Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurállal akarok szülni fórum

Epidurállal akarok szülni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. aug. 26. 14:28

Hát ha a gyerek 4 kiló körül lesz nekem 100 % hogy minimum EDA kell, mert ki sem férne :)))

De ha utána fáj a fejed Coffobromida nevű lötyi azonnal hat. Ezt spinális után kaptam és a dokim most azt mondta EDA után is lehet bevenni, ráadásul a gyerekre sincs hatással.

61. 12e44458f8 (válaszként erre: 60. - 9778ca1817)
2008. aug. 26. 13:36
Bocsi, fére értettem, gratulálok a picurhoz:)
60. 9778ca1817 (válaszként erre: 54. - 12e44458f8)
2008. aug. 26. 13:30

Szó sincs a fájdalomról. Kit érdekel? Én minden fájdalomcsillapítás nálkül szültem vagy 12 órán keresztül.

Én azt írtam, hogy nem engedném azt, hogy a gerincembe szúrjanak bármit is, mert mi van akkor, ha nem sikerül jól az a szuri?

2008. aug. 26. 13:26
Örülök, hogy többen is elmondják a tapasztalataikat és eloszlatják a tévhiteket. Annyira útálom amikor ijesztgetik az épp szülni készülő kismamákat ilyen hülyeségekkkel, hogy lebénul, meg hogy nem érzi a fájdalmat stb. grrr
58. fecbb24fe2 (válaszként erre: 53. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 26. 13:18
ááááá:) köszikösziköszi:)))
57. fecbb24fe2 (válaszként erre: 52. - Tücsimücsi)
2008. aug. 26. 13:16
szeptember 13, az orvosi dátum
2008. aug. 26. 13:02

Én szülésznő vagyok első gyerekemet EDA-val szültem és remélem a következőt is azzal fogom:oD


Végig nevettem a szülést és semmi rossz élmény nem maradt bennem vissza.


Egyébként is nincs rosszabb, mint amikor a hóhért akasztják:o)))

55. d5804739e2 (válaszként erre: 11. - Tücsimücsi)
2008. aug. 26. 12:51

A spinális érzéstelenítéstől lehet tolószékbe kerülni a félreértések elkerülése végett. Az EDA és a spinális érzéstelenítés két különböző dolog.


Egyébként sok téves infó megy a neten az EDA-ról.

54. 12e44458f8 (válaszként erre: 4. - 9778ca1817)
2008. aug. 26. 12:45
Nagy tévhit, hogy iszonyatos fájdalommal jár a gerincbe adott szuri. Én nem is éreztem, csak a doki ujját, ahogy kereste a megfelelő pontot!
2008. aug. 26. 12:33

Sziasztok!

Két gyermekem van, az elsőt szültem EDA-val, a másodikat - sajnos - császárral kellett. A második esetben a spinálist alkalmazták, ha jól tudom, EDA csak sima szülésnél jöhet szóba.


Mielőtt eldöntöttem, hogy EDA-val szülök, beszélgettem róla az aneszteziológussal.

A tévhitekkel kapcsolatban: az EDA-tól lebénulni nem lehet, mert a gerincnek azon részébe adják az injekciót, ahol már nincs gerincvelő. Ha mégis előfordul, hogy rossz helyre megy, maximum pár napig fáj az ember feje, de ennyi. Talán ennyi a hátránya.


Az sem igaz, hogy az ember nem érzi a fájásokat! De igen, csak nem kifejezett fájdalmat érzel, hanem a méhösszehúzódásoknál kőkeménynek érzed a hasadat.


Ha én szülök még egy harmadik babát, őt is szeretném EDA-val, mert hatalmas előnye pl., hogy gyorsabban zajlik le a szülés. Tudniillik ha nem érez az ember fájdalmat, nem is húzza össze magát a görcsök hatására. Simán fekszel egy helyben, és emiatt könnyebben tágulsz. És nem utolsó sorban emiatt jobb a babának is. Biztos nem lesz pl. eldeformált a feje amiatt, hogy sokáig van a szülőcsatornában az elhúzódó szülés, a görcsök miatt.


Én végigmosolyogtam a szülést. Gyönyörű kislányom született, nagyon szép élmény volt! :-)

52. tücsimücsi (válaszként erre: 49. - Fecbb24fe2)
2008. aug. 26. 12:26
Mikorra vagy kiírva? Vagy már túl is vitted?
51. tücsimücsi (válaszként erre: 44. - Evelyn78)
2008. aug. 26. 12:25
Igen ,már szültem méghozzá kétszer és mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül.
50. panna77 (válaszként erre: 49. - Fecbb24fe2)
2008. aug. 26. 12:04
Beszélgessünk erről egy hét múlva! :-)
2008. aug. 26. 11:55
lassan úgy érzem, hogy tárgytalan a kérdés, ahogy múlnak a napok, egyre jobban vagyok, ez a gyerek már meg sem akar születni, itt kapja meg a személyi igazolványát, a jogsiját, meg a 18. születésnapi tortáját...
2008. aug. 26. 00:21
AZ én véleményem az volt, ha még egyszer szülnék, csakis epidurállal szeretnék. Miután már volt részem így is-úgy is. Sajnos nem sikerült, mert nagyon gyorsan jött a babó, nem volt idő rá. Pedig olyan hatalmas élmény az egész és szinte egy csepp fájdalmat sem lehet érezni közben. Csak jó tapasztalatom van az EDÁ-ról.
2008. aug. 25. 23:29

Sziasztok!


Én úgy voltam az edával, hogy majd közben eldöntöm mi lesz.

Kaptam és nem bántam meg. Sikerült úgy szülnöm, ahogy mindig szerettem volna. Hangtalanul, gyorsan és túlzás nélkül mondom, hogy mosolyogva. (két fájás között)


Amikor én szültem volt egy nő a mellettem lévő szülőszobában. Szörnyű volt ahogy jajgatott...

46. o.andi
2008. aug. 25. 23:12
bátor vagy..gratulálok hozzá!:-))
45. 19ba18c379 (válaszként erre: 42. - Tücsimücsi)
2008. aug. 25. 22:42
Hisztériás ? sztem max kisebb fájdalomküszöbbel rendelkező... azért én ilyet nem írnék. Nem mindenki bírja elviselni a fájdalmat annyira hogy csendben maradjon...
44. evelyn78 (válaszként erre: 42. - Tücsimücsi)
2008. aug. 25. 22:25
Azért ilyet nem írnék.Nem tudom te szültél-e már,de ha igen neked bizonyára nem volt nehéz szülésed.Én például nem ijesztgetni akarom,de ha már megmondták neki hogy kb 4kg-os lesz a babája,szerintem (saját tapasztalatomból indulok ki) nem lesz egy könnyü szülés.Azért egy 3-3,5kg-os babát könnyebbmegszülni mint egy 4kg körülit.Nekem például a farcsontom megrepedt szülés közbe.De mondjuk ha szülés elött van,jobb ha nem olvasgat ilyen fórumokat.
43. evelyn78 (válaszként erre: 41. - Fecbb24fe2)
2008. aug. 25. 22:19
Az első szülésnél kérj EDÁ-t,főleg ha ilyen nagy súlyu lesz.Előrébb én is leírtam neked milyen nehezen szültem.Az én kisfiam 4,05kg-al született.Mig szülőszobán voltam,11-en szültek meg mellettem,és ezek majdnem mind utánnam jöttek be.A 2. gyerekem 4,20kg-al született,de az mársokkal könnyebb volt.Az orvosom azt mondta,ahol már egy 4,05kg os gyerek kijött,ott már a második csak könnyebb lehet.
42. tücsimücsi (válaszként erre: 41. - Fecbb24fe2)
2008. aug. 25. 22:10
Te tudod, de nagyon sok a hisztériás nő. És az ilyenek elijesztik a másikat, és sokszor igazuk van a dokiknak, hogy leugatják őket. Jó, hogy fáj, de ki lehet bírni, egyesek nem tudnak magukon uralkodni ja, meg nem is akarnak.
2008. aug. 25. 16:36
ma reggel bent voltam a szülőszobán, vizsgálat, meg minden, 3 baba született meg..:) és egy nő sikított, de úgy, hogy lesápadtam a vérig... a hangja tényleg tele volt fájdalommal. ezen a ponton döntöttem el végleg, hogy már a bejáratnál tolatom magamba az EDÁ-t, biztos ami tuti:) ha nem hat, az egy másik kérdés, nyilván simán is meg tudnám szülni, de minek kínlódjak, főleg, hogy a csaj lesz vagy 4 kiló, meg 100-nál jóval több bpd...
2008. aug. 24. 01:04

Sziasztok.Nekem 3 fiam van. Az elsővel nagyon hosszú és fájdalmas szülésem volt. A másodiknál már előre megbeszéltem az orvossal, hogy EDA-val szeretnék szülni. Lehet, csak szólni kell, mert nem nagyon ajánlgatják. És előre meg kell beszélni, mert ha szülés közben dönt úgy valaki, hogy eddig bírta, nem biztos hogy kap, mert ugye ahhoz altatóorvos kell, akit nem lehet csak úgy hirtelen leakasztani.Na aztán az sem volt leányálom. Nem fájt, csak rosszul lettem. 9-kor kaptam, elkezdett rázni a hideg, aztán még az derengett, hogy hirtelen nagyon sokan rohangálnak mellettem, hogy "jézus, esik a vérnyomása", aztán fény ki, és 2-kor tértem magamhoz. Állítólag elájultam, aztán elaludtam.(nem emlékszem:)). Közben szépen ki is tágultam. Na emlegették is, hogy ilyen még nem volt, hogy valaki a szülőágyon alszik. Mikor jöttek a fájások, éreztem magát az összehúzódást, tudtam mikor van, de nem éreztem fájdalmat.Aztán látogatási időre meg is lett a baba. A harmadiknál bármennyire is féltem a szüléstől, nem mertem érzéstelenítőt kérni.Nem mondom, hogy könnyű volt,(mind a három 3750 körül volt) de a tágulás gyorsan ment. Reggel 1/4 6-kor hívtuk Apát, hogy jöjjön, mert szülünk, és 3 óra múlva Boti már a pocakomon pihegett.

Nem akartam rémtörténetet írni,és senki nem volt hibás. A hiba bennem van, rosszul tűröm a szert. Szóval ajánlani tudom, mert jó vele szülni.Tényleg élmény, és csoda. Az orvosok különben állítólag azért nem szeretik, mert a végső szakaszban a természetes úton szülők mindent beleadnak a nyomásba, mert nagyon szenvednek, és nagyon akarják már a végét, és mivel az EDA-nál ez nincs, elhúzódik a kitolás.

39. 19ba18c379 (válaszként erre: 38. - 1397c45af7)
2008. aug. 23. 21:04
nem ismerem a szülési fájdalmat ( még ) , de én úgy hiszem , ha az ember úgy kezd el szülni hogy kicsit is fél, vagy kétely van benne akkor rosszabb. Sokféle fájdalmat megél az ember én mindig ahhoz hasonlítom előre amikor műtöttek és kiment az érzéstelenítő :) annál rosszabb nem lehet :D
38. 1397c45af7 (válaszként erre: 37. - 19ba18c379)
2008. aug. 23. 20:55

Na én a tolófájások alatt is kaptam,de semmit nem hatott:-(

Biztos azért adtak,mert azt hitték,hogy akkor csenben tudok maradni:-D

Lényeg,hogy nagyon sok fájdalomcsillapítót kaptam,még a dokik és kész voltak,hogy nem lehet igaz,hogy még mindig ennyire fáj.Hát fájt,nagyon...

De ha nem kaptam volna,biztos belehaltam volna./Tudom,hogy nem,de még most így érzem/

37. 19ba18c379 (válaszként erre: 36. - 1397c45af7)
2008. aug. 23. 18:48
a tolófájásokat érezni is kell általában akkor már nem is adagolják az eda-t. EDA mint fájdalomcsillapítás csak addig működik amíg a tolófájások nem indulnak el. Utána már nem folyik az érzéstelenítés.
36. 1397c45af7 (válaszként erre: 21. - Tücsimücsi)
2008. aug. 23. 18:30
Szia!Én azonnal kértem az EDAt amint lehetett,mégis MINDENT éreztem.A tolófájásokat is,nagyon intenzíven.Aztán császár lett belőle,így kaptam még egy pár adag érzéstelenítőt,de nem zsibbadtam el,csak nem éreztem,ahogy vágnak.Szerencsére.
35. 19ba18c379 (válaszként erre: 34. - Leoborta)
2008. aug. 23. 16:23

én is hasonlóan voltam vele, de lövésem se volt mit művelnek hátul csak a fájdalmat éreztem.

A fejfájás nem volt kellemes utána de kaptam egy löttyöt és végülis elmúlt.

34. Leoborta (válaszként erre: 25. - 19ba18c379)
2008. aug. 23. 16:04
Na attól biztosan besz@rtam volna, így sem voltam messze tőle.
33. krizsanevi (válaszként erre: 32. - Fecbb24fe2)
2008. aug. 23. 12:43
Az tuti, hogy a legcsodásabb élmény-érzés lesz az életedben ;-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook