Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érzelmek és vágyak ---- kontra józan ész... és a nehéz döntés fórum

Érzelmek és vágyak ---- kontra józan ész... és a nehéz döntés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. nov. 20. 21:29
Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.
39. vacsa (válaszként erre: 31. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 21:24

Hát pedig nem ártana gondolni rá. Én csak egyet szültem. Nincsenek tartozásaink, igaz nyaralni sem járunk. Ja és fizetem az életbiztosítást, mert ahhoz hogy úgyahogy biztonságban érezzem magunkat erre is szükség van.


Egyszem fiunknak most volt a szalagavatója. A ruhák, tánctanár, miegymás egy vagyonba került. Pedig semmilyen plussz rongyrázás nem volt. Lányoknál még vadabb költségek vannak. Négy-öt gyereknél el sem tudom képzelni hogy oldanám meg... Na és ott a továbbtanulás is.


Szóval én nem szülnék. Te pedig tégy belátásod szerint...

38. Borostyán. (válaszként erre: 35. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 21:22
Várjatok néhány évet, amíg a két nagyobb kamasz lesz. Ismerjétek meg miyen a kamaszkor, milyen igényeik vannak, mennyire bírjátok. Akkor már ti is átlátjátok, hogy mit tudtok és mi haladja meg a képességeiteket és nagy öröm lesz akkor egy új kis jövevény.
37. Borostyán. (válaszként erre: 5. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 21:20
A gyerekeknek az édesanyjukra van szükségük, nem egy lehajszolt "munkásnőre". Minden baba megérdemelné a teljes odafigyelést és a 3 évet csak a mamával. Hiteletek van és már 4 baba/gyerek, akik még kicsik, nincsenek igényeik. Nem öltözködnek, nem versengenek a többiekkel, eszik, amit eléjük tesznek és általános iskolába vagy óvodába járnak. Nincs követelőzés, nem járnak ide-oda....és még az elemit sem járták ki. Gondolom nem csak azt szeretnéd, hogy legyenek, hanem hogy boldogok is legyenek...büszke akarsz lenni rájuk, akik eltartják magukat és a családjukról is gondoskodnak. Négy kicsi nem kevés...szerintem örülj nekik és neveljétek fel boldogan, egészségben.
2013. nov. 20. 21:10
Hoxa, kedves, nyugodtan töröld a fórumot, ha túl nagy ellenérzést váltottam ki, sajnálom, nem ez volt a célom!
35. beata21bea (válaszként erre: 33. - 848af36cf9)
2013. nov. 20. 21:08
nyilván nem várom, hogy egy fórum döntsön... arra vagyunk ketten a párommal... csak próbáltam árnyaltabban mutatni a helyzetet....egyébként még beszélgetünk róla mi is, mérlegelünk, nincs eldöntve semmi, nem kapkodunk, merthogy szeretnénk felelős döntést hozni...amennyire lehet...
34. beata21bea (válaszként erre: 26. - Bártfai Andrea)
2013. nov. 20. 21:06
Kezdek kételkedni, miért is nyitottam a fórumot... Azért köszi a hozzászólásokat...
2013. nov. 20. 21:06
Én is sok mindent szeretnék, de ami nem fér bele, az nem fér bele.hihetetlen.akarok, akarok...szüljél akkor aztán majd rájössz. Szerintem ezt te már ugyis eldöntötted, nem is értem mért kéred mások tanácsát ha úgyis csak mondod a magadét. Ne haragudj, de ezt gondolom!
32. beata21bea (válaszként erre: 29. - Jhade)
2013. nov. 20. 21:05
Szerintem nyilván másnak én is ezt mondanám...de igenis ennyi meg jár, egy évben 1x, 2x, nekünk is és a gyerekeknek is...Jajj, ne úgy képzeljétek, hogy több százezerrel tatozunk a szolgáltatóknak, csak van 1-2 csúszás, meg tologatás... a hitel valóban több, és ott is van csúszás, de mint írtam, semmi nincs olyan stádiumban, hogy fenyegetné akár a fizetés letiltást vagy még rosszabbat, kilakoltatást...
31. beata21bea (válaszként erre: 28. - Bubinana)
2013. nov. 20. 21:02
Nem akkora az összeg sosem, és nem olyan régi...sakkozunk a számlákkal, mint oly sokan...Ha meg csak arra gondolnék, hogy ha valaki lebetegszik, vagy valami történik, lehet egyet sem szültem volna...
30. Zizisicc (válaszként erre: 15. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 20:59

Ne haragudj, de én is azt kérdezem, mint Sanyi .... miért szeretnél még egy gyereket? Mi hiányzik az életedből még?


Másrészt, ha jól számolom, a 2 éves már bölcsis, a 3 éves már ovis ..... gondolom, az anyagiak miatt nem maradtál velük otthon ..... akkor most szeretnél újabb gyereket, és megint kiesnél a munkából, vagy őt is hamar beadnád bölcsibe? Ne haragudj, nem bántásból írom ..... ahogy írsz az anyagi helyzetekről, az engem egyáltalán nem győzött meg arról, hogy felelősséggel tudnátok vállalni még egy babát .....

29. jhade (válaszként erre: 12. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 20:57

Micsoda felelőtlen egy család! A nyaralás helyett miért nem az elmaradt törlesztésetek fizetitek be?

Ebben a "családban" szerintem már van öt gyerek, nem kell oda hatodik is.

28. bubinana (válaszként erre: 20. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 20:56

Az rendben,hogy foglalkozol velük, ha igy van ahogy írod..DEE ha elmaradásod van a szolgáltatók felé + bank felé ..az könnyen válik kilakoltatottá..

Vagy bízol abban,hogy a sok gyerek megment?

Gondolkozz már?? Mi van ha lebetegedsz? Te vagy a férjed? Mi a gyerekekkel? mi lesz a hitellel? kölcsönnel? Hol itt a józan ész? Már rég nincs itt józan ész!!

2013. nov. 20. 20:54

Itt csak a saját érzéseidrôl beszélsz!

Vedd elô a józan eszedet!!!

Mi lenne akkor, ha valamilyen ok miatt kidôlne a sorból a férjed???

26. Bártfai Andrea (válaszként erre: 20. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 20:53
Akkor viszont nem értem a problémát! Ha Te is akarod, a férjed is akarja, - tulajdonképpen semmi nagy gond nincs, - akkor hajrá!
2013. nov. 20. 20:52
Megértem, hogy tyúkanyó vagy, de azért gondolj bele az ô helyzetükbe is!!
24. beata21bea (válaszként erre: 22. - 66429b468f)
2013. nov. 20. 20:52
Ha egy testvére van, azt is szégyellheti, nem hiszem, hogy ez azon múlik... a használt ruha egyrészt szerintem nem szégyen, másrészt nem azt mondtam, hogy csak használt cuccuk van, hanem hogy nem minden cuccuk márkás. Az nem azt jelenti, hogy nincs új cuccok, sőt! (nyilván cipőt is újakat veszünk meg csizmát, mielőtt ez lenne a következő...)
2013. nov. 20. 20:49
hát én elég baba párti vagyok, de így bevállalni, a már meg lévő 4 gyereked bánná szerintem
2013. nov. 20. 20:49

Mi lesz késôbb, amikor szégyellni fogják a sok testvért, meg a sok használt ruhát?

Amikor igényeik lesznek a saját dolgokra?

A középiskoláról nem is beszélve?

21. beata21bea (válaszként erre: 18. - 91d4989ab9)
2013. nov. 20. 20:37
??
20. beata21bea (válaszként erre: 17. - Geranna7)
2013. nov. 20. 20:37
mer tígy van, van sok hitelünk, vannak elmaradások, ennek ellenére nem érzem, hogy Ők kimaradnának bármiből, vagy ne kapnának meg... nyilván a hitel elmaradást nem velük tárgyaljuk meg, és azért nem akkora a dolog, hogy mondjuk a fizuból letiltsák...
19. beata21bea (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2013. nov. 20. 20:35
Így is az iskolásokkal tanulok minden nap, kitűnő tanuló az egyik, a másiknak is 4-es a legrosszabb jegye (ráadásul kéttannyelvű iskolába jár, angolul tanulnak több tantárgyat is,) szóval nem lazsálunk és foglalkozunk velük, csak annyi, hogy az én dolgom későbbre marad...Jól nevelt, nem problémás gyerekek (persze néha van rossz napjuk, de kinek nincs...)
2013. nov. 20. 20:35
úristen...
17. geranna7 (válaszként erre: 12. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 20:34

Akkor ezt miért írtad? idézem"Van egy nagy rakat hitelünk és elég sok elmaradásunk ilyen-olyan hitelekkel, szolgáltatókkal... és itt jön De"...

Hát ez nagyon DEEE

16. sanyinak (válaszként erre: 15. - Beata21bea)
2013. nov. 20. 20:32

Ha kevesebb gyereked van, nyilván több figyelem jut belőled egyre.

Persze én csak amolyan férfi módra, durván logikusan tudom szemlélni a dolgokat :)

15. beata21bea (válaszként erre: 14. - Sanyinak)
2013. nov. 20. 20:28
:D mazoista lennék? :) nem tudom... de miért ne vágynék? Hol függ ez össze az eddigi gyerekek számával? iszonyat vágyom rá...
2013. nov. 20. 20:26
4 gyermek után miért vágyik egy nő ismét egy kis babára? Függőséggé válik a "babázás"?
13. beata21bea (válaszként erre: 10. - Bártfai Andrea)
2013. nov. 20. 20:24
lehet nem jól fogalmaztam- nem egyedül gondolkodom rajta...
12. beata21bea (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2013. nov. 20. 20:23
Szerencsére mindenük megvan, járnak külön órákra, nem is egyre, a fiú zenét is tanul, minden évben eljutunk nyaralni is... persze nem márkás cuccaik vannak csak és nem mindent kapnak meg, amiért kinyitják a szájukat, de szerintem ez előnyükre is válik...gyűjthetnek is dolgokat, pl.focis kártya, ilyen-olyan matrica...szóval azért nem arról szól a dolog, hogy nincs mit enni....
11. pzm3
2013. nov. 20. 20:22
Nem vagytok abban a helyzetben hogy még egy gyereket vállaljatok....nagyon nem!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook