Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurállal akarok szülni fórum

Epidurállal akarok szülni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
122. Dorottya84 (válaszként erre: 120. - 19ba18c379)
2009. jan. 4. 11:51
konkrétan nem tudom milyen volt spinális vagy epi de a lényegen szerintem nem sokat vátoztat így is meg úgy is a gerincednél babrálnak.......ami nem a legmegnyugtataóbb
2009. jan. 4. 07:55
Engem a naggyal epiduráltak miskolcon6éve,nagyon szupi volt...viszont egerben csak fájáserösitö infúzióra futotta tavaly...na azt a fájdalmat nem lehet leirni...én maradnék az epidurális mellett..
120. 19ba18c379 (válaszként erre: 118. - Dorottya84)
2009. jan. 4. 07:30
bocsi, te spinálist kaptál, az epi után mooghatsz mert az csak a hasat érzésteleníti. a kettő nem ugyanaz bár mindkettő gerincbe megy. tényleg nem kekeckedni akarok, félre ne érts, csak sokan összekeverik :)
2009. jan. 3. 22:27

vica66 102-ik hozzászóllásával szó szertint egyet értek...dettó ez volt nálam is , én sem bántam meg az EPIT egy percig sem. a dokim kitűnő volt és semmit nem éreztem, az infúzió sokkal rosszabb volt...

én csak ajánlani tudom....

2009. jan. 3. 20:21

Sziasztok!

Nekem 18 hetes terhesen volt vakbélműtétem és a baba miatt epidurális érzéstelenítést akartak adni hogy ne legyünk begyógyszerezve,nos a 3. sikertelen epidurális után az aneszteziológus elaltatott.......miután magamhoz tértem a baba után aggódtam majd miután kb.3 óra eltelt akkor eszméltem rá hogy lebénúltam vagy sem,megmozgattam a lábam,kezem fejem megemeltem.....aztán mikor pár hónap eltelt akkor olvastam valahol hogy epi után 12 órán keresztűl nem szabad mozogni mert le is bénúlhat az ember!!!! Amúgy a sikertelen epik után úgy éreztem hogy a gerincem mentén ott van még a cső(mert ugye csövet vezetnek végig a gerinc mentén...no én akkor éreztem előszőr hogy van gerincvelőm,sírni nem sírtam csak bassz@ meg meg ilyenek voltak........)Sajnos a szülés császárba ment át de epire már nem volt idő mert már a műtőbe míg el nem altattak 3 tolófájásom volt még,de azt tudom ha legközelebb szülök és neadj isten császárral akkor nem érdekelne az epi fájdalma akkor is azt választanám mert szeretném látni a babámat,mert ez mai napig szomorúvá tesz hogy csak másnap láttam a picurkám......:-(

2009. jan. 3. 19:37
Nem fogod magad jól érezni, rettenetesen fog zavarni a deréktól lefelé keletkező tehetetlenség-érzés. Előfordulhat bepánikolás is emiatt.
116. Tonettó (válaszként erre: 14. - Evelyn78)
2008. dec. 16. 19:04
Én EDA-val szültem, a végén császár lett belőle. Abszolút mellette vagyok. Szerencse kérdése, hogy milyen gyors lefolyású egy szülés. Nekem az utolsó négy óra leforgása alatt már elmúlt az EDA hatása, és nem adtak újat (mondván hogy négy és fél ujjnyira kitágultam), viszont ezerrel folyt az oxitocin, ezért egymást érték a fájások, és elég húzósak voltak. Ennek ellenére nem tágultam egy milimétert sem. Hát, rendesen kikészültem, a baba sem bírta már nagyon, ezért megcsászároztak. Egy ismerősöm EDA-val csinálta a kitolást is. Ha az orvos jól irányít, akkor azt is jól meg lehet csinálni. ÉS a bebökés nem fáj egyáltalán. És mindenről lehet rémtörténeteket hallani, de szerintem felesleges szenvedni. Én a szülés alatt azt modntam, hogy áldom annak a nevét, aki kitalálta ezt az epidurális érzéstelenítést!!! Pláne amikor már a műtéthez kaptam az adagot, és elkezdett hatni - olyan megkönnyebbülést eddig nem éreztem!!!
115. 19ba18c379 (válaszként erre: 114. - Fecbb24fe2)
2008. dec. 16. 18:20
én is :D Ma 4 hete, de nekimennék megint :D EDA-val is akár, jó volt :DDD
2008. dec. 16. 18:11
ááááá, istenkém, de régen szültem... vissza-vissza-vissza...
113. davider (válaszként erre: 111. - Fecbb24fe2)
2008. okt. 7. 22:20
Én is EDA-t kértem csak nem hatott a császárnál....igy HA lesz legközelebb csak is altatásban szülök...
2008. okt. 7. 00:17
Én is!
2008. okt. 7. 00:17

már kettőben:) csak eddig nem jutottam nethez...


a sors megoldotta az eda kérdést. spinálissal szültem a végén, mert császár lett. ha valakit érdekel, szívesen mesélek róla:)

110. 19ba18c379 (válaszként erre: 109. - Evelyn78)
2008. szept. 14. 17:25
a naplója szerint még egyben vannak .
109. evelyn78 (válaszként erre: 57. - Fecbb24fe2)
2008. szept. 14. 17:07
Rég voltál itt.Az orvosi dátum szerint már túl vagy rajta.Kiváncsi vagyok milyen volt a szülésed,és milyen a babád.
2008. szept. 13. 22:08

Az EDA-ról most olvastam először itt a fórumban. Nálunk vagy nincs, vagy nem nyomják, pedig az orvost is ismertem, mégsem tukmálta. Hát nagggyon fájt az a szülés, de legalább gyorsan meglett. Ha van mód csillapítani a fájást, ki kell használni!

A pontos súlymérésről meg annyit, hogy nekem mindvégig azt mondták, kicsi a baba, anyuka egyen rendesen stb...

Szülés előtt 1 héttel 2.70-et mértek!!!

És a baba csodák csodája 3.50-el született meg. Na, biztosan nem 1 hét alatt szedett fel 80 dekát.

107. Dorka29 (válaszként erre: 97. - Fecbb24fe2)
2008. szept. 6. 21:43
Jaaa. Bár van aki azt állítja, máshol sem számít.;)
106. evelyn78 (válaszként erre: 98. - 363d535da9)
2008. szept. 5. 20:38
Na meg ahol már egy gyerek kijött,a másodiknak könnyebb a dolga.(az orvosom mondta)Az első babám 4.05kg-al született,17órán keresztül szültem,ebből 15 órán keresztül 2-3 perces fájásaim voltak.A második gyerekem 4.20kg-al született,és mégis 6óra hossza alatt megvolt az egész.Erre mondta azt az orvosom,hogy ahol egy gyerek már kijött,a másodiknak már könnyebb dolga van.
105. fecbb24fe2 (válaszként erre: 104. - Vica66)
2008. szept. 5. 18:24
jaj, én letojom, hogy ki miről mit gondol alapvetően, ha nem kérdezem a véleményét, akkor meg főleg:) de itt épp tapasztalatokra vadászom, ezért örülök minden értelmes hozzászólásnak.
104. vica66
2008. szept. 5. 18:02

Igazán nincs mit köszönni. Miért ne segítsünk egymásnak, ha mással nem, legalább meghallgatjuk (ez esetben elolvassuk) egymást.

Nekem is az volt jó, hogy a dokim mondta, egészen addig meggondolhatom magam (mert először nem akartam az EDA-t), amig abba a szakaszba nem érünk, amikor már nem adhatják (azt hiszem, 4 ujjnyi tágulásnál, ha jól emlékszem), mert nincs rá idő. Mint ahogy a második gyermekemnél ez az eset állt elő. Ha téged megnyugtat, és csökkenti a félelmedet, hogy van egy lehetőség, ami segíthet, akkor beszéld meg a dokiddal. Nem vagy gyáva, sem gyenge attól, hogy ha kéred, még ha vannak is, akik így állítják be a dolgot.

103. fecbb24fe2 (válaszként erre: 102. - Vica66)
2008. szept. 5. 17:38

kedves vica, nagyon köszönöm:) az ilyen levelek, mint a Tied és a Többieké mindig meggyőznek arról, hogy érdemes vadidegenektől kérdezni dolgokat, mert figyelnek a kérdésekre.


nekem az EDA-ban pont az tűnik olyan tökéletesnek, hogy van egy lehetőségem, amivel vagy élek, vagy nem. (jó esetben) és ez a lehetőség, hogy tudok dönteni, lehet hogy elég is lesz....köszi:)

102. vica66
2008. szept. 5. 17:11

Én is leírom a tapasztalatomat, hátha segít. Az első gyerekemet EDA-val szültem. Nekem a dokim ajánlotta, de először én is féltem tőle. Mikor már ott volt a helyzet, akkor viszont kértem. Mert aki azt írja, hogy a szülés nem is fáj, az vagy mázlista, vagy hazudik. Esetleg az idő elfeledtette vele. Mert igenis, baromira fáj. Ki lehet bírni, persze, de nekem azt mondta a dokim, hogy azért jó az EDA, mert sok esetben, ha hosszú a vajúdás, akkor úgy kifárad a végére az anya, hogy már nincs ereje nyomni, amikor kéne.

Szóval jött az altatóorvos és bekötötte a katétert a hátamba (mert itt nem injekcióról van szó, mint a spináris érzéstelenítésnél, amivel összekeverik), és el is mondta, hogy egy adagoló segítségével fogják a szükséges mennyiségű gyógyszert adni, mivel a szülés alatt nem érzéstelenítenek el teljesen, hogy érezzem, mikor jönnek a fájások, és tudjam majd, mikor kell nyomni. Így is volt, tehát éreztem a fájásokat, csak éppen nem "kapartam le a falat". Az én esetemben nem volt az sem igaz, hogy elhúzódik az EDA miatt a dolog, mert 3 óra alatt, a harmadik tolófájásra megvolt a fiam. Utána egy kicsit nagyobb adag érzéstelenítőt engedtek a katéterbe, így a varrás, stb.-ből tényleg semmit se éreztem. Akkor már viccelődtünk, nevettünk a dokival meg a párommal, akinek szintén jobb érzés volt, mikor már nem szenvedtem annyira. Utána 8 órán át feküdni kellett, mert addigra megy ki az EDA hatása, és úgy sem érzi az ember a lábát, nem hogy ráálljon. Szóval nálam ilyen volt, s nem bántam meg, mert örömtelibb élményként emlékezhettem vissza az egészre.

A második gyermekemnél már nem volt idő az EDA-ra, tehát "simán" szültem, a vajúdás eléggé kikészített, de szerencsére hamar megszületett a lányom, így nem kellett nagyon soká szenvedni. Az igaz, hogy mikor már a tolófájások jöttek (amitől nagyon féltem), már nem éreztem annyira a fájdalmat, hiszen akkor már "dolgozni" kellett, az erőlködés eltompítja a fájdalmat, és egyébként is az ember akkor már arra koncentrál, hogy végre kinyomja a babát.

Viszont a varrás az a fájdalomcsillapító injekció ellenére is fájt rendesen, alig vártam, hogy befejezze a doki, komolyan, az egy vacakabb emlék, mint a szülés.

Bocs, ha hosszú voltam.

onceuponatime! Sok sikert, ne félj, én azt szoktam mondani, hogy minek félni olyasmitől, amit nem lehet elkerülni. A repülő se marad fönn, a baba se marad benned, akárhogy is, megszületik majd, és az egy sikerélmény és boldogság lesz neked.

101. fecbb24fe2 (válaszként erre: 100. - 9778ca1817)
2008. szept. 5. 16:44

jaj, nagyon köszi:))

tudnám, hogy hogy a vérbe tudják ennyire elnézni... valahogy szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy 3x egymás után mérték el a súlyát..

nem lesz jó rá a legelső csomag pelus, amit vettem neki:)


szivesen fogadnék tanácsokat CTG papír ügyben is, nyitottam annak is egy fórumot, ha valakit érdekel nézzetek oda. köszi:)

2008. szept. 5. 16:26

Annak idején a szülésem előtt 1 hónappal az ultrahangon megállapították, hogy a babám legalább 3,5 kg. Egészen megrökönyödtem, hogy mennyit nőhet még a hátralévő 4 hétben. (én 4,2 kg-mal születtem)

Ehhez képest időre született, és kereken 3 kg-ot nyomott.

Egyáltalán nem biztos,hogy olyan nagy lesz a kisbabád! Kitartás. Szurkolok Neked:)

99. fecbb24fe2 (válaszként erre: 98. - 363d535da9)
2008. szept. 5. 16:03
jövő hét hétfőre 4000 gramm legalább lesz a puncimancim...:) lassan már nem is edát akarok, hanem morfiumot:)
98. 363d535da9 (válaszként erre: 97. - Fecbb24fe2)
2008. szept. 5. 15:21
Csatlakozom a megállapításodhoz. eddig 3 gyermeket szültem. Az elsőt '89-ben. Mivel nem indult be a szülés, oxytocinnal rásegítettek, de akkoriban még nem volt fájdalomcsillapítás. Senkinek nem kívánom azt a kínt 5 óra 30-tól, 12 óra 45-ig. A fiam 3300 gr. volt. A második '92-ben, 3450 gr.-mal született. 11 órától 15 óra 50-ig vajjúdtam. Nem kaptam a burokrepesztésen kívül más rásegítést, de a szülésznő nem akarta elhinni, hogy vannak fájásaim. Egy álom szülés volt. 2003-ban szültem a harmadik fiamat, 3750 gr-mal. Oxytocin + burokrepesztés mellett,( hiszen előző nap reggel 8 órától 20 perces fájásaim voltak, de csak másnap reggelre sűrűsödött be 5 percesre) az EDÁT már nem tudták adagolni, így gázt kaptam. a világ legkellemesebb fájdalomcsillapítója! A szülőágyon varrással együtt 3 órát töltöttem el. Tehát valóban nem a méret, hanem a körülmények számítanak!
97. fecbb24fe2 (válaszként erre: 96. - Dorka29)
2008. szept. 5. 13:46
úgy fest ez az egyetlen szituáció a világon, ahol a méret nem számít:)))
96. Dorka29 (válaszként erre: 94. - Evelyn78)
2008. szept. 3. 08:58
Az én gyerekem kicsi volt (2600gr), mégis fájt a szülés...:)
95. krizsanevi (válaszként erre: 93. - Fecbb24fe2)
2008. szept. 3. 08:04

Hello!


Akkor itt is kivétel vagyok :) kaptam érzéstelenítőt és egyáltalán nem fájt a varrás! A varratszedés sem, mert az nem is volt :) felszívódó cérna.

94. evelyn78 (válaszként erre: 93. - Fecbb24fe2)
2008. szept. 3. 07:35
Gát varrásnál kapsz egy érzéstelenítö injekciót,és nem is érzel semmit.De akik azt mondják neked,hogy milyen könnyü a szülés hip-hop megvan,azért kérdezd meg töllük azt is,hogy hány kg-os babát szültek.Mert ha jól emlékszem te 1szer azt írtad itt,hogy a tied 4kg körüli lesz. Az EDÁ-t csak egy bizonyos szakaszig tudják beadni,utánna már hiába kéred.
93. fecbb24fe2 (válaszként erre: 92. - Dorka29)
2008. szept. 2. 11:46
igen, ez bennem is bennem van, hogy a 'lesz még sokkal rosszabb' halogatás miatt a végén simán megszülném EDA nélkül... a másik oldalon viszont eszem ágában sincs, és főképp a gátvarrás miatt, amit mindenki mumusoz...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook