemekes anyuka?
60. 7a3a05277b (válaszként erre: 4. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 09:43
Ezt nem mondod komolyan.
2013. nov. 21. 09:41
Nem is írok inkább semmit.
58. beata21bea (válaszként erre: 57. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 09:38
Igen.Nyilván képben vagyok a mi napi rutinunkkal. Ezért keresnék 5 gyermekes anyukát, -ha van-...
57. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 56. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 09:33
De neked már van több(4)gyermeked!
56. beata21bea (válaszként erre: 55. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 09:30
több gyermekes anyukák tapasztalataira gondoltam, nem arra, hogy milyen pl.a fogzás. A mindennapi életre...
2013. nov. 21. 09:29
Most komolyan,milyen tapasztalatra gondoltál?Már van 4 gyermeked,ha nem lenne egy sem,akkor jobban megérteném....
54. beata21bea (válaszként erre: 52. - Vacsa)
2013. nov. 21. 09:26
na ezért van elmaradás, mert költünk ilyenekre... ha nem mennénk nyaralni, lehet nem lennénk elmaradva, csak fontosabbnak tartom, hogy a gyereknek is meglegyenek az élményei
53. beata21bea (válaszként erre: 51. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 09:25
Nem annyira az anyagi részt akartam feszegetni, hanem hogy ötödik baba lenne. Esetleg tapasztalatot szerettem vlna több gyermekes anyukáktól...
52. vacsa (válaszként erre: 49. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 09:22
ühüm. Mennyi pénzből is? Nem akarok a zsebedben turkálni, de itt valami nagyon sántít...
51. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 49. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 09:19
Ha ennyire full happy,akkor minek tetted fel a kérdést?Komolyan nem értem!De ettől függetlenül,kicsit kételkedem(tudom,ez az én bajom,és dolgom),hogy ennyi pénzből,ennyi mindenre jut...
50. beata21bea (válaszként erre: 45. - Ittmost)
2013. nov. 21. 09:08
Bölcsisnek nem tanulnék, már van egy diplmám, tanítok....
49. beata21bea (válaszként erre: 46. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 21. 09:07
Mit is gondolkozzak een? Hiszen ezek megvannak. Na akkor leírom, mire járnak a sulisok: mazsorett, tollas, ping-pong, néptánc, foci ( a lány!!), szorobán, zeneiskola (mindkettő), külön angol, az óvodás is jár mazsizni. Hozzáteszem, ezek jó része nem ingyenes, fizetek érte. Persze van, ami a suliban van. Az ovisnak sincs ingyen. Tavaly tengerparton voltunk meg a Balatonon... van, aki 1 gyrekkel se jut el...ez nem dicsekvés, csak tény ... szóval tnyleg nem hiszem, hogy kimaradna az életükből bármi... ennek ellenére azt gondolom, várni fogunk kicsit...
48. 273206364e (válaszként erre: 14. - Sanyinak)
2013. nov. 21. 08:52
Hisz a kétéves is baba még!
2013. nov. 21. 07:58
Ha tudom előre, hogy fejemre esik egy cserép valamelyik utcában, - hát nem megyek arra!
2013. nov. 21. 07:56
Ne haragudj,de nem hiszem el,hogy ennyi pénzből hatan normálisan megéltek!Különóra,nyaralás?Gondolkozz már reálisan egy pöttyet!
45. ittmost (válaszként erre: 31. - Beata21bea)
2013. nov. 21. 07:20

Nem kell csak arra gondolni,de igenis gondolni KELL arra,h mi lesz,ha a férjed lebetegszik.Akkora nyomor lesz nektek,hogy borzasztó.A férfiak rosszabbul bírják a terhelést,és ez óriási felelősség a férjednek így is,h 4 gyermek van rászorulva.Gondolom,nem mer megpihenni,vagy otthon maradni a munkából,mert beteg..mert tudja,h kidobják,és akkor óriási kakiban lesztek.


Ha meg ennyire odavagy a babákért,menj el(vagy tanulj előtte) bölcsődei gondozónőnek,ott kiélheted magad.

A gyerekekkel nemcsak együtt tanulni kell,hanem beszélgetni és játszani is,és egyénre szabott figyelmet adni nekik,mert később meglesz a böjtje,ha ezek kimaradnak.

2013. nov. 20. 23:04
Ha nagyon szeretnétek még egy gyermeket,várjatok még néhány évet; akkor talán a nagyobbak is tudnák élvezni a kis jövevény megszületését.
43. ina87
2013. nov. 20. 22:53
Ezt mérlegelni kell,mert azért ved figyelembe egy hosszab időt gondolkodj évekbe,5gyerek mellet is meg tudnád ezeket a dolgokat adni a gyerekeidnek.szép jó dolog h szeretnél még egy gyerköcöt de nem csak arol kell dönteni h be válaljátok e ha nem a másik 4re is gondolni kell...
2013. nov. 20. 22:43
Elolvastam az összes HSZ-t és még, ha néhányan szarkasztikusan is fogalmaztak egyet kell értenem velük... Én csak örülök annak, ha ebben az országban akadnak olyan családok, ahol megengedhetik magunknak, hogy több gyermekük is legyen, és 4 után még egy 5ik babát is bevállaljanak, de sajnos nem ez a morál. És nem azért, mert én ( és a hozzám hasonló egy gyerekes szülők) nem akarnák még babát... hiszen 27 éves vagyok, és naná, hogy szeretnék... De bele kell gondolnom, hogy évről évre nőnek az igények, és persze, hogy nincs elkapatva, hogy megkap mindent, de ha most 4 évesen nehéz milyen lesz 14 évesen? És sajnos az állam egyenlőre nagyon gyerekcipőben jár az ügyben, hogy segítse a gyesről visszatérő anyukákat... engem terhesség alatt rúgtak ki.. ( persze volt per meg minden, de ezzel sem kaptam vissza a munkámat). Későbbi komplikációk és miegyebek miatt, nagyon sokára lett lehetőségem újra bejelentett munkára vissza menni.. De munkát találni kész gyötrelem... És nem vagyok ezzel egyedül... Mégis, a lánykámat békében, és relatív mindenben tudom támogatni, amire csak szüksége van. De egy gyereknek nem csak kajára, és ruhára van szüksége... Hanem millió más kis igénye van, ami az idő előrehaladtával még inkább elő fog törni.. De tudom, hogy a lányomnak megtudom adni... Ellenben hiába vagyok még csak 27 éves. a jelenlegi helyzetemet, és a közeli jövőmet tekintve tudom, hogy ugyan ezt már két gyereknek sem tudnám megadni, nem hogy 4- vagy 5 gyereknek.. Nyilván nem vagytok olyan helyzetben mint én. De nem árt tudni azt, hogy bizony bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy egy egy gyerek bizony, nehezebben veszi fel a versenyt a normatívákkal, és hiába telik le később a gyes, ha még sem lehet teljes értékűen ovódás, stb.. Mindennel számoltatok? A felmerülő költségekkel, azzal, hogy 1 gyerek után is bármikor szükség lehet rá, hogy kimaradj a munkából mert beteg lesz, hát még 4-5 gyerek után? így az egyik kenyérkereső nem tud 100%ot nyújtani ami teljesen logikus, de mi van ha a másik fél lebetegszik? Vagy csak eltöri a lábát, és 6hét munka nélkül? főleg úgy, hogy nincsen bejelentve? az 6 hét 0 ftot jelent.. ami most is fentáll, de te még tudsz dolgozni, hiszen mindegyik gyerkőc minimum már bölcsis.. De kisbaba mellől nem fogsz tudni, csak úgy elmenni melózni, és eléggé törvényszerű, hogy amit az egyik elkap, azt a másik is elkapja, és végig meg a családon... Biztosan marhaságokat írok itt össze vissza..De érdemesebb lenne kicsit tudatosabban átgondolni, esetleg a már meglévő gyerekek jövőjére koncentrálni. Esetleg a hiteleket mielőbb visszafizetni, hiszen, ha mi szülők megszűnünk is létezni, és ha nincs biztosítva a hitel, az bizony átszáll a gyerekekre... így nem marad majd semmijük, és ami marad is, tele lesz adóssággal. Olvastam egyszer egy családról, akik belefogtak egy építkezésbe is 3 gyerkőc után, amire hitelt vettek fel a nagyobbik fiú 18 a középső lány 9 a kisfiú még csak 5 éves volt. A szülők elmentek moziba, majd hazafelé autóbalesetben meghaltak.. a 18 éves fiúra szállt minden hitel, egyik percről a másikra kellett felnőnie, és nevelni a kistestvéreket... Nyilván ez nem törvényszerű, én mégis azt mondom, érdemes átgondolni, hogy mi lesz a jövőben, és hogyan lehet a gyereket a lehető legkevesebb teherrel kiengedni a nagyvilágba... Gondoljátok át... A mai társadalmi helyzetben, és támogatási rendszerben, meg úgy egyébként a mai Magyarországon ( nagyon nagyon sok éve már), nagyon nehéz biztos lábakon állni. És ha nektek van hiteletek amit így is úgyis tologattok... ami már önmagában sem szerencsés, mert ez is már azt jelenti, hogy nem jöttök ki rendesen. Ha úgysem sok az elmaradás, nem lenne célszerű inkább azokba invesztálni, hogy amint kifizetitek a hátralékokat, megkönnyebbüljön a család? Egyetértek azzal, hogy érdemes lenne pár évet várni.. Kicsit feltornáznotok magatokat, és utána belevágni, ha még akkor is úgy gondoljátok... alkalmi és fekete munkákból nem lehet normális életet élni. És számoljatok azzal, hogy ti sem éltek örökké, és nem lesztek egészségesek mindig..
41. beata21bea (válaszként erre: 38. - Borostyán.)
2013. nov. 20. 22:08
Koszi! :-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook