Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eredeti kínai ananászos csirke receptjét keresem! fórum

Eredeti kínai ananászos csirke receptjét keresem! (beszélgetős fórum)


9. klára51 (válaszként erre: 8. - Tempest)
2010. jún. 6. 17:50
Az állaga fontos valóban
8. Tempest (válaszként erre: 7. - Tempest)
2010. jún. 6. 17:46
Még annyit, hogy nem kell hogy olyan réteg legyen a húson mintha paníroztam volna?? Vagy olyan sok keményítőt tegyek a tojásba, hogy olyan tésztás állagú legyen és bevonja a húst??
7. Tempest (válaszként erre: 6. - Klára51)
2010. jún. 6. 17:44

Jólértem, hogy sárgája nem kell, szóval tojást szétválasztani, és keményítő. A másik meg hogy zsemlemorzsa?? nincs, hát ezt nem gondoltam volna.

Bár ha lenne akkor miben különbözne a rántott csirkétől, márpedig különbözik.

Köszi, ezt is kipróbálom.

6. klára51 (válaszként erre: 5. - Tempest)
2010. jún. 6. 12:49

Omlós csirke


felvert tojásfehérjét kikeverik étkezési keményítővel, és ebbe forgatják a csirkedarabokat, úgy lesz olyan bundája, mint a kínai büfében. Gondolom azért előtte bepácolják. ha savanyú-olajos keverékbe pácolod a husikat, omlós lesz. Pl. ecet-olívaolaj, vagy bor-olívaolaj. Plusz fűszerek.


De én speciel így csinálom mert imádom:


A csirkemellet megmosom, kb. 5 mm vékony csíkokra vágom, majd az áttört fokhagymás tejben egy éjszakán keresztül hűtőben pácolom.



A tojásfehérjéket villával elkeverem, beleszórom a keményítőt és kézi habverővel jól eldolgozom. Sóval, őröltborssal ízesítem.



A csirke-csíkokat kiszedem a tejből, papírtörlővel leitatom, majd sózom, borsozom, a tojásfehérjében megforgatom és forró olajban aranybarnára sütöm.


Nagyon király így:-)

2010. jún. 6. 11:58

Jól néz ki és jól hangzik, mindenképp kipróbálom, ugyanis nagyrészt csirkehúst eszünk, és komoly fejtörés mindig máshogy elkészíteni, hogy ne legyen unalmas.

Ha már kínainál tartunk, nem tudja valaki az illatos - omlós csirke panírjának a receptjét. Nagyon finom, de valahogy teljesen más mint a mi rántott csirkénk.

2010. jún. 6. 10:45
Köszönöm a recepteket,klára51 néztem a képeidet,a tiéd is finomnak néz ki,viszont amit én ettem annak pirosas,szirupos "leve" volt,és répa,csirkehús,ananász,és kevés kukorica volt benne.
2010. jún. 6. 10:34

Hozzávalók:


2 nagyobb csirkemell

25 dkg sárgarépa

20 dkg gomba

20 dkg ananászbefőtt

2 db póré vagy lila hagyma

4 evőkanál olaj

4 evőkanál szójaszósz

1 db tyúkhúsleveskocka vagy fél liter húsleves

3 evőkanál kristálycukor

3-4 evőkanál ecet

1 evőkanál étkezési keményítő

őrölt fehér bors,

gyömbér



A húst ujjnyi csíkokra vágjuk. Késhegynyi gyömbérrel és a szójaszósszal összekeverjük és hideg helyen 1 órát állni hagyjuk. A meghámozott és karikára/csíkokra vágott sárgarépát, a gombát, az ananászt és a hagymát forró olajban átpirítjuk, rászórjuk a cukrot. Hozzáadjuk a húst. Hozzáadjuk az ecetet, a maradék szójaszószt, a leveskockát vagy a húslevest, a keményítőt, kevés ananászlevet (és 1-2 dl vizet). Összeforraljuk, fűszerezzük.

Rizzsel tálaljuk, vagy kínai üvegtésztával

2010. jún. 6. 10:30

Kínai ananászos csirkemell


Hozzávalók:

800 g kicsontozott csirkemell,

250 g ananász,

2 dl száraz fehérbor ,

0,5 dl olaj,

1 db húsleveskocka,

3 evőkanál citromlé,

1 kávéskanál cukor,

ízlés szerint Worcester szósz,

ízlés szerint liszt,

ízlés szerint só


Elkészítés:


A csirkemellekről húzzuk le a bőrt, mossuk meg, töröljük szárazra, vágjuk egyenlő nagyságú csíkokra, forgassuk lisztbe, és kevés forró olajon hirtelen süssük meg. Ízlés szerint sózzuk, hozzáadunk 1 dl ananászlét, 2 evőkanál citromlét, a bort, az elmorzsolt húsleveskockát, néhány csepp Worcester szószt, jól összekeverjük, és fedő alatt, lassú tűzön kb. 15-20 percig pároljuk, olykor megfordítjuk a húst. A jól lecsorgatott ananászt felaprózzuk, egy serpenyőbe tesszük, megszórjuk egy kávéskanál cukorral és 2 kávéskanál citromlével, erős tűzön kissé megpirítjuk, a húshoz adjuk és még kb. 5 percig együtt rotyogtatjuk. Vajas-petrezselymes rizzsel vagy tejszínes burgonyapürével tálaljuk.


Én pedig ez szerint csinálom:


Hozzávalók 4 személyre:



2 csirkemellfilé


1 konzerv ananász lecsepegtetve


4-5 ek. liszt


kevés olaj



őrölt fehér bors


1 dl ananászlé


3 ek. citromlé


2 dl száraz fehérbor


1 kk. szójaszósz (elhagyható)


1 kk. kristálycukor


1 ek. kukoricaliszt



A lebőrözött melleket szárazra törölgetjük és egyenlő nagyságú, kisebb kockákra vagy csíkokra vágjuk. Meghempergetjük a husikat a lisztben, és kevés olajon egy serpenyőben aranybarnára pirítjuk őket, közben sózzuk, borsozzuk. Ha kész (nem kell teljesen készre sütni, csak legyen már színe), hozzáöntjük az ananászlevet, a lecsepegtetett ananászkockákat, a citromlevet, a bort, a cukrot és a szójaszószt. Jól elkeverjük, sózzuk, majd fedő alatt puhára főzzük.


Túl hígnak találtam, ezért a végén egy kis maradék ananászlével kikevertem egy ek. kukoricalisztet és besűrítettem vele kicsit a mártást. Párolt rizzsel tálaltam.


És így néz ki ez szerint feltezsem a képeimhez kukk meg.

remélem seígettem

2010. jún. 6. 10:25
Sziasztok!tegnap kínai étteremben ebédeltem,és először kértem ananászos csirkét!nagyon finom volt,szeretném most itthon is elkészíteni!valaki tudja az eredeti receptet?neten sokféle recept van ahogy láttam,de sajnos még a kép sem hasonlít az eredeti kinézetére...ha valaki tudja az eredeti receptet kérem írjon!köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook