Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érzékeny bababőr fórum

Érzékeny bababőr (beszélgetős fórum)


7. Kuszika85 (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2019. ápr. 3. 15:22
Köszi szépen az infókat! A naplót már elkezdtem vezeti, hogy ha rosszabodna a dolog akkor vissza tudjuk nézni, hogy mit evett.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Kuszika85)
2019. ápr. 3. 13:27

Addig nem fog elmúlni a pötty amíg HA-s dolgokat adsz. Nézd meg a dobozt olvasd végig, hiába kezelt akkor is tejet tartalmaz.

Ilyen pici korban nem szoktak terhelni. Van kórház ahol 1 evesen máshol - mint nálunk csak 2 évesen csinálnak csak terhelést. Addig max felirnak mentes tápot és pépet. Ki kell vonni a táplálkozásból mindent amiben van tej. Vezethetsz naplót mikor mit evett mitől jöttek ki újra a pöttyök.

A terhelés abból áll hogy 3 napig bent kell lenni a kórházban adnak mentes és rendes tejes ételt amit el kell fogyasztani, bőrkontaktos tesztet is végeznek és vért és széklet mintát is vehetnek. Ez mondjuk nem szükséges ha az elfogyasztott tejes étel után kiütköznek a pöttyök. Mindenképp vidd el gasztróra.

5. Kuszika85 (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2019. ápr. 3. 12:57
És ott milyen vizsgálat van? Nektek milyenek a pöttyök? Mert nekünk olyan, mintha a szőrtüszők lennének begyulladva, némelyik mini pattanásra hasonlít, kis fehér a teteje.
4. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Kuszika85)
2019. ápr. 3. 10:34

Nagyobbikom pokoli hasfájós volt 2 hós korig szoptattam, majd csináltunk egy papaverin kurát (3 nap) onnantról megszünt a hasfájás és bár akkor még nem tudtam hogy tejfehérje allergia áll fent a tejalapú tápszer bevált de a kakija túró jellegű volt amire a védőnő mindig azt mondta rendben van.. 2.gyereknél már tudtam hogy ez nincs rendben. Aztán jött a hozzátáplálás bizony jött a hasfájás ha tejföllel csináltam az ételt. 1 és 1.5 évesen kipöttyösödött a dobozos tejtől. Aztán 18 hós kora óta semmi baja nincs imádja a tejtermékeket.

A kisebbiknek nagyon csúnya volt a bőre elsősorban az arcán a HA-s és tejes tápoktól. 6 hetesen elvittem gasztroenterológiára ahol felírtak mindenmentes tápot (neocate lcp) majd sinemilt. 2 évesen lesz tejterhelés. Nagy ritkán belefutunk tejes dologba (család többi része figyelmetlen) ès pár óra múlva jönnek a pöttyök.

3. Kuszika85 (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2019. ápr. 3. 09:57
Milyen tünetek voltak a gyerekeknél?
2019. ápr. 3. 09:40

A HA pép nem tejmentes! Vidd el gasztroenterológiára. Nem mindegy hogy laktóz vagy tejfehérje allergia.

Tejmentes pép a Sinemil vagy a Sinlac. Rossmannak saját márkájában is van mentes de az keserű mert gabonából van. Míg a sinemil sinlac rizs és szentjános kenyérből. Tápból pedig szintén csak a gasztro orvos tud felírni 90% támogatottságra javaslatra.

Tejfehérje allergiás mindkét gyermekem. A nagy 4 eves elnőtte a kicsi 14 hos meg nem nőtte el.

2019. ápr. 3. 08:20
Sziasztok!Tanácsokat szeretnék kérni tőletek! 10 hónapos Kisfiamnak apró pöttyök vannak a lábán és az egyik kis karján már két hónapja. Azóta a HA pépet eszi, mert a gyerekorvos szerint tej/tojás/aprómag allergia lehet. Szteroidos krémet írt ki, amit persze ki sem váltottam!Vettem neki minden mentes fürdetőt de nem tett csodát sajnos.Nem cseréltem sem mosószert sem öblítőt.Volt valakinek hasonló?Mit használtatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook