Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdemes-e már elmondani? fórum

Érdemes-e már elmondani? (beszélgetős fórum)


8. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Pocak 32)
2010. szept. 11. 13:15
A terhességet az utolsó menzesztől számolják. Nem nagyon értem amit erről írsz, de ha orvos látott már, és igazolta a terhességed, mondd el a főnöködnek! Tájékoztasd, hogy az orvos mit mondott, érdeklődd meg, hogy szükséges-e orvosi igazolást hoznod minderről (hogy nem emelhetsz, nem ülhetsz mágnespadnál...stb)! És írásban is jelezd mindezt.Onnantól kezdve védett vagy, nem rúghat ki (nem kell hozzá kiskönyv, elég, ha a munkavállaló jelzi a felettesének - én azért mondanám, hogy írásban, mert hát szó elszáll...). Olyan munkát kell biztosítania, ami nem veszélyeztet téged és a babát. Ha nem tud, fizetett szabira kell küldenie a várandósság idejére. A kismamákat nagyon komolyan védi a törvény, mielőtt parázol mindenfélétől, olvass utána a szabályozásnak, és hogy mik a jogaid. Ne hagyd magad megvezetni!
2010. szept. 11. 11:18
Szerintem semmiképp ne kockáztasd a baba egészségét, szóval inkább mondd el, ha mindenképp vissza akarsz menni!
6. bettiletti (válaszként erre: 1. - Pocak 32)
2010. szept. 11. 10:50
Én ebben a helyzetben tuti nem mennék vissza dolgozni!
5. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Pocak 32)
2010. szept. 11. 10:45
Ha van kiskönyved, csak akkor mondd el, csak úgy vagy védett!
2010. szept. 11. 10:40

szia.

Szerintem mondd el a fönöködnek, de csakis neki, mert különben még tényleg korai beszélni róla.

Most márciusban, az 5. héten én is így tettem, májusban pedig elmondtam a többieknek.

A legjobb, ha eltudsz menni pár hét tp-re.

3. k.tünde78 (válaszként erre: 1. - Pocak 32)
2010. szept. 11. 10:40
Huu-,attól függ milyen a főnökség nálatok.A legtöbb helyen a kismamikat ilyen-olyan ürügyből kifolyólag elbocsátják.Ha nálatok is csináltak már ilyet kismamákkal,akkor javaslom ne menj vissza maradj táppénzen végig(már amennyiben lehetséges és veszélyeztett vagy).
2010. szept. 11. 10:37
Én elmondanám, a kisbabám lenne az első, aki számít!
2010. szept. 11. 10:34

Sziasztok.

Én pénztárosként dolgozom mágnespaddal a hasamnál. Kb 6 hetes terhes vagyok, (az én számításom szerint, de ha az utolsó menszesztől számoljuk 8. )de kb. 3 hete el kellett jönnöm tp-re mert nagyon görcsölt a petefészkem. akkor kiderítették, hogy mindkét petefészkembe van ciszta. Már most szeretnék vissza menni dolgozni, de nem emelhetek és nem cipekedhetek.

Mit tegyek elmondjam bent a főnökömnek? Vagy még korai? De félek valami baj lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook