Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdekelne, hogy az erőszakból fogant gyermek elvetetéséért is fizetni kell? fórum

Érdekelne, hogy az erőszakból fogant gyermek elvetetéséért is fizetni kell? (tudásbázis kérdés)

1 2
37. baybi (válaszként erre: 36. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 24. 22:55
Köszi,hogy utána nézel a dolgoknak!És Köszönöm a hozzászólásokat!
2011. nov. 24. 22:47

Na és akkor a lényeg hogy ha feljelentést teszel akkor NEM kell fizetni a látleletért mert azt majd a rendőrség kéri ki!!!

"Az orvosi látlelet kiadásának térítési díja 2010-ben 3200 Ft volt, de a látleletet nem szükséges elhozni (és így fizetni sem kell érte). Ez esetben az orvosok által „ambuláns lap”-nak nevezett nyomtatványt adnak, melyet érdemes megőrizni, mert ha később a sértett úgy dönt, hogy indít büntetőeljárást, akkor az ambuláns lap alapján a rendőrség, ügyészség, bíróság az eljárás során a látleletet ingyenesen tudja kikérni. A látlelet árát 284/1997. ( XII. 23.) Korm. rendelet szabályozza és rendszeresen változik."

35. Kanalasorvosság (válaszként erre: 33. - A14deb9047)
2011. nov. 24. 22:43

Én nem vennék mérget rá hogy a látleletért fizetni kell!

A büntetőeljárásoknál nem kell csak a polgári pereseknél.

Épp ezért van hogy az abortusz is teljesen ingyenes! Persze a feljelentés után!


Majd utánanézek de ha feljelentést teszel akkor szerintem a látleletért nem kell fizetni!

vagy neked honnan van az infód?


Csak hogy azért ne riogassuk fölöslegesen a nőket.


Már így is meg lett mindenki ijesztve hogy az abortuszért fizetni kell miközben nem!

Igyekezzünk jól informálni mindenkit(vagyis elhiszem hogy igazad van csak mondd hogy ez tuti így van mert olvastad valahol vagy bármi)

34. BMA211225 (válaszként erre: 22. - Mézgapaula)
2011. nov. 24. 22:10
ha az ugynevezett esemény utáni tablettára gondolsz az sem tuti....de ekkora tramua esetén nem tudom tudnék e logikusan gondolkodni és az jutna e eszembe hogy jaj most biztosterheslettem....
2011. nov. 24. 18:43

És ez még a jéghegy csúcsa...

Ezért ússza meg sok gazember, mert a nők nem tudják vállalni a tortúrát. Felejteni akarnak, nem pedig újra és újra szembesülni a történtekkel.

32. baybi (válaszként erre: 31. - A14deb9047)
2011. nov. 24. 18:40
Atya ég mik vannak!! :(
2011. nov. 24. 18:06

Igen! Nem adják ingyen az orvosi látleletet...

Később be lehet az árát vasalni az elkövetőtől :(

30. baybi (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2011. nov. 24. 17:45
Miért még azért is leakasztják a ,,sérültet"??
2011. nov. 24. 17:35
Ja, és legyen nálad 6-8 ezer forint a látleletért...
28. mézgapaula (válaszként erre: 25. - A14deb9047)
2011. nov. 24. 17:30

Szerintem ahol abortuszra lehet jelentkezni, ott csinalnak ilyet is...

Nem is ertem, amikor felvettek a latleleletet (gondolom, egybol az eset utan), nem ajanlottak ezt fel? Az orvosnak/hatosagnak pedig kotelessege lenne.

2011. nov. 24. 17:28
Megerőszakolnak. Azonnal megyek a kórházba, kérem az ellátást, az erőszak megállapítását, a látlelet készítését, elmegyek a rendőrségre feljelentést tenni, végig csinálom a kihallgatást, utána a körzeti orvoshoz, hogy táppénzre vegyen, kérem a pszichológus segítségét... ilyen sokk esetén... és próbálja magát kialudni, megnyugodni :( - Nem megy.
26. mézgapaula (válaszként erre: 24. - Baybi)
2011. nov. 24. 17:22

Milyen vizsgalatok? Ezt nem csak megeroszakoltak igenyelhetik...

Nem tudom, mi a logikus cselekves, az tuti, ha engem megeroszakolnanak, hanyatt-homlok rohannek az orvoshoz, hogy csinaljon valamit, hogy ne legyen belole terhesseg.

2011. nov. 24. 17:19
Hányan tudnák megmondani, hol van a legközelebbi sürgősségi ellátás?!?!
24. baybi (válaszként erre: 22. - Mézgapaula)
2011. nov. 24. 17:09
Talán azért mert 72 óra alatt nem zárulnak le a vizsgálatok!
23. 4c30444687 (válaszként erre: 22. - Mézgapaula)
2011. nov. 24. 17:00
Ha erős trauma éri az embert, nem biztos, hogy logikusan tud cselekedni :(
2011. nov. 24. 16:04
Engem az erdekelne, hogy akit megeroszakolnak, miert nem veszi igenybe a surgossegi fogamzasgatlast? Miert kell megvarni, amig "elvetetheto meretu" lesz a baba? De most komolyan, legyszi aruljatok mar el. Gyanitom, olcsobb is, ha valakinek ez az elsodleges szempont.
21. Kanalasorvosság (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2011. nov. 24. 15:02

Azért a kettő nem ugyan az szerintem.

De úgy is kérdezhetném, mennyi ideig lenne egy nő képes napi szinten emlékeztetni magad hogy megerőszakolták?

Mert bizony ha ránéz akkor ez fog eszébe jutni.

valamint mit mond a gyereknek? egy ideig persze titkolózhat vagy hazudhat valamit de a nő környezetében mindenkinek erre kéne vigyáznia egész életében hogy nehogy elszólja magát...


És ha kiderül.

Gondold el milyen lenne úgy élned hogy az apád egy erőszakoló vadállat és egy nemi erőszakból fogantál és anyád lelkét ez az erőszak megnyomorította aminek te is a részese vagy.

Jó ha agyerek nem csavarodik be ha ezt megtudja... Pláne végiggondolja...

2011. nov. 24. 14:32
Egy ideig... a rossz érzés halványodik... el nem múlik, de a gyermek feledtet, mint ahogy a szülési fájdalmat is.
19. baybi (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2011. nov. 24. 14:28
Az igaz,hogy a gyerek nem tehet a fogantatásról,de sajnos rossz emléket keltene mindig bennem!Félreértés ne essék imádom a gyerekeket!!!
2011. nov. 24. 14:03

Viszont sokan meg is tartják, hiszen a gyermek nem tehet a megfoganásáról.

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy több nőt erőszakolnak házasságon belül, mint kívül...

Ezt ma már a Btk. is figyelembe veszi.

17. baybi
2011. nov. 24. 13:43

Köszönöm a hozzászólásaitokat!Én ennél többet nem tudok tenni mint amit itt megtettem!!:S

Igaz itt is volt olyan aki azt írta nem kell fizetni és volt aki azt,hogy kell!Majd csak lesz valahogy!Neki kell eldönteni,hogy mit szeretne csinálni!Egy biztos én egy erőszakból fogant gyereket nem tudnék kihordani,mert mindig csak a fájdalmamra emlékeztetne!Na és aki akar csak kövezzen meg ez miatt,de szerintem sokan gondolkodnak hasonlóképpen!

16. bizsu67 (válaszként erre: 15. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 24. 13:13
Értem, sőt nagyon is ! Vajon mi motiválhatja az ilyen fickókat?? Nem attól lesz klassz az egész hogy végig kell csinálni a folyamatot, nem mindjárt a lényegre térni. Ha csak ez kell miért nem vesz egy guminőt? Balhé nélkül csinálhatna amit akar..
15. Kanalasorvosság (válaszként erre: 13. - Bizsu67)
2011. nov. 24. 12:57

A nemi erőszak nem játék!

És persze a szörnyűség után sem egyszerű ha az ember elégtételt akar.

Ugyanakkor még egy teljesen korrekt és együttérző rendszerben is szükséges hogy alaposan kivizsgáljanak egy ilyen ügyet tehát sajnos a megerőszakolt számára is sok kellemetlenséggel jár.

14. baybi
2011. nov. 24. 12:54

Állításuk szerint,rendőrségen jártak és orvosnál is!Na de mindenhol mást mondanak! :(

Magában szörnyű ez a dolog,nem még ha 88 helyen kell elmesélni,mi hogyan volt!Én a helyében elmennék elvetetném és megpróbálnék felejteni,bár nem lesz könnyű!Neki a per nem tesz jót csak a sebek tépődnek fel!! :(

13. bizsu67 (válaszként erre: 10. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 24. 12:43
Ez gyönyörűen hangzik, de lássuk be akkor is idő és utánna mászkálás , megaláztatások..
12. gne2
2011. nov. 24. 12:40
A megszakítás törvényes, ha a terhesség bűncselekmény következménye. De a feljelentés mindenképpen szükséges hozzá!
11. gne2
2011. nov. 24. 12:39
"Amennyiben a terhesség bűncselekmény következménye, a családsegítő szolgálat munkatársa a kiállított utalványt annak a büntetőügyben eljáró szervnek küldi meg, amely a bűncselekmény elkövetéséről, illetőleg annak alapos gyanújáról igazolást állított ki. A büntetőügyben eljáró szerv a számlát az ügy irataihoz csatolja, annak megtérítésére a perköltség viselésének szabályai vonatkoznak."
2011. nov. 24. 12:37

"Ha az anya és/vagy a magzat élete veszélyben van/lesz a terhesség megtartásával, ha a magzat elhalt a méhben, ha a terhesség méhen kívüli, valamint ha a másállapot erőszakos bűntett következményeképp jött létre, a terhességmegszakítás költségeit az állam állja."


Az állam pedig behajtja az erőszakolón.

Viszont kell feljelentést tenni!

2011. nov. 24. 12:30
Úgy tudom, hogy az okozót perelni lehet a kifizetett összeg miatt, illetve még külön "fájdalomdíjért"... amennyiben lesz a sértett kezében bírósági ítélet.
2011. nov. 24. 12:29
Gondoljátok át ezt a szar helyzetet- ha most nem veteti el akkor mit tud majd az apuciból kiverni hogy neveli fel, milyen anyai szeretet stb..Anyunak kell majd mindent bizonyítani ,perek vizsgálatok..Most talán egy polgári perrel a költségét apura húzhatná ,de az megint mennyi idő mennyi szívatás .. Csajok ilyenkor mi minenképpen csak roszul járhatunk, én ezért simán ivartalanitanám az ilyen parasztot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook