Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdekelne, hogy az erőszakból fogant gyermek elvetetéséért is fizetni kell? fórum

Érdekelne, hogy az erőszakból fogant gyermek elvetetéséért is fizetni kell? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. nov. 24. 12:25

Sajnos olyan világot élünk,hogy nem veszik figyelembe,hogyan fogant a magzat,megfogant és kész.

Tuti biztos,hogy fizetni kell.

Őszintén sajnálom így ismeretlenül is az érintett hölgyet,brutális,kegyetlen világot élünk:(

2011. nov. 24. 12:19
Jah azt kifelejtettem, hogy tuti fizetni kell érte, sajnos M.o. nem az a büfé mint egyes nyugati kúltúrák...
2011. nov. 24. 12:18
Bár máshol más árat írnak.
2011. nov. 24. 12:17
Szerintem bizonyítani kell hogy erőszak, akkor meg rendőrségre menetel és egyebek...nem hinném hogy úgy működik ez, hogy na én nem akarom a gyereket, vagy nincs pénzem, aztán azt "kamuzom be" (nem állítom, hogy az ismerősöd valótlant állít) hogy megerőszakoltak.
2011. nov. 24. 12:16

"A beavatkozás költségei

Ha az állapotos nőnél vagy magzatnál fennálló egészségügyi ok miatt kerül sor a terhesség megszakítására, a beavatkozás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi.


Amennyiben nem egészségügyi ok indokolja a terhesség-megszakítást, a beavatkozásért fizetni kell. A díjat átutalási postautalványon kell befizetni, amelyet a terhesség-megszakítási kérőlap kitöltésekor kap meg a kérelmező. Az ára 26 193 Ft.


A térítési díjnak csak 30%-át kell megfizetni azonban, ha a terhesség megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg az eltartója rendkívüli szociális segélyben vagy átmeneti segélyben részesül.


A következő személyeknek nem kell a beavatkozásért fizetni:


Szociális intézményben lakó személy

Az átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett kiskorú, illetve az utógondozási ellátásban részesülő felnőtt.

Kivételes és rendkívüli segélyben részesülő személy

Külföldi személy, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, és aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján az országból nem utasítható ki.


A kedvezmények igényléséhez a terhesség-megszakításra vonatkozó kérőlap kiállításakor kell bemutatni a pénzbeli ellátást igazoló határozatot, bizonylatot, illetve jövedelemigazolást."

2011. nov. 24. 12:16
Úgy tudom kell.
2011. nov. 24. 12:09
Sajnos az ismeretségi körömben (boltban dolgozásom jóvoltából) történt egy ilyen és az addig tiszta,hogy rendőrség,látlelet,de vajon igazat állítanak azzal,hogy fizetni kell?Aki tudna nekem biztos információkat szívesen meghallgatnám!köszönöm előre is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook